Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Komputer Świat Gry znika z rynku

110 postów w tym temacie

Wiele perełek znikneło już z rynku niestety. Te wspomniane w newsie akurat były raczej jednymi ze "słabszych". Osobiście najbardziej brakuje mi mojego "Świata Gier Komputerowych"... na tym czasopiśmie się wychowałem... pozdrawiam byłą redakcję ŚGK! Sprawialiście, że 14-to letni chłopiec wstawał o 6 rano w wakacje aby jak najszybciej dobić do kiosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 21:25, Skrzypiec napisał:

CDA już teraz zupełnie zero konkurencji :D.


Na rynku pecetowym.
Na rynku konsolowym nadal sa PSX Extreme i Neo+ przypominam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 21:27, meryphillia napisał:

Na rynku konsolowym nadal sa PSX Extreme i Neo+ przypominam...


CD-Action ma mocniejszą pozycję, ale ma też innego konkurenta - Internet i ogólną niechęć ludzi do czytania :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neo+ przypominam...

Dnia 11.12.2012 o 21:27, meryphillia napisał:



Neo+ to żadna konkurencja. To pismo już od dawna prezentuje niski poziom. Nie zdziwłbym się jakby też zniknęli z rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co będzie następne. ;p

Ja sam z prasy (nie tylko okołogrowej, lecz każdej) zrezygnowałem już jakiś czas temu. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na konsolowym rynku nie ma żadnej pozycji.
Ludzie grając na kosolach jesli juz kupuja, to wspomniane dwa magazyny, a nie CDA.

maAtis9988 >>> Magazyn miał problemy, mimo wszystko wydawany jest nadal.
A to czy się komuś podoba czy nie, to IMO kwestia subiktywna, bo obiektywnie patrząc oba nasze konsolowe magazyny prezentują dobry poziom.
Na magazyn pokroju Edge w Polsce nie ma w ogóle co liczyć, a to co mamy jest wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem, ale tylko dla gier, potem odpadłem. Ale zawsze jest szkoda jak jakieś czasopismo odpada, osobiście bardziej wolę przeczytać recenzje na papierze niż na ekranie komputera czy telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak jeszcze w 1999 kupiłem dwa pierwsze wydania, które wychodziły co pół roku... Od 2000 stali się dwu, a potem miesięcznikiem.

Pismo z tego, co kojarzę już od długiego czasu dogorywało. Trochę lat temu jeszcze to kupowałem, jednak przestałem po tym, jak zaczęli redukować ilość tekstów i ogólnie widoczny był spadek poziomu pisma. Zresztą, trochę niepotrzebnie wydawali to wtedy równocześnie z Playem (który również upadł), bo oba pisma koncentrowały się na grach PC. Rynek dla prasy komputerowej, czy raczej - prasy w ogóle, mocno się skurczył i szansę na przetrwanie ma tylko kilka najsilniejszych tytułów (jak CD-Action), dla słabszych miejsca już nie będzie. To już nie te czasy, gdy funkcjonować mogło równocześnie kilkanaście tytułów, posiadających dobrą sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zawojujesz rynku tanim papierem i przedpotopowym DTP, choćby pisały dla ciebie najtęższe głowy branży. Ja osobiście kupiłem to pismo raptem parę razy ( teraz już nic nie kupuję ), właśnie ze względu na to, że wyglądało tanio i niezachęcająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe co będzie następne. ;p

A zostało coś jeszcze, poza CDA ? Serio pytam, Od czasu próby reanimacji Top Secretu (jak ten czas leci, to już dziesięć lat prawie) nie kojarzę żadnego debiutu poza Strefą Gier Komputerowych (jeden numer) i MGS (jeden numer). I Gamestarem, jeżeli GS jeszcze u nas wydają, to pewnie przestaną, bo zdecydowanie się na naszym rynku nie przyjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kupowałem KŚG kiedy dostalem swój pierwszy komputer :D Piękne czasy... Dzięki ich recenzji kupiłem Morrowinda (moja pierwsza edycja premierowa) za gigantyczne wtedy dla mnie 100 zł ;D
Można powiedzieć, że dzięki ich pełniakom zaczęła się dla mnie przygoda z grami, ktora trwa do dzisiaj :)
Wielka szkoda, że upadają, ale cóż...takie widać są naturalne zmiany :D Sam coraz rzadziej kupuję jakiekolwiek czasopisma (od czasu do czasu CDA jak akurat piszą o czymś, co mnie interesuje), a coraz więcej czasu spędzam w internecie. Kiedyś mówiło się, że internetu nie wezmę ze sobą do kibla, ale odkąd są tablety... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 21:57, Crask napisał:

A zostało coś jeszcze, poza CDA ?

Wspominane wyżej pisma konsolowe. O grach na PC - nic. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem i kupuje nadal "Komputer Świat". Bardzo dobry i pomocny magazyn. Co do wersji dla "graczy" to mi wszystko jedno. Zawsze lubiłem CD-Action. Jednak szkoda, ale internet teraz jest wszystkim. Łatwiej i oszczędniej jest, wydawać wersję elektroniczną ów magazynu. niż w wersji papierowej. Choć namacalne rzeczy, zawsze były czymś fajnym :p Szkoda szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, kupowałem " Clicka ", " Playa ", KŚG ", " GameStar " a pozostał mi już tylko CD Action ....
z pism filmowych też już nic nie kupuję, bo " Film " od kilku lat jest bardzo słaby a " Cinemy " od dawna już nie ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż z sentymentu zakopałem się pod biurko i wydobyłem skądś prastary numer z ponaddzieraną okładką i śladami wielokrotnego czytania. KŚG nie kupowałem regularnie (wybieranym przeze mnie "cienkim pisemkiem" był Click!, tak długo jak pisywał do niego Piekara), ale na dłuższych wyjazdach często sprawiałem sobie zestaw kilku starszych numerów do poczytania. Wspomnienia mam raczej pozytywne, bardzo lubiłem te ramki i rameczki, zaskakująco miło było poprzeglądać sobie solucje do gier nawet jeśli nie miałem zamiaru ich sobie kupować. Świeczki mu raczej nie zapalę, ale głową z rozrzewnieniem jak najbardziej pokiwam.

I wychodzi na to, że gdyby człowiek chciał coś papierowego o gierkach poczytać, to zostaje już tylko CDAction. Szkoda troszkę (...chociaż raczej nie redaktorom tegoż :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować