HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Spieszę się, więc zapytam jeszcze raz:
Czy może mi ktoś polecić coś podobnego do ''Aniołów i Demonów'' Browna?? Coś równie dobrego oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 14:19, booba napisał:

A ja zachowam się jak prawdziwy antyk


Skoro jesteśmy przy antyku to polecam kolekcję Hachette Najwybitniejsze dzieła wielkich myślicieli pierwsze dwa tomy Platon - Obrona Sokratesa , Kriton , Uczta ; Konfucjusz - dialogi później : Nietzsche - Tako rzecze Zaratustra
Machiavelli - Książę

>i napiszę - Dostojewski jest niezastąpiony!!! =)

Dnia 13.12.2008 o 14:19, booba napisał:

zwłaszcza, jeśli studiuje się psychologię (jak na ten przykład ja...), facet miał niesamowity
dar rozumienia ludzi.


Czytałem tylko dwie powieści "Zbrodnia i kara" oraz "Gracz"

>A dla zwolenników bardziej odjechanych klimatów - najważniejsze

Dnia 13.12.2008 o 14:19, booba napisał:

to zacząć od Lema i "Dzienników Gwiazdowych".


Co środę wychodzą kolejne tomy dzieł Lema w cenie 20zł Dzienniki Gwiazdowe już były.

>Nie tylko jeśli jest się fanem SF, to się

Dnia 13.12.2008 o 14:19, booba napisał:

po prostu niesamowicie czyta =) a bardziej w aktualnym temacie - Masterton do pięt Kingowi
nie sięga, to fakt. Nie ten polot, nie ta klasa.


Prószyński wznowił część dzieł Kinga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić "Rio Anaconda". Dobra książka podróżnicza z olbrzymią ilością ciekawostek i potężną dawką humoru Cejrowskiego. Naprawdę przyjemnie się czyta (szczególnie jeśli lubi się samą postać pana Wojtka i "Boso przez świat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 17:53, Dark Templar napisał:

Ja mogę polecić "Rio Anaconda". Dobra książka podróżnicza z olbrzymią ilością ciekawostek
i potężną dawką humoru Cejrowskiego. Naprawdę przyjemnie się czyta (szczególnie jeśli
lubi się samą postać pana Wojtka i "Boso przez świat).

A czytałeś może "Gringo wśród dzikich plemion "?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 18:21, Dark Templar napisał:

Niestety nie :/ Ale osobiście kupowałbym ją w ciemno ;]

Gringo wśród dzikich plemion .Zamierzam ją poprosić pod choinkę.Słyszałem o tej książce sporo dobrego a do tego
lubię Wojciecha Cejrowskiego i jego program podróżniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 18:40, AR999 napisał:

Książka ( moim zdaniem) genialna - przeczytałem 3 razy. Polecam.

Dzięki za pomoc.Będzie co czytać przez święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam małą prośbę, a mianowicie proszę was, abyście doradzili mi wybór książki fantastycznej, która znajdzie się pod choinka:)
Dogadałem się z mamą, w sprawie listy prezentów.
1. Mroczny Rycerz DVD - film
2. Wiedźmin Edycja Rozszerzona - gra
3. xxxx - książka.
Poszukuje czegoś w stylu wiedźmina, najlepiej, żeby cała historia była w jednym tomie, max dwóch.Dobrze by było gdyby miejsce akcji było podobne do Wiedźminie lub Władcy Pierścieni.
Z góry dziękuje za pomoc.
Prosiłem o pomoc w innym temacie, ale niestety nic mi nie doradzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 19:38, ppoz93 napisał:

Poszukuje czegoś w stylu wiedźmina, najlepiej, żeby cała historia była w jednym tomie,
max dwóch.Dobrze by było gdyby miejsce akcji było podobne do Wiedźminie lub Władcy Pierścieni.

No tak, bo Wiedźmin jest strasznie podobny do Władcy Pierścieni :P
Weź coś bardziej opisz z jakiego klimatu byś chciał, bo tak z "książka fantastyczna" to ja ci mogę kilkanaście tytułów rzucić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 19:57, szypek26 napisał:

> Poszukuje czegoś w stylu wiedźmina, najlepiej, żeby cała historia była w jednym
tomie,
> max dwóch.Dobrze by było gdyby miejsce akcji było podobne do Wiedźminie lub Władcy
Pierścieni.
No tak, bo Wiedźmin jest strasznie podobny do Władcy Pierścieni :P
Weź coś bardziej opisz z jakiego klimatu byś chciał, bo tak z "książka fantastyczna"
to ja ci mogę kilkanaście tytułów rzucić ;)

Coś, żebym mógł czytać z wypiekami na twarzy.
Żadnej broni palnej.
Kurcze, teraz jakoś mam pustkę w głowie, zapodaj kilkoma tytułami, może będzie coś w sam raz dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Robin Hobb - napisała kilka trylogii (w sumie to chyba 6 książek na cykl wychodzi :P) - o Żywostatkach, o Królewskim Skrytobójcy, o Błaźnie
2) Jacqueline Carey - trylogia Kusziela
3) "Achaja" Ziemiańskiego (trylogia)
4) "Czyny Paskenarrion" Elizabeth Moon (albo dwie albo trzy książki)
5) "Kroniki Drugiego Kręgu" Białołęckiej (4 książki, 5 za kilka miesięcy)
Oczywiście wszystkie w/w książki bardzo mi się podobały, moim zdaniem, której nie wybierzesz, będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 20:33, szypek26 napisał:

1) Robin Hobb - napisała kilka trylogii (w sumie to chyba 6 książek na cykl wychodzi
:P) - o Żywostatkach, o Królewskim Skrytobójcy, o Błaźnie
2) Jacqueline Carey - trylogia Kusziela
3) "Achaja" Ziemiańskiego (trylogia)
4) "Czyny Paskenarrion" Elizabeth Moon (albo dwie albo trzy książki)
5) "Kroniki Drugiego Kręgu" Białołęckiej (4 książki, 5 za kilka miesięcy)
Oczywiście wszystkie w/w książki bardzo mi się podobały, moim zdaniem, której nie wybierzesz,
będziesz zadowolony.


Czekam na inne propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś "Malowanego człowieka" Petera V. Bretta? Przyznam, że książka zaciekawiła mnie, po przeczytaniu mini recenzji w CDA (dział Magazyn prawie kulturalny, nr 159 CDA). Zastanawiam się nad wrzuceniem jej na listę zakupów poświątecznych, zaraz po Hyperionie i dwóch Naukach Świata Dysku (o ile Prószek wznowi wydanie w styczniu). Byłbym wdzięczny za kilka opinii na temat książki Bretta.
BTW. Właśnie skończyłem Brisingr. Do wcześniejszej wypowiedzi o książce (post 2481) dodałbym in plus zakończenie. Jak mógłbym je opisać? Emocjonujące, intrygujące, chwytające za serce (może trochę przesadziłem :P), sprawniej napisane niż reszta książki. Z czystym sumieniem mogę wystawić książce zasłużone 7,5/10, przy czym 0,5 punktu dodałem za zakończenie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 21:28, ppoz93 napisał:

Czekam na inne propozycje.

Może i ja coś zaproponuję? Może "Pan Lodowego Ogrodu" na razie wyszły dwa tomy. Świetne książki. Cykl "Księgi Pięciorga",jak na razie wyszły trzy części: "Krucze Wrota", "Mroczna Gwiazda", "Zmierzch świata". Wszystkie części bardzo miło się czyta. Też polecam. Wspominałeś jeszcze o "Władcy Pierścieni". Mogę Ci też polecić inną książkę Tolkiena: "Silmarillion". Te książki mogę Ci z czystym sumieniem polecić.

Ps. podpisuję się też pod prośbę Lex''a o tego "Malowanego Człowieka", bo mam w planach zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czytam "Ludzi Bezdomnych" Żeromskiego - w sumie książka nie jest taka zła, a może już po prostu nawykłam do czytania lekturxD
Teraz mam tyle zaległości w książkach - czytał ktoś może jakąś książkę z serii Trylogia Kusziel autorstwa Jacqueline? Ostatnio widziałam trzecią część u kuzynki i nie wiem czy warto przeczytać;)

A teraz pytanie z innej beczki ale też na temat książek: znacie może jakieś książki, nie ważne jaki gatunek w których następuje ewolucja bohatera? Mam tego typu temat na prezentacji ustnej na maturze;) Jak na razie wzięłam "Potop", "Balladynę" i "Dżumę". No i może " Quo Vadis". Ale jak znajdą się jakieś lepsze tytuły to je z chęcią zamienię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 19:46, KrisK91 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć jak ugryźć przygode Drizzt''a Do''Urdena Salvatore? Wydał naprawdę
sporo powieści, w części z nich występuje ten zacny mroczny elf. Od czego powinienem
zacząć? Daty wydań poszczególnych ksiąg są nieco pogmatwane.

http://pl.wikipedia.org/wiki/R._A._Salvatore



Naszła mnie ochota, by poczytac jakiejś fantastyki.. w sumie chodzi to za mną jakiś już czas. Święta się zbliżają, mógłbym sobie coś poczytać. Dołączam się do prośby kolegi... (nie widziałem, by dostał jakaś odpowiedź...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się