Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2009 o 16:35, fearlord napisał:

O to się nie martw na pewno będzie, a twórcy piractwem się zasłaniać nie będą bo prawie
każdy gracz ma dziś legalną kopię Wiedzia na półce

Oj nie każdy ma, chyba że chodzi ci o osoby które kupują większość gier to owszem:) W kontynuację wieśka osobiście wątpię przynajmniej narazie :) Dużo osób kupiło Witchera bo to jeden z nielicznych polskich projektów na taką skalę i to rpg. Martwię się o fabułę kontynuacji, kurczę niby uniwersum wieśka jest cholernie duże ale jednak pomysły mogą się wyczerpać:/ W 1 najlepsze były dialogi i postacie z książki w kontynuacji może tego zabraknąć, a to nadawało grze dodatkowe smaczki (np rozmowa z Talarem, którą w ER okroili a szkoda:/) IMO nigdy nie dowiemy się co tak naprawdę stało się z Geraltem. AS specjalnie napisał takie zakończenie i nawet zrezygnował z pisania kolejnych tomów książki. Wiadomo kiedyś wyjdzie Witcher 2 (po takim zakończeniu musi) jednak wg mnie (jak już wielokrotnie mówiłem) dopiero po wydaniu ROTWW. Wtedy pewnie będą pracować jednocześnie nad konsolowymi wersjami i tą na pcta. Tyle moich wynurzeń na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnim czasy naszła mnie ochota zagrania w przygody dostępne na stronie thewitcher.com. Ściągnąłem i wszystko pięknie, tylko że nie wiem co mam zrobić żeby to działało, gzie to wypakować itp. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 20:44, Vued napisał:

Witam

Ostatnim czasy naszła mnie ochota zagrania w przygody dostępne na stronie thewitcher.com.
Ściągnąłem i wszystko pięknie, tylko że nie wiem co mam zrobić żeby to działało, gzie
to wypakować itp. Pomoże ktoś?

Tu jest wszystko piknie napisane :)
http://www.thewitcher.com/community/pl/www/adventures_install.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No ok, ale ja tego nie kumam... Gdzie ten plik jest? W Mój komputer? Przecież tam same dyski i Moje dokumenty są... A na tej ścieżce :Documents and settingsAll UsersDocumentsWiedźmin też nie mam tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...stawiam, że masz Vistę. Więc robisz tak:
Dysk, na którym są użytkownicy->Użytkownicy (Users)-> Publiczny (Public)-> Dokumenty Publiczne (Public Documents)-> The Witcher

Jeśli masz XP-ka, to niestety już nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam XPka :P No cóż, dzięki za pomoc, może jeszcze jakiś inny gramowicz coś na to zaradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 20:56, Vued napisał:

No ok, ale ja tego nie kumam... Gdzie ten plik jest? W Mój komputer? Przecież tam same
dyski i Moje dokumenty są... A na tej ścieżce :Documents and settingsAll UsersDocumentsWiedźmin
też nie mam tego...


Ten plik się pojawia, jesli masz zainstalowaną przygodę Cena Neutralności.
Taka jeszcze drobna uwaga: musisz przygodę skopiować do dwóch folderów, oprócz tego co podałeś to jeszcze do AllUsers.Windows, gdyż bez tego przygoda się nie uruchomi (przynakmniej ja tak mam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem przygodę do folderu C/Documents and settings/All Users/Dokumenty udostepnione/The Witcher i działa :P Dzięki wszystkim za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 14:34, BoloMaster napisał:

czy obsydianowe serce golema jest składnikiem jakiegoś eliksiru? gdzie mogę znaleźć przepis?

Z tego co pamiętam od Kalksteina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 14:34, BoloMaster napisał:

czy obsydianowe serce golema jest składnikiem jakiegoś eliksiru? gdzie mogę znaleźć przepis?

Jest to składnik do eliksiru dający talenty, a o ile dobrze pamiętam przepis był w wierzy na bagnach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 14:34, BoloMaster napisał:

czy obsydianowe serce golema jest składnikiem jakiegoś eliksiru? gdzie mogę znaleźć przepis?

Przepis dostajesz od Kalksteina

Spoiler

po pokazaniu mu karty od Vaski.



sebastiano444: mutagen z golema nie daje talentów, tylko mutację(Wschód Księżyca, z drzewka Inteligencji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musiałem to przegapić bo teraz muszę pokonać Kościeja i mam kłopot ponieważ nie przygotowałem sobie wcześniej eliksirów (nie miałem bazy alchemicznej) a to bardzo mocny przeciwnik:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 16:13, BoloMaster napisał:

musiałem to przegapić bo teraz muszę pokonać Kościeja i mam kłopot ponieważ nie przygotowałem
sobie wcześniej eliksirów (nie miałem bazy alchemicznej) a to bardzo mocny przeciwnik:(

JA też zapomniałem sobie kiedyś zrobi eliksirów.Ale taktyka jest taka,uciekasz przed Kościejem,stajesz na 2 sekundy i walisz w niego Igini,znów uciekasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Wiedźmina!
Grę posiadałem w EK, oczywiście od premiery, ale dopiero teraz poznałem zakończenie. Różnie to z grą bywało, raz, pod koniec 3 aktu już myślałem, że straciłem zapisy, ale się jednak udało grać dalej ;) Jednak na starym komputerze doszedłem tylko do połowy IV aktu i ostatnio po zakupie ER i instalacji na laptopie skończyłem :D
Cóż, udało mi się uzyskać ten legendarny 50 poziom, na końcu gry miałem 51 (może i dałoby się dobić i do 60, jeśli nie ograniczyli tego twórcy, ale w Krypcie Kruka trzeba by spędzić jeszcze więcej sesji). A, że grałem na normalnym i przeszedłem grę po stronie Zakonu (zemszczę się, może wkrótce wezmę się za stronę rebeliantów), mając ponad 1000 punktów zdrowia po zdobyciu zbroi, gra była zbyt łatwa. Przyznam się, że build postaci na ostatecznym poziomie miałem już właściwie perfekcyjny - Siła, Wytrzymałość, Igni i Aard, oraz Wszystkie style stalowe i srebrny szybki - wymaksowane ;), ze zręczności odpuściłem sobie ten złoty talent z ulepszeniem grupowego, oraz nie zdobyłem tego jednego mutagenu, z inteligencji zostawiłem pozyskiwanie składników i rytuały magii oczyszczenia i życia. Quen i Aksii rozwijałem odrobinę, odpowiednio do 1srebrnego i 2 brązowego, bo też się z nich nie korzystało. Za to Igni genialnym znakiem jest i niszczy wszystko, zwłaszcza, jeśli po odpowiednich ulepszeniach można takich puścić z 5 takich w serii. Również Yrden bardzo cenię. Filtr graficzny po wejściu w niego bardzo ciekawy, ale i tak najlepsze te maki z IV aktu!

Jeśli chodzi o wspomnianego Kościeja - może to wina tego normalnego poziomu i mojej 50-tki, ale naprawdę nic mi nie zrobił. Owszem, ból może raz wywołał i z dwa powalił (chyba, że wypiłem wierzbę, dwa razy dla zabawy z nim walczyłem), ale nawet nie zranił mnie. Ciąłem go jak chciałem i zajął mi z pół minuty, chyba następnym razem go bez znaków i eliksirów z grupowego wezmę, bo naprawdę za łatwo mi było. Azar za pierwszym razem trochę problemów sprawił, ale poszedł, tylko zwłoki wpadły do wody ;P. Za drugim wskutek oślepienia trochę dłużej niż Kościej zajął :/ Jedynie zeugl zdjął mi coś z 1/7 - 1/8 życia, ale i tak padł, choć Zygfryd też był mężny.

Fabuła świetna,

Spoiler

tylko ta kwestia Alvina :/ Rozumiem, że kontynuacja musi być, ale aż tak urwać sprawę? Również nie zauważyłem konsekwencji tego, co mu się mówiło w IV akcie, ale sprawdzę za drugim razem, jak to wyjdzie. Ciekawa też kwestia tego filmiku kończącego, kocie oczy, jak u Geralta... ;)

Cóż, robić dwójkę, jeszcze lepszą, dłuższą i wspanialszą oczywiście! Poza tym brak jakiegoś prawdziwie wielkiego boju, jakiejś soczystej bitki, która pokazałaby potencjał wysoko rozwiniętej postaci, ale widać tacy wrogowie się nie narodzili. Na szczęście są odpowiednie mody.

Krótko mówiąc - Triss ssie, ale tym razem będę musiał ją wybrać. Wielka gra i naprawdę, mamy wspaniały wkład w rynek gier. Ech, byle do dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2009 o 19:31, Liqid napisał:


Fabuła świetna,

Spoiler

tylko ta kwestia Alvina :/ Rozumiem, że kontynuacja musi być, ale
aż tak urwać sprawę? Również nie zauważyłem konsekwencji tego, co mu się mówiło w IV
akcie, ale sprawdzę za drugim razem, jak to wyjdzie. Ciekawa też kwestia tego filmiku
kończącego, kocie oczy, jak u Geralta... ;)



Spoiler

Ja mysle, ze Alvin i Jakub De Aldersberg to ta sama osoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, jeszcze jedno, coś czego mi akurat bardzo w grze brakuje. Przydałaby się możliwość obejrzenia retrospekcji, tak jak znanych wszystkim "kart". Te scenki są moim zdaniem na tyle ciekawe, że dobrze byłoby móc sobie wielokrotnie je przypominać, tymczasem raz się zobaczy i tyle :(. Wiele ilustracji jest naprawdę pięknych, choćby ta z odczarowania z Jaskrem i siostrami, naprawdę byłoby to coś niezłego.

GoldOx:

Spoiler

Też wpadłem na ten pomysł, jak amulet zobaczyłem ale nic tutaj nie jest wiadome. Wątpię, by z tej przyczyny Alvina w kontynuacji (?!) nie było. Możliwe, że nawet twórcy nie wiedzą jeszcze jak potoczy się ten wątek, ale sprawa nie jest jednoznaczna. Fakt - to co Alvinowi powie się w IV akcie, odpowiada wizji Mistrza, ale wciąż coś tu nie pasuje. Jest nad czym się zastanawiać.



A właśnie - niezła byłaby opcja użycia zapisu z podstawki w tej_kontunuacji_która_będzie_dopiero_po_wersji_konsolowej , wydaje się to rozsądne (i trudne!) ze względu na te wszystkie wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 20:55, Liqid napisał:

GoldOx:

Spoiler

Też wpadłem na ten pomysł, jak amulet zobaczyłem ale nic tutaj nie
jest wiadome. Wątpię, by z tej przyczyny Alvina w kontynuacji (?!) nie było. Możliwe,
że nawet twórcy nie wiedzą jeszcze jak potoczy się ten wątek, ale sprawa nie jest jednoznaczna.
Fakt - to co Alvinowi powie się w IV akcie, odpowiada wizji Mistrza, ale wciąż coś tu
nie pasuje. Jest nad czym się zastanawiać.


Spoiler

To raczej na pewno jest Alvin, a i twórcy o tym wiedzą :) A skąd wiem? Ano kiedyś przeglądałem sobie poradnik (po przejściu gry, żeby nie było!) i tam było, że to co powie Mistrz zależy, od (uwaga, skup się)...(mówię, żebyś się skupił! no...) jak odpowiemy na pytanie Alvina dotyczące głosów umarłych w IV akcie. Ale mam nadzieję, że twórcy Alvina w jakiś sposób wskrzeszą- polubiłem chłopaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 19:31, Liqid napisał:

Spoiler

Również nie zauważyłem konsekwencji tego, co mu się mówiło w IV akcie, ale sprawdzę za drugim razem, jak to wyjdzie.


Spoiler

Jeśli nie zauważyłeś, zerknij do poradnika, dział Spoilery z Epilogu. Rozmowami z Alvinem w IV akcie kształtujemy światopogląd przyszłego Wielkiego Mistrza Zakonu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować