Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 16.08.2006 o 15:04, paweusz napisał:

Leo podał "jedenastkę" na mecz z Danią:

Czy coś było mówione dlaczego nie wystawił Bosackiego? Kontuzja? Brak formy? Kaprys pana selekcjonera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 18:09, A-cis napisał:

> Leo podał "jedenastkę" na mecz z Danią:
Czy coś było mówione dlaczego nie wystawił Bosackiego? Kontuzja? Brak formy? Kaprys pana selekcjonera?

Jest trenerem i on decyduje, kto zagra. Nie musi się przed nikim tłumaczyć (chyba, że w przypadku kompromitacji). Teoretycznie powinien ostalić skład wg aktualnego formy piłkarzy. Bosacki obecnie jest w dobrej formie. Dlaczego nie gra ? To wie chyba tylko Holender.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasi młodzi piłkarze nie oczarowują na razie. Niby przeważają, ale Łotysze też potrafią zagrozić bramce Fabiańskiego.
Wyróżnia się Błaszczykowski, który ma wielką ochotę do gry. Myślę, że tylko kwestią czasu jest jego gra w pierwszej kadrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nasi młodzieńcy wygrali z Łotwą 3:1. Ostatnia bramka strzelona tuż przed końcem. Dobrze, że udąło się strzelić trzy gole, bo moga one być bardzo wazne i decydujące o awansie. Teraz trzeba trzymać kciuki jak nasi będą grali w Porto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 18:30, walgierz napisał:

(...)
Wyróżnia się Błaszczykowski, który ma wielką ochotę do gry. Myślę, że tylko kwestią czasu jest
jego gra w pierwszej kadrze.


Niestety nasz selekcjoner miał wątpliwą przyjemność oglądania go w akcji podczas meczu z Arką Gdynia i to chyba zaważyło, że jednak nie otrzymał powołania na mecz z Danią. No ale (mam nadzieję) co się odwlecze.. meczu młodzieżówki nie widziałem, ale komentatorzy podkreślają, że Kuba się najzwyczajnie w świecie marnuje w tej kadrze i powinien grać w pierszej. Oby Leo wziął pod uwagę także jego występy w Wiedniu czy w meczu z Płockiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 19:25, .Darnok napisał:

Niestety nasz selekcjoner miał wątpliwą przyjemność oglądania go w akcji podczas meczu z Arką Gdynia i to chyba zaważyło, że jednak nie otrzymał powołania na mecz z Danią. No ale (mam nadzieję) co się odwlecze..

Ja w krótkim czasie widziałem trzy mecze Błaszczykowskiego (z Mattersbergiem, Płockiem i Łotwą) i w każdym był zawodnikiem wyróżniającym się. Jeśli tylko będą go omijały kontuzje (przy jego stylu gry to chyba nieuniknione :/ ), to w kadrze po prostu musi grać już wkrótce.

Dnia 16.08.2006 o 19:25, .Darnok napisał:

meczu młodzieżówki nie widziałem, ale komentatorzy podkreślają, że Kuba się najzwyczajnie w świecie marnuje w tej kadrze i powinien grać w pierszej. Oby Leo wziął pod uwagę także jego występy w Wiedniu czy w meczu z Płockiem.

Pol porównał go do Robbena i choć na razie jest to porównanie na wyrost, to faktycznie pewne podobieństwa widać. Tyle, że Błaszczykowski gra mniej egoistycznie niż Holender. Dzisiaj wymiatał. Bramka, poprzeczka, asysta (karny), kilka świetnych wejść, piękne uderzenie z wolnego, niewiele tracił piłek (jedna strata niestety zaowocowała bramką Łotyszy, ale to nie tylko jego wina), ogólnie imponował.
Nieźle zaprezentowali się też Bandrowski (w ogóle go nie kojarzyłem, przyznaję), a i Szałachowski miał przebłyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 20:29, A-cis napisał:

Mieliśmy przed chwilą przykład na "skuteczność" Frankowskiego. Wystarczyło tylko dobrze przystawić
nogę :-DD


Właśnie zastanawiałem się nad tą sytuację i wydaje mi się, że "stary" Franek nie dość, że strzeliłby tego gola, to jeszcze pewnie już dawno stałby w tym miejscu i czekał na piłkę :)


To co, kogo wywalamy z kadry po pierwszej połowie? :P

Mówiąc powaznie, widzę dokladnie taki sam chaos i brak jakiegokolwiek pomysłu na grę jak na mundialu. W sumie czego się spodziewać, skoro kadra prawie taka sama, nie licząc pojedynczych przypadków? Mam nadzieję, że ten mecz to naprawdę selekcja negatywna, chociaż z drugiej strony jeśli mielibyśmy wywalać wszystkie słabe punkty to pozostalibyśmy praktycznie bez zawodników ;P

A mecz sam w sobie, pomijając fakt, że tylko towarzyski, to cholernie nudny i bezbarwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL !!!
Mila przewrócił Gravesena! A widzieliście jakim wejściem karate to spowodował? Jestem w szoku, nie wiedziałem, że Sebastian potrafi kogoś przewrócić. I jeszcze się stawiał. Niebywałe. Jakby nie on...
Paradoksalnie jestem po tym meczu dobrej myśli. nie lubię udanych debiutów. Wolę takie porażki, bo może już tylko być lepiej.
Mimo całej mojej sympatii dla Frankowskiego i Szymkowiaka, zgadzam się, że kadra na chwilę obecną jest nie dla nich. Kilku innych pewniaków też się nie popisało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dokładnie powiedział Leo naszym zawodnikom w przerwie w szatni, ale jeśli faktycznie było to ostrzeżenie informujące o "meczu ostatniej szansy" dla poszczególnych graczy i to było głównym powodem tak dobrej i agresywnej postawy naszej drużyny na początku drugiej połowy to czy nie można było powiedzieć tego wprost jeszcze przed rozpoczęciem meczu?
Szkoda tych pierwszych kilkunastu minut drugiej połowy, bo mieliśmy naprawdę sporą przewagę i bramka wisiała w powietrzu. Niestety, piłka jest jaka jest - pechowo stracony gol i zeszło z naszych powietrze, ostatecznie zwątpili w możliwość uzyskania korzystnego rezultatu. Ja straciłem nadzieję parę minut później, kiedy na boisku pojawił się Sebastian M.

Ogólnie rzecz biorąc trudno powiedzieć coś odkrywczego po tym meczu, bo mieliśmy małą powtórkę z mundialu, nie licząc początku drugiej połowy. Czyli chaos, brak taktyki, agersji, gra jakby od niechcenia. Zastanawiam się, czy co po niektórzy naprawdę zdawali sobie sprawę, że ten mecz może zaważyć na ich dalszych występach w kadrze? Doprawdy ciekawe, że debiutant Golański sprawił lepsze wrażenie niż niejeden doświadczony zawodnik...

Porażki można się było w sumie spodziewać - chyba nawet Hiddink nie byłby w stanie wygrać tego meczu z naszą reprezentacją. Najwazniejsze pytanie jest jednak takie, czy nasz trener wyciągnie konkretne wnioski z tego meczu i postanowi mocniej przewietrzyć skład, czy raczej będziemy męczyć się starą kadrą i łudzić, że a nuż coś zaskoczy tak jak kiedyś w poprzednich eliminacjach...

P.S. Skoro Dudek zagrał cały mecz, to znaczy, że raczej będzie ogrywał się w kadrze reguralnie i to jako numer 1. Chociaż może się mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 21:53, walgierz napisał:

LOL !!!
Mila przewrócił Gravesena! A widzieliście jakim wejściem karate to spowodował? Jestem w szoku,
nie wiedziałem, że Sebastian potrafi kogoś przewrócić. I jeszcze się stawiał. Niebywałe. Jakby
nie on...


Ze co prosze?! Cholera jasna, ja tego nie widziałem, akurat pewnie jakoś odszedłem na moment od TV :( Nie uwierze jak nie zobacze... niech ktoś wrzuci samą ta akcję na jakiś youtoube albo coś ;) Hmmm... a dużo piłeś dzisiaj? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 20:52, .Darnok napisał:

Mówiąc powaznie, widzę dokladnie taki sam chaos i brak jakiegokolwiek pomysłu na grę jak na mundialu. W sumie
czego się spodziewać, skoro kadra prawie taka sama, nie licząc pojedynczych przypadków?

Porażka 2:0 Co tu jeszcze powiedzieć. Leo będzie miał duży zgryz co zrobić z tym fantem. Sam jestem bardzo ciekaw jaką on znajdzie receptę. Ale cóż, chyba sam sobie zabagnił sytuację jedną swoją decyzją. Nie będę już pisał jaką, bo nie chcę być monotematyczny :-D
Irytował mnie komentarz red. Szpakowskiego. Minęło raptem 5 min. drugiej połowy a on już zachwycał się że II połowa jest dużo lepsza od pierwszej i że Duńczycy w drugiej połowie nie zagrozili nam ani razu :-/
A to po prostu wypoczęci i przy okazji opieprzeni zawodnicy zaczęli biegać zamiast chodzić. A gdy się biega, to wiadomo. Łatwiej jest dojść do podania i łatwiej przejąć podanie przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh i jak zwykle "musimy wyciagnac wnioski z porazki"... n/c

Ciekaw jestem kiedy wreszcie je wyciagniemy i zaczniemy wygrywac... Obym jeszcze zyl wtedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kogo wytypowac do odstrzału? Hmm zacznijmy od bramki: Dudek przeciętny, jak dla mnie jest 5 bramkarzem naszej reprezentacji, czas się z nim pożegnac. Obrona? Bąk nich lepiej skoncentruje się na zarabianiu na emeryturę w Katarze na kadrę jest juz za słaby, Jop bez formy nic dziwnego, że w klubie siedzi na ławie. Gancarczyk jest słabym zawodnikiem i nadal nie wiem co on robi na zgrupowaniu. Żewłakow no nie skompromitował sie i tyle, ale chyba i tak był najlepszym z podstawowych obońców. Pozytywnie zaskoczył Goliński trzeba go nadal powoływa.
W pomocy mamy katastrofalnie grającego Radomskiego (czy on kiedykolwiek zagrał dobry mecz na kadrze?), słabych (jak na razie) Krzynówka i Smolarka oraz zostaje nam bezproduktywny Szymkowiak pozostawiony bez wsparcia w środku pola, no i mój "ulubieniec" Mila - cóż przez 10 minut grał nawet poprawnie. Żurawski starał się bardzo i w obecnej formie zagrał poprawnie, Frankowski starał się, ale stracił swój największy atut, czyli zdolnośc do pojawiania sie w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Jeleń cś tam próbował grac, ale sam niewiele mógł zdziałac.

Kto powinien z tego meczu grac dalej w kadrze? Moim zdaniem Żewłakow, Goliński, Smolarek, Krzynówek, Szymkowiak, Żurawski i Jeleń. Reszcie jak narazie chyba trzeba podziekowac.

Uff nakęciłem, ale wiadomo o co mi chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po meczu powiem, że na bramce zdecydowanie wolę Boruca, niż Dudka. Frankowski niczym zbytnio się w meczu nie popisał i chyba reklamowanie Kubusia lepiej mu wychodzi. ;) Cóż nie jestem dzisiejszym meczem zachwycony, ale był to w końcu mecz towarzyski i chciałbym żeby w następnych meczach było lepiej. Duńczycy nie pokazali pięknej gry, jednak wyprowadzili dwie akcje, które zadecydowały o wyniku. Polakom właśnie tego brakowało...

> Darnok
Ja też to widziałem, a nic nie piłem... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować