Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

2649 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2010 o 09:34, kuba9876543210 napisał:

Dziwny tekst... co to za gra? ;>

To fragment filmu Robin Hood 2010 :). Dziękuję za tłumaczenie.

Dnia 14.05.2010 o 09:34, kuba9876543210 napisał:

Powstań i powstań ponownie
Aż jagnięcia staną się lwami/i]

Tobie również dziękuję :), teraz wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dlaczego użyłeś dwa razy czasu present perfect ? "They''ve released... " i potem znowu "Later they''ve released" ?
Pytam, ponieważ sam nie jestem pewien i zakładam, żeś jest bardziej rozeznany ode mnie skoro tak "na szybko" byłeś w stanie wyskrobać coś takiego. ;-)
Tak samo jak dlaczego "which became" jest w simple past ?
Now don''t take this the wrong way... nie pytam dlatego, że uważam to za błędy, bo sam nie mam pojęcia. Po prostu chciałbym, aby ktoś wyjaśnił: dlaczego właśnie tak, a nie inaczej. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 09:34, kuba9876543210 napisał:

Powstan i powstan ponownie, az barany stana sie lwami.

Dziwny tekst... co to za gra? ;>


Lamb to raczej po prostu owca... taka mała owca bym nawet powiedział. ;-)
Natomiast baran, to ram. To akurat znam z WoWa, gdzie krasnoludy jeżdżą na takich wielkich "ramach". ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 10:13, Dann napisał:

Lamb to raczej po prostu owca... taka mała owca bym nawet powiedział. ;-)
Natomiast baran, to ram. To akurat znam z WoWa, gdzie krasnoludy jeżdżą na takich wielkich
"ramach". ;-P


W odcinku specjalnym Muppet Show z Markiem Hamilem(best ep ever)była też pisoenka Ram Ram Lamb Lamb Ding Dong ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia :D Pisząc teksty, oglądając filmy czy po prostu mówiąc jakoś nie zastanawiam się nad tym, tak jak by to bym mój ojczysty język. Niestety przez to że się nie zastanawiam, czasami jakieś dziwne rzeczy mi potrafią wychodzić. Więc odpowiedź jest taka: nie mam pojęcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 18:57, Rumcajsev napisał:

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia :D Pisząc teksty, oglądając filmy czy po prostu mówiąc
jakoś nie zastanawiam się nad tym, tak jak by to bym mój ojczysty język. Niestety przez
to że się nie zastanawiam, czasami jakieś dziwne rzeczy mi potrafią wychodzić. Więc odpowiedź
jest taka: nie mam pojęcia :D


Ale jesteś w 100% pewien, że to jest dobrze ? :-)
Bo ja osobiście zacząłem się zastanawiać w tych przypadkach nawet nad past perfect lub zwyczajnie simple past. Ale głowy za nic nie dam, bo sam też nie wiem. ;-)
Kurcze, szkoda, że jestem już po studiach. :-) Tam miałem takiego świetnego profesora od angielskiego, że naprawdę do rany przyłóż. Nie dość powiedzieć, że mieliśmy z nim takie tematy jak przekleństwa po angielsku, analizy tekstów angielskich piosenek oraz wiele innych luźnych tematów. A często oglądaliśmy (po angielsku oczywiście) najróżniejsze filmy... z tych najbardziej pamiętnych to np. Johnny English (na którym wszyscy na sali ryczeli ze śmiechu :-D) lub Miasteczko South Park (film, który owemu profesorowi bardzo się podobał i nie omieszkał nam go włączyć ;-)).
Jedyny taki nauczyciel angielskiego w moim życiu. ;-) Ale to już swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były ktoś w stanie napisać tekst tego urywka piosenki po angielsku?

http://www.youtube.com/watch?v=ZA6eOD8totg

I jeszcze ten kawałeczek, który leci w 53 sekundzie z tego filmiku :

http://www.youtube.com/watch?v=DFChE2pFDw4

Szukam tytułów tych utworów i pomyślałem, że łatwiej mi będzie szukać, jeśli będę znał angielski tekst, który tam występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 13:57, Czempion9 napisał:

Witam.
Mam spytać jak długo działa bateria po jednym ładowaniu ?



How long does the battery work after one charging?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 22:26, Bumblejazz napisał:

oo ja potrzebuje na niemiecki :) ( nie szukajcie sensu bo go nie ma )

To jest moja patologiczna rodzina. Mój ojciec Jason, ma 38 lat i jest mordercą z Crystal
Lake. Zabił już około 110 osób. Jego hobby to hokej i spanie na dnie jeziora, przez co
rzadko jest w domu. Matka Teresa, ma 36 lat, jest zakonnicą a jej hobby to rytuały satanistyczne
i czarne msze. Miesiąc temu została wygnana na banicje przez proboszcza i jej nie widziałem.
Babcia śmierć, ma 98 lat i wygląda jak próchno. Z zawodu gospodyni domowa, pracuje w
McDonald i odstrasza tam klientów. Nie posiada hobby. Dziadek John, 99 lat, miejscowy
pedofil. Gustuje w dzieciach w wieku 12-15 lat. Jego hobby to fotografia i filmowanie.
Paulina - moja siostra, jest kujonem w tej szkole, ma 18 lat a jej hobby to plotkowanie.
Ja, czyli jedyny normalny człowiek w tej rodzinie, mam 17 lat, nie mam pracy bo nadal
się uczę a moje hobby to gry komputerowe, język angielski i kino grozy.


prosze ponownie o pomoc xD nie mówcie " google nie boli " albo " użyj translatora " bo nie chce 2 dostać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mamy za Ciebie zadanie zrobić? 2 to bardzo dobra ocena w szkole, gorzej na studiach. Wysil się chociaż, napisz swoją wersję i wrzuć tu, może komuś się będzie chciało i poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 16:42, Budo napisał:

/.../

Mamy za Ciebie zadanie zrobić? 2 to bardzo dobra ocena w szkole, gorzej na studiach.
Wysil się chociaż, napisz swoją wersję i wrzuć tu, może komuś się będzie chciało i poprawi.


ale ja mam 1 rok (w sumie pierwsze 3miechy ) niemca a powinienem mieć już 2 rok xd. i po prostu nie znam 9/10 słów dlatego nie mogę nawet zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Jeśli mam opowiadać (taka można powiedzieć recenzja) o książce w której wydarzenia były kilkanaście lat temu to w jakim czasie mam ją opowiadać?
I prosze o przetłumaczenie kilku zdań:
Autor osmiesza anglikow za zrozumiałe tylko dla ich samych zachowanie.-
kompletnie niezrozumialym-
dowiedziec sie jacy czasami dziwni ludzie w nich zyją-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki.
Mam wysłać e-maila w formie listu do mojej nauczycielki od Niemieckiego gdzie mam opisać swój pokój ^^ Jak mogę zakończyć ten list?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować