FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2008 o 15:11, mikszn napisał:

Która gra jest lepsza, Titan Quest czy Legend : Hand of God? Mój komp Pentium D 2.8GHz,
GeForce 8600GT 256mb i 1,5 giga RAMu

Ja dla siebie bym kupił Legende :P
Wole ten klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam RPG-a który nie byłby osadzony w ciemnym,mrocznym świecie, tylko w przyjemnych dla oka miejscach...cos w podobie do Jade Empire. Jenak w.w grę już przeszedłem. Tak więc plis niech ktoś poda mi nazwe gry, która jak najlepiej spełnia moje wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 16:58, Szymex ziom napisał:

Szukam RPG-a który nie byłby osadzony w ciemnym,mrocznym świecie, tylko w przyjemnych
dla oka miejscach...cos w podobie do Jade Empire. Jenak w.w grę już przeszedłem. Tak
więc plis niech ktoś poda mi nazwe gry, która jak najlepiej spełnia moje wymagania.

Może Titan Quest albo Neverwinter Nights polecam ci titana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 16:58, Szymex ziom napisał:

Szukam RPG-a który nie byłby osadzony w ciemnym,mrocznym świecie, tylko w przyjemnych
dla oka miejscach...cos w podobie do Jade Empire. Jenak w.w grę już przeszedłem. Tak
więc plis niech ktoś poda mi nazwe gry, która jak najlepiej spełnia moje wymagania.


oblivion, neverwinter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobną do Jade Empire i mającą cudnie wykreowany, oraz bardzo przyjemny dla oka świat;) jest Fable: Zapomniane opowieści. Osobiście posiadam tą gierkę i śmiało mogę ci ją polecić:)
Wymagania sprzętowe ma zbliżone, wiec problemu z wydajnością być nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 17:57, Shini napisał:

Najbardziej, moi drodzy, to do JE są podobne KotOR i Mass Effect :P


Chyba tylko w rozgrywce i interfejsie, bo w realiach i klimatach to na pewno nie, ale za t KOTOR i Mass Effect to we wszystkim są podobne xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 18:17, Pakłos napisał:

A czy pójdzie Heroes V:Kuźnia Przeznaczenia na Viscie Home Premium ??


Pójdzie, mi na Viście chodzi, zresztą na wszystkich odmianach XP i Vista ta gra działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 18:26, Szymex ziom napisał:

a do tych heroesów to potrzeba podstawowej wersji czy nie??


Do "Kuźni Przeznaczenia" to tak, ale do "Dzikich Hord" nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 18:00, Kraju92 napisał:

> Najbardziej, moi drodzy, to do JE są podobne KotOR i Mass Effect :P

Chyba tylko w rozgrywce i interfejsie, bo w realiach i klimatach to na pewno nie, ale
za t KOTOR i Mass Effect to we wszystkim są podobne xD

Wiesz, Szymex nie powiedział o co dokładnie mu chodzi, a świat SW nie jest aż tak inny od tego z JE. Wyłączając latanie po galaktyce, to jest bardzo podobnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc, takie pytanie małe. Co byście radzili? Problem mam, bo w żadną nie grałem.

Oblivion, Gothic 3 czy też Dark Messiah? A może NWN2? ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 22:17, Arkads napisał:

Więc, takie pytanie małe. Co byście radzili? Problem mam, bo w żadną nie grałem.

Oblivion, Gothic 3 czy też Dark Messiah? A może NWN2? ;x


Oblivion ---> widziałem jak grają inni i mnie się nie spodobało ... zbyt cukierkowe, przesłodzone i kolorowe xD. Ale tobie może się spodoba

G3 ----> o ile masz mocny sprzęt oraz dużo cierpliwości oraz samozaparcia to gra może być nawet dobra ... o ile nie rzucisz jej w kąt po tym jak w czasie gry ujrzysz wiele bugów ( czyt. irytujących niedoróbek )

DM --- > nie grałem

NWN2 ---> jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2008 o 22:23, KŁEJK napisał:

Oblivion ---> widziałem jak grają inni i mnie się nie spodobało ... zbyt cukierkowe,
przesłodzone i kolorowe xD. Ale tobie może się spodoba

Ale niby grałem w Morrowinda i był świetny, hm.

Dnia 31.05.2008 o 22:23, KŁEJK napisał:

G3 ----> o ile masz mocny sprzęt oraz dużo cierpliwości oraz samozaparcia to gra może
być nawet dobra ... o ile nie rzucisz jej w kąt po tym jak w czasie gry ujrzysz wiele
bugów ( czyt. irytujących niedoróbek )

Sprzęt mam mocny, tylko owe bugi mnie mogą właśnie poirytować. A ja cierpliwości nie mam. ;x I grałem we wszystkie wcześniejsze wersje.

Dnia 31.05.2008 o 22:23, KŁEJK napisał:

DM --- > nie grałem

Grafika ładna oraz model fizyki.

Dnia 31.05.2008 o 22:23, KŁEJK napisał:

NWN2 ---> jw.

Hm, grałem w 1, super. I lubię system D&D.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dark Messiah - Bardzo Efektowna, dynamiczna siekanka, klimat, świat (chociaż Liniowy), odcinanie Kończyn, Piękna Xana i Leana, gorąco Polecam.
Oblivion - Grałem, świetna gra, jednak jeżeli chodzi o efekty specjalne to DM wygrywa, masz dość dużo gildii, dodatków które powiększają obszar gry.
NWN 2 - grałem, ale szczerze mówiąc DM wygrywa ;). Nawet ładna kampania, grafika, grywalność na dość wysokim poziomie.
Gothic 3 - Nie polecam, dla mnie lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 22:17, Arkads napisał:

Więc, takie pytanie małe. Co byście radzili? Problem mam, bo w żadną nie grałem.

Oblivion, Gothic 3 czy też Dark Messiah? A może NWN2? ;x

A więc tak ;].
- Oblivion - świetna grafika, wspaniała grywalność, zresztą jak w każdym ES ;]. Gdy grałem w Obliviona wydawał mi się świetny, a grałem w niego ponad rok temu :O, gdy zobaczyłem tą grafikę to myślałem że mi zaraz pikawa siądzie. W tedy była tylko MOWA o tym jaka to ma być grafika w G3, nie czekałem jednak na Obliviona, myślałem że będzie to po prostu Morrowind w innym świecie ;]. Jednak grafiką i klimatem mnie zaskoczyli. >POLECAM<
Dalej ;], G3 hmm...

- Gothic 3 - świetna grafika (która działa na silniku graficznym z Obliviona) jednak ma sporo bugów graficznych, a przynajmniej ja miałem. Przy 1gb RAM, gra na minimalnych wymaganiach się >> CIEŁA << kartę graficzną też mam dobrą bo GeForrce 8500 GT. Dziwne nie sądzicie ? Czyżby twórcy zepsuli tak piękny silnik Obliviona ? Jeśli chodzi o grywalność... dobra, przyznam że fajnie się grało. Ale jeśli chodzi o klimat gry ! Ha ! Tu mamy całkiem inną bajkę ! G3 nie trzyma klimatu Gothiców, 0 ! 0 ! 0 ! klimatu z G1 i G2. >ODRADZAM<

- Neverwinter Nights 2 - Dobra gra ;], przeszedłem 70% i kolega pożyczył ode mnie płytkę ;]. Jest całkiem dobra. Jeśli lubisz klimat D&D, to jest to świetna gra dla ciebie. Grafika bardzo dobra :), grywalność świetna, i oczywiście ten klimacik D&D :). >POLECAM<

-DM - nie grałem, więc się nie odzywam. Ale słyszałem że gra jest niezła ;).

[ Na twoim miejscu wybrałbym Obliviona, lub NWN2 :) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 22:29, Arkads napisał:

Wiem, wiem. Chodzi mi, co Wy byście wybrali, gdybyście musieli ; )

A ja właśnie odradzam DM, bo gra jest liniowa do bólu i drugi raz jej nie przeszedłem, bo nie chciało się słuchać tych samych dialogów itd.
Polecam i wybieram NWN 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się