Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2007 o 21:57, Gall historyk napisał:


> Wiedźmin bardziej oczekiwany niż Assassin Creed czy Fallout 3 ! WOW!

No właśnie zdziwiło mnie to ale jednak rozpiera duma że Polacy potrafią:)

Wreszcie może na zachodzie poza Wałęsą Małyszem i Kubicom będziemy znani z gier!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 22:01, Bartek 93 napisał:

>
> > Wiedźmin bardziej oczekiwany niż Assassin Creed czy Fallout 3 ! WOW!
>
> No właśnie zdziwiło mnie to ale jednak rozpiera duma że Polacy potrafią:)
Wreszcie może na zachodzie poza Wałęsą Małyszem i Kubicom będziemy znani z gier!


Oby... Ale ja mam nadzieję, że Wiedźmin pozamiata wszystkie inne RPG-i. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 22:03, lewak napisał:

Oby... Ale ja mam nadzieję, że Wiedźmin pozamiata wszystkie inne RPG-i. :)


Z takimi oczekiwaniami będzie musiał solidnie machać miotłą. Ale - Polacy nie gęsi, w swoje gry też grają. Eeee, no, zagrają. Prawda?
Chociaż 7 miejsce na TAKIEJ liście naprawdę robi wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 22:13, DJ Szlafrok napisał:

> Oby... Ale ja mam nadzieję, że Wiedźmin pozamiata wszystkie inne RPG-i. :)

Z takimi oczekiwaniami będzie musiał solidnie machać miotłą. Ale - Polacy nie gęsi, w swoje
gry też grają. Eeee, no, zagrają. Prawda?
Chociaż 7 miejsce na TAKIEJ liście naprawdę robi wrażenie.


Ja tam Wiedźmina kupię, Hellgate nie. Nie podobają mi się klimat postapokaliptycznego Londynu. A wiedźminowski świat fantsy jak najbardziej.

A tak z innej beczki: Co robi Crysis przed StarCraftem II?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 22:16, lewak napisał:

A tak z innej beczki: Co robi Crysis przed StarCraftem II?

E... siedzi? A tak serio, no cóż... tak ludziska zagłosowały XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 22:16, lewak napisał:

Ja tam Wiedźmina kupię, Hellgate nie. Nie podobają mi się klimat postapokaliptycznego Londynu.
A wiedźminowski świat fantsy jak najbardziej.


Mi również, chociaż Hellgate zapowiada się nieźle, jeśli nie świetnie.

Dnia 18.09.2007 o 22:16, lewak napisał:

A tak z innej beczki: Co robi Crysis przed StarCraftem II?


Grafika. No bo co innego (oprócz legendy) może skusić masowego odbiorcę? Chyba tylko reklamy Plusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 22:20, DJ Szlafrok napisał:

> A tak z innej beczki: Co robi Crysis przed StarCraftem II?

Grafika. No bo co innego (oprócz legendy) może skusić masowego odbiorcę? Chyba tylko reklamy
Plusa...

I tak większość zwykłych śmiertelników nie osiągnie max tego, co potrafi Crysis. A możliwe, że okaże się masą fajerwerków z cienką fabułą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 22:23, lewak napisał:

I tak większość zwykłych śmiertelników nie osiągnie max tego, co potrafi Crysis. A możliwe,
że okaże się masą fajerwerków z cienką fabułą...


No, ale od tego jest inny temat.
Ja nie miał bym nic przeciwko, gdyby w Wiedźminie było odwrotnie. No, może tak - ładnie i głęboko. Łał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 22:20, DJ Szlafrok napisał:

Mi również, chociaż Hellgate zapowiada się nieźle, jeśli nie świetnie.

> A tak z innej beczki: Co robi Crysis przed StarCraftem II?

Grafika. No bo co innego (oprócz legendy) może skusić masowego odbiorcę? Chyba tylko reklamy
Plusa...


A mi się wydaje, że to jest kwestia "hot product" - premiera Crysisa już niedługo, a na Starcrafta II jeszcze nam przyjdzie trochę poczekać. Myślę, że kiedy Starcraft II będzie w stanie "hot", to ludziskami zawrze i wyskoczy na szczyt tej śmiesznej listy, która stanowi dla SC2 przekąskę po obiedzie.:)
Gratulacje dla Wiedźmina. Coraz mniejsze mam wątpliwości co do tego tytułu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 22:28, DJ Szlafrok napisał:

> I tak większość zwykłych śmiertelników nie osiągnie max tego, co potrafi Crysis. A możliwe,

> że okaże się masą fajerwerków z cienką fabułą...

No, ale od tego jest inny temat.
Ja nie miał bym nic przeciwko, gdyby w Wiedźminie było odwrotnie. No, może tak - ładnie i głęboko.
Łał.


Sorry, zapomniałem się. ;) Ale mam nadzieję, że Wiedźmin będzie miał świetny gameplay i fabułę. Nie musi mieć świetnej grafiki - wolałbym, aby miał mniejsze wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 22:31, lewak napisał:

Sorry, zapomniałem się. ;) Ale mam nadzieję, że Wiedźmin będzie miał świetny gameplay i fabułę.
Nie musi mieć świetnej grafiki - wolałbym, aby miał mniejsze wymagania.


Słaba grafika to bynajmniej nie jest klucz do sukcesu , za to jest gwarancją sprzedaży mniejszej ilości egzemplarzy gry.Najlepiej , gdy wszystkie elementy są odpowiednio dopracowane i tylko wtedy można mówić o sukcesie.Wiedźmin wcale nie ma zbyt wielkich wymagań w porównaniu z innymi nowymi grami , a dodatkowe ich zmniejszenie skutkowałoby naprawdę niedzisiejszą grafiką.Przecież nowej produkcji nie można adresować do posiadaczy starych komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle, ze akurat u nas posiadaczy starych komputerów jest zdecydowana wiekszośc... a nawet jesli nie są takie stare, to nie są tez najmocniejsze.
zresztą spójrz na crysis - kto to u nas kupi?
uważam że wiedźmin winien mieć średnie wymagania sprzętowe - wówczas ten ze słabym kompem pogra, tyle ze z lekkim dyskomfortem (co tak naprawde mozna przeboleć jesli gra jest dobra) a ten z mocnym sprzetem również bedzie happy bo mu sie nawet procek nie zdazy dobrze nagrzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 09:13, castlerock napisał:

tyle, ze akurat u nas posiadaczy starych komputerów jest zdecydowana wiekszośc... a nawet jesli
nie są takie stare, to nie są tez najmocniejsze.
zresztą spójrz na crysis - kto to u nas kupi?


Ja być może kupię, ale nie od razu... poczytam dużo recenzji, opinii graczy... jeśli wyjdzie z tego gra z super grafiką i słabą fabułą to nie kupie wtedy... nigdy w grach na grafikę nie patrze w pierwszej kolejności...

Dnia 19.09.2007 o 09:13, castlerock napisał:

uważam że wiedźmin winien mieć średnie wymagania sprzętowe - wówczas ten ze słabym kompem pogra,
tyle ze z lekkim dyskomfortem (co tak naprawde mozna przeboleć jesli gra jest dobra) a ten
z mocnym sprzetem również bedzie happy bo mu sie nawet procek nie zdazy dobrze nagrzać :)


W tej chwili wymagania Wiedźmina mi wiszą, niezależnie od tego jakie będą i tak zagram komfortowo :D

Oczywiście im niższe wymagania tym lepiej dla innych graczy, bo tak jak napisałeś nie każdy ma super sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 09:50, hunter22 napisał:

Oczywiście im niższe wymagania tym lepiej dla innych graczy, bo tak jak napisałeś nie każdy
ma super sprzęt.


Niby tak , ale nie do końca.Nie można tworzyć nowej gry z myślą o starym sprzęcie.Osoby , które nie dysponują teraz odpowiednim komputerem , mogą zagrać trochę później.Przecież podobnie jest nawet z Windowsem.Ma swoje wymagania i Vista nie pośmiga na 4 letnim sprzęcie , ale trudno twierdzić , iż powinniśmy ciągle na 95 pracować.Nie wszystkich stać na nowe gry i zmianę kompa co 2-3 lata , ale to nie oznacza , że rozwój branży ma się zatrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 11:18, KrzychW napisał:

> Oczywiście im niższe wymagania tym lepiej dla innych graczy, bo tak jak napisałeś nie
każdy
> ma super sprzęt.

Niby tak , ale nie do końca.Nie można tworzyć nowej gry z myślą o starym sprzęcie.Osoby , które
nie dysponują teraz odpowiednim komputerem , mogą zagrać trochę później.Przecież podobnie jest
nawet z Windowsem.Ma swoje wymagania i Vista nie pośmiga na 4 letnim sprzęcie , ale trudno
twierdzić , iż powinniśmy ciągle na 95 pracować.Nie wszystkich stać na nowe gry i zmianę kompa
co 2-3 lata , ale to nie oznacza , że rozwój branży ma się zatrzymać.

Ważne, żeby wymagania odpowiadały mniej więcej temu co widać na ekranie. No i grafika nie odstawała od obecnych produkcji. Chociaż... gdyby grafika była na poziomie pierwszego PoP-a (Piasków czasu, nie tego 2d:), to byłoby świetnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 11:18, KrzychW napisał:

> Oczywiście im niższe wymagania tym lepiej dla innych graczy, bo tak jak napisałeś nie
każdy
> ma super sprzęt.

Niby tak , ale nie do końca.Nie można tworzyć nowej gry z myślą o starym sprzęcie.Osoby , które
nie dysponują teraz odpowiednim komputerem , mogą zagrać trochę później.Przecież podobnie jest
nawet z Windowsem.Ma swoje wymagania i Vista nie pośmiga na 4 letnim sprzęcie , ale trudno
twierdzić , iż powinniśmy ciągle na 95 pracować.Nie wszystkich stać na nowe gry i zmianę kompa
co 2-3 lata , ale to nie oznacza , że rozwój branży ma się zatrzymać.


krzychu nie przesadzaj jest jeszcze xpek pomiędzy vistą a 95 ;) i wcale nie jest powiedziane ze dana gra ma chodzić nawet na procku 1,2 i 256 MB ramu....ale na takich 512-1024 MB i procku powiedzmy od 1,8 w górę i naprawdę nie potzrba Bóg wie czego w grafice, bo z tego co widze to tylko grafa w nowych grach idzie do przodu obecnie. nic wiecej.
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 11:18, KrzychW napisał:

Niby tak , ale nie do końca.Nie można tworzyć nowej gry z myślą o starym sprzęcie.Osoby , które
nie dysponują teraz odpowiednim komputerem , mogą zagrać trochę później (...)


Piszą o tym, że im niższe wymagania tym lepiej nie miałem na myśli tego by te wymagania były dostosowane do potrzeb ludzi ze sprzętem "średniowiecznym". Chodziło mi tu w tej chwili standardowe wymagania w nowszych grach, proc 3,0 GHz, 1 GB RAM-u... by na takim sprzęcie można było grać zadowalająco od strony wizualnej jak i płynności gry. Ci co mają starszy sprzęt są graczami grającymi w starsze gry... czy chcą czy nie chcą się takimi stają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 11:34, hunter22 napisał:

Piszą o tym, że im niższe wymagania tym lepiej nie miałem na myśli tego by te wymagania były
dostosowane do potrzeb ludzi ze sprzętem "średniowiecznym". Chodziło mi tu w tej chwili standardowe
wymagania w nowszych grach, proc 3,0 GHz, 1 GB RAM-u... by na takim sprzęcie można było grać
zadowalająco od strony wizualnej jak i płynności gry. Ci co mają starszy sprzęt są graczami
grającymi w starsze gry... czy chcą czy nie chcą się takimi stają.


A ja tylko czekam, aż Microsoft sobie odpuści z tymi wiecznymi nieudogodnieniami (LIVE tylko dla Visty, itp.) i nie będzie trzeba zmieniać kompa co 2-3 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować