Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gawęda o najlepszej nauczycielce - porażce

29 postów w tym temacie

Nad Jagiem się nawet swego czasu zastanawiałem, ale był problem z dostępnością, a do tego czekałem, aż troszkę rozrośnie się biblioteka gier :) Finalnie, całe szczęście, że nie udało się go kupić, bo parę lat później stałem się bardzo szczęśliwym posiadaczem PSX-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowało też 3DO, firma którą pamięta się głównie za sprawą kiepskich gier z plastikowymi żołnierzykami w rolach głównych.

Przecież 3DO to przede wszystkim wydawca Heroes of Might and Magic (od I do IV) i Might and Magic (od IV do IX). Army Men to akurat pewnie już mało kto pamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie, że Jaguara chciałem mieć. Tak. I chyba dobrze, że nic z tego nie wyszło. :D

Pamiętam Army Men, ale nigdy mnie to nie wciągnęło, wolałem te żołnierzyki w realu. Tymczasem muszę pochwalić za ciekawy pomysł na artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczułem się dziwnie czytając ten tekst, jakby podobny widziałem w PSX Extreme. Ci co mało wiedzą o historii konsol w sam raz ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsolami nigdy się nie interesowałem i większego pojęcia o nich nie mam, także fajnie jest się czegoś na ich temat dowiedzieć.

A podczas czytania tekstu nazwa 3DO też mi się wydała jakaś znajoma i to nie za sprawą żołnierzyków, o których nigdy nie słyszałem. Google rozjaśniło pamięć - po głowie chodziło oczywiście Heroes III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jednej konsolki przenośnej, gdzieś kiedyś czytałem ale niestety nie powiem co to, bo nie mogę przypomnieć :/

A artykuł fajny, szkoda że jednak wiedziałem o wszystkim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy CD-i... to jak ktoś jest ciekaw - studio które robiło animacje do Link: Faces of Evil oraz Zelda: The Wand of Gamelon na CD-i było również odpowiedzialne za robienie animacji do anulowanej gry Blizzarda, Warcraft Adventures: Lord of the Clans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na wstępnym obrazku artykułu, jeśli się nie mylę, Haze, który miał być system sellerem PS3, tak niestety się nie stało, lecz pierwsze trailery zachwycały. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie zabrakło trochę historii na temat Segi, która nawet wyciągając wnioski po porażce Saturna przygotowując Dreamcasta odpadła z rynku konsolowego wyniku grzechów przeszłości. Gracze stracili po prostu zaufanie do Segi po kilku dziwnych posunięciach tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że PSX prezentuje się ładnie nawet jak na dzisiejsze standardy. Ale z tą ceną nie ma co się dziwić, że sprzęt nie odniósł sukcesu.

A co Dreamcasta - na tym padzie naprawdę dało się grać? No takiego potworka to chyba w życiu nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przecież 3DO to przede wszystkim wydawca Heroes of Might and Magic (od I do IV) i Might
> and Magic (od IV do IX). Army Men to akurat pewnie już mało kto pamięta.
3DO to nazwa konsoli Panasonica - nie ma to nic wspólnego z 3DO od HOMM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2013 o 13:24, Kopiec napisał:

Świetny artykuł, ale przydałaby się jeszcze wzmianka o N-Gage.


Kiedyś pamiętam, że bardzo chciałem go mieć. Takie niespełnione marzenie z podstawówki. Ale teraz jak spojrzę na to z daleka to może i dobrze że nie kupiłem tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale do dziś mam Virtual Boy i Jaguara..
Ale artykuł, naprawdę świetnie zrobiony. Może by tak więcej zrobić z takiej serii wpadek itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2013 o 14:58, ToxicIce napisał:

Wstyd się przyznać ale do dziś mam Virtual Boy i Jaguara..
Ale artykuł, naprawdę świetnie zrobiony. Może by tak więcej zrobić z takiej serii wpadek
itd.


W sumie nie taki wstyd ;) http://www.youtube.com/watch?v=_kLG8v3O_UE

Pamiętam, jak producenci gier dorzucali do swoich produkcji nakładki na pada by usprawnić w jakikolwiek sposób granie w gry ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować