Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2010 o 11:12, KannX napisał:

Też miałem wczoraj problem z tym zadaniem. Jaskier pojawia się w maliniaku między 19-tą
a 20-tą. Pomedytuj w karczmie do godziny 19-tej i wtedy idź na pola. Medytacja na polach
nic nie daje, musisz przejść z Wioski na Pola pomiędzy 19-tą a 20-tą. Wtedy Jaskier
tam na pewno będzie :)


A ja durny czekałem na polach... Jeszcze wczoraj mi się udało, bo postanowiłem przejść się do karczmy, a że akurat trafiłem na odpowiednią godzinę... Potem już wszystko samo się ułożyło bez problemów. Mam tylko pytanie, prawdopodobnie się powtórzę: zaraz po odczarowaniu Aliny pojawiła się Celina, dałem jej wianek i zniknęła, a Geralt powiedział Julianowi, że nie udało mu się odczarować Celiny. O co chodzi więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 11:31, JayC napisał:

zaraz po odczarowaniu
Aliny pojawiła się Celina, dałem jej wianek i zniknęła, a Geralt powiedział Julianowi,
że nie udało mu się odczarować Celiny. O co chodzi więc?


Miałem to samo, nawet wczytałem dwa razy sejwa z nadzieją że gra ''zaskoczy'', ale się nie udało. Widocznie błąd gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 11:36, KannX napisał:

/.../

Ja natomiast odczarowałem tylko Alinę, a Julianowi powiedziałem, że obydwie siostry są już wolne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 14:21, Sandro napisał:

> /.../
Ja natomiast odczarowałem tylko Alinę, a Julianowi powiedziałem, że obydwie siostry są
już wolne :D


Ty kłamczuchu :P Może błąd polega na tym, że jak odczarujemy obie to gra zalicza nam jedną, a jak jedną to obie - na to wychodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem postawienia premierowego Wieśka na półce, obok sagi. Czy edycja premierowa, nie-rozszerzona wykonana jest z gorszego papieru? Chodzi oczywiście o pudełko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 15:41, Woo-Cash napisał:

Noszę się z zamiarem postawienia premierowego Wieśka na półce, obok sagi. Czy edycja
premierowa, nie-rozszerzona wykonana jest z gorszego papieru? Chodzi oczywiście o pudełko
;)


Edycja premierowa, nie-rozszerzona moim zdaniem wygląda lepiej niż rozszerzona. Po pierwsze: pudełko jest matowe z błyszczącym medalionem. Sprawia naprawdę dobre wrażenie. Po drugie: nie ma nadrukowanych odznaczeń, jakie Wiedźmin zebrał (w przeciwieństwie do edycji rozszerzonej). Sam ustawiłem na półce pudło z EK, obok pudełko z edycji premierowej, obok pudełko edycji rozszerzonej i Wiedźmińską Sagę. Mam więc Wiedźmińską Półkę xD. W każdym razie, pudełko edycji premierowej jest o wiele ładniejsze od rozszerzonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 15:41, Woo-Cash napisał:

Noszę się z zamiarem postawienia premierowego Wieśka na półce, obok sagi. Czy edycja
premierowa, nie-rozszerzona wykonana jest z gorszego papieru? Chodzi oczywiście o pudełko
;)

Tyle co kolega wyżej z tym, że u mnie premierowa edycja powoli blaknie. Tak czy siak ładnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Zahin Schmartz nie chce dać mi miecza mimo, że dałem mu wszystkie zęby poza zębem słynnego pięściarza, który i tak jest opcjonalny, a którego nie dostanę, bo przez pomyłkę nie pobiłem Zelesta Mechta w IV akcie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 21:56, JayC napisał:

Dlaczego Zahin Schmartz nie chce dać mi miecza mimo, że dałem mu wszystkie zęby poza
zębem słynnego pięściarza, który i tak jest opcjonalny, a którego nie dostanę, bo przez
pomyłkę nie pobiłem Zelesta Mechta w IV akcie? xD

Bo Zelest jest w V akcie. A dałeś mu ząb psa (bestii)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 21:56, JayC napisał:

Dlaczego Zahin Schmartz nie chce dać mi miecza mimo, że dałem mu wszystkie zęby poza
zębem słynnego pięściarza, który i tak jest opcjonalny, a którego nie dostanę, bo przez
pomyłkę nie pobiłem Zelesta Mechta w IV akcie? xD


Do zdobycia tego wypasłego miecza wymagane jest oddanie zęba słynnego pięściarza. Bez tego miecza nie dostaniesz. W sumie nie wiem czemu jest podział na zęby główne i dodatkowe. Jak na moje oko to wszystkie liczą się tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do skończenia tego questa nie jest potrzebna czaszka barghesta i ząb pięściarza, ale można je oddać.
Ale aby otrzymać Sihilla musisz oddać ząb pięściarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 00:46, KannX napisał:

A Zelest Mecht jest w czwartym akcie. W piątym jest mistrz Zdenek :)


Spoiler

Z którym nie powalczysz, jeśli nie pokonałeś Zelesta w IV akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem grę po raz czwarty (jeśli dobrze pamiętam). Grało mi się tak samo wyśmienicie jak za pierwszym razem. Gruba gra, jedna z najtłustszych w jakie grałem :) Chyba za niedługo przejdę ją ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 23:22, Krzycho napisał:

Do skończenia tego questa nie jest potrzebna czaszka barghesta i ząb pięściarza, ale
można je oddać.
Ale aby otrzymać Sihilla musisz oddać ząb pięściarza.


Kuźwaaaaaaaaaa, zasugerowałem się tym, że ten ząb jest opcjonalny, więc nawet się nie przejąłem tym, że zapomniałem pobić Zelesta... Poza tym Zelesta pobiłem, tylko nie zasejwowałem i mi wywaliło grę, potem zapomniałem już go bić i buba. Ale za to jestem legendą pokera, dokonałem czegoś, co nie udało mi się nigdy dotąd xD.

@KannX: Zgadzam się. Też kończę właśnie chyba 4 czy 5 raz Wiedźmina i znów gra mi się w niego wyśmienicie. Niby gram z modem, ale teraz na tym etapie gra już jest za łatwa (wszystkie atrybuty rozwinięte na max, style walki mieczem praktycznie też, 3 znaki na 2 poziomie). Na początku sprawiała trochę trudności, było powiedziałbym przyjemnie trudno, a teraz wróciły zagrywki sprzed moda, kiedy to latałem po całej krypcie ściągając na siebie wszystkie potwory i rozwalając je stylem grupowym. Niemniej jednak gra nadal jest przyjemna i z niecierpliwością czekam na dwójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj przeszedłem, ale dopiero drugi raz, chociaż grę mam od premiery.
I tylko umocniłem się w przekonaniu, że to jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Za pierwszym przejściem grałem bez czytania książek, jedynie dwa opowiadania (Wiedźmin i Wieczny Ogień) a przed drugim podejściem przeczytałem je i gra się jeszcze fajniej, wyłapuje się dużo nawiązań. ;d


A i polecam FCR Mod, stawia na realizm, walki są szybsze, wiedźmin to wiedźmin i nie będzie szlachtował byle wieśniaka przez pół minuty, wystarczą dwa cięcia. Ale już na potwory trzeba się przygotować. W końcu musiałem używać eliksirów i olejów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać czeka mnie jeszcze jedno podejście do Wiedźmina przed premierą dwójki z FCR Modem, do tej pory grałem na Flash Modzie. Ciekawe, jak z sejwami z jedynki w dwójce z wersji podkręconych modami - wszak w "modowanych" grach zdobywa się więcej doświadczenia, a co za tym idzie - zdobywa się większy poziom. Przynajmniej ja jeszcze w IV akcie miałem już wszystkie atrybuty na max, w Epilogu będę miał najlepiej wykokszonego Geralta ever. Mam nadzieję, że nic się nie posypie, bo z całym szacunkiem do gry, jest genialna, ale chyba kolejnej próby przejścia na czystej grze się nie podejmę xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najniższy możliwy, chyba się nazywał "normalny".


Wie ktoś jak to będzie z przenoszeniem sejwów do W2, czy będą działać te z FCR czy musiałbym na czysto przejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 17:39, Krzycho napisał:

Wie ktoś jak to będzie z przenoszeniem sejwów do W2, czy będą działać te z FCR czy musiałbym
na czysto przejść?

Oficjalnie nie będą wspierane. Ale nigdy nie wiadomo, może zadziałają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować