Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Witam
Czy ktoś dobry z geografii mógłby mi pomóc? :) Mam takie zadanie: Opisz przykłady zależności między poszczególnymi elementami środowiska przyrodniczego.
rzeźba -> klimat
klimat -> wody
wody -> roślinność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 00:01, MadDogg napisał:

Siema.
Mam prościutkie zadanko z Pitagorasa: (foto)
Mam teraz powtórzenie, a ja zapomniałem jak rozwiązać Pitagorasa z pierwiastkami.


Kwadrat z pierwiastka drugiego stopnia daje liczbę podpierwiastkową czyli

9*3 + x^2=9*5
X^2=45-27
x^2=18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei...

1. 27 + x do kwadratu = 45
2. x do kwadratu = 18
3. x = pierwiastek z 18, bądź inaczej 3 razy pierwiastek z 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje.
Nie byłem tylko pewny jak spotęgować to 3pierw3 i 3pierw5 ale teraz już wiem.
Dzięki za pomoc. Z przyjemnością się kiedyś zrewanżuję. O ile będzie Wam tylko potrzebne moja pomoc :P
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie na ostatniej lekcji fizyki i nie wiem teraz za bardzo jak rozwiązać dwa zadania. Mógłby mi ktoś pomóc? :)
1.Do pierwotnego uzwojenia transformatora dopływa z elektrowni prąd o natężeniu 100A. Jakie jest natężenie prądu w uzwojeniu wtórnym transformatora, jeżeli napięcie na tym uzwojeniu wynosi 22 000V, a napięcie w uzwojeniu pierwotnym 2 200V?
2.Pierwotne uzwojenie transformatora zawiera 1 000 zwojów, a wtórne 10 000 zwojów. Do uzwojenia pierwotnego dołączono prąd o natężeniu 100A. Jakie napięcie i natężenie prądu panuje w uzwojeniu wtórnym, jeżeli na uzwojeniu pierwotnym napięcie wynosi 5 000V?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 17:54, Eye-Maze napisał:

Nie było mnie na ostatniej lekcji fizyki i nie wiem teraz za bardzo jak rozwiązać dwa
zadania. Mógłby mi ktoś pomóc? :)
1.Do pierwotnego uzwojenia transformatora dopływa z elektrowni prąd o natężeniu 100A.
Jakie jest natężenie prądu w uzwojeniu wtórnym transformatora, jeżeli napięcie na tym
uzwojeniu wynosi 22 000V, a napięcie w uzwojeniu pierwotnym 2 200V?
2.Pierwotne uzwojenie transformatora zawiera 1 000 zwojów, a wtórne 10 000 zwojów. Do
uzwojenia pierwotnego dołączono prąd o natężeniu 100A. Jakie napięcie i natężenie prądu
panuje w uzwojeniu wtórnym, jeżeli na uzwojeniu pierwotnym napięcie wynosi 5 000V?


A więc zadanie 1
U pierwotne/U wtórne= I wtórne/I pierwotne.
I pierwotne - 100A
U wtórne - 22000V
U Pierwotne - 2200V

2200/22000 = x/100
0,1 = x/100
x= 0.1*100
x= 10
I wtórne to 10 A.

2.
N pierwotne - 1000
N wtórne - 10000
U pierwotne - 100A
I pierwotne - 5000V
przekładnia transformator z=n wtórne/n pierwotne = 10000/1000 10
Z Wikipedii "Jeżeli liczba zwojów po stronie uzwojenia wtórnego jest większa od liczby zwojów po stronie uzwojenia pierwotnego, to napięcie wtórne jest wyższe od pierwotnego"
a więc I wtórne jest 10 razy większe od pierwotnego, czyli:
I wtórne =50000V
I teraz U pierwotne/U wtórne= I wtórne/I pierwotne.
100/x = 50000/5000
100/x=10
100=10x
x=10
A więc U wtórne=10A

Mam nadzieję, że zrozumiale napisałem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2009 o 18:12, paweldomar1 napisał:

Mam nadzieję, że zrozumiale napisałem:P


Dzięki ;) Drugie napisałem trochę inaczej, ale wynik wyszedł taki sam więc raczej jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludzie, teraz coś trochę trudniejszego. Nie było mnie parę dni w szkole, a nie wiem jak za to się zabrać. Dam taki najłatwiejszy przykład, bo jak załapię łatwy to i trudniejsze jakoś pójdą... Do rzeczy- polecenie brzmi:

Wyznacz zbiór wartości funkcji y = sin^2 x + 4sin x + 12

Oczywiście można to narysować, ale jako leniwy człowiek mam nadzieję, że istnieje jakiś mniej pracochłonny sposób... Jak za to się zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0 = 5n^2 - n - 490
delta = b^2 - 4ac
delta = 1^2 - 4*5*(-490)
delta = 1+9800
delta = 9801

Co w tym trudnego?... Nawet sqrt(9801) wychodzi ładne, bo 99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 23:11, grzegrz napisał:

Dobra ludzie, teraz coś trochę trudniejszego. Nie było mnie parę dni w szkole, a nie
wiem jak za to się zabrać. Dam taki najłatwiejszy przykład, bo jak załapię łatwy to i
trudniejsze jakoś pójdą... Do rzeczy- polecenie brzmi:

Wyznacz zbiór wartości funkcji y = sin^2 x + 4sin x + 12

Oczywiście można to narysować, ale jako leniwy człowiek mam nadzieję, że istnieje jakiś
mniej pracochłonny sposób... Jak za to się zabrać?


Dobra, poradziłem sobie w taki sposób: zrobiłem podstawie t = sin x i t należy <-1; 1>. Potem obliczyłem jak dla normalnej kwadratowej miejsca zerowe, x i y wierzchołkowe, zaznaczyłem fragment paraboli zgodny z dziedziną t i wyszło dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Could English one day become the only language in the world, czyli proszę o pomoc.
Potrzebuję argumentów za i przeciw. Oczywiście po polsku. Na tę chwilę posiadam trzy :
- podstaw można się łatwo nauczyć,
- ok. 2 miliardy osób zna ten język,
- język ten jest zawarty w programie edukacyjnym wielu krajów.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam nadzieje ze pomozecie to dla mojego brata ktory jest w czwartej klasie wiec prosilbym o doslownie 3-4 zdania:
Wyjasnij, dlaczego do objasnienia budowy atomów i cząsteczek chemicznych uzywa sie ich modeli.
Prosze o szybka odpowiedz
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2009 o 18:45, DesMonD__PL napisał:

Wyjasnij, dlaczego do objasnienia budowy atomów i cząsteczek chemicznych uzywa sie ich
modeli.

W jakiej szkole jest Twój brat, gimnazjum?

Atomów i wiekszości cząsteczek nie widać, nawet pod mikroskopem. O budowie tych cząstek wiemy dzieki innym badaniom. Gdy chcemy mówić o budowie atomów musimy używać modeli z powodu ich rozmiarów, cięzko cos pokazać gdy tego nie widać. (Inna odpowiedź - nikt nie widział atomu :), więc nie wiemy na 100% jak wygląda, więc się używa modeli; model to coś , co przypomina rzeczywisty obiekt lub jest bardzo do niego podobny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować