Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

League of Legends Season 3 - recenzja

202 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2012 o 00:42, Imeilic napisał:

Chłopaki z Riot nie przyłożyli ręki do DOTY.

Dnia 27.12.2012 o 00:42, Imeilic napisał:

Jak w LoL-u możesz brać counterpicka? Tam nie widać picków przeciwnego teamu.

Dnia 27.12.2012 o 00:42, Imeilic napisał:

Zakładając, że mamy dwóch graczy o takim samym poziomie umiejętności na midlane.
Mają takie same postacie. No ale jeden z nich ma runy i 30 poziom, a drugi nie ma run i ma 1 poziom.
Kto wygra?


Wait, wat? Chłopie, zarzucasz brak rzetelności wobec Doty a sam rzucasz takimi cudami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 00:40, leszeq napisał:

Moim zdaniem gram.pl, jako rzetelny serwis informacyjny (przynajmniej na taki się wzoruje), powinien poruszać wszelkie aspekty branży.


Daj nam wszystkie pieniądze w tej branży, to poruszymy wszytskie jej aspekty - tak w dużym skrócie. Nie mamy nieskończonych środków, musimy priorytetyzować. Jak wszyscy. A może uważasz, że mimo wszystko powinniśmy dokonać niemożliwego i napisać o wszystkim? Czy też usatysfakcjonowałoby cię gdybyśmy pisali o tym co lubisz i tak jak lubisz, a reszta cię nie obchodzi? Nie musisz odpowiadać, i tak wiadomo.

Dnia 27.12.2012 o 00:40, leszeq napisał:

powstrzymać od takich gówniarskich wyskoków


Które niestety istnieją tylko w twojej wyobraźni - dziwne, że tylko ty uważasz, że ja tutaj kogokolwiek obrażam. A na dodatek jesteś osobą, której wypowiedzi składają się w większości z argumentów ad personam. Ty masz po prostu osobisty uraz i czepiasz się mnie, bo mnie nie lubisz. Myślisz, że tego nie widać? Myślisz, że kogokolwiek przekonasz? Myślisz, że ludzie nie widzą, jakie to dziecinne i śmieszne? Heh.

Dnia 27.12.2012 o 00:40, leszeq napisał:

P.S
Chyba trochę za bardzo się denerwujesz gdy ktoś w internecie ma inne zdanie niż ty...
Wiesz, że to normalne, że ludzie mogą mieć inne poglądy? Wiesz, że normalne jest też
to, że się ich za nie nie piętnuje, nawet jeśli myśli się inaczej ?


Jakie to słodkie, że użyłeś mojego cytatu. Szkoda, że nieprawidłowo, ale to i tak miłe. A dlaczego nieprawidłowo? Cóż, przeczytaj może wszystko jeszcze raz - czy ja krytykuję kogokolwiek za to, że ma inne zdanie niż ja? Nie, ja po pierwsze odpowiadam na właśnie taką krytykę, bo szanuję ludzi i uważam, że każdemu należy się odpowiedź, a po drugie wykazuję luki w rozumowaniu i punktuję błędy. Nikogo się nie czepiam, bo lubi inną grę niż ja - wręcz przeciwnie, kompletnie mnie to nie obchodzi. Czepiam się natomiast samych gier bardzo często, a wiele osób, co jest bardzo przykre, nie potrafi odróżnić ataku na ich ulubioną grę od ataku na nich samych i odpowiada agresywnie i właśnie personalnie. Strasznie to niedojrzałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 00:42, Imeilic napisał:

Zastanawia mnie tylko to, dlaczego piszecie o LoL-u, a o innych grach MOBA nie. No i ile wam zapłacili?


Milion. Serio. Zapłacili nam.

>> No to udało mi się go uniknąć - grałem w przynajmniej 3 inne niż LoL gry MOBA, więc mam
>> jeszcze lepsze kwalifikacje do napisania tej recenzji, niż byś chciał.
>To dlaczego o tym nie napisałeś?

Dlaczego nie sprawdziłeś, że nie napisałem, zanim stwierdziłeś, że nie napisałem? Bo napisałem o tych grach, a jakże. Tylko nie w tej recenzji, bo nie było to potrzebne - ona jest skierowana do kogoś, kto nigdy nie grał w gry MOBA (co jest chyba dość oczywiste, jeśli się ją przeczytało), więc porównania do innych gier MOBA byłyby nieco, no nie wiem, bezsensowne? Tak, bezsensowne.

Dnia 27.12.2012 o 00:42, Imeilic napisał:

Czy w recenzji nie napisałeś, że LoL ma niski próg wejścia?


Owszem. Do gry. Nie do esportu. Piłka nożna też ma niski próg wejścia, ale nie do FC Barcelona. Głupio się czuję, gdy muszę takie rzeczy tłumaczyć...

>> O, ciekawe dane. Skąd one?
>Szacunkowe.

Na podstawie kompletnej nieznajomości gry? Wiesz, co możesz zrobić z takimi szacunkami? :)

Dnia 27.12.2012 o 00:42, Imeilic napisał:

Ma i to bardzo dużo, bo komplet run kosztuje ok. 10k ip.


Nie, nie kosztuje. Po prostu nie kosztuje. Nie wiesz o czym mówisz.

Dnia 27.12.2012 o 00:42, Imeilic napisał:

Jak w LoL-u możesz brać counterpicka? Tam nie widać picków przeciwnego teamu.


????

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

HAHAHAHAHAHAHAHA

TURLAM SIĘ PO PODŁODZE PŁACZĄC

!!!!!!!

HAHAHAHAHA

uch, dobra, już mi powoli przechodzi...

uch...

proszę pana, pan nic nie wie o League of Legends :) I jak my mamy ze sobą rozmawiać? Może wybierzmy jakiś temat zastępczy, na przykład pogodę, na której się dokładnie tak samo nie znamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 01:10, KeyserSoze napisał:

????

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

HAHAHAHAHAHAHAHA

TURLAM SIĘ PO PODŁODZE PŁACZĄC

!!!!!!!

HAHAHAHAHA

uch, dobra, już mi powoli przechodzi...

uch...


Fajnie pokazałeś obecny poziom gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 01:14, Mercuror napisał:

> ????
>
> AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
>
> HAHAHAHAHAHAHAHA
>
> TURLAM SIĘ PO PODŁODZE PŁACZĄC
>
> !!!!!!!
>
> HAHAHAHAHA
>
> uch, dobra, już mi powoli przechodzi...
>
> uch...

Fajnie pokazałeś obecny poziom gram.pl


A co jest złego w ekspresji? :) Przecież nie ma tu nic obraźliwego, jest tylko wyobrażenie odpowiedniego poziomu wesołości - był on olbrzymi, trudno było jakoś inaczej to ująć, by było wyraźne i czytelne na pierwszy rzut oka dla każdego. Trochę mnie też dziwi, jak jeden post, całkowicie niewinny zresztą, może w jakikolwiek sposób świadczyć o "poziomie" całego serwisu. Czy mógłbyś mi wytłumaczyć, co miałeś na myśli i jakie argumenty przemawiają za tym twierdzeniem? Wielcem ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 00:42, Imeilic napisał:

Jakieś doświadczenia z DOTY? Nie? No to proszę o nie wypowiadanie się na ten temat.


Za to Ty możesz się wypowiadać nie mając pojęcia o LoLu? :)
Dobre ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś doświadczenia z DOTY? Nie? No to proszę o nie wypowiadanie się na ten temat.

Jakieś tam doświadczenia mam, ale małe, więc staram się nie wypowiadać zbyt wiele. Ale chętnie przyjmę krytykę - wskaż mi proszę, w którym miejscu wygadywałem ewidetne bzdury o DOTA 2, myliłem fakty i wygłaszałem niepotwierdzone przypuszczenia tak jakby były prawdą objawioną. Prosiłbym tylko o dokładny cytat, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

Tibia ma jeszcze więcej. Najpierw napiszemy więc o Tibii, a zaraz potem o HoN :) A tak
serio - naszych czytelników ta gra mało obchodzi. I na dodatek coraz mniej. Nie wierzysz?


http://www.google.pl/trends/explore#q=the%20witcher%2C%20skyrim%2C%20dota%202%2C%20League%20of%20Legends&geo=PL&cmpt=q

Twoja żelazna logika statystyk google - o Wiedźminie powinna być co najwyżej wzmianka gdzieś na dole serwisu.
Wkońcu to i to zalicza się do gatunku RPG - prawda?

Zresztą, czy to jest odpowiedź twoja i redakcji, którą również reprezentujesz nt. ,, na jakiej podstawie dana gra jest częściej opisywana " ?
Na podstawie statystyk google z najczęściej wyszukiwanym hasłem?

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:


I już masz odpowiedź, dlaczego ją olewamy.


Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

Tak? A gdzie? Gdzie LoL cokolwiek udaje? Na razie widzę tylko, jak ktoś rejdżuje, bo
LoL skopiował butelkę od gry, która jest w 99% bezczelną kopią jeszcze innej gry, ale
o tym już hipokryta nie wspomina, bo mu nie pasuje do teorii o wyższości DOTA 2 nad LoLem.


Nie do mnie z tym - ich gra, niech robią co chcą.

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

> Fakt, że Valve sprytnie przejął nazwę DOTA 2 - należy im tylko pogratulować.

Tak jest, sprytnie przejęli to, co inni wypracowali dzięki swojemu talentowi. Rzeczywiście,
pogratulować.


Pieprzenie. Taki jest brutalny świat. Stworzyli coś na podstawie pewnego uniwersum która opływała nawiązaniami do jeszcze innego uniwersum który nie ma 1 twórcy... Tak - to ma sens, trzeba twórcy DOTY oddać pokłony.

Faktycznie pomysł jest świetny - ale gra DOTA od początku nie należała do jej twórców.

Chyba, że zaraz mi przedstawisz oświadczenie Blizzarda który zrzeka się wszelkich praw dot. WC III

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

> Nawet mam nazwę ,, Nein fur SS"

Jedziesz. Gwarantuję poziom śmieszności równy marszom w obronie telewizji Trwam.


Tak... miło się pośmiać ze starszych opuszczonych ludzi którym wmówiono, że rząd chcę im odebrać im ich jedynego przyjaciela w ich ostatnich chwilach życia ( nie wliczam nawiedzonych z PiS''u ) - zanim zaczniesz dyskutować o takich sprawach, może wyjdź na zewnątrz , pójdź na 1, 2, 3 marsz... i wtedy dyskutuj.
Uświadomię ciebie - byłem na tym marszu ( nie, nie jako uczestnik ) i widok starszych ludzi którzy nawet nie wiedza dlaczego protestują, jest daleki od śmieszności.

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

> To może wkońcu ty zrozumiesz :
> Gry na turniejach nie posiadają w większości nowych postaci oraz zazwyczaj nowych
updatów.


Wrong, tylko w wielkich lanowych turniejach. W mniejszych rozgrywkach online i ligach
wszyscy są na bieżąco i bez przerwy pojawiają się nowe postacie.


Zdecyduj się w takim razie o jakich turniejach mówimy . Bo zazwyczaj mówi się o najwyższej lidze i najwyższej stawce ( international ).

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

> 1 zmiana postaci przez 1 członka drużyna wpływa na cała drużynę oraz jej styl gry.

> Nikt nie będzie ryzykował swojej obmyślonej taktyki tylko pod fakt, że ktoś uważa
daną
> postać za OP.

Tak? Widziałeś jak AlexIch wyciągnął Evelynn na mida w finałach S2? Nie, bo byś tego
nie napisał.


Widziałeś Navi w international? To byś to zrozumiał.

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

> Natomiast nie spotkałem się jeszcze drużyną turniejową ( w żadnej rozbudowanej grze
)
> która miałaby idealnie zgrane wszystkie możliwe kombinację na wszystkich możliwych
przeciwników.
>
> Dlatego głównie gra się na starych i sprawdzonych postaciach.


A czy twierdziłem, że się znam tak jak ty? Z ciekawości pologowałem się na wszystkie moje konta do LoL''a i sprawdziłem ile meczy mam rozegrane - 79.
Mało? Napewno w DOTA 2 mam ponad 1000, w HoNie koło 600
Jednak to wystarczyło, żebym poczuł niedoskonałości systemu Biznesowego RIOT''a

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

Jayce i Diana oraz Kat i Eve po reworku mówią "wybacz stary, ale nie znasz League of
Legends"

> Dobrze, że RIOT promuję e-sport. Dobrze, że są turnieje. Różnica pomiędzy turniejami

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

Pewnie to twoje, nie? Oczywiście. I to nie dlatego, że LoLa słabo znasz, co już ci wykazałem
na kilku przykładach. Nie, to dlatego, że jeśli byś lubił koszykówkę, to byś twierdził,
że wymaga lepszego skupienia, zgrania i umiejętności niż siatkówka. Albo piłka nożna.
Albo odwrotnie. Byle tylko twoja gra była najlepsza.


Hey - to TY obecnie starasz się ukryć w słowach że CoD jest mniej skillowy niż CS, a ja przyrównuje LoL''a do DOTY 2 w analogiczny sposób.

Każda gra wymaga co innego - jednakże tak jak koszykarz może być świetnym, wręcz genialnym golfistą - tak golfista raczej nigdy nie będzie topowym zawodnikiem koszykówki :)

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi... chyba, że o to, że płacąc RP masz daną postać
o 10-20 h wcześniej, tak? no nie, masz ją tak samo wcześnie a na dodatek jesteś o 10-20h
bogatszy w doświadczenie grania innymi postaciami, gdy zarabiałeś IP, co sprawia, że
już na wejściu jesteś lepszy niż koleś, co kupił sobie postać za RP. Doświadczenie =
skill > wszystko inne (oprócz samorodnego talentu ofc)


Nie - faktycznie nie zrozumiałeś.
Ok załóżmy, że masz 0 PKT postać kosztuję 6 tys.
Możesz nafarmić 6 tys pkt załóżmy w 20 h grania, podczas gdy druga osoba kupi tą postać i zacznie ją testować,
doprowadzać do perfekcji w tym czasie.

Oczywiście przybędzie ci umiejętności grania innymi postaciami, wiedzy o grze i innych postaciach - docelowo jednak nie wiesz nadal nic o postaci którą zamierzasz kupić.

W pewnym momencie doświadczenia nie będziesz miał więcej ( bo to już jest ,,mastering" - kwestia czy x item kupisz o 5 sec szybciej dzięki czemu będziesz miał na pote, a do bazy wrócisz 10 sekund wcześniej ponieważ creepy padły w x miejscu, a nie y ) - w konfrontacji z innym graczem który kupił i ograł już daną postać - będziesz mógł co najwyżej nie feedować. Wygranie linii pozostanie kwestią marzeń.
( Mówię o 2 równie ,,skillowych" i doświadczonych graczach )

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

> Nie napisałem, że z Top of top - ale zdecydowanie z niższą ligą.

W niższych ligach ludzie też nie mają wszystkich bohaterów. Wiem, grałem.


Ponieważ ludzie zgrali się z X ilościa bohaterów - jak mogą stworzyć nową taktykę jak nie mają pełnej puli bohaterów?

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

1. Masz możliwość przetestować każdą postać w praktyce. PBE się kłania (i słaba znajomość
LoLa też)


Tak, jestem nowym graczem i wiem, co to PBE i gdzie jest PBE. Bardzo miło, że jest public Beta - jednak w samym kliencie nigdy tego nie zauważyłem, ani nie zwróciłem uwagi.

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

2. Gwarantuję ci, że po 500 godzinach grania będziesz miał to samo - będzie cię jechała
postać, której nie znasz, bo nawet jeśli ją przetestowałeś, to niewystarczająco długo
jak na ten poziom zaawansowania. Co z tego, że znasz jej skille, skoro nie pamiętasz
cooldownów, nie potrafisz obliczyć ile ma bursta w danym momencie i tak dalej. Wszystko
jest tutaj kwestią czasu poświęconego na granie, a nie punktów - widziałbyś o tym, gdybyś
w LoLa grał.


Poznanie wszystkich skillów przeciwnika to połowa sukcesu - reszta to czas poświęcony na tym.
Nie twierdzę, że poznanie bohaterów uczyni ciebie mega wymiatacza - na to potrzeba czasu.

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

3. Skoro Riot tak doi po chamsku graczy a HoN jest taki uczciwy i przyjazny, to dlaczego
ci ludzie wolą LoLa? Głupi są?


Jeden woli hamburgera z MC, a inny Sushi. Których smakoszy jest więcej ?

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

A po co ma grać wszystkim, skoro nie umie jeszcze dobrze grać tym co ma? Wolę mieć w
drużynie gracza, który zna świetnie kilka postaci od tego, który zna wszystkie, ale lami
każdą, bo ma po jednym meczu praktyki. Mecze wygrywają specjaliści, a nie wszechstronni
dyletanci.


Są różni gracze - już widzę tych utalentowanych graczy którzy skupili się na 5 bohaterach i tocza wyrównaną walkę z ludźmi którzy poznali wszystkich bohaterów, a teraz zabrali się za ich mastering.
Idealistyczna utopia.

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

> Tak idealna opcja.
> Myślałeś kiedyś o graczach którzy chcieliby potestować każdego bohatera odrazu i
wtedy
> wybrać to co najbardziej im odpowiada?

Tak. Niech się zapiszą na PBE w LoLu.


Tja.. powiem więcej, nie powinniśmy przypadkiem wogóle nie wspominać o Public Beta Environment? Wkońcu to BETA :)

Dnia 27.12.2012 o 00:30, KeyserSoze napisał:

> Czegoś tutaj nie rozumiem. Czyli te 2000 h potrzebne na odblokowanie WSZYSTKICH
bohaterów to jest zaleta?

Nie, to tylko ja udowadniam ci, że starasz się udawać znawcę odnośnie gry, o której nie
masz najbledszego pojęcia - każda osoba, która spędziła choć kilkadziesiąt godzin w LoLu
(i jest ciągle zielonym nowicjuszem tak byw) potrafiłaby policzyć ile czasu zajmie jej
orientacyjnie odblokowanie wszystkiego i nie rzucałaby takimi śmiesznymi liczbami jak
kilkadziesiąt godzin. Przestań więc mówić o tym jaki jest LoL, bo niestety, nie wiesz
jaki jest - takie było przesłanie, mniej więcej.


Staram się udawać znawcę? Czy gdziekolwiek napisałem, że jestem znawcą? Czy kiedykolwiek napisałem, że rozegrałem setki godzin w LoLa?

Faktycznie jestem newbie w sprawach odblokowania postaci - wybacz nigdy nie bawiło mnie liczenie ile czasu potrzebuję na odblokowanie wszystkich rzeczy w jakiekolwiek grze.

Ty wkońcu przestań mówić jaki ten LoL jest idealny - bo taki nie jest . Za nic nie zasługuję na ocenę w wysokości 9.5, jak również na gloryfikowanie go ze względu na ilość graczy. Zmierz się z faktem, że ta gra wymaga niemiłosiernego grindu, żeby poznać to wszystko co oferuję.
Przez ten fakt, dużo rzeczy dla nowych graczy może być i będzie OP przez pierwszych kilkaset godzin gry.

A teraz wyobraź sobie świat... idealnej gry tak rozbudowanej, tak idealnej, że niektórzy redaktorzy dopiero po kilku latach jej istnienia postanowili wystawić jej recenzje - bojąc się o możliwą śmierć w momencie premiery gry... ta gra wtedy była tak wspaniała, że każda opinia na jej temat, mogła przygnieść recenzanta swoją wielkością, a oceny byłyby tak wysokie, że powodowałyby blue screeny na wszystkich komputerach świata.

Ten produkt, nie był tylko zamkniętą rozrywką dla mas. ON był czymś więcej - niczym magiczna magiczna książka, posiadająca wielotysięczną historię, niczym artefakt dla którego i za którego, giną oraz mordują masy.

Oczarowywał swoją tajemniczością, otwartością świata i wspaniałością uniwersum.
Żaden inny produkt nie mógł się nawet zbliżyć do blasku jego chwały - nie ważne czy w innych produktach walczyłeś ze smokami, czy wypowiadałeś najbardziej skomplikowaną inwokację... Jak można konkurować z ideałem?

Gra w której miałeś do dyspozycji setki klas,dzielnych bohaterów, inteligentnych magów czy nikczemnych łotrzyków.
Bogowie jednak widząc jak wielkim zagrożeniem byłoby oddanie do dyspozycji tak WIELKIEJ potęgi zwyczajnemu
człowiekowi - wprowadzili mistyczne ograniczenia.

,,Krew za nią wylejesz
Czas na to poświęcisz
Pieniądz możesz oddać
życia nikt ci nie zwróci "


Tak brzmiała I przepowiednia Bogów

Jednakże istoty wyższe w swojej mądrości stworzyli drugą mistyczna przepowiednię

,, Będzie tylko wybraniec godzien
przez nienawiść i złość przejść
do nieśmiertelności żeby dojść"



The question it''s not why. The question is why not?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2012 o 01:18, KeyserSoze napisał:



Nic, poza faktem, że praktycznie każdy z nas obecny na tym forum dostałby za ten ,,specyficzny" poziom ekspresji - przynajmniej degrada :) Już nie wspominając o hm... zaniżaniu ogólnego przyjętego poziomu dyskusji.

Jednak jak ktoś mądry to powiedział:
,,Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 01:10, KeyserSoze napisał:

Milion. Serio. Zapłacili nam.

Widzę, że jak chcesz to możesz krótko i rzeczowo odpowiedzieć.

Dnia 27.12.2012 o 01:10, KeyserSoze napisał:

Dlaczego nie sprawdziłeś, że nie napisałem, zanim stwierdziłeś, że nie napisałem? Bo
napisałem o tych grach, a jakże. Tylko nie w tej recenzji, bo nie było to potrzebne -
ona jest skierowana do kogoś, kto nigdy nie grał w gry MOBA (co jest chyba dość oczywiste,
jeśli się ją przeczytało), więc porównania do innych gier MOBA byłyby nieco, no nie wiem,
bezsensowne? Tak, bezsensowne.

Człowieku, dyskusja toczy się o recenzji, i moje uwagi były odnośnie recenzji, a w niej nie ma nic o innych grach. A porównywanie gry do innej z danego gatunku jest jak najbardziej na miejscu.

Dnia 27.12.2012 o 01:10, KeyserSoze napisał:

Owszem. Do gry. Nie do esportu. Piłka nożna też ma niski próg wejścia, ale nie do FC
Barcelona. Głupio się czuję, gdy muszę takie rzeczy tłumaczyć...

Zaprzeczasz sam sobie i próbujesz z tego wybrnąć? Ok, zostawmy to.

Dnia 27.12.2012 o 01:10, KeyserSoze napisał:

Na podstawie kompletnej nieznajomości gry? Wiesz, co możesz zrobić z takimi szacunkami?
:)

Skąd wnioski, że nie znam gry?

Dnia 27.12.2012 o 01:10, KeyserSoze napisał:

Nie, nie kosztuje. Po prostu nie kosztuje. Nie wiesz o czym mówisz.

Chcesz powiedzieć, że dostajemy je za darmo? No to chyba ty nie wiesz o czym mówisz.

Dnia 27.12.2012 o 01:10, KeyserSoze napisał:

> Jak w LoL-u możesz brać counterpicka? Tam nie widać picków przeciwnego teamu.

????

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

HAHAHAHAHAHAHAHA

TURLAM SIĘ PO PODŁODZE PŁACZĄC

!!!!!!!

HAHAHAHAHA

uch, dobra, już mi powoli przechodzi...

uch...

proszę pana, pan nic nie wie o League of Legends :) I jak my mamy ze sobą rozmawiać?
Może wybierzmy jakiś temat zastępczy, na przykład pogodę, na której się dokładnie tak
samo nie znamy?

To może inaczej. Widzimy w LoLu picki przeciwnika, czy nie widzimy? Mowa oczywiście o normalnej grze, która jest najpopularniejsza, bo w gry rankingowe gra o wile mniej osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

większa połowa tych jęczących kolesi spędziła w grze rok lub więcej, pewnie macie już wszystkie postacie nawet :D Tyle się nagrali, a teraz jęczenie pro ludków. Jestem taki zaebisty, że wiem lepiej co jest dla was lepsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mamy różne definicje słowa "grind". Dla mnie ma ono wyłącznie wydźwięk negatywny i oznacza sytuację, w której trzeba powtarzać nudne czynności, aby uzyskać dostęp do dalszej części gry. Na przykład w grze MMO, gdy skończyły się wszystkie zadania dostępne na danym poziomie doświadczenia i żeby uzyskać kolejne, trzeba przez jakiś czas ubijać najzwyklejsze mobki. Z tego, co Ty mówisz, grind występuje w każdej grze, w której cokolwiek się odblokowuje:
- w samochodówkach trzeba grindować, żeby uzyskać dostęp do nowych pojazdów/zdobyć kasę na ich ulepszenie
- w RPG-ach, bo zaklęcia/umiejętności się dostaje na poszczególnych poziomach, a przedmioty mają czasami określone wymagania dotyczące atrybutów postaci
- w ogólnie pojętych grach akcji, bo dostaje się tam nowe bronie/umiejętności/ulepszenia w trakcie grania
Ba, nawet w DOTA 2 występuje grind idąc Twoim tokiem myślenia, bo są przedmioty do zdobycia.
W LoL-u występowałby grind według mojej "definicji", gdyby można było czerpać przyjemność z gry WYŁĄCZNIE po odblokowaniu wszystkich postaci (albo nawet jednej konkretnej). A takie coś nie ma miejsca.
Wygląda na to, że po prostu nasze rozumienie słowa "grind" się różni - dla Ciebie jest to pojęcie dość szerokie, natomiast dla mnie - oznacza konkretną sytuację.

I jeszcze fragment z innego posta:

Dnia 26.12.2012 o 22:43, Neleron napisał:

Tylko DOTA 2 nie udaje, że jest kopią. Nie udaję, że ma być identycznym remakiem z nową grafiką i kilkoma usprawnieniami. Twórcy DOTA 2 nigdy tego nie chcieli i nigdy nie deklarowali, że DOTA 2 będzie czymś innym... w przeciwieństwie do twórców LoL''a.

Czyli chcesz przez to powiedzieć, że Riot deklarował, że ich gra będzie czymś innym, niż DOTA, ale w rzeczywistości im to nie wyszło? Jeśli tak, to dlaczego twierdzisz, że DOTA 2 jest lepsza od LoL-a, skoro to takie same gry? :)

@okon

Dnia 26.12.2012 o 22:43, Neleron napisał:

Chu(jeden z najlepszych graczy w HoNa w historii). (...)

No i fajnie, że wbił pierwsze miejsce w ladderze, tylko że wcześniej była mowa o ogarnięciu LoL-a w ciągu 2-3 gier, a nie kilkuset. Poza tym pierwsze miejsce na kliencie NA nie jest aż tak wielkim osiągnięciem, bo tam jest relatywnie najniższy poziom. Inna rzecz, że taki F Lord miał w drugim sezonie najwyższe ELO w historii (na serwerze EUW), a zespół, w którym gra, wcale nie zalicza się do czołówki. I wcale nie można powiedzieć, że to przez słabych teammate''ów, bo przeciwko najlepszym (Froggen, Alex Ich) rzadko udaje mu się wygrać linię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 00:58, KeyserSoze napisał:

Daj nam wszystkie pieniądze w tej branży, to poruszymy wszytskie jej aspekty - tak w
dużym skrócie. Nie mamy nieskończonych środków, musimy priorytetyzować. Jak wszyscy.
A może uważasz, że mimo wszystko powinniśmy dokonać niemożliwego i napisać o wszystkim?
Czy też usatysfakcjonowałoby cię gdybyśmy pisali o tym co lubisz i tak jak lubisz, a
reszta cię nie obchodzi? Nie musisz odpowiadać, i tak wiadomo.


Wyrocznia przemówiła ponownie :]

Dnia 27.12.2012 o 00:58, KeyserSoze napisał:

Które niestety istnieją tylko w twojej wyobraźni - dziwne, że tylko ty uważasz, że ja
tutaj kogokolwiek obrażam. A na dodatek jesteś osobą, której wypowiedzi składają się
w większości z argumentów ad personam. Ty masz po prostu osobisty uraz i czepiasz się
mnie, bo mnie nie lubisz. Myślisz, że tego nie widać? Myślisz, że kogokolwiek przekonasz?
Myślisz, że ludzie nie widzą, jakie to dziecinne i śmieszne? Heh.


Pozwól, że zacytuję mój pierwszy post w tym temacie :] Gdybyś zachował się jak normalny człowiek to pewnie byłby ostatni. Niestety ty wolisz sobie poużywać, poobrażać innych i nakręcać swoją marną "spiralkę nienawiści".

"Szkoda, że na gramie nie poświęca się innym grom MOBA tyle uwagi co League of Legends... News o każdym nowym herku, patchu itp. A np. o świątecznym evencie w D2 ani słowa.". Sure... Ad personam aż się wylewa. Tak samo jak w innych przypadkach, gdy np. redaktor rzetelnego serwisu, jedynie poproszony o źródło budzących wątpliwości informacji, rozpoczyna prywatną wojenkę o rację tak jakby to był jego blog. Spoko, lecz dalej kompleksy twierdząc, że jedyne co mnie nakręca to osobisty uraz. Bez obrazy chłopie, ale na to żebym kogoś nie lubił na tyle, żeby zaczynać prywatny shitstorm na forum, musiałbyś sobie nie wiadomo czym zasłużyć. Jak na razie twoja prywatna osoba jest mi totalnie obojętna. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to wątpliwej jakości warsztat dziennikarski i brak jakiejkolwiek kultury osobistej. Tego się trzymaj.

Dnia 27.12.2012 o 00:58, KeyserSoze napisał:

Nikogo się nie czepiam, bo lubi inną grę
niż ja - wręcz przeciwnie, kompletnie mnie to nie obchodzi.


No popatrz. To zupełnie tak jak ja. Ale jednak to ty wrzucasz innych za jedno zdanie do worka "jęczący fani". Zresztą to nie był jedyny taki przypadek gdy obrażasz kogoś mającego inne zdanie w tym temacie. Tak się dziwnie składa, że razi mnie brak rzetelności i wypisywanie farmazonów w serwisie, który do tej pory uchodził za profesjonalny, niezależnie od tego czy opisywany tytuł mnie interesuje czy nie. Czytam większość newsów i artykułów - od gier klasy AAA po indie, reprezentujących wszystkie mozliwe gatunki. Nie mam jakichś ulubionych, co podważa twoją wcześniejszą teorię. a mimo to aż strach komentarz jakiś napisać bo niedługo gier zabraknie, których mógłbym być, w twoim mniemaniu, fanboyem.

Dnia 27.12.2012 o 00:58, KeyserSoze napisał:

Strasznie to niedojrzałe.


To dobrze, że zaczynasz wyciągać wnioski z własnego zachowania. Jeszcze parę (paręnaście ?) lat i może dorośniesz do kontaktów z ludźmi na jako takim poziomie umożliwiającym kulturalną dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś w recenzji że gry moba są bardziej skomplikowane niż RTSy, mógłbyś może to jakoś uzasadnić? Jakie masz doświadczenie z tym gatunkiem? I dodam przy okazji że ciężko mi było nie zniżyć się do twojego poziomu ekspresji pisząc ten post, zdrowo się uśmiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siadałem do LoL''a chyba ze 3 razy, ale jakoś zupełnie mnie nie przekonał, zdecydowanie bardziej mi odpowiada Heroes Of Newerth --> gorąco polecam.
Jedynie aspekty okołogrowe (rozwój "przywoływacza") jest w lolu lepsze niz w honie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2012 o 02:06, Neleron napisał:

http://www.google.pl/trends/explore#q=the%20witcher%2C%20skyrim%2C%20dota%202%2C%20League%20of%20Legends&geo=PL&cmpt=q

Twoja żelazna logika statystyk google - o Wiedźminie powinna być co najwyżej wzmianka
gdzieś na dole serwisu.
Wkońcu to i to zalicza się do gatunku RPG - prawda?


heh, nie ma to jak fabrykować fakty by poparły tezę. Zamień tego "the witcher" na "wiedźmina", bo Polacy nei wiedzieć dlaczego wolą swój język i co się okazuje? że Wiedźmin jest dwa razy wyżej niż DOTA. Tak wyglądają niezmanipulowane dane - widać uciekniesz się do wszystkiego, żeby wyszło na twoje, nawet oszustwa. Resztę wypowiedzi ignoruję, rozmowa z tobą to rzucanie grochem o ścianę, skoro gotów jesteś zaprzeczać rzeczywistości.

Dnia 27.12.2012 o 02:06, Neleron napisał:

Człowieku, dyskusja toczy się o recenzji, i moje uwagi były odnośnie recenzji, a w niej nie ma nic o innych grach. A porównywanie gry do innej z danego gatunku jest jak najbardziej na miejscu.


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Albo nie, napiszę to wyraźniej - recenzja jest dla osób, które NIGDY NIE GRAŁY W GRY MOBA. Wyjaśnij mi, co takiej osobie da porównanie do innej gry MOBA?

Dnia 27.12.2012 o 02:06, Neleron napisał:

Chcesz powiedzieć, że dostajemy je za darmo? No to chyba ty nie wiesz o czym mówisz.


Wiem ile kosztują runy, mam kilka zestawów. Ty nie wiesz, ile kosztuja, gdzieś znalazłeś jakąs liczbę i myślisz, że to jest wiedza. Nie, nie jest.

Dnia 27.12.2012 o 02:06, Neleron napisał:

> Na podstawie kompletnej nieznajomości gry? Wiesz, co możesz zrobić z takimi szacunkami?
:)

Dnia 27.12.2012 o 02:06, Neleron napisał:

Skąd wnioski, że nie znam gry?


Nie zdajesz sobie sprawy z istnienia trybu draftu, o który wie każdy, kto zrobił choć 15-20 poziomów (lub jest na tyle inteligenty, że w celu nauki grania obejrzał choć jeden turniej) - a 20 poziomów w LoL to jest 3% wiedzy o tej grze. Ergo, nie masz pojęcia o jej 97%.

Dnia 27.12.2012 o 02:06, Neleron napisał:

Widzimy w LoLu picki przeciwnika, czy nie widzimy? Mowa oczywiście o normalnej grze


Oczywiście, że widzimy. Twierdzenie, że nie widzimy jest równie śmieszne, jak upieranie się, że medic w Battlefieldzie nie może ożywiać kolegów, bo przecież nie ma defibrylatora i wykazuje tylko, jak beznadziejnie niski poziom wiedzy o danej grze się reprezentuje.

Dnia 27.12.2012 o 02:06, Neleron napisał:

Tak samo jak w innych przypadkach, gdy np. redaktor rzetelnego serwisu, jedynie poproszony o źródło budzących wątpliwości informacji, rozpoczyna prywatną wojenkę o rację tak jakby to był jego blog


Tak? Podaj proszę linkę do miejsca, w którym poproszony o link do źródeł, zacząłem jakąkolwiek wojenkę, bez żadnej prowokacji, obrażania mnie i tym podobnych. Chętnie poczytam. Oskarżasz? Dowody poproszę - dopóki ich nie dajesz, całe twoje gadanie to ordynarne oszczerstwa i pomówienia.

Dnia 27.12.2012 o 02:06, Neleron napisał:

Tak się dziwnie składa, że razi mnie brak rzetelności i wypisywanie farmazonów w serwisie


Super. Proszę, udowodnij mi choć jeden przykład braku rzetelności w komentowanym tekście. Albo przeproś za swoje zachowanie i bezpodstawne czepianie się.

Dnia 27.12.2012 o 02:06, Neleron napisał:

Napisałeś w recenzji że gry moba są bardziej skomplikowane niż RTSy, mógłbyś może to jakoś uzasadnić? Jakie masz doświadczenie z tym gatunkiem?


Np. 1100 godzin w Dawn of War II wystarczy? MOBA są bardziej skomplikowane niż RTSy, przynajmniej na esportowym poziomie, bo RTSy gra się 1v1 a MOBA drużynami, co zdecydowanie zwiększa ilość kombinacji, na przykład. Gdyby MOBA grało się 1v1 to RTSy byłyby bardziej skomplikowane - ale się nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Albo nie, napiszę to wyraźniej - recenzja jest dla
osób, które NIGDY NIE GRAŁY W GRY MOBA. Wyjaśnij mi, co takiej osobie da porównanie do
innej gry MOBA?

A po to, aby mogła przeczytać recenzję tamtej i sama mogła wybrać w co chce grać?

Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

Wiem ile kosztują runy, mam kilka zestawów. Ty nie wiesz, ile kosztuja, gdzieś znalazłeś
jakąs liczbę i myślisz, że to jest wiedza. Nie, nie jest.

To kosztują, czy nie? O ile mnie pamięć nie myli to twierdziłeś, że nie kosztują? No, ale jeżeli już zmieniłeś zdanie to oświeć mnie o ile się pomyliłem. Myślisz, że masz predyspozycje do pisania recenzji będąc fanem danej gry? Nie, nie masz.

Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

Nie zdajesz sobie sprawy z istnienia trybu draftu, o który wie każdy, kto zrobił choć
15-20 poziomów (lub jest na tyle inteligenty, że w celu nauki grania obejrzał choć jeden
turniej) - a 20 poziomów w LoL to jest 3% wiedzy o tej grze. Ergo, nie masz pojęcia o
jej 97%.

Czytanie ze zrozumieniem u ciebie nie jest najlepszą stroną. Wskaż miejsce, w którym napisałem, że nie ma trybu draft. Nie oceniaj mojej wiedzy na temat tej gry, bo to ty przeinaczasz fakty próbując udowodnić komuś jego niewiedzę, ale ci to nie wychodzi.

Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

> Widzimy w LoLu picki przeciwnika, czy nie widzimy? Mowa oczywiście o normalnej grze

Oczywiście, że widzimy. Twierdzenie, że nie widzimy jest równie śmieszne, jak upieranie
się, że medic w Battlefieldzie nie może ożywiać kolegów, bo przecież nie ma defibrylatora
i wykazuje tylko, jak beznadziejnie niski poziom wiedzy o danej grze się reprezentuje.

http://i6.minus.com/i3j3SPVdues26.png
Coś się zmieniło od wczoraj w LoL-u? Skończ to żałosne zaprzeczanie faktom, bo to nie jest nawet śmieszne, to jest zwyczajnie głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 08:48, Lisun napisał:

> http://i6.minus.com/i3j3SPVdues26.png
> Coś się zmieniło od wczoraj w LoL-u? Skończ to żałosne zaprzeczanie faktom, bo to
nie
> jest nawet śmieszne, to jest zwyczajnie głupie.
A słyszał pan wszechwiedzący o czymś takim jak Draft Mode?

A pan wszechwiedzący przeczytał powyższego posta? Pytania o picki przeciwnika odnosiło się do normalnych gier, które są najpopularniejsze i podkreśliłem to w poście stronę wcześniej, ale szanowny autor recenzji nie wiedząc czemu zignorował to, dlatego proszę o czytania całej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ummm... normalne gry mają zarówno opcję draft jak i blind. BLIND. BLIND! Jak masz cokolwiek kontrować, skoro sam decydujesz się na grę w trybie blind?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować