Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2008 o 13:01, Piotrek K. napisał:

... i jakos tak niedawno zostal NIEODWOLALNIE usuniety z tego stanowiska. IMHO to go ''troszke'' jednak dyskwalifikuje. Moim wiec zdaniem poszukalbym innego kandydata ;-)...


Więc co powiesz na innego kandydata, z dużym doświadczeniem i poparciem?... Chyba, że Ci się przejadło. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja? Pan raczy zartowac ;). Moglbym siedziec na forum maks ta godzine dziennie. Samo to juz mnie dyskwalifikuje. Zreszta, u mnie to samo co u Budo - nie bardzo sam zrezygnowalem. Ergo: nie chcieliby mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 13:25, Piotrek K. napisał:

Zreszta, u mnie to samo co u Budo - nie bardzo sam zrezygnowalem. Ergo: nie chcieliby mnie ;)


Dlatego wolałem nie wspominać mrocznej przeszłości ''nowego'' kandydata... ;-) Już nawet nie będę prosił Cię o przedstawienie okoliczności Twojego odejścia, bo to nic nie da, choć ciekawość pozostaje, oj, pozostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 13:25, Piotrek K. napisał:

Zreszta, u mnie to samo co u Budo - nie bardzo sam zrezygnowalem.
Ergo: nie chcieliby mnie ;)


Może zapomnieli do tej pory, w końcu to dawno było. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 22:59, Volvox napisał:

> /.../> Pierwszy krok najtrudniejszy ;) Marudzic lubi wielu, bo to nie wymaga wysilku, ale gdy
trzbea poswiecic troche wlasnego czasu (a czasem pieniedzy na dojazd) to chetnych ze
swieca szukac.

Przecież marudzenie to najprzyjemniejsza część forumowej "wymiany poglądów". ;-D
No i jaką kampanię można zorganizować! Ale codzienna praca i to tydzień w tydzień, miesiąc w miesiąc, rok w rok... to już nie dla nas.
Ale, i to juz jest poważniejszy argument, jak już sie ma moderatora, to też trzeba się z nim delikatnie obchodzić, bo nie wiadomo, jaki będzie ten nastepny. Nawet po selekcji. Bo chętnych może być wielu, tylko ilu z nich nadaje się naprawdę i po jakim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2008 o 16:50, Zakrzysiunio napisał:

co do totalitaryzmu, to prawda. mocne przegięcie. konsule nie narzucają nam ideologii,
bo jakby tak było, to byłyby bany za wypowiedzenie się w moim temacie, a ja byłbym wrogiem
publicznym nr. 1...

Co prawda zgadzam się z tym, że to całe zamieszanie wokół totalitaryzmu to głupota. Totalitaryzm to ustrój państwa, nie wiem w jaki sposób mógłby panować totalitaryzm na forum internetowym. Żeby tak twierdzić trzeba być chyba oderwanym od rzeczywistości no-liferem. :P Jednak... w pewien sposób narzucana jest ideologia, o czym już pisałem. Zaczynając od takich kwestii jak degradowanie za wulgaryzmy na oznaczonych gramsajtach, poprzez komunistyczny statusy, kończąc na degradowaniu za poglądy (np. degrad za porównywanie Hitlera do feministek walczących o prawo do wolnej aborcji, mógłbym wymieniać dalej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm ... nie znalazłem lepszego tematu aby zapytać ... Małe pytanie mam. Czy ( i za co ) niejaki Kannx dostał bana ( stałego lub tymczasowego ... a może tylko na GSa ) ? Jeśli można wiedzieć oczywiście ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2008 o 21:00, Radykał napisał:

Co prawda zgadzam się z tym, że to całe zamieszanie wokół totalitaryzmu to głupota. Totalitaryzm
to ustrój państwa, nie wiem w jaki sposób mógłby panować totalitaryzm na forum internetowym.


mógłby. totalitaryzm to ustrój państwa jako jednostki administracyjnej. totalitaryzm mógłby panować np. w stanie USA bo one rządzą się niezależnie od całego państwa, a jedynie podlegają mu w najważniejszych sprawach. jesliby w konstytucji USA nie zawarto klauzury o demokratycznym ustroju państwa, to Texas mógłby być demokratyczny, Nowy Mexyk autorytarny, a jeszcze inny stan- totalitarny. więc jeżeliby porównać forum do jednostki, to mógłby być totalitarny, tyle że to by nic nie dało... forum by opustoszało, i koniec. a w państwie- przecież nie wszyscy mają dość kasy aby módz się wyprowadzić z danego rejonu, no i w czasach totalitaryzmu raczej bez dojść nikomu by się nie udało wyjechać za granicę. teoretycznie możliwość jest, praktycznie- to nie zadziała...

Dnia 05.07.2008 o 21:00, Radykał napisał:

Żeby tak twierdzić trzeba być chyba oderwanym od rzeczywistości no-liferem. :P Jednak...
w pewien sposób narzucana jest ideologia, o czym już pisałem.


nie. to nie jest ideologia. ideologią była Teoria Równości Klas w ZSRR albo teoria o "germanach jako lepszym narodzie"(nie znam fachowej nazwy) w czasach Hitlera. na gram.pl nie każą nam uznawać ideologii, nie podpisujemy nic że się z tym zgadzamy.

Dnia 05.07.2008 o 21:00, Radykał napisał:

Zaczynając od takich kwestii
jak degradowanie za wulgaryzmy na oznaczonych gramsajtach, poprzez komunistyczny statusy,


to nie jest narzucanie. to pierwsze nie powinno się zdarzać, a to 2- komunistyczne bo komunistyczne, ale to nie jest ideologia!!!!!!

Dnia 05.07.2008 o 21:00, Radykał napisał:

kończąc na degradowaniu za poglądy (np. degrad za porównywanie Hitlera do feministek
walczących o prawo do wolnej aborcji, mógłbym wymieniać dalej).



i to również nie jest ideologia. masz rację, że mozna to porównać, ale jedynie jako skrót myślowy, bo jeżeli to nazywacz ideologią jak w totalitaryźmie, to albo nie znasz znaczenia słów "totalitaryzm" i "ideologia" (ale po twoim gramsajcie widzę że doskonale je znasz), albo nie wiesz jakim złem było to na prawdę (również po gramsajcie wnioskuję, że prawdopodobnie wiesz). ja nie mogę zdawać sobie sprawy jakim złem był faszyzm, dopiero 15 wiosen za mną, ale jeżeli faszyzm jest porównywalny do degradów na forum, to sorki ale nie mamy o czym rozmawiać. jest trzecia możliwość, że to skrót myślowy, i taką mam nadzieję...

dla osób które nie wiedzą, podam książkowe definicje słów "totalitaryzm" i "ideologia"

totalitaryzm- ustrój państwa które posiada pełną władzę nad życiem i działaniami obywateli. w państwie totalitarnym rządzi jedna dominująca partia, wszystkie dziedziny życia znajdują się pod kontrolą służb bezpieczeństwa, policji i wojska. państwo jest właścicielem wszystkich środków masowego przekazu, i wykorzystuje je do propagowania ideologii totalitarnej.

Ideologia- jest to powstała na bazie danej kultury wspólnota światopoglądów, u podstaw której tkwi świadome dążenie do realizacji określonego interesu klasowego lub grupowego.
Mianem ideologii określa się każdy zbiór uporządkowanych poglądów - religijnych, politycznych, prawnych, przyrodniczych, artystycznych, filozoficznych - służących ludziom o tożsamych poglądach do objaśniania otaczającego ich świata.Społeczną funkcją ideologii jest artykulacja celów aktywności i dopuszczalnych sposobów ich osiągania oraz motywacja ich zasadności względami uznawanymi za wyższe niż jednostkowy interes. Zapotrzebowanie na ideologie wynika z właściwego ludziom poszukiwania odpowiedzi na pytania o sens i sposób istnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 12:37, Zakrzysiunio napisał:

mógłby. totalitaryzm to ustrój państwa jako jednostki administracyjnej. totalitaryzm
mógłby panować np. w stanie USA bo one rządzą się niezależnie od całego państwa, a jedynie
podlegają mu w najważniejszych sprawach. jesliby w konstytucji USA nie zawarto klauzury
o demokratycznym ustroju państwa, to Texas mógłby być demokratyczny, Nowy Mexyk autorytarny,
a jeszcze inny stan- totalitarny.

Nie wiem jak to dokładnie jest ze stanami w USA, ale tam każdy stan jest bardziej autonomiczny niż na przykład landy w Niemczech czy województwa w Polsce i stąd wynika ta różnica.

Dnia 06.07.2008 o 12:37, Zakrzysiunio napisał:

więc jeżeliby porównać forum do jednostki, to mógłby
być totalitarny, tyle że to by nic nie dało... forum by opustoszało, i koniec.

Tylko w jaki sposób pracownicy Gram.pl mogliby wpływać na życie użytkowników? :P Może jakoś inaczej odbieram tę kwestię, ale to jest tylko forum internetowe, które z moim życiem prywatnym ma niewiele wspólnego. A Gram.pl ma prawo zwalniać kogo chce i wprowadzać do serwisu zmiany, jakie im odpowiadają - bo to ich portal, ich własność, a co za tym idzie ich decyzje. I to w żadnym wypadku nie jest totalitaryzm, a oni do niczego nas nie zmuszają.

Dnia 06.07.2008 o 12:37, Zakrzysiunio napisał:

a w państwie-
przecież nie wszyscy mają dość kasy aby módz się wyprowadzić z danego rejonu, no i w
czasach totalitaryzmu raczej bez dojść nikomu by się nie udało wyjechać za granicę. teoretycznie
możliwość jest, praktycznie- to nie zadziała...

No i w tym rzecz. Jeśli chodzi i sklepy internetowe jest konkurencja - dlatego Gram.pl musi robić wszystko, by przyciągnąć jak najwięcej osób do siebie. Akurat Budo nie za bardzo w tym pomagał twierdząc, że w Gram.pl jest bajzel, więc pozbawiono go funkcji modka. Zwykłe działania komercyjne i tyle, nie widzę nigdzie totalitaryzmu.

Dnia 06.07.2008 o 12:37, Zakrzysiunio napisał:

nie. to nie jest ideologia. ideologią była Teoria Równości Klas w ZSRR albo teoria o
"germanach jako lepszym narodzie"(nie znam fachowej nazwy) w czasach Hitlera. na gram.pl
nie każą nam uznawać ideologii, nie podpisujemy nic że się z tym zgadzamy.

Oczywiście, że na Gram.pl nie trzeba podpisywać żadnej deklaracji ideowej, to by było przegięcie. ;P W Niemczech też zwykli obywatele nie musieli podpisywać Ustaw Norymberskich. Komunistyczne statusy na forum są faktem. Nie wiem czemu Gram.pl (wtedy jeszcze CDP) zdecydowało się na taki krok, dla mnie nie jest to ani nic śmiesznego, ani nic mądrego. A jak podaje Wikipedia: "Komunizm (łac. communis - wspólny, powszechny) - radykalny, lewicowy system ideologiczny". Tyle odnośnie statusów (jeszcze tylko zamiast modków powinna być Służba Bezpieczeństwa, hehe).

Dnia 06.07.2008 o 12:37, Zakrzysiunio napisał:

i to również nie jest ideologia. masz rację, że mozna to porównać, ale jedynie jako skrót
myślowy

Jak chcesz to możesz to traktować jako skrót myślowy. Degradowanie za poglądy jest jednocześnie propagowaniem innych poglądów. Zresztą możesz zrobiće eksperyment. Ustaw sobie jako awatar Stalina, Che Gueaverę czy nawet sierp i młot, a na 90% nie dostaniesz nawet ostrzeżenia, a tylko słowne upomnienie, by zmienić avka. :P
I nigdy nie przyszłoby mi nawet do głowy porównywać degradów do faszyzmu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Nie wiem jak to dokładnie jest ze stanami w USA, ale tam każdy stan jest bardziej autonomiczny
> niż na przykład landy w Niemczech czy województwa w Polsce i stąd wynika ta różnica.

tak. bardziej autonomiczne są tylko Kantony i Gminy w Szwajcarii... tam mają obywatelstwo Szwajcarii, Gminy i Kantonu... ale i tak nic w nich nie może być niezgodne z Konstytucją...

> Tylko w jaki sposób pracownicy Gram.pl mogliby wpływać na życie użytkowników? :P Może
> jakoś inaczej odbieram tę kwestię, ale to jest tylko forum internetowe, które z moim
> życiem prywatnym ma niewiele wspólnego. A Gram.pl ma prawo zwalniać kogo chce i wprowadzać
> do serwisu zmiany, jakie im odpowiadają - bo to ich portal, ich własność, a co za tym
> idzie ich decyzje. I to w żadnym wypadku nie jest totalitaryzm, a oni do niczego nas
> nie zmuszają.

myślimy o tym samym, tylko ja opisałem to (jak zwykle...) zbyt zawile...


> No i w tym rzecz. Jeśli chodzi i sklepy internetowe jest konkurencja - dlatego Gram.pl
> musi robić wszystko, by przyciągnąć jak najwięcej osób do siebie. Akurat Budo nie za
> bardzo w tym pomagał twierdząc, że w Gram.pl jest bajzel, więc pozbawiono go funkcji
> modka. Zwykłe działania komercyjne i tyle, nie widzę nigdzie totalitaryzmu.

tu się nie zgadzam, ale nie ma nic do dyskusji- wg mnie to nie pracownik gram.pl a dobrowolna funkcja, i za tą wpadkę nie powinno się go pozbawić stanowiska...

>

> Oczywiście, że na Gram.pl nie trzeba podpisywać żadnej deklaracji ideowej, to by było
> przegięcie. ;P W Niemczech też zwykli obywatele nie musieli podpisywać Ustaw Norymberskich.
> Komunistyczne statusy na forum są faktem. Nie wiem czemu Gram.pl (wtedy jeszcze CDP)
> zdecydowało się na taki krok, dla mnie nie jest to ani nic śmiesznego, ani nic mądrego.
> A jak podaje Wikipedia: "Komunizm (łac. communis - wspólny, powszechny) - radykalny,
> lewicowy system ideologiczny". Tyle odnośnie statusów (jeszcze tylko zamiast modków powinna
> być Służba Bezpieczeństwa, hehe).

tak, "zgadzając się na warunki regulaminu gram.pl automatycznie stajesz się sympatykiem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa";PPP, a zamiast Formularza- donos;PPP link w zakładce SB- "wyślij donos" a drogie- "Podpisz lojalkę i dołącz do nas";PP dobra nie ma co sobie z tego robić jaj to nie było takie śmieszne jak się wydaje z perspektywy czasu...



> Jak chcesz to możesz to traktować jako skrót myślowy. Degradowanie za poglądy jest jednocześnie
> propagowaniem innych poglądów. Zresztą możesz zrobiće eksperyment. Ustaw sobie jako awatar
> Stalina, Che Gueaverę czy nawet sierp i młot, a na 90% nie dostaniesz nawet ostrzeżenia,
> a tylko słowne upomnienie, by zmienić avka. :P

Che to jeszcze by zdzierżyli, możeby się bez ostrzeżenia obyło, ale Stalina lub sierp i młot??? to byłoby ostre przegięcie... poza tym bardzo lubię swojego avka;-)))

> I nigdy nie przyszłoby mi nawet do głowy porównywać degradów do faszyzmu. :)

mi też. potraktujmy to jako "skrót myślowy";-)))

dobra koniec offtopu, bo nam się zaraz dostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2008 o 14:51, Zakrzysiunio napisał:

Che to jeszcze by zdzierżyli, możeby się bez ostrzeżenia obyło, ale Stalina lub sierp
i młot??? to byłoby ostre przegięcie... poza tym bardzo lubię swojego avka;-)))

Był już przypadek ze Stalinem i sierpem i młotem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 23:22, HiSin napisał:

mam takie głupie pytanie do modów
czy moderator może dać moderatorowi bana?


A niby po co? Przecież zawsze można zrobić zjazd Modków i mogą takie dwie Mordki wszelkie nieporozumienia wyjaśnić sobie "po męsku" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 08:24, Dux napisał:

mogą takie dwie Mordki wszelkie
nieporozumienia wyjaśnić sobie "po męsku" :P


Mamy jedną Modkę w gronie... z nią też "po męsku" nieporozumienia załatwić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 08:27, hunter22 napisał:

Mamy jedną Modkę w gronie... z nią też "po męsku" nieporozumienia załatwić? :P


Modka zawsze może ustanowić pełnomocnimka i problem rozwiązany:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 08:39, Dux napisał:

Modka zawsze może ustanowić pełnomocnimka i problem rozwiązany:D


Czy Modka czy Modek to musi brać odpowiedzialność za siebie, bez pełnomocników... powiedzmy: "jestem złym moderatorem, ale ustanowiłem pełnomocnika, który otrzyma za mnie karę..." ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 08:44, hunter22 napisał:

Czy Modka czy Modek to musi brać odpowiedzialność za siebie, bez pełnomocników... powiedzmy:
"jestem złym moderatorem, ale ustanowiłem pełnomocnika, który otrzyma za mnie karę..."
;)


E tam kara.. Istotna jest świadomość, ze nie miało sie racji. Taki sąd boży. A co. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się