FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2010 o 17:59, Orion napisał:

Co byście bardziej polecili:
Call of Juarez Więzy Krwi - jako że bardzo podobała mi się pierwsza część.
czy
Wiedźmin - jako że mam ochote na dobre rpg.


Ba, oczywiście, ze Wiedźmina - wspaniały klimat, a chociaż przykrótki to jednak dla miłośnika RPG rzecz - chyba - obowiązkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 17:59, Orion napisał:

Co byście bardziej polecili:
Call of Juarez Więzy Krwi - jako że bardzo podobała mi się pierwsza część.
czy
Wiedźmin - jako że mam ochote na dobre rpg


Powiem tak grałem w obie gry. Wiedźmina z czystym sumieniem zaproponuje , świetna gra , naprawde warto.
Co do Call of Juarez Więzy Krwi to gra średnia , nie masz wolności w grze , takie prowadzenie za raczke w grze , jest jedne przejscie. Grafika ładna , gra srednia .

Oczywiscie ze Wiedźmin wygrywa , bez porównania.Ogolnie na dłuzej Ci starczy i da Ci wiecej frajdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 17:59, Orion napisał:

Co byście bardziej polecili:
Call of Juarez Więzy Krwi - jako że bardzo podobała mi się pierwsza część.
czy
Wiedźmin - jako że mam ochote na dobre rpg.


W zasadzie to polecam obie produkcje:)
No ale jeśli musisz wybrać jedną to bardziej byłbym przychylny do Wiedźmina, najlepiej w Edycji Rozszerzonej, gdyż zawiera dodatkowe misje i poprawki do błędów i optymalizacji. Fabuła jet ciekawa, dialogi wciągają, trochę humoru i na pewno starczy Ci na dużo więcej godzin niż CoJ.
A Więzy Krwi możesz kupić w późniejszym terminie bo też warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 18:17, Orion napisał:

No to się chyba na niego skusze. Dzięki.


Obejrz sobie zwiastuny , scenery z Wiedźmina trochę Ciebie przybliży co do gry.Jesli Ci sie spodoba juz w nastepnym roku Bedziesz mógł zagrać w 2 która ma , bedzie jeszcze lepsza .A co do ER to naparawde warto dodatki , łatki , w grą nie miałem problemów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz obydwie ;) Ale mimo wszystko, chyba jednak Wiedźmin. Gra świetna, z wielkim klimatem, jeżeli jesteś fanem Sapkowskiego, to gra Ci się spodoba. Zresztą, nie grać w Wiedźmina, to wstyd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił CoJ: WK. Pierwsza część cholernie mi się podobała, głównie ze względu na fabułę i multiplayer. W drugiej części jest sporo nawiązań, a także kilka zaskakujących momentów. Grafika jest przepiękna, chyba najładniejsza do spółki z Crysisem, Unreal Tournament 3 i trzecim Gothikiem. Gameplay jest emocjonujący, jest też sporo humorystycznych tekstów ;-) Problem w tym, że Wiedźmin również jest świetną grą i z pewnością zapewni Ci dłuższy czas rozgrywki, co wynika z gatunku, FPS raczej nie przebije długością RPG-a :P Nie wiem, jak Ci się podobał multi w pierwszym CoJ-u, ale ten z dwójki to moim zdaniem zmarnowany potencjał. Nie ma także kooperacji, co woła o pomstę do Nieba. To chyba ostatnia gra, w której nie można było nie zrobić kooperacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 22:30, Grinczar napisał:

Skoro każdy ma swoje gusta, to dlaczego dziwisz się, że obrzucam błotem F3?


Bo chodziło mi o zachowanie umiaru w ocenie aby drugiej osobie nie obrzydzić bo nóż widelec jej się właśnie ta gra spodoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[przeniesiony]
Witajcie. Po długim czasie (4 lata chyba) gdy miałem tylko laptopa z niezbyt wydajną karta graficzną (grałem tam w WoWa, NWN czy Torchlight:P) przyszedł czas, gdy kupiłem sobie nowoczesny komputer z szybką kartą graficzną. Można rzec - wracam na rynek gier komputerowych;)
Dlatego zwracam się do Was, koledzy, z prośbą o pomoc. Jesteście na czasie, z pewnością lepiej poinformowani niż ja;)
Szukam nowych, strachowych gier FPS. Coś typu Doom3, który bardzo mi się podobał i przeszedłem go chyba 2 czy 3 razy. Podobnie bylo z rewelacyjną grą FEAR. Jakie gry powinienem zakupić? Wiem, że jest FEAR2, ale podobno jego recenzje nie były zachwycające? Czekam na Wasze opinie ;-)
PS. do dave03: W dodatek do Doom3: Ressurection of Evil też grałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Nie najnowsza gra, ale o niej nie wspomniałeś, a zdecydowanie dupę urywa -> Condemned: Criminal Origins. Dead Space również powinien Ci się spodobać. Penumbra oraz nowa Amnesia - choć to bardziej gry przygodowe z widokiem FPP, to jeżeli lubisz horror przypadną Ci do gustu. Jeżeli lubisz rozgrywkę sieciową Left4Dead (sam nie grałem ale myślę, że można sobie klawo pograć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 20:42, laki13 napisał:

Bierz obydwie ;) Ale mimo wszystko, chyba jednak Wiedźmin. Gra świetna, z wielkim klimatem,
jeżeli jesteś fanem Sapkowskiego, to gra Ci się spodoba. Zresztą, nie grać w Wiedźmina,
to wstyd ;)


Nie jestem fanem Wiedźmina jako książki, w ogóle nie czytałem, tylko mam ochote na dobre rpg. Jutro idę już kupić, bo chyba faktycznie nie grać to wstyd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 17:30, ArkStorm napisał:

/ciach/

Nie najnowsza gra, ale o niej nie wspomniałeś, a zdecydowanie dupę urywa -> Condemned:
Criminal Origins. Dead Space również powinien Ci się spodobać. Penumbra oraz nowa Amnesia
- choć to bardziej gry przygodowe z widokiem FPP, to jeżeli lubisz horror przypadną Ci
do gustu. Jeżeli lubisz rozgrywkę sieciową Left4Dead (sam nie grałem ale myślę, że można
sobie klawo pograć).


Dead Space: to jest to. Bardzo spodobały mi się recenzje i jeśli nie znajdę nic innego, to kupię tą;-)
Condemned - rzeczywiście, to dosyć stara gra, poza tym chyba zbyt bezsensownie krwawa, jak widziałem recenzje. Penumbrę już widziałem, jedną z wcześniejszych wersji, ale nie spodobała mi się. Amnesia: Mroczny Obłęd: do kupienia w sklepie gram.pl jako pre-order? Hmm, w produkcji jest polska wersja, US wyszła we wrześniu. Przyjrzę się tej grze.
Macie jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 17:54, Pioruns napisał:

Dead Space: to jest to. Bardzo spodobały mi się recenzje i jeśli nie znajdę nic innego,
to kupię tą;-)
Condemned - rzeczywiście, to dosyć stara gra, poza tym chyba zbyt bezsensownie krwawa,
jak widziałem recenzje. Penumbrę już widziałem, jedną z wcześniejszych wersji, ale nie
spodobała mi się. Amnesia: Mroczny Obłęd: do kupienia w sklepie gram.pl jako pre-order?
Hmm, w produkcji jest polska wersja, US wyszła we wrześniu. Przyjrzę się tej grze.
Macie jeszcze jakieś propozycje?


Jeżeli Penumbra Ci się nie spodobała to wątpię, że Amnesia Ci przypasuje. To niemalże ta sama gra z inną fabułą i lokacjami. Jednakże system rozgrywki i porcjowanie horroru jest niemalże identyczny. Condemned jest krwawy ale zapewniam, iż bardziej psychodelicznego FPSa chyba nie znajdziesz. Jak dla mnie numer 1 wśród horrorów w gatunku FPS.

A Dead Space trzeba zaliczyć, tym bardziej że niedługo 2 część :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co byś powiedział na Bioshocka? Grałem u kolegi, to horrorek niczego sobie i nie jest "bezsensownie kwawy" jak mówiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Condemned jest nad wyraz brutalny, jednakże nie nazwałbym tego bezsensem. Gra ma niesamowicie "gęsty" klimat, momentami jest wręcz psychiczna (ale nie będę spojlerował). Jednakże wszystko to tworzy świetną całość i naprawdę niesamowity horror. W niemalże każdym zestawieniu najlepszych horrorów (oczywiście chodzi o gry komputerowe) Condemned figuruje w pierwszej dziesiątce. Tak więc jest to wręcz pozycja obowiązkowa dla każdego konesera gatunku. Natomiast jak dla mnie Bioshock ma klimat fajny, jednakże nie jest w ogóle straszny. A wracając do tej bezsensownie krwawych gier, to zaliczyłbym tu np. Serious Sam`a :D Choć nie będę ukrywał, iż jest to gra niemalże kultowa i gra się bardzo przyjemnie :D sasasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pytałem o to w innym temacie, ale zapytam i tutaj ;) Która gra jest Waszym zdaniem lepsza - Batman Arkham Asylum czy God of War III? Prosiłbym o uzasadnienie swego zdania ;) Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
A ja szukam pewnej gry, w której można byłoby pojeździć motorami :) Nie chodzi mi tutaj o jakieś klasyczne wyścigi ścigaczami, bo tym się w ogóle nie interesuję. Chodzi mi raczej o coś co zadowoliłoby fana motorków typu cross/enduro ;] Jednak nie chodzi mi też, żeby to była jakaś gra rajdowa, chociaż jakaś fajna z wieloma opcjami też może być. Ale np. dużo czasu spędziłem w GTA San Andreas tylko po to, żeby takim crossowym przecinakiem swobodnie pojeździć po świecie :D Może więc ktoś zna grę, która na dłużej przyciągnęłaby mnie do kompa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy kupić G4 czy czekać i kupić Two worlds 2?? Jestem wiernym fanem gothica, jedynkę, dwójkę i trójkę przełaziłem nie raz. Szczególnie dwójkę jednak po recenzjach g4 nie wiem czy warto, a TW zapowiada się ciekawie. Zwłaszcza ciekawie zapowiada się to co było rozreklamowane w g4 a okazało się strasznie okraszone względem poprzednich części czyli magia. Więc co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony GothicIV to nie jest to samo co poprzednie trzy części. Możesz mi wierzyć bo jestem wielkim fanem i co do cala znam każdą częśc, włącznie z dialogami, kwestiami ważniejszych NPC''tów nawet ^^ Jednakże to nie tylko ja Ci to powiem bo każdy zdaje sobie sprawę że nowa część, to przede wszystkim nowe studio, wiele ułatwień uproszczeń w stronę nowych odbiorców. Ja póki co jest pod końcówkę gry i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia co do tej gry. Nie przebija żadnej z poprzednich części a nawet nie dorównuje którejkolwiek z nich. Osobiście poczekalbym na Two Worlds 2 a gdy potem pojawi się znów money to zakup G4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się