Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Witam.

Mnie wciąż nurtuje kilka rzeczy. Chodzi mi o ten Czarny Kamień Dusz pokazany na tym trailerze z BlizzConu 2011
[Dla tych co nie widzieli http://www.youtube.com/watch?v=G4yj3z02EFM] Czyli można by powiedzieć ''drugim'' Trailerze. Skąd Leah weszła w posiadanie tegoż parszywego kamienia... Kilm lub czym jest ten Demon co przemawia do niej bo nie wydaje mi się, że to sam Diablo [Za ubogi w wyglądzie może to jakaś okrojona wersja ?? XD] Gada coś o tym, że "Wiem, że Czarny Kamień Dusz jest kluczem" hmmmmmmm Czyżby ten kamień był czymś odrębnym mającym źródło gdzieś indziej niż reszta kamieni dusz pokazana w Diablo ][. Jak wiemy Kamień Świata <--- Żródło wszystkich Kamieni Dusz został zniszczony..... Macie drodzy gramowicze jakieś strzępy informacji na ten temat. Może pogłoski, plotki, szepty :P ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 18:52, Braveheart napisał:

Skąd Leah weszła w posiadanie tegoż parszywego kamienia...

Spoiler

To ten "meteoryt", który widzieliśmy na pierwszym trailerze, i który spadł na Katedrę w Tristram.


Dnia 25.11.2011 o 18:52, Braveheart napisał:

Kilm lub czym jest ten Demon co przemawia do niej bo nie wydaje mi się, że to sam Diablo

Spoiler

Azmodan, jeden z demonów, które wygnały Diablo i jego braci z piekła.



Co do samego Czarnego Kamienia Dusz, to nie wiadomo czym jest i do czego służy.

Chcesz mega spoiler ? Czytasz na własną odpowiedzialność:
Spoiler

Leah stanie się najprawdopodobniej Diablo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dnia 25.11.2011 o 19:39, Jeggred napisał:

Spoiler

To ten "meteoryt", który widzieliśmy na pierwszym trailerze, i który spadł na Katedrę
w Tristram.


Aaaa i wszystko teraz jasen. W sumie nawet trochę pasuje... Ciekaw jestem dlaczego on spadł właśnie tam :P "Przeznaczenie" ?? Yeaaaa Right ;)

Dnia 25.11.2011 o 19:39, Jeggred napisał:

> Kilm lub czym jest ten Demon co przemawia do niej bo nie wydaje mi się, że to sam
Diablo

Spoiler

Azmodan, jeden z demonów, które wygnały Diablo i jego braci z piekła.


Hmmm mnie to trochę dziwi :D. Pomniejsze demony wyganiają te większe z piekła ... Który to już raz.. Wcześniej swego czasu Andariel [Chyba z Durielem o ile dobrze pamiętam. Chyba że już coś całkiem poknociłem] wygoniła Diablo oraz jego braci!!... Źle im tam w piekle czy co ?. Hmmmm nasuwa się dziwne pytanie. Piszesz, że

Spoiler

Azmodan wygonił Diablo z piekła. Czyli chce zająć chyba jego miejsce right ? Demon chce wygryźć Demona ? a ludzie i tak przy okazji mają wybyć all ? :>

Dnia 25.11.2011 o 19:39, Jeggred napisał:

Chcesz mega spoiler ? Czytasz na własną odpowiedzialność:

Spoiler

Leah stanie się najprawdopodobniej Diablo


Hmmm to chyba nie uniknie wątpliwości i wcale mnie by to nie zdziwiło. Te Blizzardowskie powroty Pana Grozy przypominają mi Harrego Pottera z nim Voldemorta oraz te jego Horkruksy. U know what i mean.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 19:57, Braveheart napisał:

Hmmm mnie to trochę dziwi :D. Pomniejsze demony wyganiają te większe z piekła ... Który
to już raz.. Wcześniej swego czasu Andariel [Chyba z Durielem o ile dobrze pamiętam.
Chyba że już coś całkiem poknociłem] wygoniła Diablo oraz jego braci!!... Źle im tam
w piekle czy co ?. Hmmmm nasuwa się dziwne pytanie. Piszesz, że

Spoiler

Azmodan wygonił Diablo
z piekła. Czyli chce zająć chyba jego miejsce right ? Demon chce wygryźć Demona ? a ludzie
i tak przy okazji mają wybyć all ? :>


Mylisz fakty. To Azmodan razem z Belialem (

Spoiler

który również pojawi się w Diablo 3

) byli przywódcami rebelii, która wypędziła Diablo, Mefista i Baala z piekła. Duriel i Andariel po tych zamieszkach zostali schwytani przez Piekielnych Braci i za karę musieli strzec przejścia na Wschód, zabijając każdego kto podążał za Mrocznym Wędrowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 20:12, Jeggred napisał:

Mylisz fakty. To Azmodan razem z Belialem (

Spoiler

który również pojawi się w Diablo 3

)
byli przywódcami rebelii, która wypędziła Diablo, Mefista i Baala z piekła. Duriel i
Andariel po tych zamieszkach zostali schwytani przez Piekielnych Braci i za karę musieli
strzec przejścia na Wschód, zabijając każdego kto podążał za Mrocznym Wędrowcem.

Witam ponownie
Albo rzeczywiście mylę fakty albo coś Blizz w międzyczasie coś sobie dopisał. Pamiętam do dziś... Grając w Diablo ][
Lubiłem sobie odpalać różne tam teksty o których gadał Cain. Z tego co on tam wspominał to Andariel wraz z innymi demonami wygoniła Pana Grozy z piekła. Wtedy Cain o tych dwóch co wspomniałeś nic nie mówił... Z resztą to już chyba mniej istotne. Co do strzeżenia przejścia na Wschód. Andariel na solo go strzegła. Duriela z tego co pamietam umieścił w grobowcu Tal Rasha Baal z Diablo by nie dało rady wejść do głównej komnaty i uwolnić przy okazji Tyraela. Chyba będę musiał jeszcze raz ten dziennik Caina przestudiować bo od tego Jazzu :D to już mam luki w pamięci i ogólnie na Diablo Wiki chyba będę musiał się wybrać :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 20:27, Braveheart napisał:

Witam ponownie
Albo rzeczywiście mylę fakty albo coś Blizz w międzyczasie coś sobie dopisał. Pamiętam
do dziś... Grając w Diablo ][
Lubiłem sobie odpalać różne tam teksty o których gadał Cain. Z tego co on tam wspominał
to Andariel wraz z innymi demonami wygoniła Pana Grozy z piekła.


O Belialu i Azmodanie było w Diablo 1. Cytat z manuala Diablo 1 (Librarius Ex Horadrim - Book One):
"In their ignorance, the Lesser Evils began to believe that the Three were afraid to continue the war with Heaven. Frustrated by the cessation of the war, Azmodan and Belial saw the situation as their chance to overthrow the Prime Evils and take control of Hell for themselves. The two demon lords made a pact with their minor brethren, assuring them that the wretched plague of humanity would not deter the ultimate victory of the sons of Hell. Azmodan and Belial devised a plan to end the stalemate, achieve victory in the Sin War and ultimately ride the bloody crest of the Great Conflict straight into the very arms of Armageddon. Thus, a great revolution was set into motion as all of Hell went to war against the Three Brothers..."
http://www.diablowiki.net/Diablo_I_Manual#Librarius_Ex_Horadrim_-_Book_One

Cytat z jednej z ksiąg z D1:
"So it came to be that there was a great revolution within the Burning Hells known as The Dark Exile. The Lesser Evils overthrew the Three Prime Evils and banished their spirit forms to the mortal realm. The demons Belial (the Lord of Lies) and Azmodan (the Lord of Sin) fought to claim rulership of Hell during the absence of the Three Brothers. All of Hell polarized between the factions of Belial and Azmodan while the forces of the High Heavens continually battered upon the very Gates of Hell."
http://diablo2.diablowiki.net/D1_Lore#The_Dark_Exile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ Ciach!

Heh dzięki za wysiłek ale dosłownie chwilę temu właśnie skończyłem studiować to co zapodałeś =) [Musiałem sobie odświeżyć pamięć bo w 1 przeca też są księgi do czytania, które nawet wspominają o samym Baalu jak Pan Zniszczenia, którego spotykamy dopiero w dodatku II części. Przed chwilą zobaczyłem obrazek na ID, z wizerunkami głównych bossów w Diablo]I[.. i dziwi mnie, ze pierwszym głównym bossem będzie

Spoiler

Butcher. Wątpię żeby to był ten sam rzeźnik co w jedynce.. no chyba, że to jakiś jego brat XD

. Hmmmmm. Po tym wszystkim odnoszę wrażenie, że Azmodan z Belialem chcą wygryźć Pana Grozy..

To co w drugim trailerze mówi Azmodan do Leah daje takie przemyślenia... no chyba że ja coś źle zrozumiałem

"You thought you were so clever, that you had outwitted us all. One by one, our brethern fell into your trap. But not me. I defy you. I know the Black Soulstone is the key, and it shall be mine. Soon my armies shall pour forth from the Shattered Mountain ravaging this world and all hope of resistance. My minions will find the stone wherever you choose to hide it. Then at long last, Azmodan shall reign as the Prime Evil."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za późno na edycję ...

ANEKS DO POPRZEDNIEGO POSTA

Troszeczkę mnie dziwi fakt [po części cieszy] iż będziemy musieli znów walczyć z Królem Leoriciem... zdechły nieumarły później już umarły znów staje się nieumarłym którego znów trzeba będzie ubić. Hmmmmm. Czyżby złe moce znów wskrzesiły króla by stał po stronie zła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mroczniejsze Diablo ]I[ Prawdopodobnie dla każdego!!!

Nie jeden w8er jak i fan wie, że swego czasu na necie [chociażby jak i na gramie] latały/latają screeny z próbami modyfikacji dosyć kolorowego Diablo ]I[. Spryciarze wiedzą, że to były tylko nakładane różnego rodzaju filtry na screeny z gry bądź zgrane wcześniej video, które potem zostało podjęte modyfikacji podobnej jak w przypadku screenów.....
Jednak ktoś kiedyś powiedział, że nadzieja umiera ostatnia.....

"Jak informuje nas użytkownik oficjalnych for społecznościowych i beta-tester Axecutioner, przy pomocy lekko zmodyfikowanego mod’a do Skyrim, udało mu się uzyskać działający na żywo filtr post-processing stojący na direct3d. Filtr może zastosować absolutnie każdy. Wystarczy wrzucić odpowiednie biblioteki .dll do folderu instalacyjnego gry, trochę zamieszać w linii komend skrótu do gry na pulpicie… i gotowe! Ustrojstwo podnosi ostrość, zmniejsza saturację, nakłada srebrną sepię, trochę zwiększa gammę i obniża ekspozycję. Efekt jest naprawdę zadowalający (no przynajmniej dla tego redaktora). Tam, gdzie ma być mroczno, jest wyraźnie mroczniej, a tam, gdzie ma być ciepło (Tristram), jest ciepło. Jedyny problem leży w wyostrzeniu – nie zawsze ładnie to wygląda… No ale, kwestia dostrojenia. Trzeba też zauważyć, że aktywowanie moda podnosi nieznacznie obciążenie GPU, a co za tym idzie podnosi wymagania gry – do jakiego stopnia jednak, trudno określić (jak zwykle zresztą w takich przypadkach)."

Osobnik martwi się tylko o jedno:
Czy jego metoda nie pozostanie potraktowana jako jakiś hack czy inne "intruzyjne oprogramowanie zewnętrzne", które ingeruje w pliki gry... Blizzard na ten temat aktualnie milczy...

Dla porównania gameplay z gry na żywo:
podczas którego możemy zobaczyć oryginalne kolory i co chwilę przeskok na modyfikację :)
http://www.youtube.com/watch?v=LcnIIVYSuLM&feature=player_embedded

IMHO modyfikacja jest dosyć interesująca lecz w niektórych miejscach jest aż za ciemno i trochę niewyraźnie... [da się znieść] nie mniej jednak bardzo fajnie to wygląda i dodaje sporego klimatu grze :-) a co Wy o tym gramowicze i gramowiczki sądzicie ? ]:->

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 19:20, Braveheart napisał:

IMHO modyfikacja jest dosyć interesująca lecz w niektórych miejscach jest aż za ciemno
i trochę niewyraźnie... [da się znieść] nie mniej jednak bardzo fajnie to wygląda i dodaje
sporego klimatu grze :-) a co Wy o tym gramowicze i gramowiczki sądzicie ? ]:->

Ja się zgadzam, pomysł z filtrem jest dobry, pytanie tylko co na to Blizzard. Tyle osób już pisało o tych kolorach w D3, więc jeżeli w Blizzard poważnie traktują graczy to sami powinni teraz dodać opcję takiego lub podobnego filtrowania w grze. Problem to nie powinien być żaden, przynajmniej od strony technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włączcie sobie w panelu sterowania karty graficznej wyświetlanie czarno-białe będziecie mieć mega mrocznie.
To, że przyciemni się kolorwe światełka klimatu gry nie zmieni jak potworki itemki itd. będą rozkoszne i słitaśne. Klimatu D1 i tak nie zrobicie bo tam cała gra od kolorystyki po ikony miała klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że istnieje szansa na poznanie daty premiery gry jutro ? Z jakiej to okazji jeśli
można wiedzieć ? Blizzard organizuje jakiś event czy coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 07:39, Dark_elves napisał:

Czy to prawda, że istnieje szansa na poznanie daty premiery gry jutro ? Z jakiej to okazji
jeśli
można wiedzieć ? Blizzard organizuje jakiś event czy coś innego ?



Tu masz całe info:

http://www.cdaction.pl/news-23854/diablo-iii-pelna-wersja-intra-na-gali-video-game-awards-wraz-z-data-premiery.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 07:39, Dark_elves napisał:

Czy to prawda, że istnieje szansa na poznanie daty premiery gry jutro ? Z jakiej to okazji
jeśli
można wiedzieć ? Blizzard organizuje jakiś event czy coś innego ?

Na VGA zostanie wręczona nagroda "Gamer God” dla współzałożycieli Blizzarda: Michael Morhaime, Allen Adham i Frank Pearce. W czasie ceremonii zostanie zaprezentowany pełny "opening cinematic" z Diablo 3. Plotki również głoszą, że poznamy również datę premiery. Ale są to tylko plotki i spekulacje.
Chociaż jeżeli Diablo 3 miało by być wydane do końca Lutego to, jest to najlepszy moment na ogłoszenie daty premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa dla płacenia kartą kredytową w postaci punktów:
http://eu.battle.net/d3/en/blog/3389810/Coming_Soon_Battlenet_Balance_-09_12_2011
Wygląda na to, że ludzie sobie nie zarobią zbytnio na sprzedawaniu rzeczy na AH za prawdziwą kasę:
http://eu.blizzard.com/support/article.xml?locale=en_GB&tag=bnetbalance&rhtml=true
Zysk będzie się zamieniał na te wirtualne punkty za które można kupić usługi (np. transfer postaci w WoW) czy gry w wersji elektronicznej. Tak więc kasa zostaje u Blizzarda. Ma być wprawdzie opcja konwertowania zysku ze sprzedaży z AH na prawdziwą kasę... za opłatą jak u każdej usługi u Blizzarda (typu wspomniany transfer postaci).

Tylko czy to wystarczy aby ukrócić proceder nielegalnego handlu przedmiotami? Mam wątpliwości. Nadal uważam, że najlepiej po prostu aby dobre sety były "soulbound" a sprzedawać by się dało tylko mniej znaczące przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 23:03, Arcling napisał:

Ma być wprawdzie opcja konwertowania zysku ze sprzedaży z AH na prawdziwą kasę... za opłatą
jak u każdej usługi u Blizzarda (typu wspomniany transfer postaci).

Przy wypłacaniu kasy Blizzard nic nie pobierze. To PayPal naliczy sobie "napiwek" za wykonanie usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 00:04, Jeggred napisał:

Przy wypłacaniu kasy Blizzard nic nie pobierze. To PayPal naliczy sobie "napiwek" za
wykonanie usługi.

To może być różne rozumiane: "(...)it in a Battle.net Balance will be able to do so via PayPal for an additional fee." Czy chodzi tutaj o samego PayPala czy, że możliwość otrzymania kasy na PayPala będzie dostępna po zapłaceniu Blizzardowi za takową usługę. "Additional fee" u Blizzarda zwykle oznacza cenę za płatną usługę kupowaną właśnie u nich a nie płaconą gdzieś zewnętrznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy już wiadomo coś na temat gratisów do Diablo 3 przy zamówieniach pre-order ? Czy będą w ogóle a jak tak czy to będzie koszulka ? Liczę na to bo nie wiem gdzie mam składać zamówienia. Nie wiem co kombinuje Ultima...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nawet nie ma daty premiery. Tym bardziej nie ma co liczyć na informacje o dodatkach w indywidualnych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się