Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Lech Kaczyński

162 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2005 o 20:18, HumanGhost napisał:

> Kościół nie powinien mieszać się w politykę... W ogóle!!!

Tu się zgadzam w 100%. Wiele złego spowodowało jak dotąd
mieszanie się Kościła w politykę. Mam nadziej, że to się w końcu kiedyś skończy i "czarni" zajmą sie swoimi sprawami nie
wtykając nosa w inne.

Taaa, nie powinien się mieszać... I zarzucają to nie mieszanie się w czasie II wojny światowej.
Taa, wszystkiemu winni "czarni" Żydzi i masoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 20:24, RobeN napisał:

Tusk wygrał w miastach a Kaczyński w zasadzie tylko na wsi...
Można zaryzykować stwierdzenie, że Kaczyński jest prezydentem Wsi Polskiej...


Tak właśnie się izoluje wieś i umacnia na niej przekonanie, że co dobre dla miasta jest złe dla wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2005 o 20:39, Pan_Sza napisał:

Tak właśnie się izoluje wieś i umacnia na niej przekonanie, że co dobre dla miasta jest złe
dla wsi.


Bo na wsi też największy wpływ na ludzi ma Kościół i RM...
Coś o tym wiem, bo mam rodzinę (całkiem sporo różnych gałęzi) na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Kaczyński jest prezydentem ludzi mnie wykształconych i tych zamieszkujących na wsi.. i nie ma tu co mówić o jakimkolwiek izolacjonizmie wsi czy też budowaniu przekonań.. takie są fakty. Dla mnie są to smutne fakty ale cóż.. będe musiał się przyzyczaić, demokracja zwycięzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A może dasz linka do jego zalet?

A ma jakies ? Za jego decyzje oraz przemówienia odpowiada cały sztab wykształconych specjalistów.
Trudno jest powiedziec to co Pan Kaczyński mówi od siebie. Jednak z jego przemówien jedyne co widze w nim pozytywnego to stanowczośc, wykształcenie. Lechu potrafi dostrzec tylko to co chce widziec a powinien się przyjrzec jak jest by cos zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiele ludzi narzeka na Kaczyńskiego a kto go niby wybrał ?
Pytam się Was, Rodacy, kto to jest te ponad 50 % ?! Odkąd ogłoszono wyniki wyborów zobaczyłem tylko JENDĄ dobrą opinię o Kaczyńskim... I była ona podana właśnie na tym forum...

A co myślicie o Kaczyńskim jako o Ministrze Sprawiedliwości, którym kiedyś był (chyba nie pomyliłem funkcji, jeżeli tak to przepraszam). Wtedy Lech walczył o karę śmierci w Polsce... Z tego co pamiętam to ludzie wtedy byli za nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 20:42, RobeN napisał:

Bo na wsi też największy wpływ na ludzi ma Kościół i RM...
Coś o tym wiem, bo mam rodzinę (całkiem sporo różnych gałęzi) na wsi.


Przecież nie kwestionuję Twojej wiedzy. Mówię, że pewnym grupom przeciwstawienie interesów wsi i masta zapewnia byt polityczny. Zastanów się jak oni muszą się czuć w świetle dwóch informacji: Kaczyński "zwyciężył na wsi" oraz "na Lecha Kaczyńskiego głosowali ludzie o byle jakim wykształceniu, i jeszcze gorszych dochodach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale do dziś nie wiem CO takiego Kaczorem Wam zrobił ?

Dnia 28.10.2005 o 20:04, Vaxinar napisał:



Ma niekonwencjonalne poglady przez ktore KE chce odlaczyc nas od prawa do glosowania
Chce byc predydentem Polakow, ktorych dyskryminuje i ogrnicza prawa
Ledo wystaje z mownicy
Pragnie wladzy co widac po jego gestach (psychologia mimiki)
Warszawiacy sami wiedza ile dobrego narobil w Warszawie dla porownania Wroclaw ktory rozwija sie z dnia na dzien.
Gospodarka, gielda, wartosc zlotowki mowi za siebie
Mydlenie i uderzenia w "ubogie" spoleczenstwo intelektualnie jak i finansowo (stad tez sukces)
Uklady z Radiem Maryja

Nie kady sie musi zgadzac ze mna moge byc w bledzie, kwestia uszanowania pogladow i tego kto co pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 21:16, BiQ_MODED napisał:

http://necik.org/dla_fanow_kaczora.txt Prosze to jest co pan Kaczynski powyprawial w Warszawie.


Brak tu dwóch spraw. Przede wszystkim wykorzystywanie stanowiska prezydenta warszawy w kampanii prezydenckiej (na prezydenta RP a nie warszawy - chodzi o ostatnie wybory):

1.Zaraz przed wyborami ratusz wysłał warszawiakom za pienądze warszawy oczywiście folder reklamujący plan zabudowy warszawy na daleką przyszłość (kaczyńskiego już nie będzie więc pewnie tego co we folderze też nie) - a jakie cuda i góry złota miałyby by ćw warszawie. I oczywiście wspaniały podpis prezydenta miasta żębyśmy wiedzieli na kogo głosować. Komisja wyborcza stwierdziłą tylko żę było to nieetyczne

2.wiem to bo znam syna pewnej dyrektor gimnazjum. Więc zostali wezwani dyrektorzy (w czasie kampanii a jakże) i przyszedł urzędas z PiSu i mówił że oczywiście my mądzry jesteśmy wszyscy od edukacjii i oczywiście głosujemy na Kaczyńskiego.... - znów wykorzystywanie funduszy warszawy i pozycjii prezydenta w niej do kampanii.


Ciekawostka co do 1szego - Kaczyński mówiułżę nic o folderze nie wie. To w takim razie świetny z niego prezydent jak nie wie co robią podwładni... (oczywiście to przypadek żę ffolder wyszedłw czasie kampanii)

Reszta jest w tym linku. SZczególnie należy podkreślićte wielkie premie dla urzędników. CZemu? BO miało nie być korupcjii i rozporzadzania stołkami. Ale przecież na początku kadencjii w Wawie kaczynski zwolnił urędników i posadził na stołkach swoich. CZyli de facto premia była dla "swoich"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Pytam się Was, Rodacy, kto to jest te ponad 50 % ?!

Ponad 50% przy 50% frekwencji.. to trochę zmienia postać rzeczy.. Trzeba też zwrócić uwagę na to, iż na tym forum jak i w wielu internetowych ankietach itp. mogą się bez problemu wypowiadać ludzie niepełnoletni.. co również może nam zakłócać rachunek.

Jednak jeśli wśród ludzi jeżdżących teraz po Kaczyńskim i narzekających na czym to ten świat stoi znajdują się tacy co mogli, a nie poszli głosować to prosiłbym o zaprzestanie tego typu komentarzy.. z wieloma tezami wygłoszonymi przez Pana LEcha Wałęsę moge się nie zgadzać, ale akurat z tym, że ci co nie głosowali nie mają teraz prawa narzekać i uskarżać się - zgadzam się w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 20:15, RobeN napisał:

/.../
Kościół nie powinien mieszać się w politykę... W ogóle!!!
/.../

Pozwolę sobie być nieco odmiennego zdania. Polityka, moralność i religia w pewnym zakresie nakładają się na siebie, działają na tym samym obszarze. I z tego wspólnego obszaru nie wyrugujesz ani polityki, ani religii, ani moralności.
Politycy bedą zawsze oskarżali księży (kościół), że mieszają się do polityki, nawet, gdyby trzymał się ściśle tego wspólnego obszaru, księża, ze politycy mieszają się do spraw religijnych i moralności i tak dalej.
A zwykle chodzi o władzę. Nie tę bezposrednią ale o "rząd dusz", o coś, czym była swego czasu "Gazeta Wyborcza Solidarność", dopóki nie spadła z piedestału i nie stała się zwyczajną gazetą.
I tak jak polityk może, moim zdaniem, skrytykować ksiedza Jankowskiego (bo wyszedł za obszar "wspólny"), tak samo ksiądz powiedzmy nawet ksiądz Jankowski (nie znam za wielu nazwisk księży, polityków więcej) ma pełne prawo skrytykować powiedzmy polityka Pęczaka, bo on też wyszedł za obszar polityki a wszedł, dając się skorumpować, na podwórko moralności, będącej raczej domeną kościoła.
Rozumiem, że nie takie miesznie się miałeś na myśli, ale wolałem uściślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej popieram Twoje "uściślenie"
Tyle, że wolałem powiedzieć tak hmmm ogólniej, gdyż trudno wyjaśnić dokładnie o co chodzi. Tzn. Twoje wyjaśnienie rozumiem ja, zrozumie Pan_Sza, Budo też zrozumie, ale gro Forumowiczów nie zrozumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 21:31, Vaxinar napisał:

Teraz wiele ludzi narzeka na Kaczyńskiego a kto go niby wybrał ?
Pytam się Was, Rodacy, kto to jest te ponad 50 % ?!


Te ponad 50% to elektorat Samoobrony oraz babcie z Radia Maryja, tudzież bezpośredni zwolennicy pisu i ludzie którzy nie maja wyobraźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 22:17, Ferilas de Rienne napisał:

z wieloma tezami wygłoszonymi przez Pana LEcha Wałęsę moge się nie zgadzać, ale akurat z tym, że
ci co nie głosowali nie mają teraz prawa narzekać i uskarżać się - zgadzam się w 100%.


Również popieram. W tym wypadku ma On całkowitą rację. I w sumie nie dziwię się jemu, że był wytrącony z równowagi.

Jeśli już żaden kandydat nie odpowiadał, to przynajmniej mogli skreśllić 2. Ale pójść na głosowanie!!!
Trzeba być odpowiedzialnym za "los" narodu i trzeba być poważnym człowiekiem.

Nie idę => nie poczuwam się do odpowiedzialności => nie mam prawa się czepiać wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować