Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprytny marketing twórców This War of Mine. Walczą z piractwem... rozdając legalne kopie gry

20 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Sposobów na walkę z piractwem przerabialiśmy już zatrzęsienie, ale trudno przypomnieć sobie podobny do tego, z którym wyszła ekipa 11 bit Studios, odpowiadająca za This War of Mine.

Przeczytaj cały tekst "Sprytny marketing twórców This War of Mine. Walczą z piractwem... rozdając legalne kopie gry" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony bardzo fajny gest. Ale z drugiej zaraz posypią się gromy, że dają piratom nagrodę za to, że ci piracą.
Mimo wszystko uważam, że to było dobre posunięcie. Ja sam zakupiłem TWoM w pre-orderze bo uznałem, że warto wesprzeć naszych rodzimych twórców, którzy dodatkowo tworzą tak nietypowy i przemyślany produkt.
I nie zawiodłem się. This War of Mine jest dobrym tytułem.
Mam nadzieję, że będzie powstawać więcej takich i więcej wydawców podejdzie do piratów sposobem a nie otwartą walką za pomocą DRMów, które dają więcej szkody niż pożytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi nowość, Sosowski całą grę rozdawał dzięki akcji na przystani piratów.

Chociaż uważam że używanie takich słów "Jeśli z jakichś powodów nie możesz kupić gry, to ok. Wiemy, jak wygląda życie, wiemy, że czasami jest to po prostu niemożliwe " nie jest dobrym marketingiem i szkodzi branzy.

Nie powinno się usprawiedliwiać gracz którzy ściągają pirackie wersje w ten sposób. Nie jest to produkt potrzebny do życia. Miła akcja i popieram ale z drugiej strony tymi słowami mówiąca "ściągając nic złego się nie robi".

Zdecydowanie własnie wyżej wymieniony SoS to lepiej zrobił i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki ja który nie piraci, ale nie kupi gry teraz niestety bo są ważniejsze wydatki nie dostanie klucza za darmo. Ale takiemu debilowi który głęboko ma pracę deweloperów i będzie piracił dalej wszystkie możliwe gry, dają klucz.. Rzeczywiście genialne, świetna sprawa. "Hej chodźmy piracić może deweloper da nam klucz w nagrodę!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 14:34, Noma napisał:

Czyli taki ja który nie piraci, ale nie kupi gry teraz niestety bo są ważniejsze wydatki
nie dostanie klucza za darmo. Ale takiemu debilowi który głęboko ma pracę deweloperów
i będzie piracił dalej wszystkie możliwe gry, dają klucz.. Rzeczywiście genialne, świetna
sprawa. "Hej chodźmy piracić może deweloper da nam klucz w nagrodę!"


Kluczy było z 5, może trochę więcej. Powodzenia w ściganiu się o ich aktywację :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był piratem i spotkał się z takim gestem, poczułbym się jak uczniak postawiony za karę w kącie, krótko mówiąc, byłoby mi cholernie wstyd. Inna sprawa, że każdy musi sam dojrzeć do świadomości, że złodziejstwo w każdej formie jest złe, zaś wspieranie twórców to także działanie we własnym interesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To gdzie te kluczę ? :) Pomysł fajny, ale już wcześniej był przerabiany. Czy to da jakiś skutek ? Nie wielki, bo ludzie i tak będą piracić. Jest to z perspektywy gracza bardziej opłacalne. Poza tym, taka rozpusta ze strony developerów raczej też nie jest dobra, bo zachęca do piractwa skoro nic im nie grozi za nielegalne posiadanie gry. Po trzecie "War of Mine" jest średniakiem z niezła nudą po paru godzinach gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jest dobra metoda na walkę z piractwem.
Mam duże wątpliwości, czy którykolwiek z tych co pobrali grę nielegalnie, miał jakiekolwiek wyrzuty sumienia.
Myślę, że po nich to spływa jak po kaczce.
Jako akcję marketingową rozumiem, ale nie popieram.
I bardzo wątpię, czy "obdarowani" zmienią swoje postępowanie po takim prezencie.
Wiem, to tylko 10 kodów, ale i tak niesmak pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę żadnej walki z piractwem tylko marketing. Rozdali tylko 10 kluczyków a trąbią o tym prawie we wszystkich serwisach o grach. Lepszej reklamy nie trzeba. Jak to się mówi? nie ważne co ważne by nazwy nie przekręcali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego taki gest, ale z uwagi na to, że tych kodów było mało, to wszelkie zachwyty nad taką akcją są przesadzone. Po McPixel jeszcze trochę innych tytułów ukazało się w ten sposób (tj. sami twórcy wrzucili swoje gry na torrenty lub rozdawali kody do nich), ale już sam pomysł nieco się zużył. Każdemu próbującemu zyskać odbiorców w ten sposób jest już coraz trudniej. Marne szanse na taki sam rozgłos jak przy McPixel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 kluczy, tak? Wystarczająco, żeby zauważyć akcję. :D Choć dziwnie się teraz pewnie czują osoby, które, tak jak ja, nie mają póki co za co kupić gry, więc... jej nie kupują i nie grają. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne bo ktoś ktoś ściągnął grę dostanie jej oryginał za free. Także rozumiem że nie wszystkich sytuacja finansowa pozwala na kupowanie gier ale wiele z tych którzy te gra ściągnęli zapewne mogło by ją kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chociaż uważam że używanie takich słów "Jeśli z jakichś powodów nie możesz kupić gry,
> to ok. Wiemy, jak wygląda życie, wiemy, że czasami jest to po prostu niemożliwe " nie
> jest dobrym marketingiem i szkodzi branzy.
Czemu? Ubi powinno tak zrobić za rok. Wszystkim, którzy kupują AC przynajmniej od III, bo wtedy zaczęły się bugi, powinni dać AC VI za darmo. "Wiemy, ze znieśliście wiele frustracji płacąc za nasze zasyfione bugami gry. Teraz przynajmniej będziecie mogli powiedzieć, że nie zmarnowaliście kasy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pouyanz at 2014-11-18 16:02 CET:
@karol_11bit
i bought the game when i saw it on twitch on day 1,
2 of my friends pirated it, and then i saw your comment,bought 2 copy for those 2 friends
you guys ARE talented hope to see more games like this in the future

Jeden z komentarzy na TPB, więc jednak się da. Jak ktoś tam napisał, można traktować ludzi jak ludzi nie chodzące portfele. Zatwardziały pirat i tak w życiu gry nie kupi, więc wydawca i tak na nim nie zarobi. A tak, drobnym gestem można sobie zapewnić dodatkowo sprzedaż, oraz co by nie powiedzieć pewien respekt wśród niektórych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja świetna. Rozumiem że ci którzy najbardziej na nią nie narzekali maja słynny ból że sami się nie załapali na darmową kopie? :) Ogólnie mega plus dla studia. Za sam taki gest. To znaczy za podejście studia do graczy mają u mnie i u moich kumpli dużego plusa. Oczywiście 4-5 kopii niedługo zamówimy tylko niech pieniążki przyjdą bo takich ludzi należy wspierać :) Swoją drogą słyszałem od znajomych że gra jest bardzo wciągająca wiec niezdecydowani niech biorą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować