Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2013 o 22:58, vonArnold napisał:

Ja w sumie nadal nie rozumiem fenomenu tego gościa. Z reprezentacją nic nie pokazał,
tak prawdę powiedziawszy. Zresztą, wątpię, by miał chęci wracać po dość niemilym rozstaniu.


A moim zdaniem chłopaki pod jego wodzą grali dość ładną piłkę, a już na pewno nie było takiej kopaniny, jaka jest teraz ;-) Nie było to nic specjalnie wyróżniającego się, ale z pewnością był to miły dla oka futbol, pozbawiony kuriozalnych błędów, a i skuteczność w ofensywie była dobra.

Dnia 25.03.2013 o 22:58, vonArnold napisał:

Będą mieli doprawdy okazaję do wykazania geniuszu.
Difficulty: legendary.


Dokładnie, mając pod sobą taki team, jak Barcelona, Arsenal czy Borussia, to i trener okręgówki będzie odnosił sukcesy ;-)

@pawbuk

Dnia 25.03.2013 o 22:58, vonArnold napisał:

Ja też nie byłem zwolennikiem zatrudnienia Fornalika, ale dałbym mu jeszcze sznasę :D


A ja nie. IMO niczym się on nie wyróżnia, trener, jakich w ekstraklasie i pierwszej lidze jest na pęczki.

Dnia 25.03.2013 o 22:58, vonArnold napisał:

Kasperczak nie nadaje się na selekcjonera ze względu na trudności w komunikacji :D


Przecież Kasperczak mówi po polsku bardzo dobrze :P Skoro dali radę z Beenhakkerem i tłumaczem, to z Polakiem o francuskim akcencie też dadzą (chociaż Henri brzmi bardziej jak Francuz znający język polski :P) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 23:20, Gumisiek2 napisał:

A moim zdaniem chłopaki pod jego wodzą grali dość ładną piłkę, a już na pewno nie było
takiej kopaniny, jaka jest teraz ;-) Nie było to nic specjalnie wyróżniającego się, ale
z pewnością był to miły dla oka futbol, pozbawiony kuriozalnych błędów, a i skuteczność
w ofensywie była dobra.

Właśnie chodzi o to , że Leo potrafił zrobić z Naszych przyzwoitą drużynę , która oddawała całe serce na boisku w el. ME 2008. Pamiętne mecze z Portugalią , Belgią. Grali jako drużyna i to przyniosło efekty.

Dnia 25.03.2013 o 23:20, Gumisiek2 napisał:

> Ja też nie byłem zwolennikiem zatrudnienia Fornalika, ale dałbym mu jeszcze sznasę
:D

A ja nie. IMO niczym się on nie wyróżnia, trener, jakich w ekstraklasie i pierwszej lidze
jest na pęczki.


Również nie rozumiem zatrudnienia Fornalika przez Lato. Trener , który tak na prawdę nic nie osiągnął , bo zdobycie 2-giego miejsca w Ekstraklasie Ruchem Chorzów , który budował 4 lata , chyba nie jest jakimś dużym osiągnięciem. Po za tym Fornalik nie ma żadnego pojęcia o piłce Europejskiej jako trener i zgadzam się , że takich trenerów w naszej lidze jest dużo.
Ja już pisałem , że powinien przyjść trener z zewnątrz. Nie musi być to trener z nazwiskiem , ale taki , który będzie miał swoją wizję na grę , coś wniesie swojego do zespołu , taktyka , ustawienie , inne granie , bo na prawdę z tych chłopaków można zrobić przyzwoitą drużynę , taką , jaką miał Leo , bo oni nie są gorsi po względem umiejętności.
W Polsce już nie mamy trenerów takich , jakich mieliśmy wcześniej , którzy prowadzili z sukcesami Kadrę
( Engel , Janas ). Też właśnie sobie przypomniałem , że przecież razem z Fornalikiem o posadę selekcjonera starał się Nowak , który całe życie pracuję w USA , jest II-trenerem Reprezentacji USA , oraz z dobrymi wynikami prowadził tamtejszy zespół , z którym zdobył Mistrzostwo.

BTW: Wczoraj pękło mi 1000postów na gramie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 11:57, Bralo napisał:

ciach

Od nie ma szacunku u piłkarzy, niby mówią, że obojętnie czy Leo czy Waldek, jeden pies, ale tak naprawde on nie ma poważania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 11:57, Bralo napisał:

Również nie rozumiem zatrudnienia Fornalika przez Lato.


Bo Fornalik to takie ''ciepłe kluchy''. Najwidoczniej Lato sądził, że takim łatwiej będzie kierować poprzez obsadzenie w jego otoczeniu różnych dygnitarzy ze związku, z Piechniczkiem na czele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pragne podziekowac TVP za niepokazanie wczoraj meczu Brazyia vs Rosja:) Panowie fajnie nasza kase wydajecie. Pierw wykupuja wszystkie mecze Brazylii a potem ich nie pokazuja, bo sie nie mogli skapnac ze o tej samej porze Radwanska gra. I tez zamiast Isie pokazac na TVP 2 a mecz na zywo na TVP Sport to po co? Dziadostwo i nic wiecej w tym TVP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 11:57, Bralo napisał:

Właśnie chodzi o to , że Leo potrafił zrobić z Naszych przyzwoitą drużynę , która oddawała
całe serce na boisku w el. ME 2008. Pamiętne mecze z Portugalią , Belgią. Grali jako
drużyna i to przyniosło efekty.


Dokładnie, mimo, iż na papierze mieliśmy wtedy słabszą drużynę, to była to zgrana ekipa, a nie zlepek indywidualności jak teraz... Wprawdzie na Euro nic wielkiego nie pokazaliśmy (nawet Austria nas cisnęła niemiłosiernie), ale jednak eliminacje rozegraliśmy koncertowo.

Dnia 26.03.2013 o 11:57, Bralo napisał:

Również nie rozumiem zatrudnienia Fornalika przez Lato. Trener , który tak na prawdę
nic nie osiągnął , bo zdobycie 2-giego miejsca w Ekstraklasie Ruchem Chorzów , który
budował 4 lata , chyba nie jest jakimś dużym osiągnięciem. Po za tym Fornalik nie ma
żadnego pojęcia o piłce Europejskiej jako trener i zgadzam się , że takich trenerów w
naszej lidze jest dużo.


Fornalik to typ trenera, a nie selekcjonera. W Ruchu Chorzów miał kilka lat, by zbudować swój zespół i mógł dobierać piłkarzy wedle uznania. Wydaje mi się, że nikt go tam specjalnie nie poganiał, nie ciążyła na nim wielka presja, czyli w pełni komfortowe warunki pracy, co w końcu przyniosło dobre wyniki. A reprezentacja? Kontakt z piłkarzami raz na kilka miesięcy, ograniczone pole manewru jeśli chodzi o dobór zawodników, presja mediów ogromna, więc warunki pracy zgoła odmienne od tych w klubie i wygląda na to, że Fornalik sobie z tym nie radzi.

Dnia 26.03.2013 o 11:57, Bralo napisał:

( Engel , Janas ). Też właśnie sobie przypomniałem , że przecież razem z Fornalikiem
o posadę selekcjonera starał się Nowak , który całe życie pracuję w USA , jest II-trenerem
Reprezentacji USA , oraz z dobrymi wynikami prowadził tamtejszy zespół , z którym zdobył
Mistrzostwo.


Engel, Janas? Nie wiem czy jest sens wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. Wprawdzie tych dwóch trenerów doprowadziło naszą drużynę do mistrzostw świata, ale potem było już tylko gorzej. Ja jakoś nikogo z przedstawicieli polskiej myśli szkoleniowej nie widzę jako ewentualnego następce Fornalika. Jedynie jakiś uznany trener zza granicy mógłby odmienić oblicze tej reprezentacji na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 15:34, Kraju napisał:

Przecież był mecz... w internecie na stronie stacji. Co prawda spóźnili się dwie minuty,
ale był. :D

W internecie to mnie wali. Ja chcialem w tv po ludzku. Druga sprawa nie mialem dostepu do neta. A po trzecie skoro sie deklaruja ze puszcza to ich zasranym obowiazkiem jest to zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest TVP. Oni potrafili puścić mecz Barcy w Pucharze Króla 20 min po pierwszym gwizdku, także wszystko jest u nich możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak nasze młodzieżówki grają:
Ukraina U18 - Polska U18 0:6
Polska U21 - Łotwa U21 4:1

Czyli jednak mamy zdolną młodzież, szkoda tylko, że większość tych młodych chłopaków przepadnie gdzieś w odmętach polskiej ligi, albo dostaną pierwszą większą wypłatę, woda sodowa uderzy do głowy i tyle z nich będzie pożytku dla reprezentacji. Duży problem naszej piłki to nieumiejętność wprowadzania juniorów do drużyn seniorskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 16:03, Wszystkozajete napisał:

Polska U21 - Łotwa U21 4:1


Z tego meczu właśnie wróciłem. Mecz był b.dobry , 5 bramek po ładnych akcjach , do tego 3 czerwone kartki ( dwie dla naszych ). Kamiński , Wszołek , Wolski , Pawłowski , Furman , to są przyszłościowi zawodnicy , tylko trzeba cały czas ich mieć na oku i wprowadzać poważnie do dorosłej kadry. Przecież taki Wszołek już grał z Anglią i miotał nimi jak chciał , a teraz go nie mam w kolejnych meczach el. .. why?. Tak samo stoper Kamiński , na pewno lepiej by sobie poradził , niż taki Wasyl , który jest bez gry.

Jeśli chodzi o Engela i Janasa , to nie miałem na myśli , aby znów któryś z nich prowadził kadrę , ale to, że nie mamy na Polskim boisku już takich trenerów jak Oni. Dlatego musi przyjść człowiek z zewnątrz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 18:38, Sericulum napisał:

Dokładnie jak mówi mati285. Tylko ktoś kto nie czyta wywiadów z piłkarzami może się tym podniecać. Przeważnie jednak co i jeden piłkarz mówi podobnie. Zdarzają się co prawda perełki, ale wypowiedzi większości są stonowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 18:39, mati285 napisał:

To kurtuazja obecna u wszystkich zawodników, nie tylko Polaków. Gerrard przed tym jak
grali z nimi Anglicy mówił to samo.


Że kurtuazja to oczywiste. Ja tylko liczę, że mimo wszystko niespodzianki nie będzie i de facto kurtuazja się w rzeczywistość nie zmieni, wtedy byłby to wstyd dla Narodu niemal tak wielki, jak wczorajszy koncert biebera w Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dzisiaj lepiej oglądać mecz Czarnogóra - Anglia. Nie tylko zapowiada się jako ciekawsze widowisko, ale i jest dla nas, w kontekście awansu (he, he, he), ważniejszy :D
Poza tym ja po prostu lubię Anglików i podejrzewam, że będzie grało kilku piłkarzy Manchesteru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podajcie linka do stream na necie z polska - san marino, nie mam dostepu do tv, a w cyfrowej nie odbiera jedynka na moim zadupiu, niby miało być na ipli, ale coś mi nie działa

nie wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować