Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2013 o 21:25, DambialkoX napisał:

> Ale dramat Legii :P

Jak dla mnie kibica Lecha Poznań to dobra wiadomość, ale myślę że Legia spokojnie sięgnie
po mistrzostwo. Zdarza się i najlepszym w sezonie :)

Tu już nie chodzi o Lecha, tylko o Legię Mistrza Polski 2012/2013 i uczestnika przyszłej edycji LM?! ;) Przecież im już wszyscy koronę na głowę włożyli, a oni przegrywają z amatorami z Kielc. Co do Lecha to muszą takie wpadki wykorzystywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

inter vs. AC Milan 1:1

Ale wtopa...
Po dominującej pierwszej połowie Milan powinien był prowadzić minimum 3-4 bramkami... a tak to tylko 1:0 do przerwy :P Niestety Balotelli się nie popisał w tym meczu i zawalił trzy 100% sytuacje bramkowe ;/ To się musiało zemścić.
Drugą połowę Milan niby rozpoczął dobrze ,ale już po 10 minutach... wszystko zaczęło się sypać ,bo Milan grał coraz słabiej :P
Niestety Milan nie doczekał się koniecznych zmian (thx Allegri) ,co musiało się oczywiście skończyć stratą głupiego gola :P Po tej stracie było już pewne że Milan tego meczu nie wygra... co najwyżej mógł utrzymać remis... i tu osobiście jestem zaskoczony bo odziwo udała się ta sztuka :P Zwykle w takich sytuacjach Milan tracił kolejne gole i przegrywał całe spotkanie :P

Ogólnie derby oceniam wysoko - było dużo szybkich akcji i twardej gry po obu stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś Ci to ktoś pisał, ale okaż trochę szacunku innym drużynom. Na pewno okazywaniem szacunku nie jest pisanie nazwy drużyny przeciwnej z małej litery. Tu chodzi o chociaż minimum kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwę, że myślami chłopaki są już przy rewanżowym spotkaniu z Barceloną. Sam bym nie potrafił się skupić na meczach ligowych na ich miejscu...

pawbuk - bla, bla, bla. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 12:33, Szejkon napisał:

Możliwę, że myślami chłopaki są już przy rewanżowym spotkaniu z Barceloną. Sam bym nie
potrafił się skupić na meczach ligowych na ich miejscu...

Oj lepiej żeby się skupili bo najbliższy terminarz spotkań łatwy nie będzie.
Wczoraj derby ,za tydzień u siebie z Lazio (ważny mecz ze względu na walkę w tabeli) ,potem wyjazd do Genoi i wreszcie wyjazd do Barcelony na rewanż LM ;/ Lekko nie będzie.

Ale fajnie ,że Salamon już jest dostępny do gry :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 15:10, MisticGohan_MODED napisał:

Ale fajnie ,że Salamon już jest dostępny do gry :]

Fajnie jakby zaczął już trochę pogrywać ;P owszem z Barcą obrona nie zagrała źle, teraz też z Interem było chyba 0:0 i nie ma powodu coś zmieniać, niestety.

Do kadry prawdopodobnie wrócił Radek Majewski. Oglądał go Fornalik, a on strzeli gola, wcześniej 3. Jakaś alternatyw zawsze ;) Mam nadzieje, że Fornalik powoła też Teodorczyka, bo po Lewym to jest obecnie najlepszy polski napastnik, gra, jest w formie (ostatnio dwie asysty dla Lecha w pół godziny). Sobiech nie gra, Milik też czasem wejdzie na ostatnie minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny napastnik, wręcz powiedziałbym, że kompletny, strzelił KOLEJNEGO już GOLA! Tym razem wybór padł na Piasta! Strzeż się Ligo Polski, bowiem to czyha na was bestia! Ja już obstawiam, że w następnym okienku ten pan poleci do Niemiec, bo to co wyprawia na boisku (pole karne przeciwnika wybucha wręcz oklaskami obrońców w trakcie ich mijania) nie mieści się w Ekstraklasie. ZAHORSKI DO BOJU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 20:25, PawelGothic96 napisał:

Lepszy tytuł jest na Onecie " NA ŻYWO T-Mobile Ekstraklasa: świetny start, przebudzenie
zapomnianego snajpera" prawie jak tytuł jakiegos filmu.

W sumie patrząc na jego grę mam wrażenie, że rzeczywiście jest jakimś aktorem, ale wyjątkowo słabo gra swoją rolę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 11:12, Paoro napisał:

> > Ale dramat Legii :P
>
> Jak dla mnie kibica Lecha Poznań to dobra wiadomość, ale myślę że Legia spokojnie
sięgnie
> po mistrzostwo. Zdarza się i najlepszym w sezonie :)
Tu już nie chodzi o Lecha, tylko o Legię Mistrza Polski 2012/2013 i uczestnika przyszłej
edycji LM?! ;) Przecież im już wszyscy koronę na głowę włożyli, a oni przegrywają z amatorami
z Kielc. Co do Lecha to muszą takie wpadki wykorzystywać :)


Wykorzystywać i dobrze grać. Ruch pokonany 4:0 przez kolejorza. Myślę też że transfer Teodorczyka to dobry wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 20:38, DambialkoX napisał:

Wykorzystywać i dobrze grać. Ruch pokonany 4:0 przez kolejorza. Myślę też że transfer
Teodorczyka to dobry wybór :)

No Teo, a przede wszystkim Kasper Hamalainen to jakby nie ta liga, oglądałeś mecz to pewnie widziałes ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 00:33, pawbuk napisał:

Tylko nie derby Krakowa :D Bez Cracovii w Ekstraklasie się jakby w mieście spokojniej
zrobiło :D


A co Ty z grodu Kraka? I jeszcze fan pasiaków? Biorę chłopaków z Huty i robimy Ci wjazd na pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 23:11, vonArnold napisał:

A co Ty z grodu Kraka? I jeszcze fan pasiaków? Biorę chłopaków z Huty i robimy Ci wjazd
na pole :D


Nie mam pojęcia jak Ty z mojego posta wywnioskowałeś, że jestem fanem Cracovii :D Można powiedzieć, że z lokalnych drużyn kibicuję Wiśle, ale generalnie moje serce od lat należy do Manchesteru United :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 23:19, pawbuk napisał:

Nie mam pojęcia jak Ty z mojego posta wywnioskowałeś, że jestem fanem Cracovii :D Można
powiedzieć, że z lokalnych drużyn kibicuję Wiśle, ale generalnie moje serce od lat należy
do Manchesteru United :D


O, zapierasz się! To już niezbity dowód na pasiaka! IP namierzone, wibijamy z os. na stoku z maczetami xD

ManU prawisz? Cóż, życzę im powodzenia, oby skopali cieci z Madrytu w nadchodzącej kolejce, tym bardziej, że mogli wygrać pierwszy mecz! Zawsze to będzie jakiś balsam na mą duszę, bo raczej, po tym żenującym spektaklu, jaki Barca mi zaserwowała na San Siro, biorąc poprawkę na obecną dość chwiejną dyspozycję, już się mentalnie szykuję do wtopy roku. Cóż, może i zdaży się cud, iż rozbiją, tak jak niegdyś Chelsea, 5:1, ale wątpię, Milan się za dobrze zaprezentował, by mial tak teraz sromotnie przerżnąć. Życie boli, auuu

Natomiast ciekawi mnie jak się Real zachowa w nadchodzącym czasie, wszakże grają 3 bardzo wyczerpującze mecze:
- dzisiaj z Barcą, Copa del Rey
- 2.III - ligówka z Barcą
- 5.III - LM z ManU

Czasu zatem na regenerację w zasadzie nie mają.
Wydaje mi się, że mecz w Copa del Rey odpuszczony przez obydwa kluby nie będzie (zawsze to jakieś trofeum), ale raczej bez wyraźnego parcia, co najwyżej, kto się więcej nabiega, ten wygra. Wydaje mi się, że sobota może być quasi-widowiskiem, jednym i drugim totalnie nie zależy (dla Barcy strata 3 pkt, to co? nic; dla Realu zyskanie 3 to gonienie Athletico w tabeli, nic wielkiego w sumie), a po co marnować siły (dla Barcy to nie jest wielki problem, mają więcej czasu do meczu z Milanem), skoro LM 3 dni później w przypadku tych drugich. Niby tam rywalizacja i chęć udowodnienia swej wyższości, gdzieś tam może pokutować, ale chyba zwycięży chłodna kalkulacja. Trochę szkoda, bo sporo wskazuje, iż w sobotę będzie nudą wiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie Mourinho chce za wszelką cenę wygrać LM. Tylko tego mu jeszcze brakuje z Realem. Wygrana w CdR nie ma żadnego znaczenia. Kolejny puchar do kolekcji. Nie odpuszczą tego meczu, w końcu to Gran Derbi, ale najważniejszy jest mecz z Man United. Ligowy również nie jest ważny. Będzie oszczędzanie sił. Po tym jak zaprezentował się United w pierwszym meczu i o dziwo dla nich korzystnym, to wątpię aby Real kalkulował i liczył na szczęście. United nie jest w dobrej dyspozycji, chociaż będą mieli przewagę swojego terenu. Mourinho rzuci na ten mecz wszelkie siły. To spotkanie to dla niego być albo nie być. Liczę na drużynę Fergusona, ale nie ma co się złudnie oszukiwać, w tym meczu nie ma faworytów i zadecydują najdrobniejsze szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SAF już oszczędza Van Persiego na mecz z Realem. Podejrzewam, że przeciwko Norwich Ferguson pośle trochę słabszy skład, żeby nikogo istotnego nie stracić przed meczem z Królewskimi. United nie ma tak uzdolnionych technicznie (oprócz Naniego) graczy i takiej siły ofensywnej, ale ma solidniejszą obronę (początek sezonu miała tragiczny, ale odkąd nie ma tak wielu kontuzji radzi sobie dobrze). No i przede wszystkim SAF dysponuje chyba najszerszą kadrą ze wszystkich drużyn europejskich. Tak naprawdę nie mam pojęcia jakim ustawieniem Manchester zagra. Podejrzewam, że od pierwszej minuty zagra Van Persie, Carrick, Evra, Rafael i De Gea. Środek obrony to tajemnica, bo chyba nikt nie wie kto z trójki Evans, Vidic, Ferdinand może zagrać :D Chciałbym, żeby jako rygiel defensywy zagrał Jones (który prawdopodobnie będzie miał zadanie nie dać Ronaldo oddać strzału - chłopak potrafi się świetnie przyklejać do rywali) oraz bardzo bym się cieszył widząc na boisku Naniego. Welbeck mógłby zagrać na lewym skrzydle, bo chłopak jest niezwykle waleczny i potrafi podciągnąć piłkę. Za van Persiem mógłby zagrać Rooney lub Kagawa, w zależności od formy. Choć Rooneya bym bardziej preferował ze względu na niezwykłą pracowitość i siłę - potrafi przetrzymąć piłkę pod polem karnym przeciwnika.
W Madrycie największą siłę Realu stanowili di Maria i Ronaldo i przede wszystkim ich bym próbował wyeliminować z gry, wszelkimi możliwymi sposobami :D di Marię łatwo można sprowokować, chłopak w ważnych meczach siada psychicznie i potrafi dostać czerwoną kartkę. W ten sposób można by się też pozbyć Ramosa i ewentualnie Pepe, bo ci zawodnicy też nie słyną z opanowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 00:19, vonArnold napisał:

ManU prawisz? Cóż, życzę im powodzenia, oby skopali cieci z Madrytu w nadchodzącej kolejce,
tym bardziej, że mogli wygrać pierwszy mecz!

Real też mógł wygrać pierwszy mecz, już w 3 minucie miał słupek.

Dnia 26.02.2013 o 00:19, vonArnold napisał:

Natomiast ciekawi mnie jak się Real zachowa w nadchodzącym czasie, wszakże grają 3 bardzo
wyczerpującze mecze:
- dzisiaj z Barcą, Copa del Rey
- 2.III - ligówka z Barcą
- 5.III - LM z ManU

Dzisiaj świetny mecz sięzapowiada. Stawiam na 2:2. Ligowe spotkanie z Barceloną jest bez znaczenia, także sobie rezerwy wyjdą, żeby kluczowi piłkarze odpoczęli i byli gotowi na LM z ManUtd.

Dnia 26.02.2013 o 00:19, vonArnold napisał:

Czasu zatem na regenerację w zasadzie nie mają.
Wydaje mi się, że mecz w Copa del Rey odpuszczony przez obydwa kluby nie będzie (zawsze
to jakieś trofeum), ale raczej bez wyraźnego parcia, co najwyżej, kto się więcej nabiega,
ten wygra.

Ale bzdury. Ten mecz jest mega ważny. Dla Realu, bio może to być jedyne trofeum w tym sezonie. I dla Barcelony, by była jakaś pociecha po odpadnięciu z LM.

Dnia 26.02.2013 o 00:19, vonArnold napisał:

Wydaje mi się, że sobota może być quasi-widowiskiem, jednym i drugim totalnie
nie zależy (dla Barcy strata 3 pkt, to co? nic; dla Realu zyskanie 3 to gonienie Athletico
w tabeli, nic wielkiego w sumie),

A co to jest Athletico?

Dnia 26.02.2013 o 00:19, vonArnold napisał:

a po co marnować siły (dla Barcy to nie jest wielki
problem, mają więcej czasu do meczu z Milanem), skoro LM 3 dni później w przypadku tych
drugich. Niby tam rywalizacja i chęć udowodnienia swej wyższości, gdzieś tam może pokutować,
ale chyba zwycięży chłodna kalkulacja. Trochę szkoda, bo sporo wskazuje, iż w sobotę
będzie nudą wiać.

Będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 00:29, Kraju napisał:

W tym sezonie Mourinho chce za wszelką cenę wygrać LM. Tylko tego mu jeszcze brakuje
z Realem. Wygrana w CdR nie ma żadnego znaczenia. Kolejny puchar do kolekcji.

To bardzo ważne dla kibiców i piłkarzy, by wygrać CdR w tym sezonie, także nie jest to rzecz bez znaczenia.

Dnia 26.02.2013 o 00:29, Kraju napisał:

Nie odpuszczą
tego meczu, w końcu to Gran Derbi, ale najważniejszy jest mecz z Man United. Ligowy również
nie jest ważny. Będzie oszczędzanie sił. Po tym jak zaprezentował się United w pierwszym
meczu i o dziwo dla nich korzystnym, to wątpię aby Real kalkulował i liczył na szczęście.
United nie jest w dobrej dyspozycji, chociaż będą mieli przewagę swojego terenu. Mourinho
rzuci na ten mecz wszelkie siły. To spotkanie to dla niego być albo nie być. Liczę na
drużynę Fergusona, ale nie ma co się złudnie oszukiwać, w tym meczu nie ma faworytów
i zadecydują najdrobniejsze szczegóły.

Myślę, że fakt iż mecz będzie na waszym terenie może zadziałać na waszą niekorzyść. ManUtd nie będzie tak bronić się jak w pierwszym meczu, tylko trochę pewnie pogra piłką, a to da więcej miejsca Realowi, co na pewno wykorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 11:40, Szejkon napisał:

To bardzo ważne dla kibiców i piłkarzy, by wygrać CdR w tym sezonie, także nie jest to
rzecz bez znaczenia.


Każdy puchar jest ważny dla kibiców. Dla piłkarzy może mniej, ale na pewno buduje to pozytywną atmosferę i przede wszystkim motywację. Niemniej to trener decyduje, a tajemnicą nie jest, że Mourinho chce za wszelką cenę wygrać w tym sezonie LM. Dzisiejszego meczu nie odpuści, ale ligowy już powinien, bo nic oprócz plamy na honorze nie ma do stracenia.

Dnia 26.02.2013 o 11:40, Szejkon napisał:

Myślę, że fakt iż mecz będzie na waszym terenie może zadziałać na waszą niekorzyść. ManUtd
nie będzie tak bronić się jak w pierwszym meczu, tylko trochę pewnie pogra piłką, a to
da więcej miejsca Realowi, co na pewno wykorzysta.


Liczę, że pograją, bo muszą. Wynik dla nich korzystny, ale bramki padną, a postawienie autobusu nie gwarantuje im wygranej. Wręcz przeciwnie. Muszą się otworzyć i strzelić pierwsi. Po za tym United nie potrafi grać tylko defensywnie. Mają zbyt dobrych piłkarzy z przodu, aby ich nie wykorzystywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 01:05, pawbuk napisał:

Tak naprawdę nie mam pojęcia jakim ustawieniem Manchester
zagra. Podejrzewam, że od pierwszej minuty zagra Van Persie, Carrick, Evra, Rafael i
De Gea. Środek obrony to tajemnica, bo chyba nikt nie wie kto z trójki Evans, Vidic,
Ferdinand może zagrać :D

Wydaję mi się, że Evans zagra na 100%. Fergie ostatnio powiedział, że Ferdinand i Vidic będą grali ze sobą coraz mniej, bo Rio już trochę lat ma, a Vidic jeszcze nie osiągnął pełnej formy po kontuzji.

>Chciałbym, żeby jako rygiel defensywy zagrał Jones (który prawdopodobnie

Dnia 26.02.2013 o 01:05, pawbuk napisał:

będzie miał zadanie nie dać Ronaldo oddać strzału - chłopak potrafi się świetnie przyklejać
do rywali)

Żeby tylko Jones wyzdrowiał, bo na razie ma kontuzję kostki :<
Ja obstawiam, że u siebie zagramy z normalnymi skrzydłowymi, albo chociaż jednym (Nani albo Young) i pewnie znowu trzema (w teorii) napastnikami.

MU nie przegrało meczu bodajże od listopada i mam nadzieję, że tak zostanie do końca sezonu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować