Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Anonymous grozi Sony. "Zniszczymy waszą sieć"

106 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2011 o 17:51, Hydro2 napisał:

Tak pogrubiony fragment oddający istotę internetu. Każdy może mówić o wszystkim i to
nawet nie podając dowodów, nawet gdy to najgłupsza teoria



Ja swoje teorie popieram licznymi książkami, wiadomościami z internetu oraz poprzez naukę o polityce. Ty rozumiem swoje teorie popierasz dzięki programom w telewizji?


Nigel Farage, Ron Paul, Janusz Korwin-Mikke to też wyznawcy "najgłupszych teorii"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 17:58, Pile napisał:

> Tak pogrubiony fragment oddający istotę internetu. Każdy może mówić o wszystkim
i to
> nawet nie podając dowodów, nawet gdy to najgłupsza teoria


Ja swoje teorie popieram licznymi książkami, wiadomościami z internetu oraz poprzez naukę
o polityce. Ty rozumiem swoje teorie popierasz dzięki programom w telewizji?

Skąd ten atak? Jak na razie podałeś informacje z internetu. Widzę zresztą, że jak większość wyznawców NWO i innego bullshitu od razu dostaję teksty o "a ty pewnie jesteś otumaniony telewizją, gazetami prowadzonymi przez żydo-indiano-lewacko-nazistowską organizację(niepotrzebne skreślić)". To zdanie nie było o tobie, ale skoro wziąłeś je do serca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilku z nich może ma jakieś poważne zamiary i konkretną ideologię, ale stanowcza większość Anonimków to dzieciaczki, którym ktoś wmówił, że jeśli ściągną program, który podłączy ich komputer do sieci zombi (gdy DDoSowali strony banków, to tak właśnie robili), to świat będzie lepszy, a oni zostaną bohaterami Wojny Internetu... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 18:03, Hydro2 napisał:

Skąd ten atak? Jak na razie podałeś informacje z internetu. Widzę zresztą, że jak większość
wyznawców NWO i innego bullshitu od razu dostaję teksty o "a ty pewnie jesteś otumaniony
telewizją, gazetami prowadzonymi przez żydo-indiano-lewacko-nazistowską organizację(niepotrzebne
skreślić)". To zdanie nie było o tobie, ale skoro wziąłeś je do serca...



Przecież to ja jestem dla Was "wyznawcą teorii spiskowych" więc po prostu myślałem że piszesz o mnie. Chyba nie było to nieuzasadnione?


PS. Jadę na sylwestra więc nie mam już czasu. Szczęśliwego Nowego Roku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 17:58, Pile napisał:

Nigel Farage, Ron Paul, Janusz Korwin-Mikke to też wyznawcy "najgłupszych teorii"?


Obyś trolował! JKM ze swoim libertarianizmem (ustrój tylko dla bogatych) może zostać zaliczony do "najgłupszych teorii".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2011 o 18:09, Pile napisał:

Przecież to ja jestem dla Was "wyznawcą teorii spiskowych" więc po prostu myślałem że
piszesz o mnie. Chyba nie było to nieuzasadnione?


PS. Jadę na sylwestra więc nie mam już czasu. Szczęśliwego Nowego Roku :-)

Akurat myślałem o ludziach piszących tego typu tezy, ale znów mi się oberwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 17:10, Ryu_Makkuro napisał:

Tak, a wykradnięcie numerów kart kredytowych i innych danych z PSN to faktycznie nie
hackowanie PSN. Ta banda idiotów jak coś zrobi to jedynymi co ucierpią będą gracze, albo
co gorsza ich portfele.

Bandą idiotów to byli ci, którzy udostępnili pełny dostęp do swojej gotówki osobom trzecim (Sony). Tym bardziej, że jak okazało się firma ta nie potrafi w należyty sposób zabezpieczyć te dane. Kto wypina tego wina!

Dnia 31.12.2011 o 17:10, Ryu_Makkuro napisał:

A tak po za tym. jestem ciekaw czemu tylko na SONY się uwzięli. Biorąc pod uwagę ich
kryteria to mają wiele firm do wyboru, a tu zawsze SONY.

Ano, Microsoft był by znacznie bardziej wdzięcznym celem ale dobre i to.

Firmy tego typu i kalibru zajmują się obecnie jednym: jak wydymać przeciętnego Kowalskiego. Całe ta szopka z DLC, kluczami, dystrybucją elektroniczną itd. tylko temu służy. Anonymous tylko pokazują jak słaby jest ten system. Czy ktoś się zastanawiał jakie mogą być konsekwencje takiego ataku gdy nasze pliki wyląduje we wszelkiego rodzaju ''chmurach''? To dopiero będzie jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 16:43, ww3pl napisał:

HURR DURR RADUJEM ŹFIAD GOMPUTEREM, HURR DURR DURR HUR.
Idea zacna, ale sam plan już równie ''genialny'', co ostatnie działania Anonów. No thank
you.


Prowadź dalej swój gramsajt bo się doczekać nie mogę. Czy to już koniec :(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 18:25, michal_w napisał:

> Tak, a wykradnięcie numerów kart kredytowych i innych danych z PSN to faktycznie
nie
> hackowanie PSN. Ta banda idiotów jak coś zrobi to jedynymi co ucierpią będą gracze,
albo
> co gorsza ich portfele.
Bandą idiotów to byli ci, którzy udostępnili pełny dostęp do swojej gotówki osobom trzecim
(Sony). Tym bardziej, że jak okazało się firma ta nie potrafi w należyty sposób zabezpieczyć
te dane. Kto wypina tego wina!


Ciekawe czy byś tak mówił jakby wykradli tobie te pieniądze, i nie ważne czy dane były słabo zabezpieczone czy mocno. Bandą idiotów nie byli, po prostu mogli wykorzystać łatwiejszy sposób płatności, ale niestety SONY nie zapewniło odpowiedniego zabezpieczenia danych.
To że coś jest słabo zabezpieczone nie znacyz że można to ukraść sobie od tak. I nie ma że słabe zabezpieczenie, winę ponosi ten co ukradł, nie ten co zabezpieczał.

A i tak nawiasem bo wcześniej zapomniałem o tym napisać, to te całe SOPA to też powinni trochę ograniczyć, rozumiem zamykanie stron które faktycznie propagują piractwo na szeroką skalę i inne rzeczy które faktycznie jakoś zagrażają, a nie strony typu blog itd.
Powiem tak, ani jedna strona ani druga nie ma racji, obie strony powinny sobie odpuścić i zostawić wszystko tak jak jest. Piractwo w głównej mierze to są osoby które nie stać na kupno gry, albo ściagają sobie wersje wcześniej z neta bo pudełko z grą dopiero za parę dni w sklepie będzie itp. Jak poprawi sie gospodarka w każdym kraju spadnie piractwo, tego można być pewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze nawiasem mówiąc do tych którzy myślą
jakimi to szczytnymi pobudkami kieruje się Anonymous
w swojej "pracy" nikt nie wpadł na myśl, że tak na prawdę
skoro skoncentrowali się głównie na Sony, komuś może zależeć
na ich upadłości. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych
ale wcale by mnie nie zdziwiło jakby Anonymous pracował
dla kogoś poważniejszego i większego z branżowej konkurencji.
Jestem pewien, że Oni nie działają w swoim interesie.
Współpraca z branżowym molochem jest bardzo sensowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SOPA to kolejny przykład niekompetencji ustawodawców amerykańskich nierozumiejących internetu i/lub kierują się tym co mówi lobby "big business" w tym przypadku skostniałego i powoli wymierającego (w tradycyjnej postaci) przemysłu fonograficznego i filmowego kierowanego przez ludzi którzy nie rozumieją zmian społeczno-technologicznych ostatnich 15-20 lat. Jak zwykle proponują rozwiązanie które wylewa dziecko z kąpielą przy okazji zrzucając je do zbiornika z kwasem siarkowym i plutonem. A politycy się zgadzają bo internet to jakiś tam ciąg rur (zdanie o ironio wypowiedziane przez przeciwnika innych drakońskich rozwiązań znanych jako net neutrality) albo wszystko im jedno byle im przemysł na kampanie dorzucił.

Jak już wcześniej wspomniano jest bardzo dobry powód dla którego takie Google jest przeciwne. W myśl nowego prawa mogli by być uznani za propagowanie piractwa bo w wynikach wyszukiwania może ci pojawić się strona z piratami. O youtube czy jakimkolwiek serwisie w którym użytkownik może zamieszczać własne treści bądź komentować nie wspominając. Cały social networking szlag trafi jeśli to przejdzie. A twierdzenie, że nas to nie dotyczy jest idiotyczne bo o ile firma amerykańska posiada polska wersję serwisu to będzie musiała ją dostosować do norm amerykańskich, żeby nie oberwać pozwem.

Z metodami anonimowych można się nie zgadzać ale to co proponują dinozaury mediów to zamach na media społeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, którzy chcą zniszczyć lub ukraść moją własność, dane czy narazić na jakikolwiek szwank moją wolność mogą liczyć na to samo z mojej strony, nie ważne czy państwo czy haker, czy jakakolwiek korporacja. Hakerzy natomiast powinni zacząć myśleć zamiast atakować nie tych, których trzeba. Niech się lepiej zabiorą za uczciwą pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 18:09, BATONEK6 napisał:

Obyś trolował! JKM ze swoim libertarianizmem (ustrój tylko dla bogatych)

Jaki ustrój nie jest tylko dla bogatych? A jaki jest dla biednych?

Dnia 31.12.2011 o 18:09, BATONEK6 napisał:

może zostać zaliczony do "najgłupszych teorii".

Sam to wymyśliłes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 19:39, Zgreed66 napisał:

> Obyś trolował! JKM ze swoim libertarianizmem (ustrój tylko dla bogatych)
Jaki ustrój nie jest tylko dla bogatych? A jaki jest dla biednych?


Nie tylko dla bogatych... a chociażby obecny ... kuleje to, bo kuleje, ale do przodu idzie. Biedni i bogaci stawiani są prawie w jednym szeregu. Jeśli tego nie widzisz to nie wiem jaki system by cię zadowalał. Zawsze można powiedzieć o komuniźmie ideowym, który nie ma prawa istnieć w naszym gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie badzcie naiwniakami. Tu nie chodzi o piractwo. Tu chodzi o cenzure internetu. Wlasciciele stron beda odpowiedzialni za tresc nawet jak ktos inny ja zamiesci. Gdziej pojawiaja sie idee nieprzychylne wladzy? Bah "wrzucmy" nielegalny shit na ich strony i zablokujmy je zgodnie z "prawem".

Cenzurze internetu powiedzmy NIE!. Chca walczyc z piractwem? Niech kombinuja na inne sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować