Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2009 o 11:49, Lukas1992 napisał:

> Mam pytanie-W przypiętym poscie na samej górze jest napisane,że gra toczy się po
wydarzeniach
> z sagi.Otóż w grze pojawia się Triss Merigold,a w "Mieczy Przeznaczenia" w ostatnim
rozdziale
> "Coś Więcej" było wyraźnie napisane na manhirzeże zgineła wraz z 14 innymi czarodziejami,może

> mi ktoś to wyjaśnić?

Spoiler

Po prostu pomylili się znaleźli nie te zwłoki co trzeba, myśleli ze to
ona zginęła ,a tak nie było. Wyjaśnione jest to w "krew elfów"


sorry za podwójny ale zamiast edytuj dałem odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 11:38, Chlorofil napisał:

A i jeszcze dwa pytanka mam co do poradnika. Jest tam opisane jak zdobyć karty xD i czy jest solucja do dwóch modów ?

Nie. Nie ma rozdziału "jak przeruchać wszystkie możliwe postaci". Mody "Cena neutralności" i "Efekt uboczny" też nie są opisane w poradniku - pojawiły się przecież długo po premierze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 14:40, rirson napisał:

Witam wszystkich kiedy dostajemy księżycowe ostrze??

W 5 akcie od Łowczego, jeżeli oddamy wszystkie 10 trofeów(po 2 w każdym akcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 15:19, Lfdracon napisał:

> Witam wszystkich kiedy dostajemy księżycowe ostrze??
W 5 akcie od Łowczego, jeżeli oddamy wszystkie 10 trofeów(po 2 w każdym akcie).

Albo do wyboru jest Mahakamski Shill (stalowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem coś śmiesznego przeglądając swoje zarejestrowane gry. Widać, że komuś się ewidentnie nie chce zrobić okładki porządnie...

20090102161116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę wstyd zadawać takie pytania, jeśli się grę przechodzi 4 raz, ale teraz postanowiłem stworzyć postać bardziej w stronę znaków niż machania żyletą... Czy dystansowy Igni jakoś różni się w wyglądzie od tego zwykłego? Bo nie wiem, co rzucam ;P

Druga sprawa - czy żeby rzucić dystansowy Igni, muszę mieć opcję dystansową właśnie na tym samym poziomie, co "główny" znak? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 18:37, szypek26 napisał:

Trochę wstyd zadawać takie pytania, jeśli się grę przechodzi 4 raz, ale teraz postanowiłem
stworzyć postać bardziej w stronę znaków niż machania żyletą... Czy dystansowy Igni jakoś
różni się w wyglądzie od tego zwykłego? Bo nie wiem, co rzucam ;P

Druga sprawa - czy żeby rzucić dystansowy Igni, muszę mieć opcję dystansową właśnie na
tym samym poziomie, co "główny" znak? ;D

1. Zamiast czegoś w rodzaju "fali ognia", Geralt robi kulę w której zawarte są obrażenia, a po trafieniu w cel, kula wybucha.
2. Jest to umiejętność, której opcję ulepszenia pojawiają się wraz z ulepszeniem, jak to nazwałeś, "głównego znaku" :P. Więc jeśli masz ulepszony ZG (znak gł.) na, dajmy na to, 5 poziom, a ZD (znak dys.) na 0, to musisz pierw dać 1, 2 etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 18:42, plada napisał:

2. Jest to umiejętność, której opcję ulepszenia pojawiają się wraz z ulepszeniem, jak
to nazwałeś, "głównego znaku" :P. Więc jeśli masz ulepszony ZG (znak gł.) na, dajmy na
to, 5 poziom, a ZD (znak dys.) na 0, to musisz pierw dać 1, 2 etc.

Mi chodzi o to, czy mając "główny" na 5 poziomie, muszę dystansowy też pakować na 5, czy mogę np. na 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 19:00, szypek26 napisał:

> 2. Jest to umiejętność, której opcję ulepszenia pojawiają się wraz z ulepszeniem,
jak
> to nazwałeś, "głównego znaku" :P. Więc jeśli masz ulepszony ZG (znak gł.) na, dajmy
na
> to, 5 poziom, a ZD (znak dys.) na 0, to musisz pierw dać 1, 2 etc.
Mi chodzi o to, czy mając "główny" na 5 poziomie, muszę dystansowy też pakować na 5,
czy mogę np. na 3?

może być na trzecim ale bedzie o wiele słabszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 19:00, szypek26 napisał:

Mi chodzi o to, czy mając "główny" na 5 poziomie, muszę dystansowy też pakować na 5,
czy mogę np. na 3?

Tak, możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem 2gi raz Wiedźmina i powiem, że podobał mi się jeszcze bardziej niż za pierwszym razem, ale to pewnie wina tego, że większości rzeczy już nie pamiętałem kiedy przechodziłem 1szy raz.

Teraz chciałbym się Was o coś zapytac, podobno ten problem był już gdzieś rozwijany.

Spoiler

Kiedy na ostatnim filmie wiedźmin zabija innego wiedźmina/złodzieja jest nim bardzo zszokowany, tak jakby był to ktoś znajomy. Czy może to byc Alvin? Choc raczej to byłoby nie realne, gdyż chłopak nie mógł tak szybko dorosnąc.... Mutacja?! A może to po porstu zwyky złodziej, który nie był raczej związany z grą?
Wiem, że może głupie "szukanie", ale jakoś za mną chodzi to od wczoraj :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się wydaje trochę dziwne no bo teoretycznie chłopak nie mógł by tak szybko urosnąć (chyba nawet mutacje tego nie przyspieszają) ale to na pewno był jakiś inny wiedźmin, kto wie może wszystko się wyjaśni w drugiej części :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 12:02, graczomaniak napisał:

Ukończyłem 2gi raz Wiedźmina i powiem, że podobał mi się jeszcze bardziej niż za pierwszym
razem, ale to pewnie wina tego, że większości rzeczy już nie pamiętałem kiedy przechodziłem
1szy raz.

Teraz chciałbym się Was o coś zapytac, podobno ten problem był już gdzieś rozwijany.

Spoiler

Kiedy na ostatnim filmie wiedźmin zabija innego wiedźmina/złodzieja jest nim bardzo
zszokowany, tak jakby był to ktoś znajomy. Czy może to byc Alvin? Choc raczej to byłoby
nie realne, gdyż chłopak nie mógł tak szybko dorosnąc.... Mutacja?! A może to po porstu
zwyky złodziej, który nie był raczej związany z grą?
Wiem, że może głupie "szukanie", ale jakoś za mną chodzi to od wczoraj :P.




Nie wiem czy uzyc spojlera czy nie, ale uzyje ;x

Spoiler

Moim zdaniem Alvin to Wielki Mistrz Zakonu(wiem ze troche nie mogl tak szybko urosnac ale moze uzyl nieswiadomie magii?). Co do Wiedzmina ktory nas zaatakowal w koncowym filmiku nie mam pojecia kto to byl. Zapewno z jakiejs innej szkoly Wiedzminskiej ktory mial za zadanie zabic Geralta. Wiecej mi sie nie chce nad tym rozmyslac(bo i po co?) wszystkiego pewnie dowimy sie w 2 czesci gry(o ile takowa bedzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Spoiler

mial za zadanie zabic Geralta.


Spoiler

Więc dlaczego jego głównym celem był Foltest? <_<
Zgadzam się z tym, że Alvin jest Wielkim Mistrzem - tym, co zastanawiają się, jak tak szybko wyrósł, przypomnę, że podczas bójki w Odmętach teleportował się do nieznanego miejsca i czasu. Więc bardzo możliwe, że jako dzieciak pojawił się na kilkanaście/-dziesiąt lat przed wydarzeniami z gry i wyrósł na Wielkiego Mistrza.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ale to by wychodziło na to, że Wielki Mistrz dopiero musiał się pojawic na końcu gry, bo jak inaczej? Skoro miałby nim byc Alvin to przecież nie mógł byc w 2 miejscach o tej samej porze i w innej postaci. Skoro rozmawialiśmy wiele razy z Alvinem, to był on chłopcem, a Wielki Mistrz? O Wielkim Mistrzu nie było mowy, ale wiadome było, że jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Alvin miał taki sam dar jak Ciri z książek - potrafił się przemieszczać nie tylko przez przestrzeń ale i przez czas (nie zawsze mając nad tym kontrolę), Po wydarzeniach w Akcie IV Alvin nieumyślnie "skoczył" przez spiralę wiele lat w przeszłość (i tak miał szczęście że wylądował w tym samym świecie) po czym normalnie dorósł i został Wielkim Mistrzem. W ten sposób w czasie w którym toczy się gra Alvin istnieje w dwóch osobach - jako dziecko i jako dorosły człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w I Akcie gry.

Czy jak wykonam wszystkie zadania główne. Rozpoczyna się II Akt ? Czy będę mógł jeszcze zrobić questy poboczne z I Aktu po wykonaniu głównych ? Czy już przepadnie taka możliwość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 13:05, Chlorofil napisał:

Jestem w I Akcie gry.

Czy jak wykonam wszystkie zadania główne. Rozpoczyna się II Akt ? Czy będę mógł jeszcze
zrobić questy poboczne z I Aktu po wykonaniu głównych ? Czy już przepadnie taka możliwość
?


Lepiej wykonaj zadania poboczne jak najwcześniej, bo potem mogąsię pojawić....problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować