Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

No to wreszcie poznaliśmy 3 klasę w Diablo teraz z niecierpliwością pozostało nam czekać na pozostałe dwie. I tu pada pytanie jakie będą to klasy. Strzelam,że będą to Paladyn i Upadły Anioł :) ( JAK SZALEĆ TO SZALEĆ)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 00:26, Vaxinar napisał:

Wizard - tu chyba nie mamy wątpliwości że polskie tłumaczenie to będzie Czarodziej,
prawda? ;)
Mam nadzieję, że Wizard nie będzie zbyt dużą kopią Czarodziejki z drugiej częsci. Widzę
tutaj żywioły, piszą o siłąch pierwotnych. Zapowiada się, że póki co to będzie klasa,
którą będę grał, no ale czekamy dalej, bo w dwójce paladyn był moją ulubioną postacią.


No niestety nie jest tak różowo i są wątpliwości. Otóż tłumaczenie dosłowne słowa Wizard to czarodziej. Analizując jednak pochodzenie, zachowanie i losy "Wizardki" nie jest tak do końca przejrzyście. W związku z ciemną przeszłością bohaterki można skłonić się ku tłumaczeniu czarnoksiężnik, bo tu nomen omen istnieje koneksja charakteru i archetypu czarnoksiężników. Dosłowny przekład to Warlock, aczkolwiek, jak wiadomo nie zawsze dosłowne tłumaczenia pasują, a te bardziej odległe sa lepsze. Nasz język jest ubogi w takie określenia. Dodam również, że czarodziejkę mieliśmy już w D2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Czarnoksiążnik może być Czarownik. Ale to z kolei Sorcerer, prawda?
Wiesz... Czarodziej nie koniecznie musi być dobry czy zły, więc nie wiem skąd kurczę takie twierdzenie, że jak ma mroczne pochodzenie to nie może być Czarodziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:20, Kawosz napisał:

No niestety nie jest tak różowo i są wątpliwości. Otóż tłumaczenie dosłowne słowa Wizard
to czarodziej. Analizując jednak pochodzenie, zachowanie i losy "Wizardki" nie jest tak
do końca przejrzyście. W związku z ciemną przeszłością bohaterki można skłonić się ku
tłumaczeniu czarnoksiężnik, bo tu nomen omen istnieje koneksja charakteru i archetypu
czarnoksiężników. Dosłowny przekład to Warlock, aczkolwiek, jak wiadomo nie zawsze dosłowne
tłumaczenia pasują, a te bardziej odległe sa lepsze. Nasz język jest ubogi w takie określenia.
Dodam również, że czarodziejkę mieliśmy już w D2 ;)


Mi to tam bardziej pasuje na Czarownika. Z tego co czytałem ci Wizardzi mają gdzieś naukę na Akademii magii, i wolą sami uczyć się przez podróże.
Jak ulał pasuje do Czarownika z D&D :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2008 o 19:36, Jeggred napisał:

Mi to tam bardziej pasuje na Czarownika. Z tego co czytałem ci Wizardzi mają gdzieś naukę
na Akademii magii, i wolą sami uczyć się przez podróże.
Jak ulał pasuje do Czarownika z D&D :P.


Hmmmm... czarownik bardziej pasowałoby do jakiegoś plemiennego kolesia. Wiesz, czarownik woo doo lub czarownik w stylu szamana. Moje odczucie do tego określenia jest właśnie takie. Nijak nie pasuje mi czarownik.

Czarodziej bardziej, aczkolwiek jak pisałem do Vaxinara mroczna przeszłość jest dobrym pretekstem dla czarnoksiężnika. Jakoś tak mi się wydaje. Przeczytałem kilkanaście książek fantasy i ukształtowałem jakieś nawyki nazewnictwa. Czy dobre? Nie wiem, to tylko moja subiektywna opinia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:30, Vaxinar napisał:

Zamiast Czarnoksiążnik może być Czarownik. Ale to z kolei Sorcerer, prawda?
Wiesz... Czarodziej nie koniecznie musi być dobry czy zły, więc nie wiem skąd kurczę
takie twierdzenie, że jak ma mroczne pochodzenie to nie może być Czarodziej.

Jak wyżej Vaxinar, to moje subiektywne odczucie. Czułbym się bardziej komfortowo z czarnoksiężnikiem, a i geneza tego archetypu jest wyraźniejsza w postaci Wizarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia polskiego nazewnictwa to dla mnie sprawa trzeciorzedna. Liczy sie tylko to, że Wizard będzie. Czarodziejka to moja ulubiona postac z Diablo II i na pewno zacznę grę Wizardem właśnie w Diablo III. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:55, HumanGhost napisał:

Kwestia polskiego nazewnictwa to dla mnie sprawa trzeciorzedna. Liczy sie tylko to, że
Wizard będzie. Czarodziejka to moja ulubiona postac z Diablo II i na pewno zacznę grę
Wizardem właśnie w Diablo III. :-)


W sumie co racja to racja ...
Jak zwał tak zwał, ważne żeby była zabawa z grania ;].

Ja zacznę Diablo III od Barbarzyńcy... W Diablo I zaczynałem od Warriora, w Diablo II od Barba... więc trza tradycje kontynuować :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja newsów... Wywiad z Jay Wilsonem.
http://www.diii.net/blog/comments/exclusive-jay-wilson-interview/

1. Atrybuty będą rozdzielane automatycznie jak to ma miejsce w WoWie.
Ma to swoje złe jak i dobre strony. Z jednej strony zabiera nam się możliwość robienia bardziej "unikalnych" postaci, ale z drugiej strony nie będzie tak, że wszyscy ładują tylko w zręczność i żywotność niezależnie od klasy jak to ma aktualnie miejsce w Diablo II. Na przykład czarka która nie ładuje w energie, albo Barb który nie daje w siłę.

2. Dołączając do gry zostaniemy automatycznie dołączeni do party. Ale rozmyślają nad opcją, która pozwoli pozbywać się niechcianych ludzi z gry (na przykład "pls''erów").

3. Potwierdzono Waypointy. W dodatku Blizz rozmyśla nad jakąś opcją (teleportem czy czymś tam), która pozwoli nowo-dołączonej postaci przenieść się do reszty grupy.

4. Wspomniał też o nowych typach run, które pozwolą wzmacniać zaklęcia (ala Inscription w WoWie). Nie planują dodania run, które będą bustować atrybuty, na przykład +5 do siły. "Spell runs" będą mogły dodawać albo +dmg, albo zmniejszać cooldown, albo przedłużać trwanie zaklęcia, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 21:53, Jeggred napisał:

1. Atrybuty będą rozdzielane automatycznie jak to ma miejsce w WoWie.


Szczerze? Do du...szy. :/
Piszesz, że ma to swoje dobre strony, bo nie będzie ładowania tylko w jeden atrybut. A było coś w tym złego? Nie wydaje mi się. To była jedna z tych rzeczy "diablowskich", którą fani Diablo II sobie cenili. No, ale już nie marudzę. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja dopisze parę rzeczy o których zdaje się nikt nie wspominał. O wszystkim mówił Jay Wilson.

Po pierwsze wspomniał o tym, że chce by postacie były epickie, super-potężne, umożliwiające graczom pokonanie całych hord przeciwników.

Gracze rządni realizmu otrzymają ponownie tryb Hardcore (ale o tym to chyba już każdy wcześniej wiedział :) ) oraz trzy poziomy trudności.

Usunięcie mikstur ma natomiast na celu urealnienie rozgrywki. Gracze nie będą mieli możliwości nieskończonego gromadzenia flaszek i być w ten sposób "nieśmiertelnymi" dla wszystkich potworów/graczy. Mając przed sobą armię potworów będziesz zmuszony do bycia bardziej taktycznym, używania taktyki hit and run oraz stosowania taktyki uników.

Ekonomia w grze jest dla twórców bardzo ważna i tworzą system, w którym to złoto będzie najważniejsze, a nie klejnoty czy runy jak to jest w tej chwili w D2. Dzięki temu gra nie będzie grą czysto MF.

Złoto oczywiście będzie działać tak samo jak i wszystkie przedmioty. Będziemy widzieć tylko to złoto, które wypadło dla nas.

I chyba kolejna dość kontrowersyjna decyzja: Maksymalna ilość graczy w grze to 4. Ma to wymusić na graczach łączenie się i współpracę przy wykonywaniu questów a jednocześnie odciążyć serwery i polepszyć połączenie pozbywając się lagów.
Trochę mała ta liczba graczy po przyzwyczajeniach z ósemką w D2, ale może rzeczywiście będzie lepiej.

A tu źródło: http://www.diablofans.com/forums/showthread.php?s=5a5f8ad6c3c66d9322d8b83ad4e9efc5&t =15298

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 22:49, Vaxinar napisał:

Szczerze? Do du...szy. :/
Piszesz, że ma to swoje dobre strony, bo nie będzie ładowania tylko w jeden atrybut.
A było coś w tym złego? Nie wydaje mi się. To była jedna z tych rzeczy "diablowskich",
którą fani Diablo II sobie cenili. No, ale już nie marudzę. ;-)


Naprawdę było to takie super ?
Wszyscy pakowali w zręczność i żywotność olewając energię i siłę, bo można je było bez problemu zastąpić itemam.
Równie dobrze Blizz mógł po prostu dać jeden atrybut, który zwiększał wszystko...
W Diablo 2 kończyło się na tym, że czarka i barb mieli identyczne statsy.
A tak przynajmniej będą się od siebie różnić. Chociaż nadal będą itemy "+atrybuty" więc będzie tą różnicę zmniejszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 23:08, Daimon_Frey napisał:

I chyba kolejna dość kontrowersyjna decyzja: Maksymalna ilość graczy w grze to 4.


Uh. Tylko 4 graczy? To troche za malo, ale nie narzekam. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu.

Jestem ciekaw co zrobia z tym skillem bullet time u czarodzieja, bo on bedzie za silny na duelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 23:46, Dzikq napisał:

> I chyba kolejna dość kontrowersyjna decyzja: Maksymalna ilość graczy w grze to 4.


Uh. Tylko 4 graczy? To troche za malo, ale nie narzekam. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie
w praniu.

Jestem ciekaw co zrobia z tym skillem bullet time u czarodzieja, bo on bedzie za silny
na duelach.


W sumie tylko 4, ale jak patrzymy co się dzieje na ekranie przy jednej postaci to przy czterech na raz jest sieczka totalna, w końcu komputery by nie wytrzymały tylu fajerwerków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie będzie mikstur leczących? Troche to ryzykowne ze strony twórców. Ale zobaczymy jak sie sprawdzi.
Ale w takim razie każda klasa będzie miała skille leczące czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 23:08, Daimon_Frey napisał:

I chyba kolejna dość kontrowersyjna decyzja: Maksymalna ilość graczy w grze to 4. Ma
to wymusić na graczach łączenie się i współpracę przy wykonywaniu questów a jednocześnie
odciążyć serwery i polepszyć połączenie pozbywając się lagów.
Trochę mała ta liczba graczy po przyzwyczajeniach z ósemką w D2, ale może rzeczywiście
będzie lepiej.


Może się obawiają że 8 napakowanych postaci biegająca za hordami bestii może sprawić problem dla ich silnika i powodować zacięcia w rozgrywce? Nie robią co prawda grafiki ala Crysis ale może chcą mieć jakiś zapas? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 08:38, HumanGhost napisał:

Ale w takim razie każda klasa będzie miała skille leczące czy jak?


Zamiast mikstur, z potworów będą wyskakiwać "bąble" koloru czerwonego i niebieskiego, które po najściu na nie będą leczyć życie/manę.


Co do zmian: niby fajnie czterech graczy, ale co w takim wypadku z PvP? Już widzę te "epickie" bitwy 2v2...

Reszta zmian jest ciekawa, ale pewnie o ich sensowności (lub bezsensowności) będzie można dopiero wyrokować po tym jak już się zagra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pewnie by było gdyby zapakowali Diablo 2 w nową oprawę audiowizualną i poprawili parę tam rzeczy? :) Nie, dobrze że będą zmiany, widać że nie chcą tego odbębnić, im dłużej oglądam te filmiki tym bardziej nie mogę się doczekać premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 09:26, gloody napisał:

Zamiast mikstur, z potworów będą wyskakiwać "bąble" koloru czerwonego i niebieskiego, które po najściu na nie będą leczyć życie/manę.


A no tak, jest coś takiego na filmikach z gry. W sumie ciekawe rozwiązanie, mam nadzieje, ze sie dobrze sprawdzi w praktyce. Ahh mam tylko nadzieje, że zdążę wymienic kompa przed premierą. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest jednoznaczna; automatyczne dysponowanie statystyk jest rozwiązaniem bardzo dobrym. Całkiem możliwe, że będzie można wybierać warianty rozwoju statystyk, możliwe, że inwestowanie w poszczególne umiejętności będzie determinowało dyspozycję statystyk... Zmniejszenie drużyn do max. 4 osobowych jest zabiegiem dobrym pod względem dbałości o efekty wizualne oraz przejrzystość gry, ale chciałbym przynajmniej 6 osób w teamie. Nie można mieć wszystkiego, a nowy system zapewne przyjmie się bez marudzenia.

@HumanGhost
Będą zapewne skille leczące, natomiast mikstury będą występować w ograniczonej ilości.

Nie wiem, czy zauważyliście, ale WD ma nową umiejętność - żaby - które wybuchają i rażą trucizną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się