HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Czy warto zacząć przygode z Kingem od książki "Ręka Mistrza"? Nie czytałem nic tego autora, ale chcę sobie kupić coś grubszego do poczytania. Myśle właśnie nad "Reką Mistrza" lub "Diuną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:20, jarekao napisał:

Czy warto zacząć przygode z Kingem od książki "Ręka Mistrza"? Nie czytałem nic tego autora,
ale chcę sobie kupić coś grubszego do poczytania. Myśle właśnie nad "Reką Mistrza" lub
"Diuną".

Podobno jedna z jego słabszych książek. Ja polecam Zieloną milę. Albo Bastion - prawie 1000 stron!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2011 o 21:23, Asthariel napisał:

Podobno jedna z jego słabszych książek. Ja polecam Zieloną milę. Albo Bastion - prawie
1000 stron!


Poszukałem info o tym Bastionie i widze 1366 stron, temat ciekawy tylko, że "produkt niedostępny" w kilku księgarniach internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:47, jarekao napisał:


> Podobno jedna z jego słabszych książek. Ja polecam Zieloną milę. Albo Bastion -
prawie
> 1000 stron!

Poszukałem info o tym Bastionie i widze 1366 stron, temat ciekawy tylko, że "produkt
niedostępny" w kilku księgarniach internetowych.

Tu jest: http://allegro.pl/bastion-stephen-king-promocja-krakow-priorytet-i1692865889.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:20, jarekao napisał:

Czy warto zacząć przygode z Kingem od książki "Ręka Mistrza"?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&pid=3019

Jednak na początek przygody z Kingiem to nie jest chyba najlepszy wybór. Znacznie lepiej zacząć od jakiegoś tonu opowiadań, np. Szkieletowa Załoga. Potem coś dłuższego, np. Cujo lub Sklepik z marzeniami i dopiero reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:23, Asthariel napisał:

Podobno jedna z jego słabszych książek.

Ręka Mistrza? Osobiście nie czytałem, ale wiele recenzji czy nawet znajomych twierdziło, że to pierwsza dobra książka Kinga od jakiegoś czasu.
Ja przygodę z Kingiem zacząłem od Komórki. Potem przycelowałem w głośniejsze tytuły: Lśnienie, Zielona Mila, Cmętarz Zwieżąt. Kiedyś w jakiejś promocji na empik.com dostałem za darmo Bezsenność, ale przyznam szczerze, że książka kurzy się na półce już drugi czy trzeci rok i nawet jej nie ruszyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 14:26, Sandro napisał:

dostałem za darmo Bezsenność, ale przyznam szczerze, że książka kurzy się na półce już drugi czy
trzeci rok i nawet jej nie ruszyłem.

Czytałem jakieś 10-12 lat temu. Wtedy mi się nawet podobała, choć nie wiem jakbym ją teraz odebrał :)

"Komórkę" czytałem niedawno i podobała mi się tak na 7/10. Niezła, ale spodziewałem się czegoś więcej.

Zielona mila - dla mnie bardzo dobra. Polecam.
Lśnienie - też czytałem jakieś 10 lat temu - średnio mi się podobała.
Smętarz dla zwierzaków (chyba to taki tytuł miała ta książka) też takie 6,5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 15:42, Abi_Dalzim napisał:

Czytałem jakieś 10-12 lat temu. Wtedy mi się nawet podobała, choć nie wiem jakbym ją
teraz odebrał :)

Na liście książek do przeczytania mam m.in. całą Pieśń Lodu i Ognia + kilka innych tytułów więc prędko po Bezsenność nie sięgnę, ale kiedyś na pewno :)

Dnia 08.07.2011 o 15:42, Abi_Dalzim napisał:

Smętarz dla zwierzaków (chyba to taki tytuł miała ta książka) też takie 6,5/10

Są chyba dwa wydania, różniące się tytułem. Ale faktycznie średnio ciekawa. Po wielu obiecujących zapowiedziach spodziewałem się porządnego horroru, a dostałem przynudzającą momentami historię.

Swego czasu zacząłem czytać Stephena Kinga, bo wszyscy trąbili, że to mistrz horroru. Póki co nie miałem okazji się przestraszyć. Ale trzeba przyznać, że potrafi pisać piękne i wzruszające historie, takie jak Zielona Mila. Chciałbym kiedyś przeczytać Skazanych na Shawshank, ale film widziałem już trzy czy cztery razy i znam go praktycznie na pamięć więc boje się, że lektura trochę by mnie nudziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2011 o 06:23, HumanGhost napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&pid=3019

Jednak na początek przygody z Kingiem to nie jest chyba najlepszy wybór. Znacznie lepiej
zacząć od jakiegoś tonu opowiadań, np. Szkieletowa Załoga. Potem coś dłuższego, np. Cujo
lub Sklepik z marzeniami i dopiero reszta.


Tylko, że raczej nie mam zamiaru czytać wszystkiego co King napisal (chyba ze mnie wciągnie) . Myślałem raczej nad jedną książką którą można przeczytać tak z 2-3 razy i zapomnieć. Bardzo lubie książki przygodowe ( uwielbiam Juliusza Verna ) ale od czasu do czasu lubie sobie poczytać coś innego. Przeczytałem opowiadnia o Wiedźminie ale sage sobie odpuściłem narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 17:23, jarekao napisał:

Tylko, że raczej nie mam zamiaru czytać wszystkiego co King napisal (chyba ze mnie wciągnie) .


Ale jakoś tą przygodę z Kingiem chcesz kontynuować? "Ręka mistrza" jest książką specyficzną dla Kinga. Jeśli zaczniesz od niej a potem weźmiesz inną "standardową" dla Kinga to nie poznasz, ze to ten sam autor. Książka jest po prostu trudniejsza w odbiorze, bardziej psychologiczna niż inne.
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby od niej zacząć. Osobiście bym od niej nie zaczynał, ale twój wybór. Można jednak odnieść po prostu mylne wyobrażenie o twórczości Kinga. "Ręka mistrza" jest dla Kinga dziwną książką. Jest inna. Nie należy oceniać autora po przeczytaniu tylko tej jednej pozycji.
Mogę Ci polecić ewentualnie "Komórka" z nowszych pozycji tego autora. Bardziej "kingowata". ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 16:15, Sandro napisał:

Są chyba dwa wydania, różniące się tytułem. Ale faktycznie średnio ciekawa. Po wielu
obiecujących zapowiedziach spodziewałem się porządnego horroru, a dostałem przynudzającą
momentami historię.

Hmm, nie złapałeś tego klimatu? No cóż, trudno, Twoja strata :P


Ludzie!

Z Kinga to na początek "Miasteczko Salem", ewentualnie "Sklepik z Marzeniami", a jak ktoś ma czas na cegłę, to polecam "To"- swym geniuszem niszczy system i przepełnia stos. "Lśnienie" chyba każdy oglądał, więc ciężej się czyta (jak Danny popiernicza na tym swoim rowerku po tym pustym hotelu- damn, scary as shit). Poza tym "Christine" albo "Desperacja". Jak komuś się spodoba, to może bardziej wejść w świat Kinga- bo niektóre jego książki (zwłaszcza nowsze, lepiej zaczynać od starszych, bo są takie bardziej strandardowe- przykładem Kingowej schizy jest "Historia Lisey") potrafią być złe na początek przygody z jego twórczością. Jakbym zaczął powiedzmy od wspomnianej "Historii Lisey" to chyba bym się przeraził :)

A no i zbiorki opowiadań- "Szkieletowa Załoga" przede wszystkim, poza tym "Nocna Zmiana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 18:00, Erton napisał:

Hmm, nie złapałeś tego klimatu? No cóż, trudno, Twoja strata :P

Nie no, klimat mi się akurat podobał. Książka całkiem fajna, ale przerosły ją moje oczekiwania wobec niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem "Wilcze Gniazdo" Komudy, książka dosyć ciekawa, aczkolwiek końcówka mi się nie spodobała, takie uśmiercenie na siłę bohaterów, ale przynajmniej mną wzruszyło;]

Teraz się zabieram za Gildię magów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omg, omg, omg, omg Nie mów nikomu Harlana Cobena jest po prostu przeepickie. Przeczytałem całą w jeden dzień (co często mi się nie zdarza; wolę czytać po kilka/kilkanaście rozdziałów dziennie, żeby później nie czuć, że przep#$% pieniądze za szybko ;)), zajarałem się jego książkami niesamowicie. Wobec tego mam pytanie. Czytał ktoś inne książki Cobena? Jakie jeszcze jego pozycje są godne polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brać, nie zastanawiać się. ;]

Oprócz tego polecam mocarnie wspaniałe powieści tego autora, czyli "Kobierzec" i "Wielkie Sekretne Widowisko".
Obie były wydane w latach 90tych przez Rebis ("Wielkie Sekretne Widowisko" wznowiono w 2009 przez Książnicę, a "Kobierzec" wznowił MAG w 2004, więc nie powinno być problemów ze zdobyciem).
Kilka lat temu MAG wydał "Everville", drugi tom "Księgi Sztuki", czyli w domyśle trylogii na którą będzie się składało "Wielkie Sekretne Widowisko", "Everville" i jeszcze nie napisana powieść.

Oprócz tego polecam też serię opowiadań "Księgi Krwi" (sześć tomików wydane w 90tych przez Phantom Press i Rebis, niestety niewznawianych, więc może być problem ze zdobyciem), gdzie wiele ciekawych opowiadań znajdziemy, w tym pierwowzór dla filmowego hitu niegdyś, czyli "Candymana".

Clive Berker, to praktycznie mój ulubiony autor grozy zaraz po Mistrzu Lovecraftcie. IMO znacznie ciekawszy niż King czy jakiś tam Masterton. ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 18:56, meryphillia napisał:

zaraz po Mistrzu Lovecraftcie.

Właśnie, często obija mi się o uszy nazwisko tego pisarza, nawet myślałem, żeby
coś przeczytać. Co byś polecał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko. ;]

Jednakże lojalnie ostrzegam, że to wiekowa literatura pisana w pierwszym dwudziestoleciu zeszłego stulecia i nie każdemu się może spodobać.

Na początek warto zapoznać się z wznowieniem zbioru opowiadań "Zew Cthulhu" (2004; wydawnictwo C&T), gdzie są zamieszczone jedne z najważniejszych opowiadań autora.
Na krajowym rynku mamy całą mnogość pozycji tegoż autora, wydanych już jakiś czas temu, więc koszta pozyskania nie powinny być duże, a z racji popularności nakłady były na tyle spore, że większość tychże pozycji łatwo zdobyć nawet i w księgarniach, a nie tylko przez internet czy z jakichś antykwariatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się