HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

>Jakuba Wędrowycza (wszystkie tomy o bimbrowniku w pięknym, szarym papierze).
Powiedz mi ile kosztował, ten zbiór książek o Wędrowyczu bo zastanawiam się nad kupnem. Fajne te książki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
planuję zakup książki dla ojca tak do, powiedzmy, 30zł w merlinie. Chciałem kupić ''Anioły i demony'' Browna, ale nie mają już ich na składzie, więc do świąt pewnie nie zdążą. Możecie polecić coś podobnego??
Dla rodzicielki wybrałem ''Pachnidło: Historia mordercy'' (dobry wybór??). Film mi się bardzo spodobał, z tych ''recenzji'' wynika, że książka nie najgorsza jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 19:50, dominikańczyk napisał:

>Jakuba Wędrowycza (wszystkie tomy o bimbrowniku w pięknym, szarym papierze).
Powiedz mi ile kosztował, ten zbiór książek o Wędrowyczu bo zastanawiam się nad kupnem.
Fajne te książki?


Paka ok. 110zł. Czy się opłaca? Według mnie oczywiście że tak. Na samej górze użytkownik Lex zapodał fragmenty części opowiadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 19:20, Lex napisał:

/ciach/
> Bo oto dostałem od ciotki na mikołajki wcześniej upatrzony Hyperion Dana Simmonsa,
i
> po prostu brak mi słów nad tym dziełem. Zdobywca nagrody Hugo w kategorii SF powalił

> mnie na glebę.
/ciach/

Ty dostałeś książkę, a ja od kilku dni poważnie zastanawiam się nad jej zakupem. Mógłbyś
napisać coś więcej o "Hyperionie"? Jak się czyta, czy czytelnik nie jest zanudzany przydługimi
opisami, nieciekawymi dialogami. I chyba najważniejsze - czy nadaje się na pierwsze spotkanie
z literaturą SF?

Nadaje się, do dopiero moja druga poważna SF, po Diunie. Dialogi sa ciekawe, choć opisy CZASEM przydługie. Poza tym książka daje mnóstwo pola do popisu w odgadywaniu intrygi. Kto jest zdrajcą? Kto przeżyje? Co ich łączy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnio "Komórka" Kinga, i stwierdzam że jeśli szukasz ciekawej książki, weź tą, akcja się dzieje od momentu tzw. "Pulsu", każdy człowiek który odebrał wtedy telefon, oszalał i atakuje wszystko co zobaczy na oczy, po pewnym czasie uzyskują świadomość zbiorową, bohater poszukuje syna i wędruje z innymi ocalałymi, dzieło ma dużo odniesień do komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 10:12, Zero Hunter napisał:

Przeczytałem ostatnio "Komórka" Kinga, i stwierdzam że jeśli szukasz ciekawej książki,
weź tą, akcja się dzieje od momentu tzw. "Pulsu", każdy człowiek który odebrał wtedy
telefon, oszalał i atakuje wszystko co zobaczy na oczy, po pewnym czasie uzyskują świadomość
zbiorową, bohater poszukuje syna i wędruje z innymi ocalałymi, dzieło ma dużo odniesień
do komputerów.

W jakim sensie ma dużo odniesień do komputerów? Jak należy to rozumieć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić jakąś ciekawą książkę... Chciałbym żeby akcja toczyła się w rzeczywistości, książka która opowiada jakąś ciekawą historię:) Jestem otwarty na propozycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2008 o 07:19, Asthariel napisał:

Nadaje się, do dopiero moja druga poważna SF, po Diunie. Dialogi sa ciekawe, choć opisy
CZASEM przydługie. Poza tym książka daje mnóstwo pola do popisu w odgadywaniu intrygi.
Kto jest zdrajcą? Kto przeżyje? Co ich łączy?


Dan Simmons to moje odkrycie roku - od czasu przeczytania ''Ilium'' pożarłem mase jego książek. Inteligentna sci-fi, no i dłuuuga - jak ktoś czyta szybko to mu starczy na jakis czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 11:33, kedzior141 napisał:

Chciałbym kupić jakąś ciekawą książkę... Chciałbym żeby akcja toczyła się w rzeczywistości,
książka która opowiada jakąś ciekawą historię:) Jestem otwarty na propozycje:)


Mógłbyś podać więcej kryteriów? Książek, które opowiadają ciekawe historie znam milion pięćset sto dziewięćset ;) Z ostatnio przeczytanych mogę polecić "Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafona. Historia w niej opowiedziana jest naprawdę fascynująca, przejmująca, niesamowita i... ciekawa, czyli tak jak chcesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 10:12, Zero Hunter napisał:

Przeczytałem ostatnio "Komórka" Kinga, i stwierdzam że jeśli szukasz ciekawej książki,
weź tą, akcja się dzieje od momentu tzw. "Pulsu", każdy człowiek który odebrał wtedy
telefon, oszalał i atakuje wszystko co zobaczy na oczy, po pewnym czasie uzyskują świadomość
zbiorową, bohater poszukuje syna i wędruje z innymi ocalałymi, dzieło ma dużo odniesień
do komputerów.

To prawda, "Komórka" to bardzo dobra książka Kinga. Prawdę powiedziawszy to czytało mi się ją lepiej niż słynne "Lśnienie" ;)
Z Kinga polecam także "Zieloną Milę". Objętościowo mniej więcej taka sama jak "Komórka", a wciąga jeszcze bardziej. Nie przerywając pasma, w najbliższym czasie zabieram się za "Bezsenność" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 12:30, Zero Hunter napisał:

Może właśnie "Komórka"? Stephena Kinga.


Hm... Przeczytałem Twój opis książki, i wydaje się być ciekawa. Zastanowię się nad kupnem, i właśnie słyszałem że Stephen King to dobry pisarz.

wasamir
Nie mam więcej kryteriów;P Pomyślę też nad Cieniem Wiatru:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 11:33, kedzior141 napisał:

Chciałbym kupić jakąś ciekawą książkę... Chciałbym żeby akcja toczyła się w rzeczywistości, książka która opowiada jakąś ciekawą historię:) Jestem otwarty na propozycje:)


Graham Masterton "Głód". Miejsce akcji Stany Zjednoczone w czasach mniej więcej współczesno-"dwudziestolatwstecznych". ;]
Obraz Ameryki zaatakowanej przez.. klęskę głodu. Naprawdę dobra pozycja z ciekawą historią. Ksiażkę można kupić za bezcen na Allegro. Naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 13:24, HumanGhost napisał:

Obraz Ameryki zaatakowanej przez.. klęskę głodu.

Haha! Autor musi mieć bardzo bujną wyobraźnię ;).
Btw, nic Mastertona nie czytałem, ale zawsze słyszałem, że jest gorszym pisarzem niż King.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zachowam się jak prawdziwy antyk i napiszę - Dostojewski jest niezastąpiony!!! =) zwłaszcza, jeśli studiuje się psychologię (jak na ten przykład ja...), facet miał niesamowity dar rozumienia ludzi. A dla zwolenników bardziej odjechanych klimatów - najważniejsze to zacząć od Lema i "Dzienników Gwiazdowych". Nie tylko jeśli jest się fanem SF, to się po prostu niesamowicie czyta =) a bardziej w aktualnym temacie - Masterton do pięt Kingowi nie sięga, to fakt. Nie ten polot, nie ta klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 13:54, kitek0101 napisał:

Haha! Autor musi mieć bardzo bujną wyobraźnię ;).
Btw, nic Mastertona nie czytałem, ale zawsze słyszałem, że jest gorszym pisarzem niż King.


Wyobraźnie to ma, trzeba przyznać. To on jest w końcu twórcą całej serii o Manitou, jednech z najpopularniejszych horrorów dawnych czasów. Młodsi czytelnicy perwnie nie pamietają, bo to dawne dzieje były. Ale jako młodzian zaczytywałem się w opowieści o Manitou.
Czy jest gorszym pisarzem od Kinga? To juz kwestia gustu. Masterton jest seksuologiem, co widac na kartach jego powieści. Ksiażka Mastertona bez scen wyuzdanego seksu to już nie to. ;] Z Kingiem na wiele wspólnego. Rózni ich troche styl pisania i narracji, ale obaj trzymają klimat. King skupia się bardziej na psychologicznych aspektach swoich bohaterów, opowiada często bardzo szczegółowo ich historie. Natomiast Masterton świetnie buduje klimat samymi wydarzeniami i opisami. Akcja u Mastertona pędzi jak nastolatek na rowerze bez trzymanki z górki. :)
Obaj są swietnymi pisarzami i obu warto czytać. Tym bardziej, że obaj są bardzo "płodnymi" autorami a ich książki mozna znaleźć w przeróżnych wydaniach i cenach. Dla każdego cos miłego. :)

booba -->> Kwestia gustu. Ale bez przesadyzmu. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 11:33, kedzior141 napisał:

Chciałbym kupić jakąś ciekawą książkę... Chciałbym żeby akcja toczyła się w rzeczywistości,
książka która opowiada jakąś ciekawą historię:) Jestem otwarty na propozycje:)


Wymieniony przez Wasamira "Cień Wiatru" jest bardzo ciekawy, chociaż miejscami styl się lekko przycina, za bardzo się wlecze. Ale to tylko miejscami, ogólnie książka jest dobrze napisana i również przetłumaczona, a historia w niej opowiedziana warta poznania.
Skoro już jesteśmy przy hiszpańskich książkach, poleciłbym jeszcze dwie autorstwa Arturo Perez-Reverte. Pierwsza to "Fechtmistrz", opowieść o starym hiszpańskim mistrzu szermierki, który żyje w czasach dla niego niezrozumiałych. Kiedyś był wielki, pojedynkował się a swą ukochaną sztukę starał się doprowadzić do perfekcji. Teraz wszystko się zmieniło, szermierka jest uznawana za sport - słowo, które on sam wypowiada z pogardą - prawie nikt nie chce się jej uczyć, praktycznie nikt nie traktuje jej poważnie. Wielki mistrz staje się niemalże nikim. Mamy tutaj wątek kryminalny i śledczy, mamy swego rodzaju wątek romansowy, ale przede wszystkim otrzymujemy portret człowieka zawsze wiernego swoim zasadom, nawet jeśli wszyscy wokół uznają je za frajerskie.
Druga książka tego autora to "Klub Dumas". Podobnie jak "Cień Wiatru" jest to książka o książkach. Pewien bogaty kolekcjoner wszedł w posiadanie egzemplarza dość starej książki. Książki, której większość egzemplarzy została zniszczona przez inkwizycję, zachowało się jedynie kilka. Wynajmuje on głównego bohatera - specjalistę od starodruków - by sprawdził jego egzemplarz, oraz dwa inne o których wiadomo że istnieją, czy są one oryginałami czy jakimiś podróbkami. Ale nasz bohater nie jest jedyną osobą interesującą się tymi dziełami. Są też inni i nie zawahają się oni posunąć do podłych czynów by usunąć konkurencję. Wyśmienita opowieść na podstawie której Polański nakręcił "Dziewiąte wrota" przy okazji wycinająć połowę zawartości, a resztę strasznie mieszając. Nie mam pojęcia jak on to zrobił, ale od książki trudno się oderwać, a na filmie przysypiałem. Na szczęście nas nie interesuje film tylko książka, a tą zdecydowanie warto poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się