HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2008 o 22:39, radosiewka napisał:

Ja właśnie czytam "Ludzi Bezdomnych" Żeromskiego - w sumie książka nie jest taka zła,
a może już po prostu nawykłam do czytania lekturxD

Jak czytałem, uważałem ją za książkę kiepską (nie tragiczną). Niemniej zapominając, że czyta się ją ciężko (podobnie jak Zbrodnię i Karę, Lalkę i podobne) to jest całkiem niekiepska ;)

Dnia 14.12.2008 o 22:39, radosiewka napisał:

Teraz mam tyle zaległości w książkach - czytał ktoś może jakąś książkę z serii Trylogia
Kusziel autorstwa Jacqueline? Ostatnio widziałam trzecią część u kuzynki i nie wiem czy
warto przeczytać;)

Warto, zdecydowanie. Chociaż czytałem trylogię na tyle dawno, że nie pamiętam która część podobała mi się najbardziej :P

Dnia 14.12.2008 o 22:39, radosiewka napisał:

A teraz pytanie z innej beczki ale też na temat książek: znacie może jakieś książki,
nie ważne jaki gatunek w których następuje ewolucja bohatera? Mam tego typu temat na
prezentacji ustnej na maturze;) Jak na razie wzięłam "Potop", "Balladynę" i "Dżumę".
No i może " Quo Vadis". Ale jak znajdą się jakieś lepsze tytuły to je z chęcią zamienię;)

Czekaj czekaj... Matura i "Ludzie bezdomni"? Tego się w II klasie nie przerabia?
Co do tytułów - "Pan Tadeusz" ci nie podejdzie? Jak wymyślę coś jeszcze, dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 22:50, szypek26 napisał:

> nie ważne jaki gatunek w których następuje ewolucja bohatera? Mam tego typu temat
na
> prezentacji ustnej na maturze;) Jak na razie wzięłam "Potop", "Balladynę" i "Dżumę".

> No i może " Quo Vadis". Ale jak znajdą się jakieś lepsze tytuły to je z chęcią zamienię;)

Czekaj czekaj... Matura i "Ludzie bezdomni"? Tego się w II klasie nie przerabia?
Co do tytułów - "Pan Tadeusz" ci nie podejdzie? Jak wymyślę coś jeszcze, dam znać.


"Ludzi bezdomnych" czytam w trzeciej klasie ponieważ w drugiej przerobiliśmy materiały związane z Holocaustem z powodu naszego wyjazdu do Izraela.
Czyli do przemiany mam wsiąść Robaka z Pana Tadeusza? W sumie się nadaje... Polonistka mi zaproponowała jeszcze ojca ze Sklepów Cynamonowych - przeczytałam książkę i na pewno nie wezmę tego ojca, jest za dziwny;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 22:58, radosiewka napisał:

"Ludzi bezdomnych" czytam w trzeciej klasie ponieważ w drugiej przerobiliśmy materiały
związane z Holocaustem z powodu naszego wyjazdu do Izraela.
Czyli do przemiany mam wsiąść Robaka z Pana Tadeusza?


Wziąć, nie wsiąść. :-)

Robak nie jest zły, Wokulski z "Lalki" też by pasował, a do tego można wziąć Ciri z opowiadań i sagi wiedźmińskiej, Hobbitów z "Władcy pierścieni" - w zasadzie dowolnego, chociaż chyba Pippin byłby najwdzięczniejszy - czy Pirxa z "Opowieści o pilocie Pirxie" Lema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 23:39, Izrafel92 napisał:

Polecam "Siewce Wiatru", Kossakowskiej. Swietna ksiazka, ciekawie przedstawia konflikt
miedzy pieklem a niebem.


Siewce Wiatru czytałem z wypiekami na twarzy, u mnie jest na 1 miejscu, książek które przeczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 12:06, pkapis napisał:

Robak nie jest zły, Wokulski z "Lalki" też by pasował, a do tego można wziąć Ciri z opowiadań
i sagi wiedźmińskiej, Hobbitów z "Władcy pierścieni" - w zasadzie dowolnego, chociaż
chyba Pippin byłby najwdzięczniejszy - czy Pirxa z "Opowieści o pilocie Pirxie" Lema.

Wezmę Wokulskiego ponieważ "Lalka" bardzo mi się podobała:) O Ciri też ostatnio myślałam:) Chyba to też wezmę - sagę o Wiedźminie uwielbiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 20:46, Wroobli napisał:

To Coelho ma jakieś ciekawe utwory?


Jedyna książka Coelho która mi się podobała to "Weronika postanawia umrzeć". W reszcie nie ma nic ciekawego - autor wymyślił sobie motyw przewodni książki, jakieś przesłanie i dopisał do tego fabułkę;p
"Weronika postanawia umrzeć" ma ciekawy pomysł - dziewczyna próbuje popełnić samobójstwo, połyka tabletki ale ją ratują i mówią jej że nie zostało jej dużo dni życia. A właśnie wtedy kogoś poznaje i znowu chce żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 23:04, radosiewka napisał:

> To Coelho ma jakieś ciekawe utwory?

Jedyna książka Coelho która mi się podobała to "Weronika postanawia umrzeć". W reszcie
nie ma nic ciekawego - autor wymyślił sobie motyw przewodni książki, jakieś przesłanie
i dopisał do tego fabułkę;p
"Weronika postanawia umrzeć" ma ciekawy pomysł - dziewczyna próbuje popełnić samobójstwo,
połyka tabletki ale ją ratują i mówią jej że nie zostało jej dużo dni życia. A właśnie
wtedy kogoś poznaje i znowu chce żyć...


Powiem tak: zacząłem od Alchemika i jego cukierkowatość mnie odrzuciła po dwóch chyba rozdziałach. Ponieważ jednak pomyślałem, ze każdemu pisarzowi możne zdarzyć się ''wpadka'', postanowiłem dać mu jeszcze jedna szansa i sięgnąłem po Weronika postanawia umrzeć.

...i oniemiałem. Od samego początku zachłysnąłem sięl lekturą. Ta książka była niesamowita i nie moglem się oderwać. I kiedy, po kilku godzinach, dotarłem do ostatniego rozdziału, bylem gotowy popłakać się ze wzruszenia i z podziwu do geniuszu pisarza. Ale, ale... co to? Epilog? Co można jeszcze dopisać? Przeczytałem i rzeczywiście się rozpłakałem. Tylko, ze ze złości. Trzy ostatnie strony ZRUJNOWAŁY cały nastrój powieści i ostatecznie pogrzebały moje spotkania z tym... pisarzem. Kto czytał ta książkę, myślę ze wie (chociaż może się nie zgadza), o co mi chodzi. Innym nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Weronika postanawia umrzeć" to jedna z najlepszych książek jakie czytałam, a także najlepsza książka Paulo Coellho. Moją przygodę z książkami autorstwa Paulo Coelho właśnie zaczęłam od ,,Weroniki" , więc dość szybko sięgnęłam po jego kolejną książkę, niestety im więcej czytałam jego dzieł, tym większe miałam wrażenie, że pisze cały czas o tym samym...,,Weronika postanawia umrzeć" posiada niesamowitą fabułę, z przerażeniem patrzyłam jak powoli zbliżam się do końca, a sam koniec cóż zszokował mnie bardzo ;). Jednym słowem- polecam, ale nie wszystkim może się ona spodobać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 17:49, capral napisał:

Jaką książkę fantasy warto przeczytać?(wiedźmina i eragona(wszystkie części)mam już za
sobą)


Władca Pierścienia,absolutnie najlepsza trylogia jaką przeczytałem:)Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 17:49, capral napisał:

Jaką książkę fantasy warto przeczytać?(wiedźmina i eragona(wszystkie części)mam już za
sobą)


Polecam książki oo inkwizytorze Mordimerze autorstwa Piekary, książki Pratchetta - zwłaszcza te o straży i Śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj polece Trylogię Husycką (to własnie ta o Reynevanie) Sapkowskiego, świat niby od wiedźminlandii odmienny, ale sapek to sapek i jego styl w tych książkach czuć (Narrenturm, Boży Bojownicy, Lux Perpetua). Ponadto mogę jeszcze dodać do tego, jak kolega szypek26, Achaję A. Ziemiańskiego, co prawda muszkiety się pojawiają, ale nie są główną bronią- mieczem macha się często, soczyście i z odpowiednim efektem. I bitwy są. I Epickośc jest. I Ciekawi bohaterowie. I jest to "brudne" fantasy. (3 tomy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 19:20, Lex napisał:

A skoro już się chwalimy nowościami w zbiorach to też dorzucę swoje 3 grosze. :) W EMPiK-u
dorwałem dwa pakiety - Terry''ego Pratchetta (Straż Nocna, Potworny regiment, Piekło
pocztowe) i Jakuba Wędrowycza (wszystkie tomy o bimbrowniku w pięknym, szarym papierze).

Wiem, że odpowiadam na posta sprzed 6 dni, ale chcę się zapytać o ten pakiet książek o Jakubie. Można go kupić przez internet? Nie mogę znaleźć, a z chęcią wszedłbym w posiadanie takiego ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze i wszędzie polecam cykl ''Pieśń Lodu i Ognia'' Georga RR Martina - pierwszy tom to ''Gra o Tron''. To bardzo dorosłe fantasy - zdrady, najgorsze grzechy (co bede spoilerował) no i - masa zaskoczeń. Dość powiedzieć, ze autor nie przywiązuje sie do bohaterów :D
Napisane jest świetnym językiem, wciąga straszliwie (co ja robiłem zeby mieć w rękach ostatni tom zaraz po premierze), przebogaty świat... Ach tylko kiedy, kiedy następna część!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 15:02, rafekx 12 napisał:

Witam,czy ktos czytał z was książke malowany cżłowiek?Jeśli tak to co możecie mi o niej
powiedzieć?:)

Ja właśnie ją kończę i jestem mimo wszystko pozytywnie nastawiony do kontynuacji tej serii. Książka jest ciekawa, aczkolwiek nie jeden raz podczas czytania czuć było że to jednak jest debiut. IMHO Brett jeszcze musi troszkę doszlifować konstrukcję wydarzeń, bo niektóre są za krótkie, inne znowuż zbyt długie. Jest to jednak BARDZO DOBRY debiut, czekam na kolejną część, która ma się już w pierwszych miesiącach 2009r. pojawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się