FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2009 o 19:35, kotfilon napisał:

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć, za jaką cenę opłaca się kupić używkę i nówkę tych 3
pierwszych gier? O wymianie mogę narazie zapomnieć, bo jedyną grą którą mam jest LBP...lub
gry na PC/PSX

Popatrz na ultima.pl i allegro - tam są najsensowniejsze ceny:
GTA4 - to pewnie za 100zł (nówka 130zł czy 150zł - cena się utrzymuje).
Killzone 2 - exy Sony lecą łeb na szyje - cena K2 nówki to już poniżej 100zł
MGS4 - tu tez nówka poniżej 100 zł nawet z 60zł kupisz lecz już używkę.
InFamous - też niedawno premiera była a cena już 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Grand Theft Auto 4 - nie tylko według mnie must have

Gra to majstersztyk w dziedzienie gier wideo (i chciało by się jeszcze dokrzyczeć " I nie tylko!"). Fenomenalna fabuła, przekozacki bohater (śmiem twierdzić, że najlepszy jaki kiedykolwiek wystąpił w jakimkolwiek tytule), śliczna grafika, silnik fizyczny - no po prostu palce lizać. Wszystko w tym tytule jest przecudowne. Ja się zakochałem, tylko na konsolach gra potrafi czasem nieźle chrupnąć, ale to chrupanie zostaje przyćmione przez całą reszte zawartą w grze. Jak must have tak must have. Jak jeszcze nie grałeś, kupić musisz!

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Metal Gear Solid 4 - poczytałem trochę, zagrałem w demo...i świat solid sneak''a wciągnął
mnie bez reszty..może załatwię sobie też inne części na pc/psx ^^ do tego też przez wielu
uważany za must have, chociaż nie wiem, czy bez grania w poprzednie części nie będzie
trudniej skumać (bardzo dużo czytam o grach, w które gram, czy to pomorze?)

Właśnie sam się nad tą pozycją zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że to taki bardziej interaktywny film, niż gra i że nic nie pojme, bo ten film leci przez całą serie o Snake''u. Ja sobie darowałem. Owszem gra kosi graficznie, ale ja jednak nie kupuje gier tylko i wyłącznie dla oprawy, fabuła jest nie mniej ważna, a jeżeli jej nie zrozumiem to co to za radość z grania w taki tytuł?

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Red Faction: Guriella - demko naprawdę mi się spodobało, a że ma multi, może być nawet
fajne.

Demko - demkiem. Finalna wersja słyszałem, że mocna średniakowa. Oczywiście producenci podniecają się tym, że w grze nie ma takiego obiektu, którego nie można zniszczyć, ale oprawa jak i fabuła kuleje. I właśnie znów pytanie, czy opłaca się wywalać ponad stówkę na rozwalenie tylko i wyłącznie budynków?

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*inFamous - tu się nadal zastanawiam, demko super, tylko męczy mnie to, że misje będą
polegać tylko na rozwalaniu dresów w kapturach..no i brak multi

Dresy w kapturach? ; p a to niezłe przyznam. Ale to w ogóle nie powinno Cię męczyć, gra kosi, na prawdę, dawno nie grałem w tak dobrego sandboxa. Graficznie miażdży nie jeden tytuł, fizyka jak i animacja głównego bohatera (w tym przypadku Cola) to coś wspaniałego - miód dla oczu. Nie jest już to takie bezmyślne ''wspianie'' się jak to zademonstrował Altair z Assassins Creed, a świetny system, który nie raz uratuje nam skórę. Ale jest jeden kompakt : Gre przeszedłem raz co zajeło mi zaledwie kilka godzin (ab. 7-8) i nie czuje już żadnej chęci w ponowne jej odpalenie. Zaczęła być nużąca. Brak multi to dodatkowe ciosy w plecy (czemu nie, 16 colów vs 16 colów nie wyglądało by źle ; p).

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Burnout Paradise: The Ultimate Box - demko mi się naprawdę podoba, tylko czy naprawdę
jest w pełnej wersji co robić i multi daje tyle frajdy?

Wypowiem się tylko po zagraniu w demko, które imho jest słabe i nudne jak flaki z olejem. Zupełnie nie namówiło mnie do kupna tego tytułu. Owszem, szereg wspaniałych możliwości jakie gra oferuje jest ogromny np. najlepsze na świecie kraksy, ale jakoś ogólnie ''ogólność'' nowego barnałta do mnie nie przemawia. A multi jak multi, frajdy na pewno daje co niemiara.

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Tekken 5:DR - tu też po gameplayach i tekkenie 3 bardzo mi się podoba, tylko nie wiem
czy bardziej się nie opłaca poczekać na tekkena 6, w końcu tekken 5:dr to taka mini wersja
na ps3.

Głupio się przyznać, ale ... nie grałem ; p Na prawdę. Ale marka sama w sobie się sprzedaje - Tekken. To musi byc coś dobrego.

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Killzone 2 - demko super, kolejny must have, multi słyszałem, że lepsze od CoD''a

I bardzo dobrze słyszałeś. O ile gra nie zachwyca singlem, tak multiplayer pożera wszelkie inne tytuły (m.in. podany przez Ciebie CoD - ale tylko WaW, MW nadal jednak króluje nad K2) na śniadanie. Setki godzin gwarantuje. A do tego przecudowna oprawa audio-wizualna. Matko, jak sobie o grafice w k2 pomyślę, to wszelkie piękne kobiety nie mają nic do powiedzienia... ot, tak ta gra wygląda.

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Prototype - super sandbox, bardzo mi się podoba gameplay, ale czy to ma multiplayer?
podobno tak...podobno nie

Protype i multi? A to dobre ; p Nie wiem gdzie takie bzdety słyszałeś, ale gra nie posiada żadnego trybu dla wielu graczy. Jeżeli chodzi ogólnie o w/w pozycję to powiem, że pograłem z 2-3 godziny (zaś tym razem na pc) i z grą się pożegnałem. Fatalna grafika, mimo że grałem na najwyższych możliwych ustawieniach - widać producentów moc nextgenów przerasta, albo cała epoka 360ątki i peestrójki ominęła ich szerokim łukiem, więc tką nadal w czasach górowania ps2. Do tego szarość w jakim przedstawiany jest Manhatta wychodzi grze raczej na minus, po prostu wygląda to obrzydliwie. Dobra, wygląd-wyglądem, ale żeby w to się chociaż dało grać. Nuda, Nuda i jeszcze raz Nuda! Fabuła została wymyślona chyba podczas sznurowania gumiaków przez jednego z producentów - w ogóle nie przyków do ekranu. Wszelkie przedpremierowe gameplaye czy trailery jakie ukazywały Protype w innym świetle to tylko podpakowane filmiki. W rzeczywistości wyszło słabo. Nie rozumiem jak można ten tytuł porównywać z inFamous - kpina ...

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Assassin''s Creed - grałem na moim PCzłomie z max 15 FPS, skakanie, walka super, tylko
nudne misje. Byłem przed ostatnią misją, więc nie wiem, czy się opłaca...

Grałeś? Nie opłaca się. Chociaż w sumie i tak robiłeś tam ciągle to samo, więc może tylko dla ładnej oprawy i fajnej animacji możesz sobie grę zakupić.

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Mirror''s Edge - najświetniejsza gra w jaką grałem, dla mnie taki must have''ik

Ano gra jest kozacka. Co prawda miałem okazję zagrać tylko w jej wersję demonstracyjną, ale już sama ona dała mi kopa w łeb w postaci wyrobienia sobie zdania, że ME mimo innowacyjnej techniki jest również świetną grą.

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Call of Juarez:Więzy krwi - demko super, pierwsza część super, multi podobno też super,
do przejscia minimum 2x (2 postacie)

A mnie jak to bywa z CoJ''ami, gra nie przykuła do ekranu na dłużej niż kilka godzin. Ogólnie nuda. Fakt, fajne strzelaniny, najlepsze na świecie pojedynki rewolwerowców i to polane jeszcze ślczną oprawą, ale jakoś gra nie przemawia. Jakoś tak jakby chciała, ale nie mogła, nie wiem. Zaś multi jak multi, kolejne dziesiątki godzin.

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

Z góry dziękuję


A proszę bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w wersje PC ale mogę podpowiedzieć co nieco.

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Burnout Paradise: The Ultimate Box - demko mi się naprawdę podoba, tylko czy naprawdę
jest w pełnej wersji co robić i multi daje tyle frajdy?


Mi bardziej się podobała niż FUEL, ogólnie to ciągle robisz to samo i zanim dostaniesz fajne wózki to gra się nudzi.
5-6 rodzajów wyścigów, cały czas po średniej wielkośći mapie, pierwsze 150-200 wyścigów dziecinnie proste.
Ogólnie fajna ale się nią nie jarałem jak recenzenci CDA np.

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Prototype - super sandbox, bardzo mi się podoba gameplay, ale czy to ma multiplayer?
podobno tak...podobno nie

Fajna gierka na 1-2 h dziennie lub dłuższą partię w weekendy. Multi nie ma, do maniaczenia się nie nadaje. Fajny system, rozbudowy Mercera, krwawe walki, fajne misje głowne, średniawe poboczne. PRzy grze dobrze się bawiłem, ogólnie na plus, ale bez przesady.

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Assassin''s Creed - grałem na moim PCzłomie z max 15 FPS, skakanie, walka super, tylko
nudne misje. Byłem przed ostatnią misją, więc nie wiem, czy się opłaca...

NUDA! Schematyczność dobija mnie w tej grze. Walka to 3 przyciski, a do zwycięstwa nie prowadzi inna droga niż kontratak w zwarciu.

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Mirror''s Edge - najświetniejsza gra w jaką grałem, dla mnie taki must have''ik


Mi się nie podobała.

Dnia 20.08.2009 o 18:17, kotfilon napisał:

*Call of Juarez:Więzy krwi - demko super, pierwsza część super, multi podobno też super,
do przejscia minimum 2x (2 postacie)


Gra bardzo fajna, wg. wspaniale wykreowane postacie Ray''a i Williama, może Thomas mi się nie spodobał, ale ogólnie gra dała mi super satysfakcję z pojedynków i walk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Świątynia Pierwotnego Zła nadaje się dla kogoś, kto wychował się na Diablo i Gothicu (prostota rozgrywki i mechanizmów)? Nie ma zbyt dużego skomplikowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 21:24, Jan3d napisał:

co wziąć COD4 czy arma2 2,49zł tańsze


Ja bym brał Arme 2 dlatego, że są tam pojazdy itp, no ale ja lubię właśnie gry typu battlefield, jeżeli lubisz się przemieszczać po mapie różnego rodzaju pojazdami to weź Arme 2 :-) Mnie się udało kupić Arme 2 za 50zł w saturnie jak była promocja: cały asortyment tańszy o podatek vat ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 21:24, Jan3d napisał:

co wziąć COD4 czy arma2 2,49zł tańsze


Ja bralbym Arme.CoD jest dla mnie maksymalnie nudny i musialem sie samemu zmuszac zeby ukonczyc singla,a w multi pogralem troche i tez mi sie znudzilo.Za to Arma ma swietny tryb warfare!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 21:24, Jan3d napisał:

co wziąć COD4 czy arma2 2,49zł tańsze

Ja polecam coda 4 jeżeli jeszcze nie grałeś to musisz nadrobić zaległości. Single jest może troche krótki (10h) , ale za to w multi jest cała masa zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 21:24, Jan3d napisał:

co wziąć COD4 czy arma2 2,49zł tańsze


Jak inni powyżej zachwalają Arme, tak ja jestem skłonny zaproponować Ci bardziej CoDa, który wg mnie zdecydowanie wychodzi z tego pojedynku na prowadzenie. A to za sprawą jednego z najlepszych w dziejach gier wideo multiplayera zapewniającego dziesiątki, ba! setki godzin wspaniałej zabawy. Do tego dochodzi przyzwoity singiel, co prawda krótki, ale można go po prostu potraktować jako taki samouczek przed wejściem do multi. Pozwolę sobie jeszcze dodać, że optymalizacja jest na bardzo wysokim poziomie, co wychodzi grze zdecydowanie na plus, tymbardziej, że gra wygląda naprawdę ślicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 21:35, Grinczar napisał:

Nuda? ArmA 2

Nie da się powiedzieć, że w Armie 2 jest nuda. Każdy z gry wyciska co innego, ja wolę kampić w trawie i męczyć się z machającym celownikiem niż biec, skoczyć, zrobić 360 w powietrzu i spokojnie uwalić bota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 11:37, Kirabaxior napisał:

biec, skoczyć, zrobić 360 w
powietrzu i spokojnie uwalić bota.

Ubij tak prawdziwego gracza, bo bot to żaden przeciwnik ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 11:41, MaccCry napisał:

> biec, skoczyć, zrobić 360 w
> powietrzu i spokojnie uwalić bota.
Ubij tak prawdziwego gracza, bo bot to żaden przeciwnik ;]

Prawdziwego gracza z 360 jeszcze nie uwaliłem i nic na to nie zapowiada(CoD4 po sieci mi się znudził ;p), mimo wszystko co by nie było uwielbiam realistyczne strzelaniny i jeśli ktoś podziela "moją pasję", to szczerze polecam - jeśli dana osoba ma na prawdę mocnego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby mi ktoś doradzić, co warto kupić na PS3 oprócz GTA 4, MGS 4, Killzone 2 i Little Big planet? Chodzi mi o gry które polecacie, takie must have. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Eve - Online (subskrybcja). MMO w kosmosie, niesamowite mozliwosci, jedno z niewielu mmo ktore nie wymaga poswiecenia 24/7. Jezeli jest ktos zainteresowany moge wyslac zaproszenie na 21 dniowy trial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 12:38, kotfilon napisał:

Witam. Czy mógłby mi ktoś doradzić, co warto kupić na PS3 oprócz GTA 4, MGS 4, Killzone
2 i Little Big planet? Chodzi mi o gry które polecacie, takie must have. Z góry dziękuję.


inFamous?
PS3 nie mam, ale o tej grze czytałem duzo i wszyscy mówią, że gra jest świetna. Po tym, dla tej gry chciałem sobie kupić PS3 :)

dorkah - ale z jakiej to okazji piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się