HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2008 o 15:01, Skie napisał:

Ach tylko kiedy, kiedy następna część!

Według moich znajomych, którzy są fanami tego cyklu i śledzą na bieżąco stronę G.R.R. Martina, to na razie nie zanosi się na to żeby to było prędko.
Autor osiadł na laurach, zajął się całkowicie innymi sprawami i prawdopodobnie nie ma pomysłu jak to skończyć :-DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 15:51, A-cis napisał:

> Ach tylko kiedy, kiedy następna część!
Według moich znajomych, którzy są fanami tego cyklu i śledzą na bieżąco stronę G.R.R.
Martina, to na razie nie zanosi się na to żeby to było prędko.
Autor osiadł na laurach, zajął się całkowicie innymi sprawami i prawdopodobnie nie ma
pomysłu jak to skończyć :-DD


heh wiem, tez sledze - czasem wspomina ze cos tam przepisał/napisał od nowa itp, ale jak na 1 stycznia 2008 napisał ''Jak będzie to będzie'' - to od tamtej pory nic... Co gorsza nowy system RPG w swiecie GOTa tez wstrzymuje - system (wydawany przez Green Ronin) jest juz gotowy, czeka tylko na akceptacje Martina :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 17:33, Lex napisał:

/ciach/
Możesz zamówić tu:
http://www.empik.com/pak-jakuba-wedrowycza-ksiazka,prod5690013,p
Powinien być jeszcze dostępny, przynajmniej taki pisze na stronie.


W tej chwili dostępny już nie jest :/. A szkoda, bo bym kupił.... Inny sklep niż Empik odpada bo będę miał bon prezentowy więc trochę taki zonk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 21:59, BoloMaster napisał:

szukam książki na święta w stylu "Władcy Pierścieni" , "Harrego Pottera" czy "Eragona"

jakieś propozycje?

A inne utwory Tolkien czytałes? Jak nie, to czas nadrabiac zaległosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 21:59, BoloMaster napisał:

szukam książki na święta w stylu "Władcy Pierścieni" , "Harrego Pottera" czy "Eragona"

jakieś propozycje?

Może ''Wiedźmin'' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem która książka bardzo mi się spodobała podobnie jak "Eragon". Ta książka nosi tytuł "Nocarz" Magdaleny Kozak oraz "Kościany przyjemniaczek" Dereka Landy. Książki te są genialne i bardzo wciągają. Wszystko jak zawsze o magii ! POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 21:59, BoloMaster napisał:

szukam książki na święta w stylu "Władcy Pierścieni" , "Harrego Pottera" czy "Eragona"

jakieś propozycje?



Klimat całkiem inny niż HP ale polecam Ci Achaję najlepsza ksiązka którą czytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Klimat całkiem inny niż HP ale polecam Ci Achaję Andrzeja Ziemiańskiego najlepsza ksiązka którą czytałem, a jeżeli nie czytałeś Wiedzmina to ci powiem że masz dużeee braki które trzeba nadrobić
sory za 1 pod 2 ale zamiast Edytuj wcisnełem " odpowiedz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - teraz czytam sagę Husycką (swoją drogą te książki na prawdę są warte kupna!), ale powoli kończę a nie mogę pozwolić sobie na brak dobrej książki. Czy warto wydać kasę na "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini" Sapkowskiego? Co sądzicie o książce? To samo pytanie co do książki H.Cobena "Ostatni szczegół". I jeszcze jedno - Moja mama wypożyczyła sobie ostatnio książkę S.Kinga, ale nie Horror czy Thriler - Nie pamiętam jak się to nazywało, ale podobno to Opowieść Fantasy. Napisze ktoś jak Kingowi wyszło Fantasy? Bo mam napisać "Mikołajowi" Jaką książkę chcę pod choinkę i muszę coś z tego wybrać :)
PS - A co powiecie o "Tunelach" ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 10:03, W.S.A.D napisał:

A ja mam pytanie - teraz czytam sagę Husycką (swoją drogą te książki na prawdę są warte
kupna!), ale powoli kończę a nie mogę pozwolić sobie na brak dobrej książki. Czy warto
wydać kasę na "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini" Sapkowskiego? Co sądzicie o książce?
To samo pytanie co do książki H.Cobena "Ostatni szczegół". I jeszcze jedno - Moja mama
wypożyczyła sobie ostatnio książkę S.Kinga, ale nie Horror czy Thriler - Nie pamiętam
jak się to nazywało, ale podobno to Opowieść Fantasy. Napisze ktoś jak Kingowi wyszło
Fantasy? Bo mam napisać "Mikołajowi" Jaką książkę chcę pod choinkę i muszę coś z tego
wybrać :)
PS - A co powiecie o "Tunelach" ? :)

Co do Stephena Kinga, to zapewne chodzi Ci o sagę ''Mroczna Wieża'' ;) Czytałem pierwszy tom, książka jest ciekawa. Według wielu fanów jest to świetna alternatywa do trylogii Tolkiena. Nie wiem czy to prawda, bo reszty tomów nie czytałem, ale mam zamiar się zgłębić w ''Mroczną Wieżę'' ;) Jednak z tego co piszą w Internecie - warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 12:42, W.S.A.D napisał:

O mrocznej wieży słyszałem, ale mi chodzi o coś z "Rolandem" w nazwie:) Ale dzięki, bo
napewno książkę zobacze:)

Pierwsza część ''Mrocznej wieży'' nazywa się Roland ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 12:46, Zimek1990 napisał:

> O mrocznej wieży słyszałem, ale mi chodzi o coś z "Rolandem" w nazwie:) Ale dzięki,
bo
> napewno książkę zobacze:)
Pierwsza część ''Mrocznej wieży'' nazywa się Roland ;)

Kurde... Mój błąd i niedopatrzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił między innymi autorstwa Trudi Canavan trylogię ''''Czarnego Maga'''', czyta się miło i przyjemnie.
Również polecam trylogię ''''Czyny Paksenarrion'''' Elizabeth Moon - jeżeli podobał ci się Eragon to i to ci się spodoba.
Jeżeli masz skończone 18 lat to polecam ''''Imajica'''' Clive''a Barkera lub ''''Kobierzec" - również wciąga jak diabli...
Bardzo ciekawą książką jest ''''rok 1984'''' Georga Orwella ale uprzedzam, że to bardzo trudna książka, zdecydowanie nie dla dzieci!

a propos Gene Wolfe napisał bardzo poczytnego ''''Żołnieża Arete''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się