Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Risen 3: Władcy Tytanów - recenzja

108 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2014 o 16:20, TigerXP napisał:

>
No wlasnie o to chodzi. Mi rowniez spodobala sie druga czesc Risena i rowniez niecierpie
Wieskow. Trzy razy podchodzilem do W2 i dla mnie to gra wydmuszka, ze o bugach zwiazanych
ze strona techniczna nawet sie nie wypowiadam. Tym bardziej bawi mnie fakt, gdy fanboye
Wieska wyliczaja bugi w grach piranii.

Widzisz,ja tyle razy podchodziłem do "Risen 2 '' i nic z tergo,a W2 przeszedłem jednym ciągiem,bez patchy i na słabym sprzęcie ale dało się grać,gra ma świetny klimat,dialogi,postaci,niezły system walki,ciekawe lokacje i jest ładna.Nie jest to otwarty świat ale to właśnie zamknięta struktura gry powodowała,że chciało się dalej grać,gdyż gra nie przytłaczała swym ogromem i ilością możliwości,oby trójka tego nie zniweczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 16:14, lis_23 napisał:


Szczerze?,oba Wiedźminy zjadają serię Risen jak i Gothic na śniadanie,gdyż są to (dla
mnie
) najlepsze gry w tym gatunku,nawet pierwszy "Two Worlds" jest ciekawszy od Risenów.
"Gothic 3" jakoś nie powielał lokacji z jedynki i dwójki,dało się?,dało.

Przechodząc do samej gry: pograłem już chwilę (na padzie od X360) i myślę,że jest trochę
lepiej,niż w dwójce,walka na padzie jest w miarę ok (z jednym przeciwnikiem,z większą
ilością nie jest za dobrze),grafika daje radę,choć jest być może zbyt kolorowa. Szkoda
tylko,że wraz z dwójką odeszli od średniowiecznych klimatów,zastępując je wszędobylskim
pirackim klimatem,który pasuje do AC ale nie bardzo pasuje do "Risen",czyli do spadkobiercy
serii Gothic,brak zbroi,łuków,a zamiast tego szpada,szabla i muszkiet...szkoda,oj,szkoda.


I dlatego nie ma sensu dyskutować o tym, że gra A jest lepsza od gry B. Jedni lubią to, drudzy tamto. Ja przy tytułach, które Ty uznajesz za świetne nudziłem się i wkurzałem, bo brakowało mi tego czegoś zaś Ty przy tytułach które są dla mnie świetne będziesz odczuwał to samo, po prostu Ci nie leżą pewne elementy i tyle. Taki jest świat :) Totalnie nie rozumiem ludzi, którzy wojują w imię jakiejś gry, piosenki itd.

a co do G3 - prawodpodobnie temu nie przenosił lokacji z 1 i 2 bo akcja działa się w całkiem innym miejscu a sama wyspa została zniszczona przez orków po wydarzeniach z 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2014 o 16:29, Kotleciq napisał:


a co do G3 - prawodpodobnie temu nie przenosił lokacji z 1 i 2 bo akcja działa się w
całkiem innym miejscu a sama wyspa została zniszczona przez orków po wydarzeniach z 2
:)

Nic nie stało na przeszkodzie,żeby fabułę w Risen poprowadzić w podobnym kierunku,zamiast powielać to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 nie był aż taką rewolucją gameplayową w porównaniu do dwójki. Gra wizualnie i technicznie była sto metrów wyżej, ale klimacik i trzon rozgrywki pozostał ten sam. Grę lubię, ale wolę systemy czysto frakcyjne - dlatego cieszy mnie ich powrót w trzecim Risenie. Za parę dni się w niego uposażę. Teraz kończę po raz drugi jedynkę dla przypomnienia ;)

btw. rewolucji w serii na miarę Arcanii bym nie chciał :P Gierka była spoko jako slasher na 10-12h, ale nie jako kontynuacja, którą miał być. Co prawda robiło to Spellbound na licencji, ale chodzi mi o porównanie zmian. Gry PB są specyficzne i albo się je kocha, albo nienawidzi. Mam wrażenie, że większość fanów woli model, który zapoczątkowali wraz z Gothiciem - inne rzeczy można znaleźć w konkurencyjnych grach - do wyboru do koloru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Tyle ludzi co opinii. Wiedźmina 2 zaczynałem kilka razy i za każdym razem grałem krócej. Fabuła umyka mi gdzieś, ta jej udawana filmowość mnie nie wciąga, raczej śmieszy mnie jej epickość.. To nie jest to, czym czaruje jedynka, która jest obok G2NK moją ulubioną grą z tego gatunku. Wiedźmin 2 to kleks i zmaza na honorze Redów (takie moje zdanie) ale mam nadzieję, że kiedyś ten twór ukończę.

Do tych co grają w Risena 3- bliżej mu do R2 czy R1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 23:11, Accid napisał:

/ciach/
Tyle ludzi co opinii. Wiedźmina 2 zaczynałem kilka razy i za każdym razem grałem krócej.
Fabuła umyka mi gdzieś, ta jej udawana filmowość mnie nie wciąga, raczej śmieszy mnie
jej epickość.. To nie jest to, czym czaruje jedynka, która jest obok G2NK moją ulubioną
grą z tego gatunku. Wiedźmin 2 to kleks i zmaza na honorze Redów (takie moje zdanie)
ale mam nadzieję, że kiedyś ten twór ukończę.

Do tych co grają w Risena 3- bliżej mu do R2 czy R1?


Bliżej R2, ale zmiany są bardzo zauważalne i nie można tutaj mówić o tym, że gra wygląda, jak dodatek do R2. Zmieniono podejście do kreacji świata, mamy nowe skille, więcej frakcji, do których możemy dołączyć. Moim zdaniem Risen 3 jest najbardziej udaną częścią serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 23:04, Dan14NR napisał:

Gothic 3 nie był aż taką rewolucją gameplayową w porównaniu do dwójki. Gra wizualnie
i technicznie była sto metrów wyżej, ale klimacik i trzon rozgrywki pozostał ten sam.
Grę lubię, ale wolę systemy czysto frakcyjne - dlatego cieszy mnie ich powrót w trzecim
Risenie.

>
Ja z serii Gothic najbardziej lubię właśnie trójkę,ze względu na świat,klimat,możliwość gry z pierwszej osoby,świetne efekty oświetlenia od pochodni w nocy ;),zróżnicowany świat (tereny Europejskie/lesiste,zimowe i pustynne),itp. niestety,błędów w grze było od groma,przede wszystkim wieszanie się gry podczas jej zapisu (można było grać parę godzin żeby stracić wszystko podczas zapisu gry) oraz błędy uniemożliwiające wykonanie questów fabularnych. Kolejną zmorą gry jest to,ze po wszystkich patchach,także fanowskich,gra działa znacznie gorzej niż w dniu premiery i to na sprzęcie o dwie,trzy klasy lepszym niż wtedy.
Arcania to nie Gothic ale ma jednak lepszy klimat niż Risen,pewnie ze względu na fakt trzymania się średniowiecznych klimatów,zamków,lasów,zbroi,mieczy,magii,itp. Risen to wszystko odrzuca,przez co nie jest już tak atrakcyjny jak G3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> brak znaczących nowości
> wszechobecny recykling

>
> Te dwa minusy to jak dla mnie plusy, nie lubię jak zmieniają cokolwiek w dobrej grze
> a potem wychodzi z tego coś takiego jak DA 2.

tylko że to nie jest dobra gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię gry z Piranii i Risen 3 na pewno kupię. mam tylko wielką nadzieję, że nie spartaczą go tak jak Gothic 4. Dla mnie Gothic 4 to wielka porażka a jestem fanem Gothiców od jedynki zaczynając i Risenów również od jedynki zaczynając. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 13:32, marekl1975 napisał:

Lubię gry z Piranii i Risen 3 na pewno kupię. mam tylko wielką nadzieję, że nie spartaczą
go tak jak Gothic 4. Dla mnie Gothic 4 to wielka porażka a jestem fanem Gothiców od jedynki
zaczynając i Risenów również od jedynki zaczynając. :)


Osobiście wolę Arcanię od Risenów,każdy ma swój gust ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 13:32, marekl1975 napisał:

Lubię gry z Piranii i Risen 3 na pewno kupię. mam tylko wielką nadzieję, że nie spartaczą
go tak jak Gothic 4. Dla mnie Gothic 4 to wielka porażka a jestem fanem Gothiców od jedynki
zaczynając i Risenów również od jedynki zaczynając. :)


Piranie nie robily G4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Risen 3 to kompletna porażka i najgorsza gra Piranii. Zapowiadany powrót do korzeni? Największe kłamstwo marketingowe, piranie chyba robiły w najlepsze grę w pirackich klimatach po linii najmniejszego oporu, do tego na już istniejącej mapie (co jest największą porażką w serii opartej na eksploracji szalenie wciągających terenów) gdy dział zajmujący się promocją ogarnął się, że siła tej firmy tkwi zupełnie gdzie indziej i próbował na siłę sprzedać produkt. Gra jest do tego infantylna, zacofana, fabuła to kompletny dowcip, mechanika jest koślawa (niby ostatni zarzut to dla fanów serii znikomy problem, ale tutaj piranie naprawdę przegięły). Klimatu gry w ogóle nie czuć. Zupełnie jakby marka Risen została przejęta przedwcześnie przez jakąś zewnętrzną firmę która liczyła, że produkt jest na tyle rozpoznawalny, że sprzeda się niezależnie od zawartości. Po raz pierwszy w tej serii fani zamiast dodać mogą odjąć ze trzy oczka od oceny końcowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tragicznym Risenie 2 postanowiłem nie kupować trójki w ciemno - i jak widać miałem rację. ;)
Widać Piranha nie nauczyła się niczego. Ostatnią dobrą ich grą był Risen, no, ale jak zbiorą kilka niepochlebnych recenzji, może w końcu wezmą się do roboty i zrobią coś porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 19:16, SerwusX napisał:

Po tragicznym Risenie 2 postanowiłem nie kupować trójki w ciemno - i jak widać miałem
rację. ;)


Nie miałeś.

Dnia 17.08.2014 o 19:16, SerwusX napisał:

Widać Piranha nie nauczyła się niczego. Ostatnią dobrą ich grą był Risen, no, ale jak
zbiorą kilka niepochlebnych recenzji, może w końcu wezmą się do roboty i zrobią coś porządnego.


No to raczej nie teraz skoro R3 zebrał całkiem niezłe recenzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 23:50, kesik93 napisał:

No to raczej nie teraz skoro R3 zebrał całkiem niezłe recenzje.

Oceny sa na poziomie Risena 2 . Średnia wahała się między 65-72% by aktualnie ustać na chyba 70% Czyli górne stany średnie . Aczkolwiek oceny są jednak sporo gorsze niż pierwszego Risena którego oceny oscylowały w okolicach 8 . I z tego co czytałem jak komuś nie spodobała się dwójka to jest nikła szansa że spodoba mu się najnowsza część . Więc jeśli wg niego Risen 2 był tragiczny to nie ma żadnego powodu by wydać kasę na trójkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 23:50, kesik93 napisał:

No to raczej nie teraz skoro R3 zebrał całkiem niezłe recenzje.


Nie zebrał średnich recenzji, ogólnie recenzje opisują Risena 3 jako "słabego średniaka". No, ale skoro cię to zadowala. :)
Zapominasz, że w dzisiejszych czasach 7-8 to są właśnie średniaki. Tak ta skala się właśnie zmieniła. Po dostające oceny mniej niż 6 nie ma co sięgać, a 6-7 to są średniaki, 8 lepsze średniaki, ale w sumie wciąż średniaki, 8+ dobre, 9 naprawdę dobre, itd. Skala rozpoczyna się tak naprawdę od 6-7. ;)
I to nie jest tak, że ja to tak widzę. Recenzenci zostali przyzwyczajeni do takiej skali, więc trzeba ją odpowiednio czytać.
@Morrdin
Jest dokładnie tak, jak napisałeś. Lubię klimaty pirackie, ale nie w takim wydaniu, jak zrobili to w Risenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować