Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Czy zgodzisz się z tezą, że utwór Zbigniewa Herberta (Pan Cogito o cnocie) ma charakter ponadczasowy?
Uzasadnij swoją odpowiedź.

Jakoś nie wiem jak się za to zadanie zabrać. Od czego zacząć. Jakieś rady, pouczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Potrzebuję jakiś komentarz dotyczący wystąpienia Tuska i jego rezygnacji z kandydowania na prezydenta RP. W pracy mam zawrzeć moje przewidywania co ta decyzja może zmienić, co dalej będzie się działo w polityce, kto w takim razie będzie kandydował, co się będzie działo w Polsce it, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 19:27, Benqiu napisał:

Witam! Potrzebuję jakiś komentarz dotyczący wystąpienia Tuska i jego rezygnacji z kandydowania
na prezydenta RP. W pracy mam zawrzeć moje przewidywania co ta decyzja może zmienić,
co dalej będzie się działo w polityce, kto w takim razie będzie kandydował, co się będzie
działo w Polsce it, itd.

Ten temat będzie lepszy http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&u=33727
Takie chodzące spamy jak Budo, Olgammato, KrzysztofMarek czy inny SiG na pewno coś konkretnego ci odpiszą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 18:08, Darnok_Rukia napisał:

Mam takie śmieszne pytanie bo z Fizy nic nie wiem ,jaką definicję opisuje ten wzór ?

Jeśli to "w" to omega to ten wzór ma coś wspólnego z prędkością kątową (tyle pamiętam z lekcji, a nie chce mi sie szukać :)).

Edit: ups... wypadało odświeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Athanasius Kicher był uczoną jezuitą, żyjącym w Rzymie w XVIIw. Wniósł istotny wkład w dzieło odczytania hieroglifów udzielając pewnej wskazówki. Jaka to była wskazówka?"

Wikipedia mówi jedynie: "W związku z zamętem lat wojny w 1631 roku uciekł do Francji, gdzie nauczał na papieskim uniwersytecie w Awinionie. To właśnie tutaj zaczął badać hieroglify egipskie."

Możecie pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2010 o 20:00, le2enda napisał:

Możecie pomóc?


z powodu braku czasu mogę Ci tylko polecić angielską wikipedię, jest tam o nim dość dużo info - może coś znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kozackie zadanie do policzenia i za cholerę nie wiem, jak to ugryźć. Będę wdzięczny za pomoc.

Oblicz, dla jakich wartości parametru M, pierwiastki X1 oraz X2 równania x^2 - (m+2)x - m^2 - 1 = 0 oraz parametr M w w kolejności X1, M, X2 są wyrazami ciągu algebraicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 20:51, szypek26 napisał:

Oblicz, dla jakich wartości parametru M, pierwiastki X1 oraz X2 równania x^2 - (m+2)x
- m^2 - 1 = 0 oraz parametr M w w kolejności X1, M, X2 są wyrazami ciągu algebraicznego.

To znaczy albo ja czegoś nie rozumiem w tym zadaniu, albo jest tak banalnie proste, że hoho :)
Po pierwsze wydaje mi się, że chodzi Ci o ciąg arytmetyczny, bo w przypadku dowolnego ciągu algebraicznego ciężko mówić o jakiejkolwiek zasadzie, bowiem mógłby on być dowolny. Także przyjmuję, że pytamy o ciąg arytmetyczny.

Zgodnie z definicją różnicy ciągu arytmetycznego wiemy, że:
x2-m=m-x1, a zatem 2m=x1+x2 (1)

Teraz korzystamy ze wzorów Viete''a, mówiących nam, że dla funkcji kwadratowej ax^2 +bx +c, pierwiastki (jeśli istnieją) spełniają zależność x1+x2=-b/a
W naszym konkretnym przykładzie mamy zatem x1+x2=m+2 (2)
Zatem do równania (1) podstawiamy wniosek (2) i otrzymujemy
2m=m+2
Skąd m=2.

Gdybyś chciał dostać ciąg geometryczny, to robisz tak samo, ze wzorów Viete''a tylko że wtedy wykorzystasz mnożenie i drugi wzór wiążący iloczyn pierwiastków z c/a.

Nie wiem, ciężko mi tak ad hoc znaleźć błąd w rozumowaniu, raczej w liczenie delty wpierniczać się nie należy.....
aaa już wiem, gdzie jest haczyk :)
Trzeba sprawdzić czy znalezione przez nas m spełnia warunek istnienia 2 różnych (albo jednego równego 2, wtedy ciąg ten byłby ciągiem stałym) pierwiastków.
Więc liczymy deltę. Wychodzi nam ona równa 5m^2 +4m+8 i chcemy się dowiedzieć, czy dla m=2 delta ta jest większa od 0, żeby były 2 pierwiastki. No definitywnie g(2)=5*2^2+4*2+8>0, zatem m=2 jest słusznym rozwiązaniem całego zadania.

I to sprawdzenie delty, mimo że w sumie wyniku nie zmienia, jest pieruńsko ważne i trzeba je skrupulatnie rozpisać, bo z doświadczenia wiem, że zwłaszcza w funkcji kwadratowej i ogólnie wielomianach jest tak, że jak rozpatrzysz milion pięcset sto dziewięcset przypadków, a o jednym zapomnisz, to nawet jeśli ten jeden nic nie zmienia w odpowiedzi, to sprawdzający (na maturze) lubią uwalić za to punkty.

A ja sobie przynajmniej przypomniałem słodkie i lekkie czasy liceum, bo po kilku godzinach z algebrą liniową (badanie nieosobliwości macierzy sux) naprawdę można uznać, że matematyka to dzieło Szatana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 21:09, Erton napisał:

Także przyjmuję, że pytamy o ciąg arytmetyczny.

Słusznie. Już nawet przepisywać z podręcznika nie potrafię :P

Dnia 09.02.2010 o 21:09, Erton napisał:

naprawdę można uznać, że matematyka
to dzieło Szatana :)

Też słusznie. W maju zdaję rozszerzoną matmę. A parametry to moje hobby. Pozdrawiam sam siebie :D

Dzięki, przepisałem sobie na papiór, przemyślę jak toto działa i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie proste dla kogoś, ja nie mam coś pomysłu. Potrzebuję jedno-, dwu-zdaniowych definicji tych pojęć:

Duma, Egalitaryzm, Miłość, Ojczyzna

Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy z Fizyki, Elektrostatyka, 2. gimnazjum.
zad.1.:
Dwie takie same metalowe kuleczki na których zgromadzono ładunki 10 nC i 50 nC, odpychają się siłami o wartości 5 mN. Kuleczki na chwilę połączono kawałkiem drutu, który następnie usunięto. W wyniku tego obie kuleczki mają taki sam ładunek równy ___ (30 nC). Iloczyn ładunków kuleczek przed połączeniem ich drutem wynosił ____ nC 2 (500), a po połączeniu ___ (900 nC2). Jeżeli odległość między kuleczkami się nie zmieniła, to wartość sił elektrycznych działających na kuleczki wzrosła/zmalała ___ razy i jest równa _____.
zad.2.:
Kondensatory X, Y, Z mają parametry równe odpowiednio: 10nF/100 V, 200 pF/500 V, 0,1 mF/5 V
a) Największą pojemność ma kondensator ________, a najmniejszą ________
b) Największy ładunek można zgromadzić na kondensatorze ______, a najmniejszy na_____.
Jakbyście jeszcze mogli, to bylibyście łaskawi powiedzieć, jak do tego doszliście? :) Byłbym bardzo wdzięczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o pomoc w zadaniach z chemii (na czwartek), ale pozmniejszałem obrazki i wrzucam na forum :)

Część pierwsza zadań:

20100216195300

20100216195307

20100216195318

20100216195325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę wielce wdzięczny za pomoc. :)

W wyrazie "wskrzeszał" występuje zjawisko fonetyczne:
A. ubezdźwięcznienie wewnątrzwyrazowe wsteczne,
B. ubezdźwięcznienie wewnątrzwyrazowe wsteczne i postępowe,
C. udźwięcznienie postępowe,
D. uproszczenie grup spółgłoskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Moglby mi ktos przetlumaczyc ten tekst:

Ich finde den deutsch-polnischen Austasch, den wir gemacht haben, unheimlich wichtig. Ich hatte vorher nie etwas mit polnischen Jugendlichen zu tun; ich habe keinen einzigen Polen gekannt, obwohl wir zum Beispiel auch an unserer Schule eine Aussiedlerklasse mir Polen haben, und habe mich, ehrlich gesagt, auch fur das Land nich interessiert. Jetzt ist Polen fur mich kein Land mehr "igendwo im Osten", sodern das Land, im dem viele meiner Freunde leben! Der Aufenthalt in Polen war einfach super.

Z gory dziekuje.
Klaniam sie i pozdrawiam Ksar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 20:03, woko27 napisał:

B. ubezdźwięcznienie wewnątrzwyrazowe wsteczne i postępowe,

Wydaje mi się, że to. "Wskrzeszał" wymawia się "fskszeszał", więc głoska S ubezdźwięcznia głoskę W przed nią, oraz głoskę RZ po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwsze zadanie:

Reakcja (zawsze od niej zaczynasz) i stosunek molowy substratów i produktów:
2HCl +Ca --> CaCl2 + H2
2 1 1 1
Masa molowa = masy atomowej (do znalezienia w układzie okresowym pierwiastków)
M HCl = 1+ 35,5 = 36,5
M CaCl= 40 + 35,5 = 75,5
M H2= 1+1= 2
Wszelkie dane liczysz z proporcji odpowiednio ułożonych lub z jakiś wzorów:
Proporcja :
1 mol wapnia --> 1 mol wodoru więc: 40 g Ca --> 2 g H2
15 g Ca --> x g H2
X= 0,75 g wodoru
A to się równa y moli (też można z proporcji lub wzoru M=m/n) n= m/M 0,75g/2= 0,375 moli H2
A liczba cząsteczek H2 – liczba molo razy liczba Avogadro --> 0,375 x 6,02214179 x(10 do 23 potęgi /mol) = 225830317125 x 10 do 16 potęgi – tyle jest cząsteczek wodoru w tej reakcji
Ilość dm3: jeżeli 1 mol w warunkach normalnych zajmuje 22,4 dm3/mol to 0,375 mola zajmuje 8,4 dm3
Dla warunków podanych w zadaniu zastosuj prawo gazu doskonałego pV=nRT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować