Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Potrzebuję po jednej ciekawostce z wybranych krajów :

Rosja
Ukraina
Niemcy
Czechy
Słowacja
Białoruś
Litwa
Dania
Szwecja
Finlandia
Norwegia
Islandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka sekund szukania w Google * 12 krajów = 5 minut roboty.

Rosja - Moskiewskie metro przewozi dziennie ok. 9 mln pasażerów. Jest to więcej niż suma pasażerów dwóch pozostałych największych metro na świecie: Nowojorskiego i Tokijskiego.

Ukraina - Na granicy po stronie ukraińskiej praktykowany jest archaiczny zwyczaj wypełniania karteczek migracyjnych.

Niemcy - 1. W Niemczech jest ponad 300 gatunków chleba i ponad 6 tysięcy gatunków piwa. 2. Z Niemiec właśnie wywodzi się zwyczaj strojenia choinki.

Czechy - Dzień Wszystkich Świętych obchodzi się nie w listopadzie (jak w Polsce), groby odwiedza się w Wigilię Bożego Narodzenia.

Słowacja - W Dobszyńskiej Lodowej Jaskini przez cały rok mamy temperaturę ujemną, a najgrubsza warstwa lodu mierzy prawie 30 metrów.

Białoruś - Pierwsza książka w języku białoruskim ukazała się w Pradze w 1517 roku i wydana została przez Franciszka Skarynę.

Litwa - Obowiązuje zwyczaj łamania się opłatkiem, który jest nieznany w innych regionach Europy. Zjada się też 12 potraw, ale symbolizują one 12 miesięcy w roku. Potrawy nie mogą zawierać tłuszczu, mleka, masła i mięsa. Popularne są śledzie, grzyby, fasolka.

Dania - duński rynek napojów chroniony jest zakazem sprzedaży napojów w puszkach.

Szwecja - Archipelag Sztokholmski składa się w większości z granitowych szkierów, które nadal ulegają wypiętrzeniu.

Finlandia - Święta w Finlandii rozpoczynają się 24 grudnia. Zwyczajem jest wizyta w saunie, co ma spowodować oczyszczenie duszy i ciała.

Norwegia - Norwegia posiada najwięcej milionerów w przeliczeniu na 1 mieszkańca.

Islandia - W języku polskim powstała jedna z najstarszych książek o Islandii, wydana w 1638 roku w Lesznie książka Daniela Vettera pod tytułem "Islandia álbo Krotkie opisanie Wyspy Islandiy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. A więc skromnym wstępem. Na angielskim robimy takie krótkie filmiki na dany temat. W tym miesiącu chciałam pokazać Duńczykom, z którymi prowadzimy wymianę, historię Polski. O ile język czy wykonanie to czysta przyjemność, nie mam pomysłu jakie wydarzenia pokazać! I tu by mi się przydała jakaś drobna pomoc ^_^"
Z góry dziękuję za cokolwiek co mi podacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chrzest Polski, obowiązkowo ;)
Grunwald
Możesz pokazać jaka Polska była wielka i wspaniała we wczesnym okresie sarmatyzmu
Powstania obydwa
Dalej to już obydwie wojny, Monte Cassino, Powstanie Warszawskie itp.
No i Solidarność oczywiście na koniec

The End

To oczywiście nie wszystko i wymyślone na szybko, ale są to rzeczy, które warto pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pracę domową z angielskiego, przydała by mi się jakaś dobra ocena bo mam 7 jedynek a jak napiszę sam to zapewne lepsza ocena niż dopuszczający nie będzie... otóż mam polecenie aby napisać: Description of Poland,. Ma to być w formie tekstu który omawialiśmy na lekcji, kto ma książkę do 1 liceum "Matura Solution" to tekst jest na stronie 26 a kto nie to tekst to jest" North Wales i jest opisane o tym regioniie. Dla przykładu przepiszę pierwszy akapit:
Wales isn"t an independent state - it is part of the UK it is situated in the west of Britain. It has a population of about three miilion and the capital is Cardiff. Most of the population live in the industrial south of the country.
Także proszę o pomoc bo jak pisałem jestem cienki z anglika i mam już 7 pał, jeszcze jedna prośba - jak ktoś mógł to napisać to proszę aby zrobił to w spoilerze :-) bo jeszcze weźmie nauczycielka i wpisze w google itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie popieram zbytnio tego typu rzeczy, jednak pomogę. Przygotuj najpierw tekst po polsku i chociaż spróbuj po angielsku ;) Jeśli nie to służę pomocą - gadu gadu 16283397.
Pozdrawiam.

@ all
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, już mam przygotowany skrypt i póki co jest bombastycznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś przetłumaczyć na język angielski poniższy opis?

Po wejściu doi pokoju, znajduje się zaraz po prawej stronie biurko. Leży na nim komputer, gdzie się ucze i pracuje. W biórku znajduje się pare różnych książek do szkoły i inne rzeczy, a na biórku staram się trzymać mało rzeczy. Idąc dalej, obok biórka znajduje się konsola dj głównie firmy Pioneer, na której gram audycje radiowe, a zaraz nad nią znajdują się trzy obrazki wiszące na ścianie pionowo oraz duży plakat z gry Lineage II. Idąc tak dalej prosto wyszlibyśmy na balkon. Ale nie, skręćmy teraz w prawo. Natrafimy na jedną z moich kolumn, za którą znajduje się zaraz szafka, a w rogu łóżko. Ogólnie to łóżko jest bardzo przydatne, gdyż lubie dużo spać. Obok łóżka (z drugiej strony) znajduje się druga kolumna, a z zaraz koło niej szafa, w której trzymam ciuchy. Naprzeciw szafy a obok konsoli znajduje sią biały, duży grzejnik oraz okno, przez które wyłania się parę drzew, w lecie zielonych, a w zimie białych. Zaś obook szafy i jednocześnie drzwi stoi półka gdzie trzymam trochę sprzętu, książki, gry i inne drobiazgi. Na środku pokoju leży na podłodze niebieski dywan. Zazwyczaj na nim znajdują się dwa czarne krzesła. To tyle co do pokoju. Ogółem jest on dla mnie wystarczalny i jest bardzo przyjemny ;)

Oczywiście dziękuje z góry za pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 16:24, kuki288 napisał:

Ehh... mam napisać esej na temat "świat wartości człowieka 21 wieku";p
Ktoś mógłby mi coś podsunąć?


Hmm.. napisz o pogoni za pieniądzem, znieczulicy społecznej, zanik takich wartości jak np. przyjaźń, opisz dążenie do władzy czy coś, nie wiem, takie luźne skojarzenia :) (Swoją drogą, troche to podobne do Sarmackiego stylu życia: kolesiostwo, pycha, dążenie do władzy itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj przykład sytuacji, w której jest spełniona pierwsza i trzecia zasada dynamiki Newtona.

Zrobiłbym sam, ale mam tyle do nauki i robienia prac domowych, że mogę nie ogarnąć. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam niedokończone zadanie z matematyki.
Dany jest wielomian W(x) = x^3 + 2x + 5; Wykaż że G(x) = W(x+1) - W(x) nie ma miejsc zerowych. G(x) wyszło mi 3x^2 + 7x + 13, ale nie wiem jak mam zrobić drugą część zadania. Może ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 14:27, 143872 napisał:

Mam niedokończone zadanie z matematyki.
Dany jest wielomian W(x) = x^3 + 2x + 5; Wykaż że G(x) = W(x+1) - W(x) nie ma miejsc
zerowych. G(x) wyszło mi 3x^2 + 7x + 13, ale nie wiem jak mam zrobić drugą część zadania.
Może ktoś pomóc?

Oblicz deltę wielomianu G(x) jeśli wyjdzie mniejsza od zera to znaczy, że nie ma miejsc zerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś dobrego człowieka, który zrobi mi wykres (może być w exelu / calc''u) z podanymi przeze mnie wartościami dot. wartości natężenia wybranych dźwięków, bo mi osobiście nie wyszło.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast proszę o napisanie krótkiego opisu książki (jakiej kolwiek najlepiej fantasy) opartym na tych pytaniach:

1. What book would you like someone else to read?
2. Who is written by?
3. What''s on the cover of the book?
4. What''s about?
5. Which is your favourite character? Why?
6. Why did you enjoy the book?

Napisanie nie sprawiło by mi problemu, tylko nie wiem jaką książkę opisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 14:08, Baluk25 napisał:

Podaj przykład sytuacji, w której jest spełniona pierwsza i trzecia zasada dynamiki Newtona.


Zrobiłbym sam, ale mam tyle do nauki i robienia prac domowych, że mogę nie ogarnąć. Pomoże
ktoś?



Jazda autobusem, na jednym z siedzeń leży jabłko, podczas hamowania jabłko spada z siedzienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś sprawdzić poprawność językową mojego opisu?

Entering to chamber, desk is placed after right part right now . Computer lies on the it, where I learn and work. In the desk are books for school and other thing, but on the desk I try have a few things. Going further, console is placed beside desk firm pioneer mainly dj, broadcasts on which play , but three pictures be placed over on wall right now hanging vertically and big poster from game with Lineage. We would leave on balkony further straight going so. But not, now they let''s twist in right . We will meet my one of column, case is placed behind which right now , but bed in corner. This bed is very useful generally, because I like to sleep a lot. Second column is placed beside bed from other part, but circle with case right now , I hold garments in which. Opposite case but white is placed beside console, big heater and window, it shows by which trees few , to summer green, but in winter white. Beside case and shelf stands simultaneously doors where I hold equipment a bit, books, games and other trifles. Blue carpet lies on center of (means of) chamber on floor. Usually two black chairs be placed on it. It for chamber that so many . He is in general for Me sufficient and it is very nice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować