Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

W TVN24 był ciekawy wywiad z ambasadorem Chorwacji w Polsce. Pan stwierdził, że sędzia Webb ewidentnie się pomylił przy karnym. I skoro po meczu dalej się upierał, że błędu nie było, to musiał być nietrzeźwy gdy to mówił ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za autorytet w sprawie piłki niby?

Za to sędzia Webb mówi, że karny był (dzisiejszy wywiad w PS), a jedyne czego żałuje to gol ze spalonego Rogera. Podobnie twierdzą wszyscy sędziowie i UEFA.

No ale jak wiadomo w Polsce jest 40mln osób, które lepiej znają przepisy od tych, których to zawód i nawet od tych, którzy je ustalają. Typowe, zawsze nas krzywdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 14:23, mikal15 napisał:

Co to jest za autorytet w sprawie piłki niby?


W ostatnim zdaniu piszesz, że tylko Polacy tak twierdzą...

Dnia 16.06.2008 o 14:23, mikal15 napisał:

Za to sędzia Webb mówi, że karny był (dzisiejszy wywiad w PS), a jedyne czego żałuje
to gol ze spalonego Rogera. Podobnie twierdzą wszyscy sędziowie i UEFA.


Wszyscy ? To nowość. Uefa zawsze broni sędziów, tylko dlaczego teraz Webb dostał mecz o nic ? Przepisy przepisami, ale takich karnych sędzia może dyktować po 20 w meczu. Już pomijam to co się działo między Bąkiem a Austriakiem. Tam faulu nie było ?

Dnia 16.06.2008 o 14:23, mikal15 napisał:

No ale jak wiadomo w Polsce jest 40mln osób, które lepiej znają przepisy od tych, których
to zawód i nawet od tych, którzy je ustalają. Typowe, zawsze nas krzywdzą.


Bardzo się cieszę, że sam przepisów nie znasz. (w końcu jesteś kibicem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 14:29, HunterO7 napisał:

W ostatnim zdaniu piszesz, że tylko Polacy tak twierdzą...

Czytanie ze zrozumieniem. Napisałem "ludzie w Polsce", a osoba przywoływana to ambasador Chorwacji w Polsce. Kto tu mówił o Polakach?

Dnia 16.06.2008 o 14:29, HunterO7 napisał:

Wszyscy ? To nowość. Uefa zawsze broni sędziów

Nieprawda.

Dnia 16.06.2008 o 14:29, HunterO7 napisał:

tylko dlaczego teraz Webb dostał mecz o nic ?

Jeśli Webb jest stronniczy to obejrzyj sobie mecz Włochy-Rumunia. Obejrzyj sobie wiele innych meczów..sędziowanie na Euro jest słabiutkie.

Dnia 16.06.2008 o 14:29, HunterO7 napisał:

Przepisy przepisami, ale takich karnych sędzia może dyktować po 20 w meczu.

Ano może. Kto mu zabroni być skrupulatnym? Nikt. Polecam wywiad z Webbem. Nie chodziło o przepychankę tylko o atak jednego zawodnika na drugiego. Jeśli przyznał się do błędu przy spalonym, to czemu miałby tego nie zrobić przy karnym? Bo chce nam zrobić na złość? Litości...

Dnia 16.06.2008 o 14:29, HunterO7 napisał:

Już pomijam to co się działo między Bąkiem a Austriakiem. Tam faulu nie było ?

"Przepisy przepisami, ale takich karnych sędzia może dyktować po 20 w meczu."

Dnia 16.06.2008 o 14:29, HunterO7 napisał:

Bardzo się cieszę, że sam przepisów nie znasz. (w końcu jesteś kibicem)

Znowu czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem, że nie znają ludzie przepisów? Nie. Ale na pewno nie znają ich lepiej od sędziów. I tak, ja też nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 14:23, mikal15 napisał:

Za to sędzia Webb mówi, że karny był (dzisiejszy wywiad w PS), a jedyne czego żałuje
to gol ze spalonego Rogera. Podobnie twierdzą wszyscy sędziowie i UEFA.


W 2002 drugim wszyscy widzieli, jak Hiszpanie są załatwiani przez sędziego w meczu z Koreą. Wszyscy, oprócz FIFY, bo ta dzień później stwierdziła, że wszystko było ok i w ogóle sędziowanie na mistrzostwach było na najwyższym poziomie. Więc akurat zdanie FIFY/UEFY nie należy do obiektywnych. Tam jest korupcja nie mniejsza jak u nas i wszyscy siebie ładnie kryją.

Taa, wszyscy sędziowie mówią, że karny był. A jakby to był mecz bez udziału gospodarzy to żaden by nie gwizdnął. Czysta hipokryzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 14:46, Bambusek napisał:

Wszyscy, oprócz FIFY, bo ta dzień później stwierdziła, że wszystko było ok i w ogóle sędziowanie na
mistrzostwach było na najwyższym poziomie.

Szkoda tylko, że pan Gamal Ghandour, który sędziował tamten mecz potem kompletnie zniknął ze światowej piłki...

Dnia 16.06.2008 o 14:46, Bambusek napisał:

Taa, wszyscy sędziowie mówią, że karny był. A jakby to był mecz bez udziału gospodarzy
to żaden by nie gwizdnął. Czysta hipokryzja.

Widzę, że wy wszyscy wiecie lepiej od sędziów w jakich sytuacjach każdy z nich by gwizdnął. No ale mniejsza z tym. Spójrz na to od strony Webba. To naprawdę była wielka odpowiedzialność i odwagą było gwizdnięcie tego karnego, a nie odwrotnie. Popatrz, nie dość że doliczony czas gry, to jeszcze dla gospodarzy i to decydujący o wyniku meczu...przecież tutaj przypuszczenia o korupcję nasuwają się same. A wystarczyłoby po meczu powiedzieć "przepraszam Austriaków, nie widziałem karnego" albo nawet powiedzieć, że go nie było. To by było pójście na łatwiznę. Dlaczego tak nie zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No ale jak wiadomo w Polsce jest 40mln osób, które lepiej znają przepisy od tych, których
> to zawód i nawet od tych, którzy je ustalają. Typowe, zawsze nas krzywdzą.

Zdanie UEFA nie ma tu nic do rzeczy, zawsze będą kryć swoich. To samo było w 2002 w Korei, to samo było wiele razy wcześniej, że wspomnę nieudaną próbę morderstwa Tony''ego Schumachera na Patricku Battistonie, co nie skończyło się nawet rzutem wolnym, że o czerwonej kartce nie wspomnę.

Każdy ma prawo do wygłoszenia własnego zdania na temat meczu i pracy arbitra i pisanie z ironią "40 mln osób, które znają przepisy lepiej od tych, których to zawód" jest trochę nie na miejscu. Tobie nikt własnego zdania nie zabrania, ale pisanie, że zwyczajowo uważamy, że zawsze nas krzywdzą może niektórych obrazić, nie sądzisz??

Co do samych sytuacji- jasne, że miał pełne prawo pokazać na 11 metr. Tylko skoro takich sytuacji było 20 w meczu, to dlaczego nie zrobił tego w 10, 40 czy nawet 80 minucie, gdy Polacy mieli jeszcze szans odrobić straty czy ponownie wyjść na prowadzenie. No sorry ale to już zalatuje sprzyjaniem gospodarzom. Skoro takich sytuacji jest 20 w meczu, to czemu gwizdać tą najbardziej na rękę gospodarzom i w najbardziej sprzyjającym momencie, gdy przeciwnicy nie będą już mieli szansy na jakąkolwiek odpowiedź?? Inna sprawa, że Lewandowski ciągnął Austriaka w bok, a ten pchał się do dołu. Jak także fakt, że sam trener Austrii przeprosił za taki rozwój sytuacji naszego trenera mimo że przecież nie musiał. Spalony owszem, był ale tu mamy do czynienia z nieuwagą arbitra, natomiast w sytuacji z 93 minuty z nadinterpretacją faktów. Twierdzisz inaczej - ok, masz prawo. Ale ja też mam prawo i nie życzę sobie wypominania mi nieznajomości przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę rozstrząsanie dalej tej sytuacji i doszukiwanie się w decyzji pana Webba jakiejś celowości czy wręcz zamachu wymierzonego w cały polski naród nie jest już nawet śmieszne,ale robi się żałosne...
Sędzia popełnił w tym meczu dwa błędy,które zadecydowały o wyniku spotkania i które zdarzają się każdemu człowiekowi w jego zawodzie. Koniec kropka.
Dzisiaj gramy kolejny,najważniejszy mecz,a wszyscy wciąż rozpamiętują tamtą sytuację. I pewnie jak odpadniemy (bo to niechybnie się dziś stanie) w narodzie będzie panować opinia,że gdyby nie "głupi łysy angol" to awansowalibyśmy dalej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 15:11, mati285 napisał:

I pewnie jak odpadniemy (bo to niechybnie się dziś stanie) w narodzie będzie panować
opinia,że gdyby nie "głupi łysy angol" to awansowalibyśmy dalej :/

Dokładnie właśnie o to mi chodzi. Jeśli (w co nie wierzę) Austria zremisuje z Niemcami przykładowo (no nie wiem, w każdym razie chodzi o to, żeby do awansu zabrakło nam mniej niż 2 pkt) to na pewno wszyscy uznają, że to wina sędziego. I właśnie o to mi chodziło pisząc:

Dnia 16.06.2008 o 15:11, mati285 napisał:

Typowe, zawsze nas krzywdzą.


To naprawdę jest żałosne, ot np. taki Jerzy Dudek. "Kto wie, może to była zemsta za to, że tyle Polaków przybywa do Anglii...". Tak, w naszym meczu nie można się pomylić po prostu. Można tylko mieć jakieś nacjonalistyczne uprzedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mikal15, jakbyś nie zauważył mój post był pisany z przymrużeniem oka. A Ty reagujesz jakby to było nie wiadomo co. Wyluzuj trochę.

A tak na marginesie, prawdziwy kibic jest zawsze z drużyną. I ma czasem prawo być nieobiektywny. Tak jak Polacy wierzyli że nasza reprezentacja może zostać mistrzem. Zresztą było śledzić informacje, zagraniczne gazety też się dziwowały nad tym "karnym".

A UEFA nie przywołuj jako autorytet, bo to śmieszne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ze Webb przyznał się do błędu... uznając Polakom bramkę ze spalonego ,a karny według niego był jak najbardziej prawidłową decyzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 15:23, azure83 napisał:

Zresztą było śledzić informacje, zagraniczne gazety też się dziwowały nad tym "karnym".

O, a to ciekawe. Mogłabyś powiedzieć jakie to gazety? Bo z tego co rozmawiałem z ojcem (obecnie mieszka w Hiszpanii, tak przecież skrzywdzonej podczas azjatyckiego mundialu) to tam dziwili się tylko jak można było nie zauważyć spalonego. A nikt nie mówił niczego w rodzaju "no tak, 6 lat temu to nas przewieźli na gospodarzach, teraz Polaków...". Dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 14:44, mikal15 napisał:

> W ostatnim zdaniu piszesz, że tylko Polacy tak twierdzą...
Czytanie ze zrozumieniem. Napisałem "ludzie w Polsce", a osoba przywoływana to
ambasador Chorwacji w Polsce. Kto tu mówił o Polakach?


Skrót myślowy... Co nie zmienia faktu, że nie tylko Polacy tak twierdzą.

Dnia 16.06.2008 o 14:44, mikal15 napisał:

> Wszyscy ? To nowość. Uefa zawsze broni sędziów
Nieprawda.


Rzeczowy argument...

Dnia 16.06.2008 o 14:44, mikal15 napisał:

Jeśli Webb jest stronniczy to obejrzyj sobie mecz Włochy-Rumunia. Obejrzyj sobie wiele
innych meczów..sędziowanie na Euro jest słabiutkie.


Twierdzę tylko, że UEFA dała mu słabszy mecz.

Dnia 16.06.2008 o 14:44, mikal15 napisał:

Ano może. Kto mu zabroni być skrupulatnym? Nikt. Polecam wywiad z Webbem. Nie chodziło
o przepychankę tylko o atak jednego zawodnika na drugiego. Jeśli przyznał się do błędu
przy spalonym, to czemu miałby tego nie zrobić przy karnym? Bo chce nam zrobić na złość?
Litości...


A kto zabroni dawać 20 karnych na mecz. Przy każdym rzucie wolnym można gwizdać w ciemno karny. Atak ? Ciekawe dlaczego Lewandowski ciągnął Austriaka do góry, a ten się kładł...

Dnia 16.06.2008 o 14:44, mikal15 napisał:

> Już pomijam to co się działo między Bąkiem a Austriakiem. Tam faulu nie było ?
"Przepisy przepisami, ale takich karnych sędzia może dyktować po 20 w meczu."


Chciałbym zauważyć, że działo się to w tej samej minucie, a sędzia to zauważył(podszedł i "uspokoił ich"). Dlaczego ten faul był mniej ważny od Lewandowskiego ?

Dnia 16.06.2008 o 14:44, mikal15 napisał:

Znowu czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem, że nie znają ludzie przepisów?
Nie. Ale na pewno nie znają ich lepiej od sędziów. I tak, ja też nie znam.


A muszą znać lepiej, żeby zinterpretować prostą sytuacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 15:42, HunterO7 napisał:

Skrót myślowy... Co nie zmienia faktu, że nie tylko Polacy tak twierdzą.

Przykłady proszę, przykłady.

Dnia 16.06.2008 o 15:42, HunterO7 napisał:

Rzeczowy argument...

Dostosowuję się do poziomu. Mówisz, że Uefa zawsze broni sędziów, ja mówię, że nie. Masz zamiar jakoś poprzeć swoją opinię czy uważasz, że już to powinno mnie przekonać?

Dnia 16.06.2008 o 15:42, HunterO7 napisał:

Twierdzę tylko, że UEFA dała mu słabszy mecz.

Ktoś przecież musi je sędziować...

Dnia 16.06.2008 o 15:42, HunterO7 napisał:

A kto zabroni dawać 20 karnych na mecz. Przy każdym rzucie wolnym można gwizdać w ciemno
karny. Atak ? Ciekawe dlaczego Lewandowski ciągnął Austriaka do góry, a ten się kładł...

Bo wykorzystał sytuację, przewrócił się specjalnie. Można go nazywać chamem, można boiskowym cwaniakiem, można o nim powiedzieć wszystko poza tym, że nie było faulu. Oglądałeś ostatnie Gran Derbi? Co tam zrobił szarżujący piłkarz Realu? Obrońca Barcelony wręcz cofał nogę, żeby nic mu nie zrobić, a ten rozpędzony na niego wpadł. Efekt? Wolny. Przeczytaj jeszcze raz co piszesz. "LEWANDOWSKI CIĄGNĄŁ AUSTRIAKA". I to wg ciebie nie jest faul?

Dnia 16.06.2008 o 15:42, HunterO7 napisał:

Chciałbym zauważyć, że działo się to w tej samej minucie, a sędzia to zauważył(podszedł
i "uspokoił ich"). Dlaczego ten faul był mniej ważny od Lewandowskiego ?

Nie mam zielonego pojęcia, tak samo nie byłbym zdziwiony jakby karny został podyktowany już po starciu Ivanshitza z Golańskim. Mógł? Ależ oczywiście.

Dnia 16.06.2008 o 15:42, HunterO7 napisał:

A muszą znać lepiej, żeby zinterpretować prostą sytuacje ?

Widocznie muszą. Bo jeśli ta prosta sytuacja czyli "Lewandowski ciągnął Austriaka" to nie jest faul, a faul w polu karnym to nie jest rzut karny, to ja nie wiem co to za przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 14:23, mikal15 napisał:

No ale jak wiadomo w Polsce jest 40mln osób, które lepiej znają przepisy od tych, których
to zawód i nawet od tych, którzy je ustalają. Typowe, zawsze nas krzywdzą.

Ok, Michał masz prawo do swojego zdania ale ja (i inne osoby biorące udział w tej dyskusji) też. Wg mnie jeśli TAKIE coś miałoby być odgwizdywane naprawdę skrupulatnie i rzetelnie jak na dobrego sędziego przystało to w każdej kolejce ligi angielskiej mielibyśmy festiwal rzutów karnych rodem z nierozstrzygniętych finałów ME, MŚ czy LM. Już nie mówię o tym, że tuż za Lewandowskim i owym zawodnikiem jakiś Austriak faulował Jacka Bąka. Każdy widzi to co chce, czy jak? Dlaczego np. w Premiership (przecież sędziuje w tamtej lidze) takich rzeczy nie gwiżdże? Wstrzymam się jeszcze, żeby zobaczyć, czy pomimo takiego poparcia UEFY będzie sędziował w kolejnych spotkaniach. A co do meczu Rumunia - Włochy to sędzia przecież przyznał, że skrzywdził Włochów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wg mnie jeśli TAKIE coś miałoby być odgwizdywane naprawdę skrupulatnie i rzetelnie

Dnia 16.06.2008 o 16:06, mała16 napisał:

jak na dobrego sędziego przystało to w każdej kolejce ligi angielskiej mielibyśmy festiwal
rzutów karnych rodem z nierozstrzygniętych finałów ME, MŚ czy LM.

Fakt,ale przepisy mówią wyraźnie,że ciągnięcie przeciwnika za koszulkę to faul,ale tak jak pisałem kiedyś piłka nożna jest na tyle kontaktowym sportem,że sędziowie nie zwracają uwagi na takie sytuacje (albo po prostu ich nie widzą) dopóki faulowany zawodnik nie padnie na murawę. Gdyby Proedl stał równo na nogach,a sędzia podyktowałby jedenastkę to OK wtedy rzeczywiście możnaby było mieć pretensje,ale Austriak upadł, szukał karnego i go znalazł. Do tej decyzji sędziego nie możemy mieć zastrzeżeń,mogą one jedynie być z powodu tego,że nie zauważył wcześniejszego faulu Austriaka w ofensywie,który powodował,że automatycznie starcie Lewandowskiego z Proedlem przestało się liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 16:20, mati285 napisał:

Fakt,ale przepisy mówią wyraźnie,że ciągnięcie przeciwnika za koszulkę to faul,ale

Dobra. Faul. Przypuśćmy, że takich fauli było po 10 z obu stron w meczu Polska - Austria. Dlaczego tylko jeden karny w takim momencie? Raz przepisy działają a raz nie? Tu podyktuje a tu już nie? Owszem, uznaję Twój argument - był to faul, ale jakoś wcześniej fauli pod polem karnym Austriaków (przecież to jasne, ze przytrzymywali naszych przy rzutach wolnych/rożnych) nie widział? To jest tak jakby raz odgwizdać faul a raz nie w podobnych sytuacjach. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Austriacy mieliby większe prawo mieć pretensje do sędziego, gdyby w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ich piłkarz padł na ziemię faulowany w polu karnym, a sędzia nie podyktował karnego. Czyż nie? Jak widać czegokolwiek by sędzia nie zrobił ktoś by miał do niego pretensje. I uważam, że podyktowanie karnego było w tym momencie odważną decyzją i mniejszym złem. Dlaczego? Pierwsze zdanie.

P.S. "rzekome popychanie rywala przez Lewandowskiego." - Jak to rzekome? To niby tego nie było? Zaraz jak to pisałaś w poprzednim poście...każdy widzi to co chce? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 16:31, mikal15 napisał:

Austriacy /.../

Ok, dobra. Przyjmuję argument, słuszny, przekonał mnie co do tego, że owe starcie było faulem Lewandowskiego. Tylko ponowię pytanie z posta kierowanego do Matiego - w tym meczu było na pewno więcej podobnych sytuacji. Nie widział, nie gwizdał ich przez cały mecz, dlaczego? Akurat to jedno starcie zinterpretował jako faul a inne (sam wiesz jak podobnie nieraz wyglądają przepychanki w polu karnym) już nie? Co do decyzji to fakt - była odważna, przyznaję.
Skoro tą jedną sytuację dostrzegł a innych nie to... każdy widzi to co chce? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To jest tak jakby raz odgwizdać faul a raz nie w podobnych sytuacjach. Dlaczego?
To już zależy tylko od tego jak sędzia daną sytuację zinterpretuje. Oczywiście można odgwizdywać każde najmniejsze przewinienie sklasyfikowane w przepisach jako faul,ale pytanie brzmi: po co? Zeby było więcej przerw w grze niż samej gry? Duże ma też znaczenie to co pisałem w poprzednim poście. Austriak upadł, ja osobiście nie widziałem żadnej sytuacji w której Polak przewróciłby się po takim starciu w polu karnym rywali,choć jak słusznie zauważyłaś byli pewnie popychani czy przytrzymywani. Niektórzy nazywają to co zrobił Austriak nurkowaniem inni boiskowym sprytem,ale nie ma chyba wątpliwości,że taka umiejętność też się przydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować