Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2012 o 00:59, pawbuk napisał:

Nie, jeśli będą grać tak jak teraz i nie
wpadną w jakiś większy kryzys, to zostaną mistrzem...


Oczywiście, że Real nie straci tej przewagi. Wybiórczy wzrok sędziów im na to nie pozwoli nawet jakby Królewscy się mocno starali, żeby to zaprzepaścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 09:42, mati285 napisał:

Warto zauważyć, że WKS nie wygrało turnieju mimo tego, że nie stracili w nim żadnej bramki
;-) Piłka bywa dziwna.


Ba, chociaż w karnych był ten moment, jak Bamba nie strzelił i sędziowie z dupy kazali powtórzyć strzał że myślałem, iż Zambię na koniec gwizdki załatwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 16:46, Bambusek napisał:

Oczywiście, że Real nie straci tej przewagi. Wybiórczy wzrok sędziów im na to nie pozwoli
nawet jakby Królewscy się mocno starali, żeby to zaprzepaścić.

Nie lubię takich komentarzy, bo moim skromnym zdaniem w tych najlepszych ligach sędziowie raczej nie pomagają konkretnym zespołom, co najwyżej popełniają błędy w konkretnych sytuacjach.
Ale po Twoim komentarzu poniżej wnioskuję, że wg Twojej opini to sędziowie i działacze załatwiają wyniki meczów ;) no to zwycięstwo Zambii musiało tą Twoją teorię mocno naruszyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rybus przechodzi do klubu Terek Grozny wczesniej Legia pozbyła sie Ariela Borysiuka to juz 2 osłabienia, ciezko widze klub aby wyszedł z tej rundy w LE. Zamiast sie umacniac to sie osłabia, w życiu nasze poslkie kluby nie zdobedą nić w Europie jak bede prowadzić taka polityke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha. Ciekawe jak będzie wyglądał mecz Valencii z Barcą. ;]

Jesteśmy na dobrej drodze do mistrzostwa. Oby tak dalej.


W środę Arsenal - Milan! Oglądam!

20120213225652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 22:59, Chaotizz napisał:

Jesteśmy na dobrej drodze do mistrzostwa. Oby tak dalej.


Chyba już nic złego się nie stanie. 10 pkt przewagi zwłaszcza w takiej lidze jaką jest liga hiszpańska, gdzie praktycznie dominują 2 zespoły, jest już chyba nie do odrobienia.

Dnia 13.02.2012 o 22:59, Chaotizz napisał:

W środę Arsenal - Milan! Oglądam!


Dokładniej to Milan - Arsenal, bo pierwszy mecz grany jest na San Siro. Postaramy się o rewanż za 2008r. FORZA MILAN


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2012 o 22:25, pawbuk napisał:

Owszem, Barca gra dużo gorzej bez Xaviego i Iniesty, to oni stanowią podstawę gry ofensywnej
całej drużyny

Barca traci dobre 50% mocy bez samego Xaviego i nie mówię tego tylko na podstawie jednego meczu. Od zawsze mówiłem że głównym graczem nie jest tam ani Messi ani Iniesta a Xavi, bo to on trzyma tam grę. I Defensywnie i ofensywnie.

Dnia 12.02.2012 o 22:25, pawbuk napisał:

ale po jedynm meczu nie można twierdzić, że Messi bez nich nie potrafi
strzelić gola.

Jasne, że potrafi. Ale milion razy rzadziej i przychodzi mu to po stokroć trudniej.

Dnia 12.02.2012 o 22:25, pawbuk napisał:

Nieraz pokazywał, że sam potrafi przejść całą obronę przeciwnika i trafić
do bramki.

... mając za plecami Xaviego. Geniusz i samodzielność Messiego powinien ujawniać się wtedy kiedy trzeba pociągnąć drużynę, a nie wtedy gdy pierwsze skrzypce w środku pola gra Xavi. Tłumaczy to poniekąd beznadziejną grę Messiego w reprezentacji.

Dnia 12.02.2012 o 22:25, pawbuk napisał:

Na pewno nikt na świecie nie potrafi trzymać piłki przy nodze jak on.

tu się zgodzę.

@Kraju
Rooney też z konieczności został przemianowany na ofensywnego pomocnika i radziłbym się przyjrzeć jaką on odwala robote i z jakim skutkiem na tej pozycji, zanim będziesz usprawiedliwiał Leo :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 20:05, karolekx23x napisał:

Rybus przechodzi do klubu Terek Grozny wczesniej Legia pozbyła sie Ariela Borysiuka to
juz 2 osłabienia, ciezko widze klub aby wyszedł z tej rundy w LE. Zamiast sie umacniac
to sie osłabia, w życiu nasze poslkie kluby nie zdobedą nić w Europie jak bede prowadzić
taka polityke.

Podobno będzie mógł zagrać ze Sportingiem, co trochę jest dziwnę, bo może przecież odnieść kontuzję itp. poza tym tu już nie chodzi o Legię. Rybus wybrał słaby klub w lidze rosyjskiej, tam można jechać na emeryturkę, a już na pewno ciężko się wypromować. Nie wiem czy bardziej mu czy Legii (zarządowi) zależało na tym transferze, bo dla samego piłkarza bardzo słaby kierunek, to już lepiej wybrał Grosicki jadąc do tego klubu z Turcji. Darcie będzie jak faktycznie zagra ze Sportingiem i to naprawdę dobre mecze, takie że zachodnie kluby się nim zainteresują, a tu lipa, bo będzie już w Tereku.. No i jasne, że chłopak ma Euro z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 22:47, Rogalenko napisał:

Co tu dużo mówić ? ARSENAL HAS BEEN DESTROYED :)

FORZA MILAN ! MIAZGA

Dzisiaj wszystko się udawało Milanowi :]
Kompletna deklasacja rywala :]

FORZA MILAN !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 22:47, Rogalenko napisał:

Co tu dużo mówić ? ARSENAL HAS BEEN DESTROYED :)

FORZA MILAN ! MIAZGA

Miazga z drużyną, która tak na prawdę gdy była przy piłce to mało nóg sobie nie połamała... Arsenal zagrał fatalnie, a wasz zaciesz odbieram tak, jakby szczytem marzeń Milanu było pokonanie 4 drużyny PL w Lidze Mistrzów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czaruś, Czaruś, nie ośmieszaj się, proszę... Po meczu mam taki humor, że nawet Ty, ze swoją głupotą i żenującą prowokacją, nie jesteś w stanie mnie wyprowadzić z równowagi.

Arsenal zagrał fatalnie, bo Milan był lepszy w każdym aspekcie. Milan był szybszy, lepiej zorganizowany, pewny siebie, grał z polotem, stosował mocny pressing, który zmusił Arsenal do fatalnej gry. Gdyby Milan stał i nic nie robił to zapewne Kanonierzy operowaliby lepiej piłką i stwarzali ciekawsze sytuacje. Niestety, ku twojemu rozczarowaniu, tak się nie stało i teraz jedyne co możesz zrobić to popisywac się swoimi wypocinami na forum... EOT z mojej strony. Parma 0-0 Juventus ? Może to tak Cię sfrustrowało ? Słodkich snów, misiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym meczu nadal twierdzisz że Barca jak i Messi nie mogą poradzić sobie bez Xaviego? Bo gdyby nie bardzo dobra gra Messiego, myślę że wynik byłby inny, a Xavi nie zagrał ani minuty w tym meczu. I nie jest to jedyny taki przykład, ale jest on na gorąco. Xavi to najważniejszy filar drugiej lini, ale nawet bez niego bez kłopotów mogą wygrać mecz. Gorzej jest gdy zabraknie Xaviego, Iniesty, Sergio i Cesca. Młodziki za dobrze nie radzą sobie bez ich starszych kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 23:27, Kraju napisał:

Po wczorajszym meczu nadal twierdzisz że Barca jak i Messi nie mogą poradzić sobie bez
Xaviego?

Tak? A Co ciekawego zaprezentowała wczoraj Barcelona? Nie widziałem NIC z ich ''tiki-taki'', zupełnie bez polotu, wymęczony wynik, united też potrafi tak wygrywać, a jakoś ich wtedy nie chwalę.
>Młodziki za dobrze nie radzą sobie bez ich starszych kolegów.
Wenger ma trochę inną filozofię. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że głównym powodem tak druzgocącego zwycięstwa Milanu nad Arsenalem nie była raczej genialna gra tych pierwszych, ale fatalna postawa obrony drugich. Chociaż oczywiście to Milan grał lepszy futbol. Bardzo wysoki pressing, szybkie rozgrywanie i celne dalekie przerzuty całkowicie zniszczyły obronę Arsenalu. Aczkolwiek trzeba dodać, że Kanonierzy w tym sezonie w niczym nie przypominają drużyny nawet jeszcze sprzed roku. Więc nie umniejszając zwycięstwa Milanu, ale jednak nie przyszło im się mierzyć z potęgą.

Co do samego Arsenalu to brak Chamberlaina w podstawowym składzie był dla mnie niespodzianką. Ostatnimi czasy był to najlepszy gracz The Gunners. Dwóch skrzydłowych czyli Walcott i Arteta strasznie zawiodło. Koszmarny mecz zagrał też Ramsey. Pochwalić muszę natomiast Henry''ego i Rosicky''ego, bo obaj, jako jedyni, starali się jakoś atakować. Tak więc Arsenal może już się pożegnać z LM, bo nie wierzę, żeby byli w stanie wygrać u siebie 5:0 :D
Zapowiada się fatalny sezon w europejskich pucharach dla drużyn angielskich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AOC też trochę podziałał, nie ma co mu ujmować. Latał po obu stronach, dryblował, nie tracił piłek. Podziwiam tego chłopaka, bo zrobił niesamowity postęp odkąd widziałem go w składzie pierwszy raz. Teraz moim zdaniem powinien obowiązkowo zawsze wychodzić w 1-szym składzie.

Zgodzę się też, że główna przyczyna porażki to brak obrony. Bo jej nie bylo. Nie wiem czemu, ale nasz optymalny skład defensywy totalnie zawiódł. Sagna, Kosa, Verma, Gibbs - tak mieliśmy grać prawie cały sezon, gdyby nie kontuzje. A tu proszę, totalna katastrofa. Bez formy jest niestety Verma, Kościej musiał zejść i został zastąpiony przez DJ który też dawno formę utracił i odnaleźć jej nie może. Do tego sporo szczęścia Milanu [bodaj 4 strzały celne] i mamy solidne manto. Choć szczerze mówiąc mimo że starałem się wierzyć w Arsenal, po poprzednich meczach w LM wiedziałem, że nie będzie dobrze. Arsenal gubi się w LM. Stres? Brak ogrania? Nie wiem o co chodzi, ale grają inaczej niż w lidze. Zresztą w tej też średnio sobie radzą. Teraz można jedynie liczyć na cud na Emirates albo skupiać się na 4 miejscu w lidze i FA Cup.

Kontuzje, nierówna forma, skład za słaby na aspiracje - tyle wystarczy, by podsumować Arsenal ostatnimi czasy, niestety.

Ciekawostka - pierwszy raz od dawna widziałem Wengera, który w 70 minucie dokonał już 3 zmian. Dotąd zazwyczaj wtedy dopiero zaczynał.

I małe sprostowanie[?]. Na skrzydle grał chyba Ramsey a nie Arteta. Pierwszej połowy oglądałem tylko końcówkę, ale jakoś nie wyobrażam sobie Artety na skrzydle, Ramseya już bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować