Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2007 o 18:36, paweusz napisał:

Wracając do pieniędzy... Kapłani zarabiają i tak zostanie... Tylko czemu tak boją się opodatkowania
jak każdego innego obywatela, skoro nimi są !?


A może nie zarabiają aż tyle, ile myślisz i to dla nich duże obciążenie?
Zarabiają...i dobrze, a co, mają chodzić boso i głodować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 18:43, squeglee napisał:

A może nie zarabiają aż tyle, ile myślisz i to dla nich duże obciążenie?
Zarabiają...i dobrze, a co, mają chodzić boso i głodować?

Głowy sobie za to ogolić nie dam bo Uczony w Piśmie nie jestem, ale czy to nie Chrystus mówił o Pierwszych będących ostatnimi o życiu w ubóstwia o życiu skromnym i nie przejmowaniu się rzeczami materialnymi oraz bogactwem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 18:42, Mogrim napisał:

Nie, ja ci nie będe niczego zabraniał - ale to jest naprawdę żałosne, że do katolickich sakramentów
przystępuje człowiek, który z katolicyzmem nie ma nic wspólnego. Przystępuj sobie, przystępuj,
grzech świętokradztwa tobie Pan przypomni, nie człowiek.

A kto je określił katolickimi !? Jezus może ?! Kazał dzielić w Jego imię, ja wierzę w Boga i Chrystusa, kieruję się naukami Syna Bożego. Żałosny jesteś ty, gdyż jesteś tak wielkim ignorantem, że nie jesteś w stanie sam pomyśleć. Gdy tworzono sakramenty, to nie było żadnego katolicyzmu i nikt nie wybierał którzy wyznawcy Chrystusa mają prawo do sakramentu, a którzy nie. Niech zatem Pan potępi za to, że z czasem po wyznaniu grzechów się z nim połączę. Nie osądzaj, gdyż sam zostaniesz osądzony.

Dnia 15.06.2007 o 18:42, Mogrim napisał:

to nie tylko kapłani - i gdyby nie oni to wszystko by nie funkcjonowało, i było by g**no a
nie OLBRZYMIA pomoc, z której korzysta MILIONY ludzi.

Ktoś tym powinien zarządzać, ale nie gadaj mi że bez nich niczego by nie osiągnięto na rzecz potrzebujących. Często ludzie spontanicznie włączają się do akcji charytatywnych i nie mają nic wspólnego z kościołem. Wystarczy hasło i ktoś z charyzmą.

Dnia 15.06.2007 o 18:42, Mogrim napisał:

A co mnie to obchodzi? Jak JA bym mógł być nieopodatkowany to bym się z chęcią na to zgodził
- i WIEM że ty też. A kapłan nie moze... co za hipokryzja z twojej strony.

Bo to daje im jakieś przywileje, a to nie te czasy - to już akurat kwestia prawa, a nie moich zachcianek. Każdy obywatel RP winien płacić podatki... Jak widać niektórzy są ponad prawem. Każdy by tak chciał, a jednak my takiego wyboru nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 18:43, squeglee napisał:

A może nie zarabiają aż tyle, ile myślisz i to dla nich duże obciążenie?

A czy ktoś pyta człowieka czy to dla niego duże obciążenie kiedy za 500 zł musi wyżywić rodzinę w czasie jednego miesiąca !? Ile zarabiają, tyle zarabiają - ale nie przesadzaj że tak im źle i pieniędzy im brakuje. Polskie naród by do tego nie dopuścił, czasem wolą sobie odebrać, a dać księdzu...

Dnia 15.06.2007 o 18:43, squeglee napisał:

Zarabiają...i dobrze, a co, mają chodzić boso i głodować?

Czy ja powiedziałem kiedykolwiek, że mają żyć w ubóstwie ?! Nie. Napisałem tylko, że moim zdaniem mają za dużo względem tego co robią - to takie porównanie pracy do zarobków, już nawet nie mające wiele wspólnego bezpośrednio z samym kościołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 18:59, paweusz napisał:

A kto je określił katolickimi !? Jezus może ?! Kazał dzielić w Jego imię, ja wierzę w Boga
i Chrystusa, kieruję się naukami Syna Bożego.


Sralala. Niektórych sakramentów nie ma w innych religiach lub są inaczej rozumiane. Wierz sobie, wierz świętokradco. Zawiść i zazdrość to pewnie te nauki Syna Bożego?

Dnia 15.06.2007 o 18:59, paweusz napisał:

Niech zatem Pan potępi za to, że z czasem po wyznaniu grzechów się z nim połączę.


hehe... wyznaniu grzechów komu? Bo pewnie sakramentu "komu odpuścicie grzechy, będą odpuszczone" już pewnie nie uznajesz...

Dnia 15.06.2007 o 18:59, paweusz napisał:

Ktoś tym powinien zarządzać, ale nie gadaj mi że bez nich niczego by nie osiągnięto na rzecz
potrzebujących.


Gdyby nie było Kościoła, to nie było by tego co jest. A co jest - jak widać nie masz pojęcia.

Dnia 15.06.2007 o 18:59, paweusz napisał:

Bo to daje im jakieś przywileje, a to nie te czasy - to już akurat kwestia prawa, a nie moich
zachcianek.


Gdyby powiedzmy prawo mówiło, że bycie pawuszem powoduje zwolnienie z podatków - zrzekłbyś się takiego przywileju? Głosuj sobie na takich, co te podatki wprowadzą, a nie czepiaj się księży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 18:53, Hubi Koshi napisał:

o Pierwszych będących ostatnimi o życiu w ubóstwia o życiu skromnym i nie przejmowaniu się
rzeczami materialnymi oraz bogactwem ??


Hmm...Na pewno przestrzegał przed byciem materialistą, ale o ubóstwie nie słyszałem. No bo w jaki sposób można wyglądać lepiej w oczach Boga jako biedny? Co za różnica dla niebios, czy dobrze ci się wiedzie, czy jesteś żebrakiem. Oczywiście zarobek = odpowiedzialność, kusi, prowadzi do materializmu, należy się nim dzielić itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 19:04, Mogrim napisał:

Sralala. Niektórych sakramentów nie ma w innych religiach lub są inaczej rozumiane. Wierz sobie,
wierz świętokradco. Zawiść i zazdrość to pewnie te nauki Syna Bożego?

Innych religiach ?! Czyli wierzymy według ciebie w różnych Bogów !? Starasz się przeinaczać moje słowa. Spytam jeszcze raz, "którym swoim wyznawcom Chrystus kazał przyjmować swoje ciało, a którym nie !?", wtedy nie było żadnego katechizmu i kościoła katolickiego, który twierdzi że jest najbliżej Jego - a zachowujecie się jak jacyś wybrańcy. A kto wam dał prawo czuć się lepszymi ?! Pewnie kiedyś na sądzie ostatecznym usłyszę "sorry, nic do ciebie nie mam, ale nie deklarujesz się jako katolik, księży nie lubisz, nie udało się" :D Zawiść i zazdrość !? A czegóż to ja mam zazdrościć !? Że katolicy jak kiedyś Żydzi uważają się za jakiś lud wybrany !?

Dnia 15.06.2007 o 19:04, Mogrim napisał:

hehe... wyznaniu grzechów komu? Bo pewnie sakramentu "komu odpuścicie grzechy, będą odpuszczone"
już pewnie nie uznajesz...

A niby to dlaczego !? Pisałem, że staram się czynić według nauk Chrystusowych, a On nakazywał wybaczać. Nie mierz ludzi jedną miarą, a może oceniasz mnie na podstawie siebie, nie wiem.

Dnia 15.06.2007 o 19:04, Mogrim napisał:

Gdyby nie było Kościoła, to nie było by tego co jest. A co jest - jak widać nie masz pojęcia.

Pewnie świat istniałby dalej, ale zawsze znaleźliby się jacyś ''przywódcy duchowi''.

Dnia 15.06.2007 o 19:04, Mogrim napisał:

Gdyby powiedzmy prawo mówiło, że bycie pawuszem powoduje zwolnienie z podatków - zrzekłbyś
się takiego przywileju?

Ale co generuje prawo w ten sposób, że jedni są traktowani inaczej niż inni !? Dlaczego mają być lepiej i wygodniej traktowani niż reszta społeczeństwa. Takie zakładanie jakie podałeś nie wymaga przemyśleń, gdyż w tych czasach i państwie jest to nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 18:23, Hubi Koshi napisał:

> /.../ > Oj demonizujesz nieco. /.../

Niewiele. Niby jesteś wolny, możesz robić co chcesz i mówić prawie wszystko, co chcesz (prawie, bo popatrz, jak zjechano Macieja Giertycha. O forum, przez grzeczność nie wspomnę ;-)) tylko płać i płać. Suma obciążeń, łacznie z ZUS sięga 87% tego, co zarobisz. Niewiele lepiej, niż miał niewolnik w Rzymie, bo miał prawo do 10% zarobku a na starość właściciel musiał mu zapewnić utrzymanie.
Tak naprawdę jesteś niewolnikiem Państwa, tylko o tym jeszcze nie wiesz. Jak chcesz się przekonać o tym, że niewolnikiem nie jesteś, spróbuj nie zapłacić podatku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 19:21, KrzysztofMarek napisał:

Tak naprawdę jesteś niewolnikiem Państwa, tylko o tym jeszcze nie wiesz. Jak chcesz się przekonać
o tym, że niewolnikiem nie jesteś, spróbuj nie zapłacić podatku...

Jak to leciało ?? "jeśli myślisz że nikt nie przejmuje się tym że istniejesz to spróbuj nie zapłacić z dwa razy rachunku za prąd"
No cóż zachodnie społeczeństwa (oprócz Stanów) żyją w społeczeństwach User-Friendly. Trochę sobie poczytałem o Stanach (miałem zresztą w tym roku Wiedzę i Historię USRaju) i wychodzi na to że ich kraj jest odwrotnością naszych. U nas człowiek otrzymuje przywileje i ma określone wolności przez państwo, ogólnie wsio dostaje od państwa. U nich wygląda to na odwrót, prawo nadaje możliwości państwu, jednocześnie chroniąc podstawowe prawa pojedynczego człowieka, u nich to obywatel ma głos decydujący... tak to przynajmniej wygląda w teorii
Ale skończmy z tym Offtopem, ty może masz znajomości i chody pośród Modów, ale ja to już nie bardzo :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 19:18, paweusz napisał:

Innych religiach ?! Czyli wierzymy według ciebie w różnych Bogów !? Starasz się przeinaczać
moje słowa.


Po prostu pytam czy wiesz, że np. prostestanci mimo że wierzą w tego samego Boga nie mają tych samych sakramentów co katolicy i np. inaczej interpretują Eucharystię. Więc pewne sakramenty SĄ katolickie, a pewne protestanckie. I tyle na ten temat.

Dnia 15.06.2007 o 19:18, paweusz napisał:

Spytam jeszcze raz, "którym swoim wyznawcom Chrystus kazał przyjmować swoje ciało,
a którym nie !?"


No właśnie - wyznawcom. Mniejsza o to, że ten sam Chrystus założył Kościół i jak mówi PŚ ustanowił w nim biskupów, do których ty masz fanatyczną niechęć.

Dnia 15.06.2007 o 19:18, paweusz napisał:

A kto wam dał prawo czuć się lepszymi ?!


Czy ja się czuję od kogoś lepszy? Nie przystępuje do sakramentów protestantów bo mam jakąś przyzwoitosć i nie jestem świętokradcą i hipokrytą, a nie dlatego bo czuje sie lepszy...

Dnia 15.06.2007 o 19:18, paweusz napisał:

A czegóż to ja mam zazdrościć !?


Pieniędzy, samochodów... zawiść aż u ciebie kipi.

Dnia 15.06.2007 o 19:18, paweusz napisał:

> już pewnie nie uznajesz...
A niby to dlaczego !?


Sakrament spowiedzi ustanowił, a ty go nie uznajesz. Proponuję zacząć czytać PŚ.

Dnia 15.06.2007 o 19:18, paweusz napisał:

Pewnie świat istniałby dalej


Piszę o akcjach charytatywnych, których jest ogromna ilość, a których wg ciebie nie ma. Tak to jest, że człowiek pełen zawiści nie potrafi się przyznać do swojej pomyłki tylko zmienia temat np. jak to księża pewnie mało płacą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 19:36, Mogrim napisał:

Więc pewne sakramenty SĄ katolickie, a pewne protestanckie. I tyle na ten temat.

I jedne i drugie symbolizują ciało i krew Chrystusa - tak naprawdę ważne jest, jak my interpretujemy Eucharystię, jak ją odbieramy i dlaczego.

Dnia 15.06.2007 o 19:36, Mogrim napisał:

No właśnie - wyznawcom. Mniejsza o to, że ten sam Chrystus założył Kościół i jak mówi PŚ ustanowił
w nim biskupów, do których ty masz fanatyczną niechęć.

Fanatyzm jest mi zupełnie obcy. Ja tutaj przedstawiam tylko moje nieprzychylne myśli na temat księży, co nie znaczy że nie ma pozytywów w mej opinii. Cóż to za temat na dyskusję, że napiszę iż lubię proboszcza swojej parafii ?! (a faktycznie go lubię). Nie potępiam całego kościoła katolickiego, ale piszę co mnie w nim razi. Wszystko ma swoje dwie strony - różnie je interpretujemy i wychodzą różne dziwne rzeczy z tego. Co do wyznawców... jestem nim, według ciebie nie mam prawa nim być, bo nie jestem katolikiem ?! Bóg nie jest ''własnością'' kościoła katolickiego, ważne że jest on moim Bogiem i według Jego zasad staram się postępować - a to absolutnie nic złego.

Dnia 15.06.2007 o 19:36, Mogrim napisał:

Czy ja się czuję od kogoś lepszy? Nie przystępuje do sakramentów protestantów bo mam jakąś
przyzwoitosć i nie jestem świętokradcą i hipokrytą, a nie dlatego bo czuje sie lepszy...

Ja też nie jestem świętokradcą. Ciągle się chowasz za swoim kościołem, a pewne sprawy są tak łatwe do zrozumienia. Myślisz, że dla Niego ważne z którego obrządku przyjmiesz Jego ciało ?! Ważne jest dlaczego tego chcesz i co ci to daje według ciebie. Te podziały w kościele chrześcijańskim wiele namieszały i powstały wielkie podziały, niestety. Gdyby tego podziału nie było, ty nie oskarżał byś mnie o takie rzeczy.

Dnia 15.06.2007 o 19:36, Mogrim napisał:

Pieniędzy, samochodów... zawiść aż u ciebie kipi.

Ja tylko sugerowałem się słowami Chrystusa, Który mówił żeby Jego uczniowie, kapłani porzucali majątki i nauczali i Jego ojcu. Według mnie wygląda to trochę inaczej - ale przecież mamy prawa do różnych poglądów. Nie jestem zazdrosny ani zawistny, dla mnie to się kłóci z moim obrazem kapłana, który nie wykreowałem sam... Coś tam Pismo mówi... Widocznie to, że czasem wypowiadam się ostrzej wywołuje u ciebie takie domysły.

Dnia 15.06.2007 o 19:36, Mogrim napisał:

Sakrament spowiedzi ustanowił, a ty go nie uznajesz. Proponuję zacząć czytać PŚ.

Spowiadam się, ale przed Bogiem. Według moich przekonań, nie potrzebuję pośrednika w postaci kapłana. Pan zna moje grzechy, chodzi o to bym za nie żałował, prosił o wybaczenie, postanowił poprawę. Pamiętaj, to że moje założenie nie zawsze pokrywają się z założeniami KK, nie znaczy że są złe. Powody i realizacja nie niosą żadnych negatywów. Dawniej spowiadałem się przed Bogiem, dodam że uważałem się za katolika - w pewnym momencie nastąpił rozłam we mnie.

Dnia 15.06.2007 o 19:36, Mogrim napisał:

Piszę o akcjach charytatywnych, których jest ogromna ilość, a których wg ciebie nie ma. Tak
to jest, że człowiek pełen zawiści nie potrafi się przyznać do swojej pomyłki tylko zmienia
temat np. jak to księża pewnie mało płacą...

A może ktoś źle interpretuje !? Pisałem, że bez ludzi dobrej woli te akcje nie przyniosłyby efektu i że to tak na prawdę prości ludzie je prowadzą - kościół je wszczyna, ale sami by niczego nie zrobili, do tego trzeba po prostu ludzkiego współczucia i chęci pomocy. Ja po prostu nie przypisywałem całej zasługi kościołowi. Nie jestem taki głupi jak ci się wydaje, ja po prostu piszę o czymś o czym nie pisze drugi rozmówca. Czasem lekka prowokacja dobrze robi dyskusji i daj już spokój tej zawiści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 19:58, paweusz napisał:

Fanatyzm jest mi zupełnie obcy. Ja tutaj przedstawiam tylko moje nieprzychylne myśli na temat
księży, co nie znaczy że nie ma pozytywów w mej opinii. Cóż to za temat na dyskusję, że napiszę
iż lubię proboszcza swojej parafii


Problem w tym, że nie piszesz o księdzu ze swojej parafii, tylko niepotrzebie uogólniasz.

Dnia 15.06.2007 o 19:58, paweusz napisał:

Ja tylko sugerowałem się słowami Chrystusa, Który mówił żeby Jego uczniowie, kapłani porzucali
majątki i nauczali i Jego ojcu.


Niestety nie masz racji. Jezus nie mówił tego o kapłanach tylko o wszystkich którzy chcą go naśladować - więc również o świeckich - o tobie, o mnie. Dziwnym trafem ludzie oczekują tego tylko od kapłanów, a sami nic w tym kierunku nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 20:08, Mogrim napisał:

Dziwnym trafem ludzie oczekują tego tylko od kapłanów, a sami nic w tym kierunku nie robią.


Istotnie. Czy TYLKO kapłani są sługami Bożymi? Świeccy też mu służą.Z resztą, ktoś poświęcił swoje życie służbie Bogu, i mamy do niego pretensje, że się nie wywiązuje, a sami (mam na myśli osoby świeckie) często nie żyjemy jak nam nakazano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 19:38, squeglee napisał:

Szczególnie powaliło mnie ostatnie zdanie pierwszego filmu. Obejrzyjcie, gwarantuję, że ateistów
nienawidzących wiary zaskoczy ;).


Tłumaczy ciekawie (choć nie wierzę żeby ateista nie znalazł na to odpowiedzi). Powiedziałbym, że miły młody człowiek, gdyby nie to że w swoim profilu ma link do "Catholicism is the harlot of Revelation 17" (katolicyzm jest nierządnicą z apokalipsy 17) - kolejny nawiedzony -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 20:08, Mogrim napisał:

Problem w tym, że nie piszesz o księdzu ze swojej parafii, tylko niepotrzebie uogólniasz.

Może i uogólniam, ale pewne przypadki generują pewne przemyślenia. Jest wiele nieprawidłowości w kościele, ale często duży dym powstaje z małego płomienia. Jedna czarna owca często rzutuje na całym stadzie - ale ludzie mają skłonność do ogólnej oceny.

Dnia 15.06.2007 o 20:08, Mogrim napisał:

Niestety nie masz racji. Jezus nie mówił tego o kapłanach tylko o wszystkich którzy chcą go
naśladować - więc również o świeckich - o tobie, o mnie. Dziwnym trafem ludzie oczekują tego
tylko od kapłanów, a sami nic w tym kierunku nie robią.

Zgadzam tutaj się z tobą, że to nie dotyczy tylko duchownych. Chrystus jasno się wyrażał na temat bogactwa, za równo ziemskiego jak i tego w Królestwie. Choć niektórzy potrafią zachować czysty rozsądek mimo bogactwa. Może podświadomie liczyłem, że ksiądz który ma pełnić rolę nauczyciela sam będzie świecić przykładem, zaznaczę od razu że to czepianie się księży o bogactwa nie tyczy się całości. Wcześnie nie napisałem i wychodziło różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z ludzmi, którzy wiedzą (są przekonani), że katolicyzm jest słusznym odłamem chrześcijaństwa, a nie zmieniają swojego wyznania choćby ze względu na wstyd ("Co powie rodzina"). Gdzieś na internecie czytałem, ze jest to w tedy grzech przeciw Duchowi Świętemu. Wiadomo jak jest z informacjami z internetu, ale wole dmuchać na zimne. Co jesli jest to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak....w moim mieści i w moim kościele był ksiądz..taki fajny taki miły ....uczył w szkole(na szczęście nie mnie)a tu nagle został oskarżony o GWAŁT...i teraz siedzi w więzieniu...a co sie jeszcze okazało ..a to że kradł pieniądze przeznaczone na budowe kościoła ....nie wiem co dokładnie z nimi zrobił ale tak wszyscy mówili nawet katechetka jak już ją przydusliśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest tak że na świecie jest już coraz mniej Chrześcijan...oczywiście nikt sie do tego nie przyznaje ale tak jest...mało kto sie już tym interesuje ..bo bądzmy szczerzy Moda na Wiarę już mineła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, lubisz wprowadzać dramatyzm wielokropkiem, co?
Na podstawie czyichś wyobrażeń (bo statystyk nie znam) nie uwierzę, że liczba wiernych spada.A co do księdza: gwałty zdarzają się w każdej sferze społecznej: u policjantów, lekarzy, księży, taksówkarzy itd.
Mogrim
Ateiści już dali odpowiedzi, niestety, już nie tak genialne. Ciekawi mnie do jakiego Kościoła Shawn należy, już go zapytałem jakby co. Aha, no i taki młody to on nie jest, ma 21 lat ;). Na pocz. myślałem, że może ma 17...Miło wiedzieć, że są i tacy ludzie na świecie.
A co do nierządnicy-to chodzi o Rzym, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować