Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Hmmm, normalna gra zajęła mi 70 godzin ze zdobywaniem wszystkiego, ciekawe ile zajęłoby mi z tym FCR. Jednak osobiścien ie odczuwam potrzeby takiej, gra jest już doskonała i nie wiem czym mogłoby to mnie przyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 18:56, Ichibanboshi-kun napisał:

Hmmm, normalna gra zajęła mi 70 godzin ze zdobywaniem wszystkiego, ciekawe ile zajęłoby
mi z tym FCR. Jednak osobiścien ie odczuwam potrzeby takiej, gra jest już doskonała i
nie wiem czym mogłoby to mnie przyciągnąć.


Gra jest doskonała, fakt, ale jest za prosta nawet na trudnym poziomie w podstawowej wersji. Mody wprowadzają ciekawe ulepszenia, zmniejszają siłę ataków Geralta w stosunku do określonych wrogów, niektórym zwiększają ilość punktów życia, osłabiają niektóre efekty, ogólnie wpływają na mechanikę gry, a FlashMod wprowadza wizualne rany xD.

Właśnie skończyłem grę po raz n-ty i naprawdę po raz kolejny jestem pod wrażeniem. Wiedźmin jest grą, w którą grałem najdłużej (na moim profilu na xfire wyżej jest tylko MapleStory, które jest mmorpgiem) i do którego wracam najczęściej (jest jeszcze Diablo II, ale od niego zrobiłem dłuższą przerwę). Gra za każdym razem zaskakuje mnie czymś nowym, a wciąż jeszcze są w niej rzeczy, których nie odkryłem (konsekwencje niektórych wyborów - gram raczej tak samo za każdym razem, po prostu takie są moje przekonania i trudno mi zmienić to czy tamto). Sejw pod dwójkę przygotowany, zakończyłem grę chyba na 43 poziomie, pod koniec gry byłem prawdziwą maszyną do zabijania, a na finalną walkę tak nafaszerowałem się eliksirami, że zbrakło miejsca na pokazanie wszystkich efektów (a toksyczność wciąż koło połowy... ach, talenty i albedo...). Chyba zrobię sobie przerwę i za jakiś czas wrócę do jedynki, tym razem na FCR Modzie, postaram się przejść tą grę kompletnie odwrotnie, niż zazwyczaj ją przechodzę, a na pewno nie będzie mi łatwo... zabić postacie, które darzę sympatią, wybrać coś przeciw sobie... ale cóż, trzeba :). Z niecierpliwością czekam na dwójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sobie odswieze Wiedzmina jakos na dniach. Chcialem grac z FCR modem, ale przejde na czysto zeby miec save pod dwojke. Moze jeszcze kiedys przyjdzie pora na moda, np jak bede robil jakis maraton z Wiedzminem:) Widac tutaj fenomen Wiedzmina w dzisiejszych czasach, bedzie to moje 4 przejscie gry a w zaden sposob nie odczuwam tego, zeby gra mogla byc monotonna albo nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 21:50, JayC napisał:

Gra za każdym razem zaskakuje mnie czymś nowym, a wciąż
jeszcze są w niej rzeczy, których nie odkryłem (konsekwencje niektórych wyborów - gram
raczej tak samo za każdym razem, po prostu takie są moje przekonania i trudno mi zmienić
to czy tamto).


Mam tak samo. Muszę w końcu przejść grę jako ten ''zły'', zabijając kogo się da i dokonując niegodnych wiedźmina wyborów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 18:37, Witcher1990 napisał:

A kiedy przejdziesz jako Kannx chędożąc wszystko co się rusza?:D


Ostatnio prawie mi się udało, zapomniałem jedynie Rozalindy przechędożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Pytanie- chcę kupić Wiedźmaka grę, ale nie czytałem jeszcze sagi wiedźmińskiej, coś stracę? Gra powtarza fabułę sagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 19:14, Budo napisał:

Pytanie- chcę kupić Wiedźmaka grę, ale nie czytałem jeszcze sagi wiedźmińskiej, coś stracę?


Sporo. Zdecydowanie warto przeczytać - książki przedstawiają nie tylko przeszłość Geralta i jego bliskich, ale są też niejako encyklopedią wiedźminlandu. Gra sprawia więcej satysfakcji, gdy widzisz wszystkie niuanse świata przedstawionego. Poza tym to świetna lektura. :) Polecam zacząć od "Ostatniego życzenia", a następnie od "Miecza przeznaczenia".

Dnia 12.12.2010 o 19:14, Budo napisał:

Gra powtarza fabułę sagi?


Nie, ale jeden karczmarz może walnąć konkretny spoiler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 19:14, Budo napisał:

Pytanie- chcę kupić Wiedźmaka grę, ale nie czytałem jeszcze sagi wiedźmińskiej, coś stracę?
Gra powtarza fabułę sagi?


Jeśli chodzi o fabułę gry to była od początku tak konstruowana, by ludzie nie czytający sagi niewiele stracili i odnajdywali się w świecie, ale osoba, która przeczytała już książki, odnajdzie wiele smaczków i "odnośni" do sagi. Zdecydowanie warto przeczytać książkę, po pierwsze warto ze względu na samą książkę, po drugie - dla smaczków w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 19:24, Vojtas napisał:

Nie, ale jeden karczmarz może walnąć konkretny spoiler.


No fakt, wali jak z armaty tym spoilerem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2010 o 19:40, KannX napisał:

No fakt, wali jak z armaty tym spoilerem :)


Możesz napisać konkretnie o co chodzi, bo chyba nie pamiętam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2010 o 19:40, KannX napisał:

No fakt, wali jak z armaty tym spoilerem :)


Możesz napisać konkretnie o co chodzi, bo chyba nie pamiętam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 20:04, damlon napisał:

Możesz napisać konkretnie o co chodzi, bo chyba nie pamiętam :P


Czwarty epizod, wioska Odmenty, karczmarz opowiada o Ciri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 20:10, KannX napisał:

Czwarty epizod, wioska Odmenty, karczmarz opowiada o Ciri.

Karczmarz właściwie streszcza całą sagę :) Miło się go słuchało po lekturze, ale gdybym na niego natrafił w trakcie bądź przed czytaniem sagi to bym się mocno wkurzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 20:31, Sandro napisał:

> Czwarty epizod, wioska Odmenty, karczmarz opowiada o Ciri.
Karczmarz właściwie streszcza całą sagę :) Miło się go słuchało po lekturze, ale gdybym
na niego natrafił w trakcie bądź przed czytaniem sagi to bym się mocno wkurzył.


Spojler-man: Batman to Bruce Wayne, Harry Potter zabija Voldemorta, Ciri to postać tragiczna... jednym słowem: karczmarz z Odmętów xD. Niemniej jednak zgadzam się z przedmówcą: fajnie się słucha, jak się wie, o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 20:36, JayC napisał:

Harry Potter zabija Voldemorta

No co Ty? Nie czytałem jeszcze Insygni Śmierci. Poważnie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki... no to giera poczeka aż czytnę sagę, a potrwa to pewnie z pół roku biorąc pod uwagę, że mam 400 stron jeszcze jednej książki do obczajenia, a czasu brak ><
Chyba, że w ogóle oleję czytanie Wiedźmina. Lektur wokół nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 23:00, Budo napisał:

Dobra dzięki... no to giera poczeka aż czytnę sagę, a potrwa to pewnie z pół roku biorąc
pod uwagę, że mam 400 stron jeszcze jednej książki do obczajenia, a czasu brak ><
Chyba, że w ogóle oleję czytanie Wiedźmina. Lektur wokół nie brakuje.


No olewaj Wieśka, po prostu zmień priorytety tu i ówdzie. ;)
A jak już naprawdę nie możesz się doczekać, to przeczytaj opowiadania (2 tytuły, które wymieniłem, to właśnie antologie opowiadań).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj Vojtasa priorytety muszą być! Twoim i moim jest masa:D
Chyba, że sobie wieśka w audiobooku załatwisz i będziesz słuchał?
A książkę szybko się czyta, jak się streścisz to 2-3miesiące i cała saga Twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować