Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2010 o 12:41, CH1CKEN napisał:

A przy Cataclysm mówił coś o powrocie do 30 minutowego cooldowna na BL''a, bo nie chce uzależniać każdego boss fight od tego buffa.


Co moim zdaniem jest pomysłem dennym - z tego powodu, że teraz ludzie będą dłużej czekać po wipe''ach aż się BL odnowi..

Moim zdaniem lepiej albo dać BL większej ilości klas, zostawić mechanikę jak teraz, czyli z debuffem Sated..
Albo osłabić BL by nie był aż takim DPS boostem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko to jest bez sensu, bo Heroism/Bloodlust nie będzie już w Cataclysm dłużej czarem unikalnym. Skoro mag dostanie jego odpowiednik z którym będą dzielić tego samego debuffa to nie widzę sensu, aby zwiększać cooldown tych czarów. Jeszcze pozostaje taka kwestia - jaki jest sens istnienia tylu klas skoro tyle czarów różnić się będzie głównie nazwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam addona, który by mi dodawał do nameplates wyświetlanych przy każdej postac i(chodzi mi o to, że bez targetowanie, ten paseczek z hp nad postacią :P) status moich dotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 02:06, Fariin napisał:

Bo gnomy i ogry potrafią być wielkie ;D ( Może nic wyjątkowego, ale ja się z takim powiększeniem
spotkałem pierwszy raz)


Też to widziałem :P

20100703144816

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 12:57, Ziloh napisał:

Szukam addona, który by mi dodawał do nameplates wyświetlanych przy każdej postac i(chodzi
mi o to, że bez targetowanie, ten paseczek z hp nad postacią :P) status moich dotek.


Sprawdź czy TidyPlates czegoś takiego nie ma, jak nie to raczej wątpie aby takowy addon istniał (ogólnie NamePlates jest przez Blizzard słabo rozwijane, więc nie daje to pola do popisu twórcom addonów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 14:50, Azvar napisał:

Sprawdź czy TidyPlates czegoś takiego nie ma, jak nie to raczej wątpie aby takowy addon istniał (ogólnie NamePlates jest przez Blizzard słabo rozwijane, więc nie daje to pola do popisu twórcom addonów).


Istnieje, kiedyś widziałem, ale ponoć działał dość zawodnie..
Poza tym nie wyobrażam sobie gry lockiem i DoTowanie większej ilości mobków powiedzmy w ICC - momentalnie nic na ekranie nie widać - zostają same nameplatesy i ikonki dotek.. o_O''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 12:57, Ziloh napisał:

Szukam addona, który by mi dodawał do nameplates wyświetlanych przy każdej postac i(chodzi
mi o to, że bez targetowanie, ten paseczek z hp nad postacią :P) status moich dotek.

http://www.wowace.com/addons/platebuffs/

Do samych nameplates dobry jest addon Aloft:
http://www.wowace.com/addons/aloft/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 17:45, orzech76 napisał:

żeby skilowac fishing jest inny sposób niż stać jak głupi i klikać XD :) ???

Nie :)
Miłego łowienia :D

PS. Ja robiłem tak, że WoWa zmniejszałem do małego okienka i ustawiałem kamerę tak by było widać spławik tylko. Jak podskoczył to klikałem, potem bind od Fishing i powtarzamy ^^ Na większości ekranu miałem jakiś film odpalony xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ściągnąłem cartographera za pośrednictewm klienta curse, ale i tak nie posiadam mapy, i muszę odkrwyać ;(, .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 12:52, DemoBytom napisał:

Co moim zdaniem jest pomysłem dennym - z tego powodu, że teraz ludzie będą dłużej czekać
po wipe''ach aż się BL odnowi..

No właśnie Blizzard zamierza projektować walki tak by obyło się bez Bloodlusta. Dzisiaj jest tak, że na każdego bossa, w każdej próbie MUUUUSI BYĆ bloodlust xD I to się nie podoba Blizzowi i dlatego chce wrócić do starego - 30 minutowego cooldowna na bloodlust, by gracze traktowali go jako "dobry", a nie "niezbędny" czy "wymagany" buff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 17:53, Ziloh napisał:

I jeszcze jedno ściągnąłem cartographera za pośrednictewm klienta curse, ale i tak nie
posiadam mapy, i muszę odkrwyać ;(, .


Musisz sobie ustawić na ekranie postaci wczytywanie nieaktualnych addonów (load out of date addons czy jakoś tak).
Cartographer już od dawna nie jest aktualizowany i gra nie ładuje go automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli krótko mówiąc muszą zrezygnować z takiego designu, gdzie prawie na każdym bossie (czy to NM czy HM, obojętnie) na którymś etapie jest wyścig DPS żeby zdążyć przed potencjalnym wipe-skillem / enrage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 18:16, Daimon_Frey napisał:

> I jeszcze jedno ściągnąłem cartographera za pośrednictewm klienta curse, ale i tak
nie
> posiadam mapy, i muszę odkrwyać ;(, .

Musisz sobie ustawić na ekranie postaci wczytywanie nieaktualnych addonów (load out of
date addons czy jakoś tak).
Cartographer już od dawna nie jest aktualizowany i gra nie ładuje go automatycznie.


Wielkie dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ma ktoś po ostatnim patchu problem ze... znikającymi z mapy flight pointami? Miałem wszystko odblokowane, a teraz chciałem sobie gdzieś polecieć, patrzę na mapę i nie dowierzam: brakuje paru flight pointów o.O Które notabene używałem jeszcze tuż po patchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 18:26, Azvar napisał:

Czyli krótko mówiąc muszą zrezygnować z takiego designu, gdzie prawie na każdym bossie
(czy to NM czy HM, obojętnie) na którymś etapie jest wyścig DPS żeby zdążyć przed potencjalnym
wipe-skillem / enrage.

Wystarczy, że usuną limit prób. W obecnej formie, 5 minut czekania między próbami ma sens, skoro teoretycznie ubicie bossa bez Heroismu jest możliwe, ale po co ryzykować, skoro tylko pomoże, a jak zmarnujecie próbę, to potem nie będzie co robić i tak.

Chociaż ich logika mnie nie przekonuje. Na "duże" skille już w Vanilli się czekało. Nawet prościutka Maexxna wymagała, by czekać na shieldwall. O końcówce Naxxa i world buffach nawet nie ma co wspominać. Teraz, oprócz hero, mamy też Soulstony i Rebirth. Zwykle 1 czy 2 zgony to nie jest automatyczny wipe, nawet na HLK(no chyba, że wyrzucony poza mape, wiadomo), więc zwyczajnie nie warto zaczynać prób, gdy na timerze jeszcze pare minut.

Fakt, że czekanie 5, a 25 to różnica, ale te cooldowny są za dobre w skali rajdu, by tak po prostu je olać, zarówno przy samej walce, jak i jej projektowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem tylko sie pozalic ;) na looty w obecnych dungeonach 5. Od kilku dni gram resto shammym (wczesniej ench) i na instancjach typu FoS, PoS, HoR padaly rzeczy dla shammy casterow... teraz obojetnie ile razy bym byl w w/w instancjach to padaja rzeczy akurat dla mojego ench shammiego :/ ofc, biore je jako OS (jesli nikt inny ich nie potrzebuje) i dzieki temu moj ench sie wzbogaca... ale kurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrka, teraz poluje na caster maile :P a trzeba bylo je brac jak padaly.. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 17:45, orzech76 napisał:

żeby skilowac fishing jest inny sposób niż stać jak głupi i klikać XD :) ???


Można jeszcze siedzieć..

Dlatego najlpiej jest levelować równocześnie fishing + cooking. Przynajmniej jest co robić pomiędzy rybkami i od czasudo czasu trzeba tyłek ruszyć i się przenieść..

Jak nie - polecam levelować w Orgrimmarze/Ironforge.. Może chociaż achievement za rzadką rybę z tych miast wpadnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 22:49, DemoBytom napisał:

Jak nie - polecam levelować w Orgrimmarze/Ironforge.. Może chociaż achievement za rzadką
rybę z tych miast wpadnie..


Wiem ale to masakra tak siedzieć , no trzeba się namęczyć trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 17:45, orzech76 napisał:

żeby skilowac fishing jest inny sposób niż stać jak głupi i klikać XD :) ???


Ja nabiłem skill w fishing czekając w raidach aż się pełna grupa zbierze. Poza tym robienie daily Dalaran i Outland fishing też pomaga. Jak się już nabije trochę skilla, powiedzmy około 300, to można zacząć robić achivy, jak chociażby ten z wyłowieniem wszystkich monet z dalarańskiej fontanny (The Coin Master).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się