Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2008 o 23:03, Mistic napisał:

Głosowanie forumowe? Kpisz sobie? Sol kilkukrotnie dała do zrozumienia, że naszym celem
jest nabijanie kasy z wyświetlanych reklam, a nie decydowanie o takich poczynaniach serwisu
jak nowe działy czy moderatorzy na forum.


Czyli mamy rozumiec, ze przez to wybierze kogos innego niz najlepiej do tego nadajaca sie wg niej osobe? A jakby to byl serwis niekomercyjny to wybrala by kogos innego? Dlaczego tak sadzisz? Czym rozni sie wybrany moderator w wersji komercyjnej gramu od wersji niekomercyjnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 23:00, Luk Zombi napisał:

BTW: Jak wygląda rekrutacja/wybór nowego moderatora? Jest głosowanie forumowe, czy konsule
wybierają, czy jakoś inaczej?


Zwykle ekipa gramowa wybiera kogos, zwykle sposrod osob o wysokim tytule. Raz mozna bylo zglaszac sie samemu (chociaz tu tez ekipa wybierala sposrod nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 23:00, Luk Zombi napisał:

BTW: Jak wygląda rekrutacja/wybór nowego moderatora? Jest głosowanie forumowe, czy konsule
wybierają, czy jakoś inaczej?


Wybiera ekipa gramowa.
Nie ma glosowan poniewaz ludzie mogliby kierowac sie sympatia do danej osoby, a nie to tym czy dana osoba bylaby dobrym moderatorem. Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie zeby zglosic ta czy inna osobe dobrze to argumentujac (i wczesniej upewniajac sie czy ta osoba chce nim byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 09:45, Volvox napisał:

Wybiera ekipa gramowa.
Nie ma glosowan poniewaz ludzie mogliby kierowac sie sympatia do danej osoby, a nie to
tym czy dana osoba bylaby dobrym moderatorem.

Teraz jak powstała "komisja trójstronna" to oni mogliby się zająć takimi sprawami, przynajmniej dałoby to jakieś wymierne korzyści z jej istnienia ;-) i iluzoryczną nazwijmy to demokrację ;-). Z tego co się orientuję, to nie wpuszczają tam pierwszych lepszych userów ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram.pl to jest serwis internetowy. Jego pracownicy i wlasciele maja prawo wybrac z kim chca na danym etapie wspolpracowac, a z kim nie. Wiec zarzuty o totaliatryzm, "udawana" demokracje sa co najmniej malo przemyslane. Powiem tyle - niektorzy po prostu nie umieja dyskutowac co dobitnie pokazali (zarzuty wyssane z palca, roznego typu lacina podworkowa w postach, obrazki przedstawiajace odchody etc). Z gram.pl wspolpracuje juz dosc dlugo by wiedziec, ze chamstwo zawsze bylo i bedzie tepione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 11:35, Wojman napisał:

gram.pl to jest serwis internetowy. Jego pracownicy i wlasciele maja prawo wybrac z kim
chca na danym etapie wspolpracowac, a z kim nie.

To sprawa oczywista, ale ja na początku traktowałem całe forum gram.pl jako swojego rodzaju jedność ( jak jeszcze należało do CDP, przed ircem, sajtami oraz całą resztą nowych opcji, które choć ciekawe i czasem przydatne, rozmywały jestestwo forum gramu ).

Dnia 04.07.2008 o 11:35, Wojman napisał:

Wiec zarzuty o totaliatryzm, "udawana"
demokracje sa co najmniej malo przemyslane.

Z totalitaryzmem to ktoś nieźle przesadził ( pewnie był kiepski z historii w szkole ;-) ) Jeśli chodzi o "demokrację" to kiedyś czułem jakąś więź z forum ( jako takim ) a teraz ograniczyło się to do paru tematów i osób ( głównie "znajomych" i tych co co mają wyłączone dodawanie, jeśli mogę sobie pozwolić na osobistą wycieczkę ;-) )

Dnia 04.07.2008 o 11:35, Wojman napisał:

Powiem tyle - niektorzy po prostu nie umieja
dyskutowac co dobitnie pokazali (zarzuty wyssane z palca, roznego typu lacina podworkowa
w postach, obrazki przedstawiajace odchody etc).

Niestety, tak to już na forach jest, że zawsze znajdzie się parę czarnych owiec, którym puszczą nerwy albo "nie dorośli jeszcze do korzystania z internetu " ;-) Na prawdę ktoś wrzucił takie fotki ? żenada od razu przypomniała mi się amanda666 z basha ;-D

Dnia 04.07.2008 o 11:35, Wojman napisał:

Z gram.pl wspolpracuje juz dosc dlugo
by wiedziec, ze chamstwo zawsze bylo i bedzie tepione

Jeśli chodzi o decyzje moderatorów to imho nigdy nie wychodziły poza regulamin, czasem były kontrowersyjne, ale tak to już jest wszystkim się nie dogodzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> gram.pl to jest serwis internetowy. Jego pracownicy i wlasciele maja prawo wybrac z kim
> chca na danym etapie wspolpracowac, a z kim nie.

tak, mają, ale najpierw tworzą rzeczy dla nas stwarzając pozory- aby wam lepiej się użytkowało, a gdy my na prawdę czegoś chcemy, to jakoś po prostu nie chcą nam powiedzieć i zaakceptować naszej decyzji, która w dodatku zaważa o tym, czy będzie nam się dobrze bytowało na forum... moderatorzy są dla utrzymania porządku aby lepiej nam się gramowało, czyż nie??? aby nie propagować nagannych zachowań!!! wśród nas a nie aby po prostu ich nie było.. czy się myle??? nie wydaje mi się... ale jeżeliu ktoś uważa inaczej, to proszę o podzielenie się ze mną jego refleksjami.

> Wiec zarzuty o totaliatryzm, "udawana"
> demokracje sa co najmniej malo przemyslane.

co do totalitaryzmu, to prawda. mocne przegięcie. konsule nie narzucają nam ideologii, bo jakby tak było, to byłyby bany za wypowiedzenie się w moim temacie, a ja byłbym wrogiem publicznym nr. 1... co do "udawanej" demokracji, to ja bym to raczej określił jako "oligarchię"... rządzi wąska grupa ludzi, teoretycznie wybierana przez społeczeństwo. ale nie jest to dokładna oligarchia, bo my konsuli nie wybieraliśmy. oni byli, są i będą...

> Powiem tyle - niektorzy po prostu nie umieja
> dyskutowac co dobitnie pokazali (zarzuty wyssane z palca, roznego typu lacina podworkowa
> w postach, obrazki przedstawiajace odchody etc).

co do tego drugiego- zgadzam się w 100%... ten obrazek "Sol why??" jeszcze mógł przejść ale ten 2 to żenada... a co do pierwszego, to czy na prawdę tak uważasz? czy na prawdę sądzisz, że gram jest idealne, wszystko jest ok, użytkownicy są uśmiechnięci, moderatorzy dobrze sobie moderują, a konsule są spełnieni zawodowo??? bo mi się wydaje, że tu toczy się cicha wojna, konflikt od dawna zatajony, czyj jest ten gram- konsuli czy użytkowników??? użytkownicy nie mają nic, a konsule mają moderatorów. jak to wywnioskowałem- czemu żadem Moderator nie wstawił się za Budem??? zakaz ekipy??? co, nie lubiliście go, i nie chcieliście się podpisać pod petycją??? bo się to nikomu nie zarzyło. pozostaje pytanie- czy jesteście masowo niekoleżeńscy i towarzyszowii moderowania nie pomogliście, czy po prostu dostaliście zakaz od ekipy. jak byś się czuł, gdyby cię wywalili z moderni, użytkownik dobrej woli założyłby temat aby cię przywrócić, community byłoby za tobą, a tu konsule nie zwarzają na decyzję użytkowników, a żaden towarzysze broni cię opuścili??? nie wierze aby po tylu lartach wspólnego moderowania żaden nie czuł sympatii do Buda i żaden nie chciał się wstawić za jego powrotem.
a i jeszcze jedna rzecz- kto tu mówi o dyskusji??? jeżeli miałaby być dyskusja, to konsule musieliby się odezwać, nawiązać dialog o problemie, a nie szargać nasze nerwy nieustannym 2dniowym czekaniem, a potem jeszcze wymigać się od dyskusji, która powinna być, a której nie było... więc nie możesz powiedzieć, że nie umieją dyskutować- to Konsule nie dali nam szansy na dyskusję, a nerwy puszczają, jednym szybciej, innym później, jedni potrafią to ukryć, inni otwarcie to manifestują... nie chodzi mi o to, aby zrzcić winę za złe zachowanie na konsuli, po prostu oni też nie zachowali się wporządku, unikając dyskusji, a ty jeszcze tu dorzucasz że "niektórzy nie umieją dyskutować"... jeżeli tak, to ja nie umiem grać na PS3, bo chciałem, ale inni mi nie dali, i to jeszcze się pocztuje za winę. co najwyżej możesz powiedzieć, że nie umieją się kulturalnie zachować na forum...

> Z gram.pl wspolpracuje juz dosc dlugo
> by wiedziec, ze chamstwo zawsze bylo i bedzie tepione.

i bardzo dobrze że współpracujesz długo, trzeba nam moderatorów doświadczonych, nie ma po co ich zastępwać. a chamstwo musi być tępione, nawet ostrzej niż było to w tamtytm temacie- kary były na prawdę ale bardzo ale to bardzo łagodne, jak na takie przewinienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 16:50, Zakrzysiunio napisał:

czemu żadem
Moderator nie wstawił się za Budem??? zakaz ekipy??? co, nie lubiliście go, i nie chcieliście
się podpisać pod petycją???


Ludzie z gram.pl jak i Moderatorzy sa ludzmi doroslymi, czego o sporej czesci uzytkownikow powiedziec nie mozna. Dlatego jesli mamy jakas kwestie do wyjasnienia to ja sobie wyjasniamy jak na ludzi doroslych przystalo. Nie za pomoca wrzasku, bezpodstawnych oskarzen, wysylania glupiuch obrazkow czy podpisywania sie pod petycjami. Moze sie to wydac dziwne i nie normalne, ale my swoje sprawy zalatwiamy miedzy soba w bardzo milej atmosferze. Co do petycji oswiadczam, ze zaden konsul nigdy nie zabronil nam wyrazac swojego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> gram.pl to jest serwis internetowy. Jego pracownicy i wlasciele maja prawo wybrac z kim
> chca na danym etapie wspolpracowac, a z kim nie. Wiec zarzuty o totaliatryzm, "udawana"
> demokracje sa co najmniej malo przemyslane. Powiem tyle - niektorzy po prostu nie umieja

Są o tyle głupie, że właściciel dowolnego serwisu czy forum może u siebie robić co chce, byle w ramach obowiązującego prawa. W tym sensie każda taka osoba czy grupa osób to autokraci.
Ale jednocześnie te same osoby muszą sobie zdawać sprawę, że każda ich decyzja będzie miała konsekwencje. Gdy byłem administratorem serwera NWN, mogłem wywalić z ekipy MG, albo przyjąć do niej dowolną osobę, mogłem zabanować każdego na serwerze i forum, mogłem zrobić co chciałem. Tylko że gdybym z tych przywilejów korzystał, gracze podnieśliby krzyk, MG poczuli się olani i koniec końców wszyscy by mi z serwera odeszli. Dlatego swoje decyzje, nawet te niemiłe, dobrze było ludziom tłumaczyć i w miarę możliwości pytać o zdanie przed ich podjęciem. Oczywiście porównywanie małego serwera NWN z takim serwisem jak gram.pl jest trudne - nie ta skala. Tutaj nawet jeśli część ludzi postanowiłaby odejść w proteście, zaraz pojawią się na ich miejsce inni. Jeśli odejdą nawet wszyscy moderatorzy naraz, szefowie serwisu po prostu zrekrutują następnych, albo znajdą inne rozwiązanie. Poza tym odejście to krok drastyczny, alternatywy dla gram.pl praktycznie nie ma. Może dlatego ekipa czuje się tak pewnie? Wiedzą, że ludzie pokrzyczą trochę i się uspokoją?
Myślę jednak, że o jednym ludzie odpowiedzialni za gram.pl zapominają. Ludzie bardzo nie lubią czuć się olewani. Nie lubią, gdy ktoś traktuje ich jak dzieci, nawet - a może zwłaszcza - jeśli dziećmi są. Gdy robi coś "dla ich dobra", nie pytając o zdanie i nie tłumacząc powodów swoich decyzji. Stąd biorą się tak silne protesty obecnie. Nie chodzi tyle o samego Budo - który przecież zostaje i który sam nie narzekał publicznie że mu się jakaś krzywda dzieje - tylko o styl w jakim pozbyto się lubianego moderatora i o brak informacji, skrytość, unikanie wyjaśnień. Właśnie to sprawia, że ludzie czują się odrzuceni, potraktowani niepoważnie. Taka sytuacja słuiży wszelkiego rodzaju teoriom spiskowym, domysłom. Lepiej byłoby je rozwiać i napisać choćby dwa zdania podające - choćby i bardzo ogólnie - powody rozstania. Ale przede wszystkim należało to zrobić szybko, zamiast kazać ludziom czekać i każdy strzęp informacji wygryzać.
Tak jak napisałeś, właściciele gram.pl mogą zrobić co zechcą na tym serwisie - ale licząc się z konsekwencjami. A z PRowego punktu widzenia pozbycie się popularnego wśród użytkownikow moderatora bez słowa wyjaśnienia dla ludzi i brak odpowiedzi na ich pytania, brak rozwiewania ich domysłów to strzał we własną stopę. Jak mówił kapitan Shakespeare "Reputacja - buduje się ją latami, niszczy w sekundy." W oczach wielu użytkowników swoim milczeniem serwis utracił na wiarygodności.

A mnie osobiście najbardziej żal Budo, który próbował odejść spokojnie, a nagle znalazł się w samym centrum wrzawy. I mam nadzieję, że nic złego go z tego powodu nie spotka.

> dyskutowac co dobitnie pokazali (zarzuty wyssane z palca, roznego typu lacina podworkowa
> w postach, obrazki przedstawiajace odchody etc). Z gram.pl wspolpracuje juz dosc dlugo
> by wiedziec, ze chamstwo zawsze bylo i bedzie tepione.

Oczywiście. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że z pewnych względów na gram.pl przyciąga ludzi w różnym wieku i o różnym poziomie kultury. Są tutaj i ludzie inteligentni, porządni, kulturalni, potrafiący prowadzić dobrą dyskusję, są i tacy, niemając pojęcia o netykiecie, albo świadomie ją łamiący. I jest cała rzesza takich pomiędzy. Trafiają się tutaj różni, a więc i chamów nie zabraknie. A gdy się jednych wytępi, pojawią się nowi.

Edit:
@Zakrzysiunio
Żaden moderator nie wstawił się na forum za Budo, bo i nie było takiej potrzeby. Przecież każdy z nich ma kontakt z ekipą gram.pl i mógł osobiście powiedzieć im co o tej sytuacji myśli. Ba, niewykluczone że niektórym z nich ta sytuacja nie podoba się bardziej niż Tobie, ale mają swoją robotę do wykonania i to robią. Nie wdają się w krzyki tylko pilnują porządku, bo do tego zostali zobowiązani swoją funkcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojman, mam jedno pytanie.... Czy ten obrazek jest aż tak wulgarny, że zasługuje na bana?

Gdy go umieściłem na IRC (najpierw podesłał mi go gothicsheep), to nikt nie był tym jakoś oburzony, zniesmaczony czy coś w tym rodzaju..

Prosiłbym o zdaniem innych userów.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 15:05, sodolis napisał:

Jeśli chodzi o decyzje moderatorów to imho nigdy nie wychodziły poza regulamin, /.../


Bo decyzje moderatorów nie mogą wychodzić poza regulamin - nawet jeśli teraz dostałbyś bana za to że oddychasz, to to też byłoby zgodne z regulaminem, bo nie określa on kary za ten "występek", a "w przypadku kwestii nieuregulowanych niniejszym regulaminem należy dostosować się do decyzji Moderatorów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2008 o 17:23, Wojman napisał:


Ludzie z gram.pl jak i Moderatorzy sa ludzmi doroslymi, czego o sporej czesci uzytkownikow
powiedziec nie mozna.


czyżby to była aluzja do mnie??? mam nadzieję, że wiecie, że wiek nie gra roli i takie argumenty to cios poniżej pasa... ale skoro tak to wiedz, że jest wielu młodych ludzi bardziej sumiennych niż dorośli. a taka dyskryminacja jak twoje słowa nie powinnna się zdarzyć, szczególnie wśród "Ludzi dorosłych" wygląda to tak, jakbyś dyskryminował z powodu wieku... ale może się mylę, proszę jedynie o niestosowanie takich "argumentów" które co najwyżej mogą wyprowadzić z równowagi...

Dnia 04.07.2008 o 17:23, Wojman napisał:

Dlatego jesli mamy jakas kwestie do wyjasnienia to ja sobie wyjasniamy
jak na ludzi doroslych przystalo.


to bardzo dobrze. gdybyś jeszcze tego tak nie manifestował, to byś mógł powiedzieć że "ludzie dorośli" są również skromnii...

Dnia 04.07.2008 o 17:23, Wojman napisał:

Nie za pomoca wrzasku,


skąd wiesz, że krzyczymy?? przecież piszemy...

Dnia 04.07.2008 o 17:23, Wojman napisał:

bezpodstawnych oskarzen


podaj jedno, a bedę bardzo szczęśliwy...

Dnia 04.07.2008 o 17:23, Wojman napisał:

wysylania
glupiuch obrazkow


zgadzam się...

Dnia 04.07.2008 o 17:23, Wojman napisał:

czy podpisywania sie pod petycjami.


taakk... okropne... petycja sprawia, że zachowujecie się jak dzieciuchy...

Dnia 04.07.2008 o 17:23, Wojman napisał:

Moze sie to wydac dziwne i nie
normalne, ale my swoje sprawy zalatwiamy miedzy soba w bardzo milej atmosferze.


tak, to nadwyraz dziwne... zwykle się wrzeszczy... i klnie... aż się zdziwiłem... aż mi się na język ciśnie, aby powiedzieć, że najczęściej tacy dziwni są "ludzie dorośli"...

Dnia 04.07.2008 o 17:23, Wojman napisał:

Co do
petycji oswiadczam, ze zaden konsul nigdy nie zabronil nam wyrazac swojego zdania.


bardzo dziękuję za informację. spodziewałem się takiej odpowiedzi. i sądzę, że jest prawdziwa...

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź...

Dnia 04.07.2008 o 17:23, Wojman napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:05, Zakrzysiunio napisał:

mam nadzieję, że wiecie, że wiek nie gra roli i takie
argumenty to cios poniżej pasa...

Skoro nie gra roli to jakim cudem jest ciosem poniżej pasa? Wiek gra jak najbardziej rolę - sam w ogóle nie rozumiałem o co się mnie czepiają mając 13 lat, mając 17 samego mnie takie trzynastolatki "durne" wkurzają. Proste.

Dnia 04.07.2008 o 18:05, Zakrzysiunio napisał:

skąd wiesz, że krzyczymy?? przecież piszemy...

Caps i wykrzykniki.

Dnia 04.07.2008 o 18:05, Zakrzysiunio napisał:

taakk... okropne... petycja sprawia, że zachowujecie się jak dzieciuchy...

TA KONKRETNA petycja o którą się rozchodzi to był wstyd, potwarz i kalumna dla słowa "petycja". Rozpoczął się tam lincz na wszystkim co się rusza a nie należy do tej bzdurnej "rebelii", nic ponad zwyczajny owczy pęd. Gdzie stado tam i reszta. I to jest dziecinne :)

Dnia 04.07.2008 o 18:05, Zakrzysiunio napisał:


mi się na język ciśnie, aby powiedzieć, że najczęściej tacy dziwni są "ludzie dorośli"...

To w końcu wiek gra czy nie gra roli? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2008 o 18:27, Sephirath napisał:

Skoro nie gra roli to jakim cudem jest ciosem poniżej pasa?


takim że niektórzy (Wojmana bym nie podejrzewał, ale inni) próbują zgnębi tekstami "...bo nie jesteś dorosły"

Dnia 04.07.2008 o 18:27, Sephirath napisał:

Wiek gra jak najbardziej
rolę - sam w ogóle nie rozumiałem o co się mnie czepiają mając 13 lat, mając 17 samego
mnie takie trzynastolatki "durne" wkurzają. Proste.


w takim wypadku- tak. chodzi o to, że powinno się traktować wszystkich tak samo bez względu na wiek... i taka argumentacja jest po prostu dyskryminacją... szczególnie na anonimowym forum...

Dnia 04.07.2008 o 18:27, Sephirath napisał:

> skąd wiesz, że krzyczymy?? przecież piszemy...


to nie krzyk, ale próba zwrócenia uwagi na własny post... krzyk to może być tylko dźwięk, ale można to uznać za swoistą "forumową przenośnię"

Dnia 04.07.2008 o 18:27, Sephirath napisał:

TA KONKRETNA petycja o którą się rozchodzi to był wstyd, potwarz i kalumna dla słowa
"petycja". Rozpoczął się tam lincz na wszystkim co się rusza a nie należy do tej bzdurnej
"rebelii", nic ponad zwyczajny owczy pęd. Gdzie stado tam i reszta. I to jest dziecinne
:)


tak. zgadzam się. ale idea była inna. teoria sobą praktyka sobą

Dnia 04.07.2008 o 18:27, Sephirath napisał:

To w końcu wiek gra czy nie gra roli? ;]


to ja już sam nie wiem...;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 11:18, sodolis napisał:

i iluzoryczną nazwijmy to demokrację


A jaka to nie iluzoryczna demokracja?

Dnia 04.07.2008 o 11:18, sodolis napisał:

;-). Z tego co się orientuję, to nie wpuszczają tam pierwszych lepszych userów ;-).


Ano nie.. Najpierw trzeba bylo sie zglosic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 21:50, Volvox napisał:

> i iluzoryczną nazwijmy to demokrację

A jaka to nie iluzoryczna demokracja?

Utopia... ;-) Chciałbym po prostu żeby przedstawiciele wszystkich środowisk (userów, modów i ekipy) razem podejmowali ( chociaż bardziej prawdopodobnie brzmi konsultowali ) decyzje dotyczące przyszłości gramu ;-)

Dnia 04.07.2008 o 21:50, Volvox napisał:

> ;-). Z tego co się orientuję, to nie wpuszczają tam pierwszych lepszych userów ;-).
Ano nie.. Najpierw trzeba bylo sie zglosic ;)

a potem przejść selekcje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Utopia... ;-) Chciałbym po prostu żeby przedstawiciele wszystkich środowisk (userów,
> modów i ekipy) razem podejmowali ( chociaż bardziej prawdopodobnie brzmi konsultowali
> ) decyzje dotyczące przyszłości gramu ;-)

Jak sam napisales - "Utopia". Ale nie ma w tym jakiejs tajemnej grupy trzymajacej wladze i majacej forumowiczow gdzies. Po prostu ilu ludzi tyle zdan. Od razu zaczelo by sie rzucanie miesem i przepychanki ldaczego ten, a nie tamten. Ostatecznie skonczlo by sie na paru degradach dla ochlody (oczywiscie momentalnie osoby te zaczelyby tworzyc teorie spiskowe o tym, ze moderatorzy po cichu wspieraja swojego kandydata i eliminija konkurencje), na wielu zarzutach i sprzeczkach. W ostatecznym rozrachunku po mianowaniu nowego moderatora powstalby 3-4 tematu od konkurentow z bluzgami dlaczego nie oni zostali wybrani i o tym jak manipulowane byly wyniki wyborow. Wizja moze troszke przesadzona, ale czy az tak bardzo? Zobacz do tematu o Budo. Wystarczylo kulturalnie poprosic o jakies wyjasnienia, jako ze Budo byl czescia spolecznosci i spoleecznosc ta chciala by wiedziec co sie stalo. Niestety jak zawsze przy takiej okazji znajdzie sie grupa krzykaczy ktora doszuka sie lamania praw czlowieka, wprowadzania totalitaryzmu i dzialan tajnych rzadowych organizacji chciacych obalic porzadek swiatowy.
Ekipa gram i obecni moderatorzy wybierajac nowa osobe na to stanowisko przeciez nie robi tego "na zlosc" userom, ale jaknajbardziej stara sie wybrac odpowiednia do tego osobe. Nie tylko popularna (a pewnie na taka najwiecej ludzi by glosowalo) ale takze odpowiedzialana i spokojna (coby nerwy nie pusicly). Czy to rzeczywiscie tak strasznie im i nam troche zaufac? Czy to ze za nas wybierany jest minister skarbu, albo prezes jakiejs wielkiej Spolki Skarbu Panstwa powoduje, ze ludzie protestuja na ulicach z napisem "1984" na sztandarach?

Wbrew temu co mozna wnioskowac z mojej wypowiedzi, goraco zachecam forumowiczow do wybrania swojego kandydata i przedstawienia go ekipie gramowej (cos jak inicjatywa obywatelska). Jednak moim zdaniem.... [dalsza czesc w nastepnym akapicie :) ]

> a potem przejść selekcje ;-)

Pierwszy krok najtrudniejszy ;) Marudzic lubi wielu, bo to nie wymaga wysilku, ale gdy trzbea poswiecic troche wlasnego czasu (a czasem pieniedzy na dojazd) to chetnych ze swieca szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2008 o 22:59, Volvox napisał:

Wbrew temu co mozna wnioskowac z mojej wypowiedzi, goraco zachecam forumowiczow do wybrania
swojego kandydata i przedstawienia go ekipie gramowej (cos jak inicjatywa obywatelska).
Jednak moim zdaniem.... [dalsza czesc w nastepnym akapicie :) ]


A można zaproponować Budo ? Ma doświadczenie jako moderator i duże poparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 12:31, HunterO7 napisał:

Ma doświadczenie jako moderator i duże poparcie :)

... i jakos tak niedawno zostal NIEODWOLALNIE usuniety z tego stanowiska. IMHO to go ''troszke'' jednak dyskwalifikuje. Moim wiec zdaniem poszukalbym innego kandydata ;-)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się