SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2005 o 20:13, KHRoN napisał:

> Znam to juz od dawna i niestety to jest chyba najlepsza iluzja optyczna, jaka widzialem...

zmróż oczy, sam obczaj
jak bardzo - działa na każdą tego typu iluzję :)


Nie dziala. :P Moze to wina tego, ze mi sie lewe oko zamyka, albo tego, ze nigdy nie mailem talentu to takich sztuczek (trojwymiarowe obrazki byly moja zmora w dziecinstwie... Siostry bez problemu ogladaly cale ksiazki, a ja nie widzialem nic... :( "Wow! Budda!", a ja tam widzialem jakies szlaczki... :/ Bede zaraz plakal pzrez te wspomnienia... :( ). Taki sam kolor mialy tylko wtedy, kiedy caly obrazek byl juz szary przez to, ze tak mocno zmuzylem. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 20:13, KHRoN napisał:

zmróż oczy, sam obczaj
jak bardzo - działa na każdą tego typu iluzję :)

e tam, ściągam okulary, mrużę oczy i nic z tego - nadal widzę, że są rózne.
sprawdziłam w programie graficznym, bo nie mogłam uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2005 o 20:12, Wiadroman napisał:

Znam to juz od dawna i niestety to jest chyba najlepsza iluzja optyczna, jaka widzialem...

mróżyłem jedno oko,potem drugie (tak potrafie :) a w końcu oba i obrazek sie nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ejj... co jest? O_o nie potraficie równocześnie zmróżyć oczu...?
... poważnie?

pozatym to działa (z mróżeniem)... chodzi o zatarcie kontrastu pomiędzy sąsiednimi polami :)

to jak z temperaturą - włożywszy zimną rękę (po zabawie śniegiem ;] ) do strumienia zimnej wody, woda wydaje się ciepła...
... włożenie ciepłej ręki, brr :)

a to ta sama woda :) ludzkie oko podobnie (między innymi) porównuje kontrast pomiędzy sąsiednimi polami, a nie bezwzględną jasność/barwę koloru ;) patrzcie:
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/koffka-movie.swf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomaga jak wiesz jak patrzeć :)

patrz na białe pole łączące się z oboma oznaczonymi polami :) ("w dół i na lewo" od A, i po skosie do B)

wtedy zobaczysz że to na któro patrzysz jest jaśniejsze (albo że ma gradient) a tamte dwa będą miały tą samą jasność :)


@Vel Grozny

mróżenie oczu daje też efekt w przypadku iluzji ukazujących "proste, które nie wydają się proste" (te co się linikją sprawdza ;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Caryca Katarzyna szukała wytrawnego kochanka, lecz żaden z kandydatów nie wytrwał dłużej niż 50 orgazmów. Katarzyna była niepocieszona. Wkrótce jednak dowiedziała się ze w dalekiej syberyjskiej puszczy mieszka młody drwal, który może zaspokoić każda kobietę. Udała się Katarzyna do owego drwala i mówi:
- Albo zaspokoisz mnie 100 razy, albo mój kat zetnie ci głowę.
Drwal się zgodził i wspólnie z caryca odliczali kolejne orgazmy drwala:
- 1, 2, 3, ..50, ........,90, ..... Katarzyna już nie wytrzymuje, ale drwal mówi miało być 100, to będzie 100, i liczą dalej. Gdy doszło do 99 - Katarzyna kłamiąc krzyczy:
- 100!
- Nie, 99 mówi drwal.
- 100, według moich rachunków jest już setny raz.
- Caryco, mówi drwal, ja jestem człowiek prosty, ale uczciwy, pogubiliśmy się w rachunkach więc zaczynamy od nowa!

-------------------------------

Jak długo należy patrzeć na teściową jednym okiem?
-Tak długo aż się muszka ze szczerbinką zgra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 00:44, Monte Christo napisał:

> Ludziee pomocy! Czy ktoś znalazł tego cholernego słonia???

Spróbój za drzewami - tam obok żyrafy skręć w prawo -
słoś gada z hippopotamem.

Monte czy Ty wogóle nie śpisz? :P o 0:44 postujesz ;).
***
Z serii o polaku niemcu i rusie :
polak niemiec i rus spotkali diabła a ten nakazał i m przyniesienie swego ulubionego pojazdu.Polak przyjechał maluchem (rocznik 85) niemiec oplem a rusek nie wrocił.Diabeł dał im wielki złoty młot i kazał jednym udzerzeniam rozwalić pojazd bo inaczej ich zabije i zje na to śniadanie :D .Polak wzioła zamach i rozwalił malucha niemiec zaczoł śmiać sie i płakać jednocześnie.Diabeł zapytał "sie czemu płaczesz" na to on "nie rozwale opla jednym udzerzeniem" a diabeł pyta dalej "dlaczego sie śmiejesz" on parsknoł śmiechem i powiada "Rusek jedzie czołgiem"!!!!:]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Iraku zdecydowano dokonać redukcji etatów i na pierwszy ogień mieli pójść generałowie. Mieli oni jednak otrzymać wysokie odprawy, odpowiednie do ich wzrostu. I tak pierwszy przyszedł amerykański generał, zmierzono go: 180 cm, pomnorzono to przez 1000 i otrzymał 180 tys. dolarów. Drugi przyszedł Anglik, ale podniósł ręce więc otrzymał aż 240 tys. Ostatni przyszedł Polak, ale w związku z sytuacją z Anglikiem zapytano go jak chce, żeby go zmierzono:
generał: od czubka ..... aż do jaj.
szeregowy: ależ generale, będzie pan stratny.
g: nie gadać szeregowy tylko mierzyć !
s: generale gdzie pańskie jaja !!??
g: zostały w Iraku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się