Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2005 o 15:08, Vel Grozny napisał:

Z zadaniami z rozszerzonej maty, to autorzy trochę chyba zbyt ostro pojechali. Jestem w klasie
matematycznej i tak na oko będziemy mieli wszyscy koło 50-60%.


No bez przesady, te zadania wcale nie były trudne... :P Które sprawiło ci najwięcej problemów

PS. Na lekcjach robimy tylko trudniejsze zadania (to tak w ramach przygotowania i wychodzi nam że robimy średnio 1-2 zadania na lekcję, a do domu mamy z 10 na tydzień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:22, Latniak napisał:

Ten wzór o ktrym mówisz to podstawa jest. W ogóle nie było jakichś trudniejszych wzorów do
zastosowania (np kapitalizacja kasy w banku albo kredyty). Jednak dla mnie rozszerzona matma
była prostrza od podstawowej...chmm..nie tyle prostrza co łatwiej było mi ją robić (może dlatego
że troszkę więcej czasu było...) No w każdym bądź razie po wyjściu z matury rozszerzonej czułem
się lepiej niż po podstawowej (cały zestresowany :P )

Znaczy co? Zrobiłeś więcej zadań z rozszerzonej, niż z podstawy? Dość nietypowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:24, Vel Grozny napisał:

> No bez przesady, te zadania wcale nie były trudne... :P Które sprawiło ci najwięcej problemów

3 ostatnie :)


Co jak co ale z tych 3 to tylko z indukcją miałem problem (nie pamiętałem dokładnie jak to się pokolei robi)

A w tym pierwszym z tych trzech (za 4 punkty) to chodziło o zastosowanie twierdzenia Talesa. To następne było z okręgiem i trzeba było zastosować twierdzenie cosinusów dla kąta środkowego naprzeciw jednej z przekątnych czworokąta (której długość była podana, tak jak promienia)

Zadania z maty rozsz. zrobiłem wszystkie a z podstawowej nie wiedziałem jak zrobić kombinatorykę (całkowicie mi to z łba wyleciało) i miałem też problemy z ostatnim zadaniem (najpierw narysowałem stożek, potem graniastosłup a dopiero na koniec to co trzeba było... czyli ostrosłup :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Backside - ja mam zupełnie odmienne zdanie co do matury z historii ;) Wg mnie bardzo trudny był arkusz pierwszy(np zadania z zakonami, biografiami), kilka pytań musiałem strzelać, nadrobiłem trochę punktów z pytań o Wojnach Światowych i PRL. Natomiast drugi arkusz był dosyć prosty, czytanie tekstu ze zrozumieniem, wszystko było podane. Tematy wypracowań zróżnicowane, pisałem ten drugi, o polityce wobec Litwy i Ukrainy, niestety tylko dwie strony napisałem, ale przynajmniej się starałem, wiekszość z moich kolegów, wyszła po zobaczeniu tematów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:31, Latniak napisał:

A w tym pierwszym z tych trzech (za 4 punkty) to chodziło o zastosowanie twierdzenia Talesa.

Talesa? Cóż, nie wpadłbym na to. W sumie nie koajrzę wielu zadań na Talesa.

Dnia 19.12.2005 o 15:31, Latniak napisał:

To następne było z okręgiem i trzeba było zastosować twierdzenie cosinusów dla kąta środkowego
naprzeciw jednej z przekątnych czworokąta (której długość była podana, tak jak promienia)

I tu pewnie był mój problem, że nie wiedziałem, że to jest kąt środkowy. I dalej nie wiem czemu :) Ale z geometrii to nic nie pamiętam.

Dnia 19.12.2005 o 15:31, Latniak napisał:

Zadania z maty rozsz. zrobiłem wszystkie a z podstawowej nie wiedziałem jak zrobić kombinatorykę
(całkowicie mi to z łba wyleciało) i miałem też problemy z ostatnim zadaniem (najpierw narysowałem
stożek, potem graniastosłup a dopiero na koniec to co trzeba było... czyli ostrosłup :/

No, ja też się dłuugo zastanawiałem co trzeba narysować właściwie, ale w końcu wymyśliłem :) Geometrię położyłem totalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:32, Cheed napisał:

Backside - ja mam zupełnie odmienne zdanie co do matury z historii ;) Wg mnie bardzo trudny
był arkusz pierwszy(np zadania z zakonami, biografiami), kilka pytań musiałem strzelać, nadrobiłem
trochę punktów z pytań o Wojnach Światowych i PRL. Natomiast drugi arkusz był dosyć prosty,
czytanie tekstu ze zrozumieniem, wszystko było podane. Tematy wypracowań zróżnicowane, pisałem
ten drugi, o polityce wobec Litwy i Ukrainy, niestety tylko dwie strony napisałem, ale przynajmniej
się starałem, wiekszość z moich kolegów, wyszła po zobaczeniu tematów :)


Więc nie różnimy się zbytnio, bo u mnie zostały 3 osoby w klasie na pisanie :].

Również wybrałem temat 2 i również tylko 2 strony.

Ze źródłami to z reguły jest tak, że wszystko jest podane, ale chyab sam przyznasz, że ten art. 15 (ostatni) Unii Lubelskiej to nie było coś wybitnie prostego :].


Akurat mam to szczęście, że kilkakrotnie wałkowałem historię Kościoła - temat zakonów był mi więc znany (żebraczy - dominikanie, inteligencki zdala od miast - benedyktyni, podległy papieżowi z 4-tym ślubem - jezuici).

Ja się niestety na tym PRL''u wyłożyłem, bo pomieszały mi się te daty i nie wiedziałem, w którym roku było coś w Ursusie (a większość manifestów zaczynała się od robotników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:23, Latniak napisał:

No bez przesady, te zadania wcale nie były trudne...

Nie były?! No może podstawowe - liczę spoko na ponad 80% :D

Dnia 19.12.2005 o 15:23, Latniak napisał:

Które sprawiło ci najwięcej problemów?

WSZYSTKIE!!! Na rozszerzonym miałem aż za dużo czasu. W pół godziny zrobiłem wszystko co umiałem :(((((
Miałem totalne zaćmienie umysłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:41, Backside napisał:

Ze źródłami to z reguły jest tak, że wszystko jest podane, ale chyab sam przyznasz, że ten
art. 15 (ostatni) Unii Lubelskiej to nie było coś wybitnie prostego :].

Oczywiście, że nie był prosty, żaden tekst nie był prosty, jednak łatwiej było mi wykombinować coś mając fakty podane w nieprzystępnej formie, niż strzelać... :)

Dnia 19.12.2005 o 15:41, Backside napisał:

Akurat mam to szczęście, że kilkakrotnie wałkowałem historię Kościoła - temat zakonów był mi
więc znany (żebraczy - dominikanie, inteligencki zdala od miast - benedyktyni, podległy papieżowi
z 4-tym ślubem - jezuici).

Tutaj ja się kompletnie wyłożyłem z tego co napisałeś trafiłem jedynie benedyktynów.

Dnia 19.12.2005 o 15:41, Backside napisał:

Ja się niestety na tym PRL''u wyłożyłem, bo pomieszały mi się te daty i nie wiedziałem, w którym
roku było coś w Ursusie (a większość manifestów zaczynała się od robotników).

Ostatnio w telewizji było głośno o stanie wojennym, pacyfikacji Kopalni Wujek, więc utkwiło mi w pamięci(tym bardziej, że trzeba było podac tylko rok a nie dokładną datę).
Nie mogłem skojarzyć także tej wojny pomiędzy Austrią i Prusami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadania z matmy na rozszerzonym rzeczywiście mocno przesadzone, nie żebym narzekał, a nic nie robił, bo troche zadań przerobiłem, a tych ruszyłem niewiele :/ bieda będzie straszna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:35, Vel Grozny napisał:

No, ja też się dłuugo zastanawiałem co trzeba narysować właściwie, ale w końcu wymyśliłem
:) Geometrię położyłem totalnie.


Ja wiem że położyłem zadanie takie co wykresik był narysowany, zamiast (x-1)² napisałem (x²-1) i całe zadanko poszło się .... Niby wszystko dobrze obliczone tyle że z tym błęden nieszcęsnym i dlatego wszystkie wyniki są źle chociaż liczone dobrze. Zadanie było na 6 pkt ciekawe na ile mi je zaliczą..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:48, Vh napisał:

zadania z matmy na rozszerzonym rzeczywiście mocno przesadzone, nie żebym narzekał, a nic nie
robił, bo troche zadań przerobiłem, a tych ruszyłem niewiele :/ bieda będzie straszna :(


Ja wiem że nawet jeśli będę miał 60% to strasznie będzie na matmie... nauczycielka nam poweidziała że mamy mieć powyżej 80% bo jak nie to.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem maturę z geografii. Podstawowa była banalna powiedziałbym, że na poziomie gimnazjum :D gorzej z 2 arkuszem, ale też nie byl taki straszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na podstawiowej zrobiłem wszystkie 10, na rozszerzonej 8, z czego już wiem, że 1,5 jest źle. Najłatwiejsze na rozszerzonej było to z dojściem do wzoru wielomianu i indukcja, nad resztą trzeba było chwilę się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, wszystko co ma w sobie trochę geometrii mnie rozłożyło. Nigdy tego nie lubiłem, dopiero zacznę powtarzać te działy. Ale poziom był znacznie wyższy niż oryginalna matura przed roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem histerie rozszerzona . Tak to jest że podstawy są banalne ale już rozszerzenia są kosmiczne. ja nie wiem jak to będzie na prawdziwej , czy dadzą jeszcze trudniejsze czy nie .... załamka , normalnie kaszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

matura z matmy podstawki byla odsyc prosta. fakt ze nie zrobilem wszystkiego, ale mimo wszytsko licze na ponad 80%. a rozszerzona nie byla vbardzo trodna, co nie znaczy ze mi poszla dobrze, bo mi poszlo tragocznie. ale nie byla taka trodna. to z trojkatem za 4pkt bylo banalne ale dopiero jak wyszedlem to sie dowiedzialem jak to zrobic (pisania na 4 linijki i tyle) tego drugiego z geometri tez nie zrobilem. indukcje chyba zrobilem. wg mnie dobrze ale czy faktycznie to sie dopiero okaze. podsumowujac... mam 4 miesiace do uczenia sie z matmy. hjakby taka byla rozszerzona w maju i poucze sie tyle ile sobie zakladam, to bedzie dobrze chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować