Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Pan Bóg objawił swoją Wolę w 10 Przykazaniach Boskich i Przykazaniach Miłości. Czy wy myślicie że ludzie tak ślepo wierzą aby wierzyć. Że chodzą na pielgrzymki, oddają życie za Jezusa Chrystusa tylko dlatego że w coś wierzą. O tak sobie, oddają życie dla jakiejś nauki, idei?? Że nie wolą po żyć dłużej??Nigdy wam się nie uda przekonać tych Chrześcijan, że Boga nie ma, którzy przeżyli nawrócenie, przyjęli Chrzest jako dorośli ludzie albo tych którzy zwyczajnie boją się spowiedzi. Jak to lekko przychodzi mówienie innym ludziom o grzechu swoim, a przy Spowiedzi już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 18:59, Kedziorus napisał:

Dziękuję ;) Staram się, jak mogę ^^. Tylko, że to ja powinienem napisać "lol" patrząc
na to, jak porównujecie Boga do człowieka. To Bóg ustala reguły (oczywiście, jeśli istnieje)
i dobre jest to, co On uzna za takowe.

Super - jeśli człowiek nawołuje do nienawiści, zbrodni itp itd to jest sku#$synem - to raz, dwa - prędzej czy później pewnie pójdzie siedzieć. A bóg? Jakkolwiek by się nie nazywał powinien pójść na krzesło elektryczne za zbrodnie przeciwko ludzkości i naprawdę - ustalając reguły typu "nie zabijaj" ale z drugiej strony wybijając każdego kto mu się nie spodoba to albo jest cyniczny albo porządnie stuknięty.

Peace! :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 11:19, XXL1989 napisał:

Pan Bóg objawił swoją Wolę w 10 Przykazaniach Boskich i Przykazaniach Miłości. Czy wy
myślicie że ludzie tak ślepo wierzą aby wierzyć.

Jest np. Kościół Rycerzy Jedi, mający swoje przykazania itp. Ludzkie mają nieograniczoną wyobraźnie, starczy i na bogów.

Dnia 26.02.2010 o 11:19, XXL1989 napisał:

Że chodzą na pielgrzymki, oddają życie
za Jezusa Chrystusa tylko dlatego że w coś wierzą. O tak sobie, oddają życie dla jakiejś
nauki, idei?? Że nie wolą po żyć dłużej?

Pranie mózgu od dzieciństwa, presja otoczenia, neoficki fanatyzm = samobójca, rozrywający się na targowisku pełnym ludzi w imię boga.

Dnia 26.02.2010 o 11:19, XXL1989 napisał:

Nigdy wam się nie uda przekonać tych Chrześcijan,
że Boga nie ma, którzy przeżyli nawrócenie, przyjęli Chrzest jako dorośli ludzie albo
tych którzy zwyczajnie boją się spowiedzi.

Jak to się ma do kilkunastodniowych niemowlaków chrzczonych w KK?

Dnia 26.02.2010 o 11:19, XXL1989 napisał:

Jak to lekko przychodzi mówienie innym ludziom
o grzechu swoim, a przy Spowiedzi już nie.

Dawni chrześcijanie praktykowali wspólne wyznanie grzechów, a nie konfidentowi w budce, jak to czynią katolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 11:19, XXL1989 napisał:

Pan Bóg objawił swoją Wolę w 10 Przykazaniach Boskich i Przykazaniach Miłości. Czy wy
myślicie że ludzie tak ślepo wierzą aby wierzyć. Że chodzą na pielgrzymki, oddają życie
za Jezusa Chrystusa tylko dlatego że w coś wierzą. O tak sobie, oddają życie dla jakiejś

Tak:)

Dnia 26.02.2010 o 11:19, XXL1989 napisał:

nauki, idei?? Że nie wolą po żyć dłużej??

O, ależ wolą żyć dłuzej, po śmierci (sic!).

Dnia 26.02.2010 o 11:19, XXL1989 napisał:

Nigdy wam się nie uda przekonać tych Chrześcijan, że Boga nie ma, którzy przeżyli nawrócenie, przyjęli Chrzest

A kto tu kogo przekonuje? I po co?

Dnia 26.02.2010 o 11:19, XXL1989 napisał:

jako dorośli ludzie albo tych którzy zwyczajnie boją się spowiedzi. ludziom

Ci co boją się spowiedzi "mają swój świat", do nich raczej nic nie trafi...

Dnia 26.02.2010 o 11:19, XXL1989 napisał:

Jak to lekko przychodzi mówienie innym o grzechu swoim, a przy Spowiedzi już nie.

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 11:29, orzel286 napisał:

- ustalając reguły typu "nie zabijaj" ale z drugiej strony wybijając każdego kto mu się
nie spodoba to albo jest cyniczny albo porządnie stuknięty.

On nie ustanowił reguł tylko monopol. To przykazanie dla ludzi nie dla Wielkiego B. Wydźwięk jest jasny:
nie zabijaj=nie będziesz łamał boskiego monopolu na zabijanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno zrozumieć, że Bóg jest ponad regułami? I moja mama nie jest stuknięta mimo to, że zakazywała mi wychodzić na dwór, a sama wychodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 16:13, Kedziorus napisał:

Tak trudno zrozumieć, że Bóg jest ponad regułami? I moja mama nie jest stuknięta mimo
to, że zakazywała mi wychodzić na dwór, a sama wychodziła.

A np politycy łamiący prawo (które sami ustalili) to już wogle aniołki i niewiniątka, ludzie łamiący dane obietnice wcale nie są gnojami itp itd :<

DLACZEGO on ma niby być ponad regułami? BO TAK!? Przekonujące jak cholera :P Bo nas stworzył? W takim razie niezły z niego sadysta - katować swoje własne dzieci... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 18:51, The_Deker_10 napisał:

LOL :P


Ostrzeżenia za spam już były i widać nie odniosły skutku, zatem Degrad -1 za spam.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 16:18, orzel286 napisał:

DLACZEGO on ma niby być ponad regułami? BO TAK!? Przekonujące jak cholera :P Bo nas stworzył?
W takim razie niezły z niego sadysta - katować swoje własne dzieci... :|


No cóż widzę że nie widzisz sensu cierpienia. Jaka jest lepsza Matka?? Taka co nie obchodzi jej co syn robi i zajmuje się swoimi sprawami czy taka co się troszczy, cierpi i chce przetłumaczyć dziecku by źle nie postępowało itd. Która z nich okazuje miłość?? Bóg nie katuje swoich dzieci. Karze za grzechy. Szatan za to pragnie naszego zniszczenia, a Bóg chce byśmy byli szczęśliwi. Wystarczy chcieć sobie pomóc.

Pranie mózgu od dzieciństwa, presja otoczenia, neoficki fanatyzm = samobójca, rozrywający się na targowisku pełnym ludzi w imię boga. Takich jest garstka. Gdzie Ty masz w Chrześcijaństwie fanatyzm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie wasza opinia na temat dowodow na istnienie Boga wg. św Tomasza z Akwinu. Sam czytałem je i są brane "prosto na rozum". Przez wiele stuleci nie zostały obalone, czyli są prawdą, ponieważ jak wszyscy wiedzą prawda trwa tak długo jak nie zostanie obalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 22:02, XXL1989 napisał:

No cóż widzę że nie widzisz sensu cierpienia. Jaka jest lepsza Matka?? Taka co nie obchodzi
jej co syn robi i zajmuje się swoimi sprawami czy taka co się troszczy, cierpi i chce
przetłumaczyć dziecku by źle nie postępowało itd. Która z nich okazuje miłość?? Bóg nie
katuje swoich dzieci. Karze za grzechy. Szatan za to pragnie naszego zniszczenia, a Bóg
chce byśmy byli szczęśliwi. Wystarczy chcieć sobie pomóc.

Heheheh jasne - bozia to bardzo dobra matka! Wcale nie skazała na cierpienia tego no... Hioba! By wygrać zakład z szatanem, jak w nią zwątpisz i stukniesz 2 razy laseczką (dwuznaczność niezamierzona XD) to oczywiście wcale nie skaże cię na śmierć, jak zaczniesz marudzić to nie ześle węży itp - w skrócie jest to "wychowanie" bazujące na strachu, nie miłości (każdy by się bał jakby go matka karała za byle pierdołę śmiercią, wiecznymi mękami :P).

Ciekawostka - badania zrobione przez psychologów wykazały, że bite dzieci też biją - może dlatego ludzie wyżynają się nawzajem na potęgę? :D

Dnia 26.02.2010 o 22:02, XXL1989 napisał:

Pranie mózgu od dzieciństwa, presja otoczenia, neoficki fanatyzm = samobójca, rozrywający
się na targowisku pełnym ludzi w imię boga. Takich jest garstka. Gdzie Ty masz w Chrześcijaństwie
fanatyzm??

W Radiu MaTwarz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 20:00, Isildur napisał:

> LOL :P

Ostrzeżenia za spam już były i widać nie odniosły skutku, zatem Degrad -1 za spam.

Pozdrawiam


Napisałem przepraszam po prostu nie napisałem tego w tym temacie w jakim chciałem.Pomyłka po prostu ... :(
Również pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 22:43, Levland napisał:

Ciekawi mnie wasza opinia na temat dowodow na istnienie Boga wg. św Tomasza z Akwinu.
Sam czytałem je i są brane "prosto na rozum". Przez wiele stuleci nie zostały obalone,

Ulubionym "rozumem" Tomka była stara baba, więc nie należy mieć zbyt wielkich oczekiwań.

Dnia 26.02.2010 o 22:43, Levland napisał:

czyli są prawdą, ponieważ jak wszyscy wiedzą prawda trwa tak długo jak nie zostanie obalona.

Najpierw musiała by zostać udowodniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie tylko włosy z głowy, już nie tylko włosy z pyty, z dupy bądź jeszcze czego tam jeszcze...
ale już skórę do kości wszyscy wydzierają, tak się tu wszyscy męczą żeby jeden drugiego mógł przekonać - hahaha !
Choćby przyszło tysiąc atletów i każdy zjadłby tysiąc kotletów i choćby nie wiem jak się wytężał
- to nie da rady, nie ma bata - taki to ciężar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz nic do powiedzenia na temat to tego nie rób. Karany już byłeś i widać, że niczego Ciebie to nie nauczyło zatem Degrad -2 za spam i prowokację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 22:43, Levland napisał:

Przez wiele stuleci nie zostały obalone

Hume, Kant, et al.

Dnia 26.02.2010 o 22:43, Levland napisał:

ponieważ jak wszyscy wiedzą prawda trwa tak długo jak nie zostanie obalona.

Aha, czyli dopóki myślano, że Ziemia jest okrągła, nie była wcale kulą? Ciekawa teoria.

Drogi (nie dowody) św. Tomasza z Akwinu opierają się na bezpodstawnym założeniu, że "tym czymś" musi być Bóg z Biblii. Tak naprawdę, z Bogiem nie mają nic wspólnego, bo można ich w równie "skuteczny" sposób użyć do argumentacji istnienia Niewidzialnego Różowego Jednorożca; dowolnej siły sprawczej.

Nie ma żadnych dowodów na istnienie Boga - próbuj dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować