Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2007 o 20:29, qn.ik napisał:

Eee.. Hormony walą? :P

Jeszcze andropauzy nie przechodziłem to hormony mam. Za to na forum widać zanik testosterow na rzecz gramosteronu (ew. wiedzminosteronu) ;)
A tak (mniej) serio:
To następnym razem albo nich wezmą "nie tak urodziwą" panią, albo zrobią ładniejszą (i bardziej absorbującą) gierkę, tak by przyćmiła prowadzącą. ;)

PS. I gdzie to demo? Ja czekam na demo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 00:02, Namaru napisał:

To następnym razem albo nich wezmą "nie tak urodziwą" panią, albo zrobią ładniejszą (i bardziej
absorbującą) gierkę, tak by przyćmiła prowadzącą. ;)


To następnym razem dadzą pana, może być?:)

Dnia 17.10.2007 o 00:02, Namaru napisał:

PS. I gdzie to demo? Ja czekam na demo :)


Demo ukaże się dopiero po premierze gry. Niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 00:09, Karharot napisał:

Demo ukaże się dopiero po premierze gry. Niestety:(


Tym sposodem zostajemy postawieni przed wyborem na zasadzie "wszystko albo nic". Ale troszkę krwią trzeba zapłacić za tak dobrze prognozującą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:53, Bartek 93 napisał:

Wymagania gry
minimalne:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne
aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft
® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA
GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane (optymalne):
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne
aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD
Sterowanie w grze: myszka click&point
Data Premiery: 26 Października 2007
Akcja toczy się po wydarzeniach Sagi

Uprzejmie prosimy nie dopisywać postów w stylu "pójdzie mi?" "kiedy premiera" "Czy można sterować
padem/kierownicą/Korniszonkiem (:P)"
Pozdrawiam

Uprzejmie prosi się o czytanie tego posta. Ignorowanie go naraża na gniew straszliwy moderatorów.
walgierz [25.09.2007]



Drogi kolego Bartku 93 zapomniałeś dodać o sterowaniu klawiatura plus myszka a tym się min. zachwycali w gazetkach.

A co do grafiki tak wyśmiewanej, mnie też ona zawiodła... Ale skoro miałem ochotę zamówić kolekcjonerską preorder to i teraz mam i to jeszcze większą bo może graficznie odstaje ale grywalnofajnością podobno nie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>graficznie odstaje ale grywalnofajnością

Dnia 17.10.2007 o 08:04, St Death napisał:

podobno nie :-D


Co to znaczy odstaje? Człowieku, czy ty widziałeś oryginalny kawałek gry wyświetlanej na ekranie, czy tylko okrojonej jakości filmiki z neta? Ja akurat widziałem film pochodzący prościutko z gry (kolega był w Lipsku) i twierdzę, że grafika jest powalająca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 08:06, nazgul47 napisał:

Ja akurat widziałem film pochodzący prościutko
z gry (kolega był w Lipsku) i twierdzę, że grafika jest powalająca!


No bez przesady. Owszem jest bardzo dobra, ale nie powalająca. Powalający to może być Crysis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 08:06, nazgul47 napisał:


Co to znaczy odstaje? Człowieku, czy ty widziałeś oryginalny kawałek gry wyświetlanej na ekranie,
czy tylko okrojonej jakości filmiki z neta? Ja akurat widziałem film pochodzący prościutko
z gry (kolega był w Lipsku) i twierdzę, że grafika jest powalająca!


No bez przesady, grafika jest dobra, niezła ale napewno nie powalająca. Podrasowany engine NWN i tak przedstawia się na te czasy świetnie po przeróbkach ze strony CDP Red, ale graficznie i tak odstaje od tytułów jakie wychodzą dzisiaj ;)

Jak na mnie grafika jest wystarczająca, klimat i jeszcze raz klimat w grach nie fajerwerki się liczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 08:34, KannX napisał:

> Ja akurat widziałem film pochodzący prościutko
> z gry (kolega był w Lipsku) i twierdzę, że grafika jest powalająca!
>

No bez przesady. Owszem jest bardzo dobra, ale nie powalająca. Powalający to może być Crysis.


Chodź i tego do końca pewni być nie możemy. Pewnością jest za to że gra będzie świetna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 08:34, KannX napisał:

> Ja akurat widziałem film pochodzący prościutko
> z gry (kolega był w Lipsku) i twierdzę, że grafika jest powalająca!
>

No bez przesady. Owszem jest bardzo dobra, ale nie powalająca. Powalający to może być Crysis.

A swoja drogą, czytałem jakiś czas temu, że Crysis został nieco poprzycinany i już nie powala:)
A co do grafiki wiedźmina, to statyczne obrazki wyglądają nieźle. To czego się obawiam to: jakość animacji, kolizje modeli przeciwników podczas walk, jakość gore... Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki i ogólnie rzecz biorąc grywalność mam obawy jeszcze większe. Poczekamy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 08:41, flymar napisał:

A co do grafiki wiedźmina, to statyczne obrazki wyglądają nieźle. To czego się obawiam to:
jakość animacji, kolizje modeli przeciwników podczas walk, jakość gore... Jeśli chodzi o mechanikę
rozgrywki i ogólnie rzecz biorąc grywalność mam obawy jeszcze większe. Poczekamy zobaczymy.


Pamiętajcie, że grafika ( przynajmiej dla mnie ) nie jest najważniejsza w grach RPG, tylko klimat i fabuła, co z tego, że gra będzie miała olśniewającą grafike skoro i tak ją odłożymy bo jest nudna i nie będzie chciało nam się w nią grać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko mam malutkie.. Co w końcu z tym sterowaniem podczas walki? Nie ukrywam, że lubię RPG własnie dlatego iz nie trzeba rozwalać klawiatury i wyłamywać sobie palców próbując wykrzesać jakieś dziwaczne kombosy....Najlepszy tryb prowadzenia walki, jak dla mnie oczywiście, to ten standardowy, jak np. w NWN. A tu piszą i na stronach wieśka też, że kombosy trzeba jednak będzie krzesać jak hołubce w tancach ludowych...
Czekam na tę grę 3 lata, bardzo nie chciałabym, że by książka którą przeczytałam chyba z 15 razy, na podstawie któej nakręcono najgorszy z możliwych film (zgroza) rozczarowała jeszcze grą która nie jest ani RPG ani Mortal Kombat....Tfu, Tfu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 08:59, LK30 napisał:

Witam, pytanko mam malutkie.. Co w końcu z tym sterowaniem podczas walki? Nie ukrywam, że lubię
RPG własnie dlatego iz nie trzeba rozwalać klawiatury i wyłamywać sobie palców próbując wykrzesać
jakieś dziwaczne kombosy....Najlepszy tryb prowadzenia walki, jak dla mnie oczywiście, to ten
standardowy, jak np. w NWN. A tu piszą i na stronach wieśka też, że kombosy trzeba jednak będzie
krzesać jak hołubce w tancach ludowych...
Czekam na tę grę 3 lata, bardzo nie chciałabym, że by książka którą przeczytałam chyba z 15
razy, na podstawie któej nakręcono najgorszy z możliwych film (zgroza) rozczarowała jeszcze
grą która nie jest ani RPG ani Mortal Kombat....Tfu, Tfu...



Napewno będzie to czystej krwi RPG! sterowanie będzie różne, tylko za pomocą myszki, lub myszki i klawiatury ( WSAD), system walki będzie chyba podobny do tego z Jade Empire...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 08:45, Długi18 napisał:

> A co do grafiki wiedźmina, to statyczne obrazki wyglądają nieźle. To czego się obawiam
to:
> jakość animacji, kolizje modeli przeciwników podczas walk, jakość gore... Jeśli chodzi
o mechanikę
> rozgrywki i ogólnie rzecz biorąc grywalność mam obawy jeszcze większe. Poczekamy zobaczymy.


Pamiętajcie, że grafika ( przynajmiej dla mnie ) nie jest najważniejsza w grach RPG, tylko
klimat i fabuła, co z tego, że gra będzie miała olśniewającą grafike skoro i tak ją odłożymy
bo jest nudna i nie będzie chciało nam się w nią grać....

Dlaczego mamy pamiętać, że grafika dla Ciebie nie jest najważniejsza?:)
Dla mnie na przykład jest równie ważna. Co do fabuły to nie przewiduję fajerwerków. Co do klimatu to przewiduję cekawe momenty i dużo nudnawego "siana".
Do LK30: Zaimplementowany system walki zakłada nieco większą aktywność gracza. Choćby klikanie w odpowiednim momencie aby kontynuować kombosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kombosy trzeba będzie wykrzesać używając uwaga aż 1 przycisku - lewego klawisza myszki, wciskanego w odpowiednim momencie, ale z tego co słyszałem to grę będzie się dało przejść waląc w ten przycisk na pałę (najprawdopodobniej na poziomie łatwym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 09:26, Nufiko napisał:

Kombosy trzeba będzie wykrzesać używając uwaga aż 1 przycisku - lewego klawisza myszki, wciskanego
w odpowiednim momencie, ale z tego co słyszałem to grę będzie się dało przejść waląc w ten
przycisk na pałę (najprawdopodobniej na poziomie łatwym).

No tak, ale oprócz tego prawdopodobnie będzie odpalanie jakichś umiejętności, choćby znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 09:33, flymar napisał:

No tak, ale oprócz tego prawdopodobnie będzie odpalanie jakichś umiejętności, choćby znaków.


Za to odpowiada prawy przycisk myszy, poza tym żeby było łatwiej używać znaków i zmieniać style walki jest jeszcze aktywna pauza czyli stopień skomplikowania jest niezwykle niski.

/EDIT/ Byłbym zapomniał uniki robi się poprzez dwukliknięcie w miejsce obok Geralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 09:38, Nufiko napisał:

> No tak, ale oprócz tego prawdopodobnie będzie odpalanie jakichś umiejętności, choćby znaków.


Za to odpowiada prawy przycisk myszy, poza tym żeby było łatwiej używać znaków i zmieniać style
walki jest jeszcze aktywna pauza czyli stopień skomplikowania jest niezwykle niski.

/EDIT/ Byłbym zapomniał uniki robi się poprzez dwukliknięcie w miejsce obok Geralta.


Tak naprawdę najłatwiej jest używać skrótów na klawiaturze, niezależnie od tego na jakiej kamerze się walczy, np. Z to styl silny, X to szybki, a C to grupowy. Tak samo klawiszami można przełączać się między znakami oraz zmieniać miecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować