Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2007 o 16:07, Blantman napisał:


Jako zajadły konsolowiec muszę ci powiedzieć że bzdury gadasz :) Gry na PS3 czy XBOX 360 są
po 215-249 zł gdyż o wiele trudniej je wydać, są droższe w produkcji i trudniej na nich zarobić.
Na PC''ta każdy może gre wydać czy to maluch racer za 9 zł czy World in Conflict za 100 zł
. Na konsole wpierw trzeba mieć specjalne narzędzia od sony (PS3) czy microsoftu (Xklocek).
Poza tym w Polsce gry często są tak tanie gdyż są spolszczone! Na zachodzie gry komputerowe
wcale nie są tanie jak barszcz. Dla przykładu jakiś rok temu Obliviona widziałem w MM w 2 wersjach.
1- spolszczona z dodatkami i kosztowała 99 zł. 2- angielska i kosztowała 159 zł ...
Gry konsolowe nawet jak spolszczone są ''multi językowe''. W Australijskim sklepie DVDcrave
(w którym kupuje gry na konsole taniej niż u nas) zakupiłem pal''owską wersje Forzy i była
z możliwością wyboru polskiego.

Co do EK wiedźmina to dla mnie jest to śmieszna cena i dlatego zamówiłem tą wersje :) Wystarczyło
sprzedać za 210 zł używanego Bioshocka na allegro (wersja Xbox 360) :P


Ale o co Tobie chodzi? Ja po prostu pokazałem ile masz na PC a ile na konsole za tyle samo ;)

I nie mów mi, że gry na konsole trudniej wydać czy gorzej się na nich zarabia - to są dopiero głupoty [ Halo 3 wymięka ;) ] Gry na konsole drogi konsolowcu są tak drogie ponieważ w ich cene wliczony jest haracz dla Sony czy M$.

Cene gier na PC w Europie i USA dyktuje portfel kupujących, tam wydawane są wersje językowe Multi5. U nas dostajesz jedną wersje językową dlatego jest taniej, bo nikt bez znajomości polskiego w nią nie zagra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 16:21, windows00 napisał:

> Gdzieś były próbki głosu Geralta w języku angielskim, a o polskiej wersji cisza. Podawali
tylko
> nazwisko polskiego Geralta i napewno nie będzie to Żebro.
Polskie próbki Geralta też były na gramie. Pamiętam jak ich słuchałem

A też tak mi coś się zdawało, ale nie miałem pewności.
http://www.gram.pl/news_9wTeHO8_Znamy_aktora_ktory_uzyczy_glosu_polskiemu_Geraltowi.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko:
W CD-Projekt INSIDER (z CD-Action) jest napisane ze instrukcja ma 64 strony, a poradnik 80.Jednak kupujac na gram.pl mamy "podwyzszonej jakosci instrukcje i poradnik".Czy wie ktos czym jest ta podwyzszona jakosc-lepsza jakosc papieru,wieksza liczba stron??
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 13:19, Karharot napisał:

Swoją drogą na liście zamówień dzieli nas tylko 19 numerów:)


Nie pamiętałem ile dokładnie nas dzieli , ale byłem pewiem , że niedaleko siebie wyladowaliśmy na liscie.Ja około 16tej dałem sobie spokój i dopiero po 20tej znowu zacząłem próbować złożyć zamówienie.Dobrze, że nie odłożyłem tego na następny dzień , bo mogłoby zabraknąć EK i byłoby niefajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 16:29, siatix napisał:

Mam takie pytanko:
W CD-Projekt INSIDER (z CD-Action) jest napisane ze instrukcja ma 64 strony, a poradnik 80.Jednak
kupujac na gram.pl mamy "podwyzszonej jakosci instrukcje i poradnik".Czy wie ktos czym jest
ta podwyzszona jakosc-lepsza jakosc papieru,wieksza liczba stron??
Pozdrawiam!


Chodzi tylko o lepszy papier i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie kiedy zostanie wyslany wiedzmin ludziom ktorzy zamowili preorder? Bo pisze ze gra zostanie wyslana przed premiera, a na moim koncie stan mojego zamowienia z Wiedzminem to już "pakowane, przygotowywane do wysylki", co oznacza ze juz maja gre w magazynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 17:23, Meykan napisał:

No ci którzy zamówili EK zostanie wysłany 2 dni przed premierą.


Ja zamówiłem podstawkę, a pisze, że to pre-order, więc wszystkie przyjdą tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 17:23, Meykan napisał:

No ci którzy zamówili EK zostanie wysłany 2 dni przed premierą.


Nie tylko EK bo podstawowa edycja też. I 3 dni przed premierą (23.10) Tak więc grę będziesz miał 24... na dwa dni przed premierą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 17:35, batonmars napisał:

Nie tylko EK bo podstawowa edycja też. I 3 dni przed premierą (23.10) Tak więc grę będziesz
miał 24... na dwa dni przed premierą


Chyba że w masterlinku będą obchodzić Święto Bociana Białego albo inną "niespodziewaną okazję" i jakimś cudem tych paczek nie da się dowieźć na czas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogladajac nowy trailer czy jak to tam nazwac filmik o Wyzimie oczyma Geralt to widac jak idzie z dwoma mieczami na plecach bez pochew. Niby nic takiego ale na wczesniejszych filmikach typu making of combat 2 widac wyraznie ze miecze na jego plecach sa w pochwach! Czy to znaczy ze tworcy zrezygnowali z tego? Bo teraz bez pochew miecze wygladaja troche nie naturalnie na jego plecach :/
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa, a ja myslalem ze polska premiera tej gry to 23 pazdziernik, a pod spodem pisalo ze wysylka przed premiera czyli zrozumialem to, ze jeszcze wczesniej wysla. W takim razie wszystko jasne, dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, już pakują. :P
Jest nawet szansa, że wyślą wcześniej, ponieważ wątpię, żeby się wyrobili w jeden dzień ze wszystkimi egzemplarzami Wiedźmina. Gorszym scenariuszem by było to, że po prostu walną następnego dnia wysyłkę. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 17:46, Petos18 napisał:

Ogladajac nowy trailer czy jak to tam nazwac filmik o Wyzimie oczyma Geralt to widac jak idzie
z dwoma mieczami na plecach bez pochew. Niby nic takiego ale na wczesniejszych filmikach typu
making of combat 2 widac wyraznie ze miecze na jego plecach sa w pochwach! Czy to znaczy ze
tworcy zrezygnowali z tego? Bo teraz bez pochew miecze wygladaja troche nie naturalnie na jego
plecach :/
Pozdrawiam


Już była dyskusja na ten temat. Tak jest i tak będzie, jakoś to przeżyjemy. W końcu to nie aż takie ważne. Ważne natomiast, żeby przyjemnie się tymi mieczykami machało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 19:03, nazgul47 napisał:

Tak, ale daje taki przyjemny smaczek. Nawet ziarenko soli niczym ważnym nie jest, a w oku uwiera.


Być może po premierze jakiś utalentowany fan stworzy moda dodającego pochwy. Wcale bym się nie obraził :P. Ale tak jak pisali inni to troche denerwujący, ale jednak szczegół. W większości gier nie ma pochew, a nawet nie zwraca się na to uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie zakupic Edycje Kolekcjonerska (dzisiaj na stronie gram.pl)!! Zapisalem sie na liste rezewowa. Jezeli ktos ma jeszcze chrapkę na EK to niech sie zapisze na liste a nie kupuje na allegro za 300-400 zl!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 19:55, amcio89 napisał:

Udalo mi sie zakupic Edycje Kolekcjonerska (dzisiaj na stronie gram.pl)!! Zapisalem sie na
liste rezewowa. Jezeli ktos ma jeszcze chrapkę na EK to niech sie zapisze na liste a nie kupuje
na allegro za 300-400 zl!!

No, czyli wskazuje to, na to, że ludzie zaczęli zdeka ze strachu anulować zamówienia.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować