HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Mam 3 książki na oku i zastanawiam się, która z nich warta jest lektury.
1. Wasdin Howard, Templin Stephen "Snajper"
2. Chuck Pfarrer "Operacja Geronimo"
3. Richard Marcinko "Komandos"
Zdaję sobie sprawę, że nie są ta książki najwyższych lotów, ale chodzi mi raczej o wartką akcję i informacje na temat formacji wojskowych, więc to chyba to. Jakieś opinie? Może wszystkie propozycje są warte uwagi, czy jednak to tylko zapychacze promowane na fali akcji zlikwidowania bin Ladena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś cyber-punkowe książki? Interesuje mnie cala tematyka :D
PS. Nie wie ktoś czy da się gdzieś załatwić jeszcze książki z uniwersum WH 40K? Np. Kosmiczne wilki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 21:37, Daronn_Darker napisał:

Zna ktoś jakieś cyber-punkowe książki? Interesuje mnie cala tematyka :D


"Krótki lot motyla bojowego" Eugeniusz Dębski, "Accelerando", "Szklany Dom", "Reguła 34" Charles Stross, "Ślepowidzenie", "Rozgwiazda", "Wir" Peter Watts, "Allah 2.0" Mieszko Zagańczyk, "Blade Runner - Łowca androidów" Phillip K. Dick, "Neuromancer", "Graf Zero", "Mona Lisa Turbo", "Światło Wirtualne", "Idoru", "Wszystkie jutra", "Rozpoznanie wzorca" William Gibson, "Zamieć", "Diamentowy wiek" Neal Stephenson, "Aristoi" Walter Jon Williams, "Modyfikowany Węgiel", "Upadłe Anioły", "Zbudzone Furie", "Siły Rynku" Richard Morgan, seria "Gamedec" Marcin Przybyłek, "Kiedy zawodzi grawitacja" Effinger Alec George, "NeoAddix" Jon Courtenay Grimwood, "Święty płomień", "Schismatrix" Bruce Sterling, "Rzeka bogów", "Dni Cyberabadu/Dom derwiszy" Ian McDonald.

Dnia 23.05.2012 o 21:37, Daronn_Darker napisał:

PS. Nie wie ktoś czy da się gdzieś załatwić jeszcze książki z uniwersum WH 40K? Np. Kosmiczne
wilki?


Jeśli czytasz po angielsku to Rebel.pl, jeśli nie to musisz Kosmicznych Wilków szukać na Allegro i w antykwariatach. Albo mieć nadzieje że Fabryka Słów wyda. Jeśli cie w ogóle polskie 40k interesuje to FS w wakacje zacznie wydawać cykl Herezja Horusa, a jakoś później Duchy Gaunta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tylko Snajpera i mogę powiedzieć, że to idealna książka, jeżeli nie jesteś w nastroju do zbytniego myślenia. Idealny przykład książki lekkiej, łatwej i przyjemnej, na dodatek zawiera kilka ciekawych informacji na temat szkolenia Seals-ów, a także I wojny w Zatoce Perskiej i o bitwie o Mogadiszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie książki o tematyce fantazy, czytałem już trylogie czarnego maga, trylogie łotra, erę pięciorga, wojny i kroniki świata wynurzonego, siedem królestw, eragona, pustynną włócznię, trylogię nocnego anioła, hobbita i władcę pierścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 20:01, Drazok napisał:

Jakie polecacie książki o tematyce fantazy


Trylogia Doliny Lodowego Wichru - najbardziej typowe fantasy jakie czytałem.
Stary, dobry i mroczny "Wiedźmin".
"Czarna Kompania" - również mroczne fantasy, imho jedno z najlepszych.
Cykl książek ze Świata Dysku - lekkie, przyjemne, pełne humoru.
Wspomniana wcześniej "Achaja".
I może jeszcze cykl "Zwiadowcy" - ktoś powie że dla dzieci, albo że pisane taśmowo, dla pieniędzy, ale śledziłem ten cykl od samego początku i powiem że autor się wyrobił i jego ostatnie wytwory (od tomu szóstego) są całkiem przyjemne. Ot proste, nieskomplikowane, ale przyjemne fantasy.
Polecam też książki Rogera Zelaznego i Andre Nortona - ten drugi lubi mieszać fantasy z science fiction, ale całkiem nieźle to wychodzi.

Nie czytałem nigdy "Malazańskiej Księgi Poległych", ale mówią że świetne i ociekające geniuszem z każdej kartki. Muszę się za to kiedyś zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 20:01, Drazok napisał:

Jakie polecacie książki o tematyce fantazy, czytałem już trylogie czarnego maga, trylogie
łotra, erę pięciorga, wojny i kroniki świata wynurzonego, siedem królestw, eragona, pustynną
włócznię, trylogię nocnego anioła, hobbita i władcę pierścieni.

Karl Wagner - Pajęczyna utkana z ciemności
Krwawnik
Wichry Nocy
George R. R. Martin - Pieśń Lodu i Ognia . Cykl o Ziemiomorzu Ursuli K. LeGuin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 20:33, Dotson napisał:

Polecam też książki Rogera Zelaznego i Andre Nortona - ten drugi lubi mieszać fantasy
z science fiction, ale całkiem nieźle to wychodzi.


Andre Norton! To jest kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 01:57, pkapis napisał:

Andre Norton! To jest kobieta.


Ok, wybacz, przyznam się, że nie wiedziałem :D Nigdy nie interesowałem się autorem ( autorką :P ), ja jestem tylko podrzędnym czytelnikiem.
Czekam z godnością na litry hejtu które na mnie spadną za taki głupi błąd. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się