Zaloguj się, aby obserwować  
informatykatw

Propozycje zmian w serwisie Gram.pl - DO ADMINISTRATORÓW SERWISU

305 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2008 o 20:37, wip_01 napisał:

Pozwól ze odpowiem na tą część :)

Nie pozwoliłam a już odpowiedziałeś ;] No, ale dobrze.

Dnia 05.08.2008 o 20:37, wip_01 napisał:

I woah, statystyki osoby nie mające sajta ^^

No tak, ale dla mnie to jest czarna magia i co teraz? Mogłoby to być nieco wygodniejsze i mniej uciążliwe. Wiesz... dwa kliknięcia i masz a tu tyle męki :)

@@@Don Zorro
Heh... status odzyskasz jak po prostu będziesz regularnie pisać. Poza tym każdy by pisał sztuczne posty, byleby tylko sie przypodobać. Takie masowe lizusostwo. Wiesz... piszesz posta to za niego odpowiadasz. Ja przed dodaniem zastanawiam sie czy nie koliduje jakoś z regulaminem, czy jest na temat... parę razy się zdarzyło, że wyłączyłam okienko "dodaj post" jak już miałam sporo naskrobane XD Rozumiem, że jesteś rozżalony utratą Brygadzisty, ale odzyskasz go jedynie pisząc sensowne posty i na temat. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 20:51, Don Zorro napisał:

Możecie dać możliwość odzyskania straconych za degradację rang. Na przykład - warunkowo
oddacie mi mojego brygadzistę, a ja się "poprawię", a jak nie za następny degrad zdegradujecie
mnie o -4, a nie - 2. Wielu osobom to się przyda.

Jesteś śmieszny i razem głupi (nie w sensie bezmózgi kretyn, tak głupota rzecz ludzka i jeżeli uznasz to za obrazę to patrz pierwsze 2 słowa). Przeczytaj sobie mój post skierowany do ciebie w Obywatelu. Tak, ten ostatni. I go zrozum. A jak Ci nie pasuje, zawsze mozesz tu nie wchodzić :)

@Mała16
Oj tam czarna magia, szybki i wydajny sposób ;D A dlaczego nie pozwoliłabyś? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na własnego gramsajta przyszła mi na myśl pewna zmiana którą można by kiedyś tam wprowadzić. Mianowicie chodziłoby mi o dodanie do "Ulubionych" działu "Komiksy". Co prawda są "Gazety/pisma" ale to nie to samo ;). Zmiana może i niezbyt ważna ale jak już coś zmieniać to na lepsze. Nie sądzę by było to jakoś bardzo skomplikowane więc może warto się nad tym zastanowić ? Ponadto przydałoby się dopracować formę gramsajtów. Coś mało jak na razie one oferują. Dodatkowe moduły i większe możliwości edycji byłyby bardzo wskazane. Np: powiększenie belki "Więcej o mnie" i innych w sumie też. Nie wspomnę już o tym co było tu już pisane kilka razy czyli coś w rodzaju klanów / unii etc zrzeszających konkretne grupy userów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 10:53, KŁEJK napisał:

Tak patrząc na własnego gramsajta przyszła mi na myśl pewna zmiana którą można by kiedyś
tam wprowadzić. Mianowicie chodziłoby mi o dodanie do "Ulubionych" działu "Komiksy".
Co prawda są "Gazety/pisma" ale to nie to samo ;). Zmiana może i niezbyt ważna ale jak
już coś zmieniać to na lepsze. Nie sądzę by było to jakoś bardzo skomplikowane więc może
warto się nad tym zastanowić ? Ponadto przydałoby się dopracować formę gramsajtów. Coś
mało jak na razie one oferują. Dodatkowe moduły i większe możliwości edycji byłyby bardzo
wskazane. Np: powiększenie belki "Więcej o mnie" i innych w sumie też. Nie wspomnę już
o tym co było tu już pisane kilka razy czyli coś w rodzaju klanów / unii etc zrzeszających
konkretne grupy userów.


Z tymi klanami to dobry pomysł nawet bym powiedział świetny, ale co do tych komixów to po co to komu? Jak słusznie zauważyłeś komixy można umieścić w gazety/pisma. Jak się domyślasz ja i pewnie większość użytkowników nie czyta komixów, więc dla nas to zbędny dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten pomysł z działem "komiksy" niezbyt podoba. To są przeważnie czasopisma więc po co takie rozróżnienie? To równie dobrze dział "muzyka" można podzielić na różne typy. No, ale jak ktoś wprowadzi to sie nie obrażę, co kto lubi przecież ;] Choć problem by był jeśli byśmy mówili o tych grubych komiksach z Kaczora Donalda XD

Mnie się natomiast nie podoba (i to bardzo!) pewien fakt. Otóż z góry napiszę, że jedyną zaznaczoną kategorią na forum jest "na każdy temat", a jeśli jest jakiś temat z Qiuzów, który toleruję (typowania, opisz poprzednika) to mam go podpiętego. Jednak, gdy wychodzi się z takiego tematu to na stronie głównej mam same Qiuzy a nie to co mam zaznaczone. Da się to zmienić? Niby jest to tylko jedno kliknięcie więcej i już mam tematy z "na każdy temat", ale po co wyświetlają mi się Qiuzy skoro mam je odpięte zupełnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy wychodzeniu z tematu zamiast klikać na "wróć", kliknij na "forum" w lewym górnym/dolnym rogu, od razu przeniesie cię na główną stronę forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Wszelkie pomysły były już pisane w ,,Spotkaniu Trójstronnym", ale jak widzę na razie nic się nie dzieję...Nie zaszkodzi napisać drugi raz :P
Aby dobrze się zagnieździło :)
**********Propozycje Cedrickowe:

1. Zastrzeżenie treści.

Wiele osób z forum na swoich Gramsajtach pisze opowiadana (np. ja) i nie zawsze chcą, aby ktoś postronny, że tak powiem ,prostą metodą ,,Kopiuj- wklej", bądź też Ctrl+c, Ctrl=v skopiował sobie gdzieś ich teksty.
Po wprowadzeniu innowacji miałoby się to odbywać TYLKO, gdy dana osoba wpisze specjalne hasło, które powierzyć może tylko właściciel bloga.
Myślę, że to by było dobre.

2. Wpisy opóźnione.

Zdarza się, że okoliczności zmuszają gramowicza do wyjazdu na czas nieokreślony, a wie, że za powiedzmy pięć dni ma urodziny. Wie taki gramowicz, że niestety nie będzie mógł zrobić wpisu z tego powodu (a by chciał). Co może zrobić? Nic.
I tutaj właśnie pojawia się mój pomysł.
Otóż, jeśli dodano by specjalną opcję, która pozwala zrobić najpierw szkic, a potem zaprogramować go, aby ukazał się w danej godzinie danego dnia, to by mu bardzo pomogło.
Oczywiście to nie tyczy się tylko urodzin. Wystarczy chwile pomyśleć, aby zrozumieć jak wszechstronne byłoby to urządzenie!

3. Podstrony

Otóż, jak wielu z Gramowiczów zauważyło, dodanie większej ilości
modułów było b. dobrym pomysłem, aczkolwiek zaczęło też przeszkadzać.
Jeśli wykorzystamy bowiem wszystkie moduły ( a tak w większości jest)
użytkownik, który chce przeglądnąć Sajt innego zmuszony jest do
przewijania dosyć długiej strony ( wielu to przeszkadza).
Myślę, że można by było zwiększyć funkcjonalność Gramsajtów,
jeśliby dodać funkcję podstron. Dane zakładki prowadziłyby do treści w niej zawartych,
a Sajt zyskałby na funkcjonalności.
Oczywiście, nie byłoby to obowiązkowe :D

4. Powiadamianie o odpowiedziach

wprowadzić na GS-ach system podobny, jak na forum (chodzi mi o komentarze), a mianowicie, aby w tabelce ,,Moi znajomi" powiadamiano danego usera o odpowiedzi na jego komentarz...Bo praktycznie już teraz na GS-ach panuje chaos, a wielu Gramowiczów nie ma możliwości śledzić ciągle rozmów toczących się u tak wielu znajomych (już ponad 20 sprawia kłopoty).

5.Komentowanie dla osób ,,spoza"

Chodzi o to, aby osoby, które nie są zalogowane na Gram.pl mogły wypowiadać się na GS-ach. I tylko na nich, jako, że sa to przecież blogi.
Oczywiście, utrzymać trzeba dyscyplinę, aby ktoś nie ,,hałasował". Po pierwsze każdy user ma przecież możliwość wyrzucenia danego wypowiadającego się...Tzn, usunięcia jego komenta.
Po drugie wiele by dało uformowanie oddziału Moderatorów tylko i wyłącznie na Gramsajty. Przecież mogą blokować IP tych ,,nieporządnych".
Wiem, ze GS-ów jest zbyt wiele, więc trzeba brać pod uwagę pewne...Okoliczności, które są ,,nie tego", ale myśle, że każdy user na Gram.pl (jeśli nie będzie mógł sobie poradzić) może wezwać Moderatora :)

:*:->Statusy.

Otóż chodzi o to, aby ( nie wpaść w błoto. Tak, wiem, ale nie o to mi chodzi ^^) statusy, które są przyznawane coś dawały, bo tak powoli każdy zaczyna sobie uświadamiać, że nawet po degradzie nic mu się nie stanie i prawdę mówiąc nawet go to nie zaboli (poza upokorzeniem, ale to tylko troszkę).
Proponuje, aby poczynając od przodownika, a kończąc na WT każdy status +1 honorowany był jakimś bonusikiem.
Nie mówię jakim, bo liczę na waszą kreatywność :) ( nie będziecie się obijać :P). Chodzi o system ,,kij + marchewka= dyscyplina", a jak wiadomo ta na forum (przynajmniej naszym) musi być.
User musi poczuć, że bywanie tutaj i branie udziału w dyskusjach coś mu przynosi dobrego, a jeśli dostanie degrada wiedzieć, że coś stracił. A to coś, to nie może być TYLKO nazwa pod nickiem...
Zaraz ktoś się wyrwie, że tym samym jeszcze będziemy zachęcać ludzi do spamowania. Powiem tak:
Kto spamuje, ten spamuje i spamował bedzie bez względu na wszystko. My możemy go tylko oduczyć.
No, a poza tym komputer i tak nie nalicza spamu, prawda? Prawda?:P. No właśnie.

No, to tyle.
jak mówiłem, nie zaszkodzi napisać dwa razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

1. Zastrzeżenie treści.

Tu się akurat zgadzam, to się tyczy nie tylko opowiadań, ale także felietonów czy wierszy umieszczanych na gsie. Na forum nie jest to raczej możliwe, ale na gsie być powinno.

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

2. Wpisy opóźnione.

To jest wg mnie zbędne, jako iż nie lubię wpisów typu "łaaaał mam urodziny". Bo wtedy pojawia się 100405 osób, które składają sztucznie życzenia tylko dlatego, że przeczytały. I pewnie komentują taki wpis z myślą: "ja u niego skomentuje to on u mnie". Jak ktoś ma składać mi życzenia to dlatego, że sam o tym pamięta (albo ew. widzi na gsie). Dla mnie zbędne, ale może przejdzie. Wpisy opóźnione byłyby głównie dla tych, którzy lubią jak im sie nabija komentarze typu: "wszystkiego najlepszego" albo "gratulacje" (np. przy okazji 500 dni na gram.pl)

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

3. Podstrony

To też nie wydaje mi się funkcjonalne. Już mówię dlaczego wolę już przewijać nieraz długo w dół (choć większość ma wszystko na tyle dobrze poukładane, że długie przewijanie nie jest konieczne). Otóż nieraz strony gram.pl działają... wolno. Żeby nie powiedzieć - bardzo wolno. I co, wolisz przeskakiwać po podstronach czekając minute na każdą, czy przewinąć raz a szybko? ;]

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

4. Powiadamianie o odpowiedziach

Jak się ma ich 250 to jest rzeczywiście problem xD A tak na poważnie - wg mnie jest to zbędne. Jak ktoś się interesuje rozmową to zajrzy a wiadomo, że nie będzie aktywny u 20 osób. W ogóle nie jestem do końca "za" rozmowom pod jakimś moim wpisem. To są "komentarze". Czyli - ja robię wpis a ktoś pisze co o nim sądzi. I dla mnie to jest tyle (dlatego zwykle jak dostanę pytanie w komentarzu to na nie nie odpowiadam).

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

5.Komentowanie dla osób ,,spoza"

To już dla mnie zupełnie nietrafione. Myślisz, że Moderatorzy mając forum, Irc-a i Gsy zajmowali by się jeszcze jakimiś za przeproszeniem łosiami spoza? Nie wiesz ile to roboty? Naprawdę chcesz na swoim gsie czytać komentarze a''la onet? Bo ja nie. Jak ktoś chce tylko i wyłącznie komentować to co za problem? Zakłada sobie konto i buszuje po gsach... Wiem dlaczego chcesz taki pomysł i powiem Ci szczerze - są inne metody na osiągnięcie dużej ilości komentarzy ;/ Skoro tak jest od początku to niech zostanie. Przynajmniej jak ktoś robi u kogoś śmietnik to można łatwo wyszukać i ukarać.

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

:*:->Statusy.

Też jak dla mnie nietrafione. Dlatego, że... po prostu nieobiektywne. Wiadomo, ze Moderatorzy to też userzy i chcąc nie chcąc faworyzowaliby swoich znajomych (z całym dla nich szacunkiem). To jest zupełnie normalne, naturalne zachowanie (prędzej dasz lizaka przyjacielowi niż wrogowi, nie?). Uważam, że obecny system jest dobry, a co do spamerów... co z tego, co ktoś ma pod rangą? Przecież każdy może zajrzeć na jakich tematach ktoś nabił sobie status i od razu będzie widać, kto jest dobrym rozmówcą/dyskutantem a kto nie. Proste. Jeśli spamera nie osądzi status (bo niektórym się bądź co bądź obrywa ;)) to sam może zrozumie, że lepiej będzie postrzegany, gdy zacznie się normalnie wypowiadać. Nieraz lepiej mi się dyskutuje z Przodownikiem niż np. z Sekretarzem.

PS. A jakoś normalnie się nie dało napisać, tylko "Propozycje Cedrickowe"? Dla mnie to nieco dziecinne, no ale jak kto chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

1. Zastrzeżenie treści.

A jak wpiszesz dany kod HTML to nie działa?

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

2. Wpisy opóźnione.

100% mojego poparcia, przydaje się, bo wypróbowałem w innych serwisach.

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

3. Podstrony

Można było to spróbować, jak zobaczę to dopiero wtedy się zgodzę lub nie. A ile by się ładował ten kod ktoś wie??

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

4. Powiadamianie o odpowiedziach

System odpowiedzi na GS-ach? Przydaje się, bo większość odpowiada na swoich GS-ach, co wkurza... Ja też tak robię xD.

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

5.Komentowanie dla osób ,,spoza"

Przyda się również to, że każdy user może sobie wybrać "chęć" lub "niechęć" takiego czegoś.

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

:*:->Statusy.

na newground''s to działa, ale tu? Większa czcionka w poście? Czytany post? Brak pomysłów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

1. Zastrzeżenie treści.

Wiele osób z forum na swoich Gramsajtach pisze opowiadana (np. ja) i nie zawsze chcą,
aby ktoś postronny, że tak powiem ,prostą metodą ,,Kopiuj- wklej", bądź też Ctrl+c, Ctrl=v
skopiował sobie gdzieś ich teksty.


A to jest moim zdaniem bez sensu - kto będzie chciał, to i tak skopiuje wchodząc sobie do źródła. To jest tak jak z zabezpieczeniami gier: piratów nie powstrzymasz, a utrudnisz życie legalnym userom: w tym wypadku tym, którzy chcą rozreklamować Twoje opowiadanie oprócz linka zamieszczając maleńki fragment tekstu.

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

2. Wpisy opóźnione.


To b. dobry pomysł. w oknie wpisu trzeba by zrobić pole wyboru: 1. opublikuj natychmiast, 2. opublikuj [data:godzina], 3. zapisz jako szkic. Po wybraniu "opublikuj [data:godzina] i kliknięciu OK, wpis miałby dopisek "publikacja nastąpi [data] o [godzina]".

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

3. Podstrony

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

Otóż, jak wielu z Gramowiczów zauważyło, dodanie większej ilości
modułów było b. dobrym pomysłem, aczkolwiek zaczęło też przeszkadzać.
Jeśli wykorzystamy bowiem wszystkie moduły ( a tak w większości jest)
użytkownik, który chce przeglądnąć Sajt innego zmuszony jest do
przewijania dosyć długiej strony ( wielu to przeszkadza).


No to jeśli nie chce do tego dopuścić, to raczej nie powinien zamieszcać wszystkich? IMO warto by dodać więcej modułów dowolnych - teraz jest limit bodajże trzech. Dodałbym jeszcze moduł "Warto odwiedzić" - lista ciekawych linków pogrupowanych w kategorie.

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

4. Powiadamianie o odpowiedziach

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

wprowadzić na GS-ach system podobny, jak na forum (chodzi mi o komentarze), a mianowicie,
aby w tabelce ,,Moi znajomi" powiadamiano danego usera o odpowiedzi na jego komentarz...Bo
praktycznie już teraz na GS-ach panuje chaos, a wielu Gramowiczów nie ma możliwości śledzić
ciągle rozmów toczących się u tak wielu znajomych (już ponad 20 sprawia kłopoty).


IMO świetnie rozwiązano to w ostatnim updacie Deviantartu - znajduje się tam specjalna skrzynka na powiadomienia - ustawienia dają możliwość konfiguracji, jakiego typu powiadomienia chcemy otrzymywać (a więc jeśli ktoś nie chce może wyłączyć wszystkie lub tylko część z nich). Na GS-ie przydałyby się następujące rodzaje powiadomień:
- info o nowym wpisie na GS-ie znajomego,
- info o nowym komentarzu (w moim wpisie lub wpisie obserwowanym przeze mnie na innym GS-ie - kolejna opcja warta dodania),
- info o odp. na mój komentarz (zarówno u mnie, jak i gdzie indziej).
W tej chwili na GS-ach jest tak, że jeśli nie zauważysz chmurki w momencie zdarzenia (np. dodania wpisu u znajomego), to wszystko przepada w otchłaniach netu. Pomijam fakt, że to info nierzadko nie pojawia się w ogóle. Na Deviantarcie każdy komunikat ma kształt prywatnej wiadomości, która znika ze skrzynki powiadomień dopiero wtedy, gdy klikniesz w znaczek X na liście. Działa to świetnie, jest bardzo przejrzyste i elastyczne: bardzo polecam wypróbować.
http://www.deviantart.com

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

5.Komentowanie dla osób ,,spoza"

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

Chodzi o to, aby osoby, które nie są zalogowane na Gram.pl mogły wypowiadać się na GS-ach.
I tylko na nich, jako, że sa to przecież blogi.
Oczywiście, utrzymać trzeba dyscyplinę, aby ktoś nie ,,hałasował". Po pierwsze każdy
user ma przecież możliwość wyrzucenia danego wypowiadającego się...Tzn, usunięcia jego
komenta.


To prawda. Trzeba by tylko wprowadzić wymóg podawania nicka i/lub maila. Warto by też zagnieździć komentarze dodając strukturę drzewkową i opcję "odpowiedz na komentarz". Teraz jest tylko "dodaj komentarz".

Oprócz tego należałoby wprowadzić otagowanie newsów, wewnętrzną wyszukiwarkę (obejmującą treści danego GS-a), zaawansowaną edycję wpisów (HTML + WYSIWYG), możliwość zdefiniowania i zapisania stylu wpisu, prywatne wiadomości (wraz z killfile''em). Więcej o tym w moich poprzednich postach tego wątku. ;)

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

Wiem, ze GS-ów jest zbyt wiele, więc trzeba brać pod uwagę pewne...Okoliczności, które
są ,,nie tego", ale myśle, że każdy user na Gram.pl (jeśli nie będzie mógł sobie poradzić)
może wezwać Moderatora :)


Ja bym jeszcze optował za dodaniem statystyk - dobrze byłoby wiedzieć, który gramowicz nas odwiedził i kiedy.

Dnia 23.08.2008 o 19:04, cedricek napisał:

:*:->Statusy.
Proponuje, aby poczynając od przodownika, a kończąc na WT każdy status +1 honorowany
był jakimś bonusikiem.


Na przykład? Jak dla mnie to jest bez znaczenia. Ale na upartego może to być Medal za Ofiarność i Odwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...jakies błędy. Miała być odpowiedź na posta małej.

mała16:
> Tu się akurat zgadzam, to się tyczy nie tylko opowiadań, ale także felietonów czy wierszy
> umieszczanych na gsie. Na forum nie jest to raczej możliwe, ale na gsie być powinno.

Prawda. Poza tym należy też dodać do tego tła, bo zdarzają się ludzie, którzy kopiują twój wyrób.


> To jest wg mnie zbędne, jako iż nie lubię wpisów typu "łaaaał mam urodziny".

Hmmm...Można i tak tego używać. Ja jednak myślałem o innych zastosowaniach. Ot, choćby takie coś, co mi się przytrafiło przed wakacjami:
Za parę dni miałem mieć jubileusz ,,1000 dni na Gram.pl", lecz wyjeżdżałem na wakacje i cały wpis ze wszystkimi wspomnieniami, historią etc. musiałem albo dodać wcześniej, albo później, a wypadałby akurat w te dni, gdy jubileusz był. czy nie lepiej by było określić datę, kiedy ma się wpis pojawić?
Albo takie coś: Ktoś wyjeżdża, a ma już gotowe trzy, cztery wpisy wprzód ( ja np. tak czasem mam). Nie będzie go, nie będzie miał dostępu do internetu, lecz dzięki sprytnej metodzie którą opisałem jego wpisy pojawiać się będą nadal.
Wiadomo, wszystko ma dwie strony. Zależy, jak na dany problem spojrzysz.


> I co, wolisz przeskakiwać po podstronach czekając minute na każdą, czy
> przewinąć raz a szybko? ;]

Pytanie problematyczne, ale gdyby umieścić ,,przełącznik" i użytkownik mógłby mieć do wyboru dwie formy GS-a dylemat by znikł :)


> Jak się ma ich 250 to jest rzeczywiście problem xD A tak na poważnie - wg mnie jest to
> zbędne. Jak ktoś się interesuje rozmową to zajrzy a wiadomo, że nie będzie aktywny u
> 20 osób.

Nie? Ja czasem jestem aktywny u osób 30. I co? Gubię się...

>W ogóle nie jestem do końca "za" rozmowom pod jakimś moim wpisem. To są "komentarze".
> Czyli - ja robię wpis a ktoś pisze co o nim sądzi.

Cóż, dla innych osób to wcale tyle nie jest. Pod wpisami toczą się dyskusję na dane wcześniej tematy, ludzie wyrażają swoje poglądy... Wszystkiego na forum nie załatwisz.



> To już dla mnie zupełnie nietrafione. Myślisz, że Moderatorzy mając forum, Irc-a i Gsy
> zajmowali by się jeszcze jakimiś za przeproszeniem łosiami spoza? Nie wiesz ile to roboty?

Wiem i wcale nie mówię, że tym mieliby tylko i wyłącznie zajmować się Moderatorzy. Już teraz mamy opcję usuwania komentarza. Można by też dodać opcje ,,banowania" takich nieprzyjemnych ludzi. I sprawa załatwiona. Każdy sobie na swoim GS-ie. To jego działka.

> Naprawdę chcesz na swoim gsie czytać komentarze a''la onet? Bo ja nie.

A co to są komentarze a''la onet? Przecież wszędzie zdarzają się czubki. I tam i tu. I wszędzie są mądrzy ludzie, którzy chcieliby tez skomentować naszego bloga w sposób dobry. I nie wszyscy chcą zakładać konta. No, a my tu jesteśmy ,,za zasłoną".


> Wiem dlaczego chcesz taki pomysł i powiem Ci szczerze - są inne metody na osiągnięcie
> dużej ilości komentarzy ;/

Czyli nie wiesz niczego. Twa insynuacja mnie obraża.

Skoro tak jest od początku to niech zostanie. Przynajmniej
> jak ktoś robi u kogoś śmietnik to można łatwo wyszukać i ukarać.

Sam użytkownik też może ukarać. Na swoim GS-ie.

> Przecież każdy może zajrzeć na jakich tematach ktoś nabił sobie status
> i od razu będzie widać, kto jest dobrym rozmówcą/dyskutantem a kto nie.

I sądzisz, że komuś chcę się latać i sprawdzać kto, gdzie mówił? Eee...

> PS. A jakoś normalnie się nie dało napisać, tylko "Propozycje Cedrickowe"? Dla mnie to
> nieco dziecinne, no ale jak kto chce.

Nie. Tak mi przyszło na myśl i tak jest. To tytuł. Może nawet być dziecinny.
********

Rga:

>Można było to spróbować, jak zobaczę to dopiero wtedy się zgodzę lub nie. A ile by się ładował ten kod ktoś >wie??

Wszystko zależy od twojej przeglądarki i tego, jaką masz przepustowość.

>System odpowiedzi na GS-ach? Przydaje się, bo większość odpowiada na swoich GS-ach, co wkurza... Ja też >tak robię xD.

Tak. I wystarczy jeśli będzie powiadomienie w tych ,,chmurkach" przy znajomych.

>Przyda się również to, że każdy user może sobie wybrać "chęć" lub "niechęć" takiego czegoś.

Dobry pomysł :).

>na newground''s to działa, ale tu? Większa czcionka w poście? Czytany post? Brak pomysłów....

No właśnie też nie wiem. To jest chyba pomysł nie dobry.

Vojtas:

>A to jest moim zdaniem bez sensu - kto będzie chciał, to i tak skopiuje wchodząc sobie do źródła. To jest tak jak >z zabezpieczeniami gier: piratów nie powstrzymasz, a utrudnisz życie legalnym userom: w tym wypadku tym, >którzy chcą rozreklamować Twoje opowiadanie oprócz linka zamieszczając maleńki fragment tekstu.

Ale tych mniej doświadczonych i przygłupów, którzy chcą robić nazłość to powstrzyma. Poza tym myślę, że informatycy Gram.pl dadzą radę :)

>To b. dobry pomysł. w oknie wpisu trzeba by zrobić pole wyboru: 1. opublikuj natychmiast, 2. opublikuj >[data:godzina], 3. zapisz jako szkic. Po wybraniu "opublikuj [data:godzina] i kliknięciu OK, wpis miałby dopisek >"publikacja nastąpi [data] o [godzina]".

Ha, to się nazywa współpraca zbiorowa. I tak by było ok.

>No to jeśli nie chce do tego dopuścić, to raczej nie powinien zamieszcać wszystkich? IMO warto by dodać więcej >modułów dowolnych - teraz jest limit bodajże trzech. Dodałbym jeszcze moduł "Warto odwiedzić" - lista >ciekawych linków pogrupowanych w kategorie.

Widzisz, ludzie (niektórzy) lubią mieć wszystko ładnie pogrupowane i ,,cacy". A jak już tak zrobią to się okazuje, że strona zbyt długa i nikt z tego nie korzysta. Staje się to niepotrzebne...Cała praca na marne. Myślę, że podstrony byłyby lepszym rozwiązaniem.

>To prawda. Trzeba by tylko wprowadzić wymóg podawania nicka i/lub maila. Warto by też zagnieździć >komentarze dodając strukturę drzewkową i opcję "odpowiedz na komentarz". Teraz jest tylko "dodaj >komentarz".

Nic dodać nic ująć :)

______
Do wszystkich: Przecież te zmiany mogłyby być tak zrobione, że każdy może sobie je włączać i wyłączać :) jak komu odpowiada, tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś o zmianach myślałem, ale wiele zapomniałem, więc napiszę tylko to, co pamiętam:
1. Zamknięte tematy.
Jak wszyscy wiedzą na forum jest wiele dubli, tematów zamkniętych i innych niepotrzebnych (są też zamknięte, ale one odpowiadają na ważne tematy). I właściwie wiele z nich tylko zaśmieca forum. Ktoś mógłby się tym zająć i zrobić spis o takich zbędnych tematach, a potem stosowne osoby zajmą już się usuwaniem takich rzeczy.
2. Zakładanie tematów.
Wszyscy wiedzą jak często zakładane są duble, tematy głupie i bez sensu. Myślałem nad tym, żeby każdy zakładany temat musiałby przechodzić kontrolę moderatorską zanim zostanie oficjalnie zamieszczony na forum, a w razie potrzeby moderator edytowałby nazwę lub coś innego.
3.Tematy bezsensowne oraz quizy.
Wszyscy wiemy po co są tematy typu: masz czy nie, znasz czy nie itp. Nie wnoszą one nic ciekawego na forum, bo przecież nikt nie siedzi z kartką przed monitorem i nie zapisuje co jaki użytkownik posiada, a czego nie. Krótko mówiąc, to one zaśmiecają forum.
A co do quizów: one tak strasznie nie przeszkadzają, bo nikt nie piszę hurtowo : mam, znam itp, tylko myśli (albo używa google). No więc myślałem aby zostały tylko quizy o grach (no przecież to strona na którą w większości zaglądają gracze), a wszystkie inne mogłyby być zamknięte.

To tyle, co pamiętam. Może wszystko co tutaj powiedziałem już zaistniało w pomysłach, ale przecież nie będę przekopywał całego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 23:13, Kuboo PL napisał:

1. Zamknięte tematy.
Jak wszyscy wiedzą na forum jest wiele dubli, tematów zamkniętych i innych niepotrzebnych (są też zamknięte, ale one odpowiadają na ważne tematy). I właściwie wiele z nich tylko zaśmieca forum. Ktoś mógłby się tym zająć i zrobić spis o takich zbędnych tematach, a potem stosowne osoby zajmą już się usuwaniem takich rzeczy.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=40263&u=23.

Dnia 23.08.2008 o 23:13, Kuboo PL napisał:

2. Zakładanie tematów.
Wszyscy wiedzą jak często zakładane są duble, tematy głupie i bez sensu. Myślałem nad tym, żeby każdy zakładany temat musiałby przechodzić kontrolę moderatorską zanim zostanie oficjalnie zamieszczony na forum, a w razie potrzeby moderator edytowałby nazwę lub coś innego.


No nie wiem... Wydaje mi się to trochę naciągane.

Dnia 23.08.2008 o 23:13, Kuboo PL napisał:

3.Tematy bezsensowne oraz quizy.
Wszyscy wiemy po co są tematy typu: masz czy nie, znasz czy nie itp. Nie wnoszą one nic ciekawego na forum, bo przecież nikt nie siedzi z kartką przed monitorem i nie zapisuje co jaki użytkownik posiada, a czego nie. Krótko mówiąc, to one zaśmiecają forum. A co do quizów: one tak strasznie nie przeszkadzają, bo nikt nie piszę hurtowo : mam, znam itp, tylko myśli (albo używa google). No więc myślałem aby zostały tylko quizy o grach (no przecież to strona na którą w większości zaglądają gracze), a wszystkie inne mogłyby być zamknięte.


To co nie podoba się Tobie, niekoniecznie odrzuca innych. Jeśli przeszkadzają Ci dane tematy, ignoruj je, a w ostateczności schowaj podforum i po kłopocie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 23:25, DJ Szlafrok napisał:

To co nie podoba się Tobie, niekoniecznie odrzuca innych. Jeśli przeszkadzają Ci dane
tematy, ignoruj je, a w ostateczności schowaj podforum i po kłopocie...

Nie tylko mi się to nie podoba. Ale spójrz na to z innej strony. Takie osoby (ja też się dopisałem pewnego razu - mówię to, żeby nie było że jestem niewinny) otrzymują awans, ale za co? Niedługo na forum będzie więcej sekretarzy niż takich przodowników.
Edit: przypomniało mi się jedno. Wiele osób widzi jak zakładane są tematy bezsensowne, prowokatorskie albo duble i dopisują się do nich (tak, też to robiłem, ale przemyślałem sobie wszystko). Sądzę, że użytkownicy, jeśli wiedzą , że to prowokacja, dubel albo coś tego typu, powinni siedzieć cicho i czekać na reakcję moderatora. Ewentualnie jedna osoba napisałaby, że to dubel i podała link do właściwego tematu i na tym powinno się skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

Prawda. Poza tym należy też dodać do tego tła, bo zdarzają się ludzie, którzy kopiują
twój wyrób.


Idą tym tropem zamiast GS-ów publikujmy screenshoty i to z wyłączonym PPM. Wtedy będzie jeszcze trudniej. No nie popadajmy w paranoję - nie można utrudniać życia ludziom, którzy nie mają złych intencji (a tych jest większość), a jedyne co chcą skopiować (o ile w ogóle), to np. bardzo trudne i długie nazwisko albo hiperlink.

Jak widać, jestem przeciw. ;)

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

> I co, wolisz przeskakiwać po podstronach czekając minute na każdą, czy
> przewinąć raz a szybko? ;]
Pytanie problematyczne, ale gdyby umieścić ,,przełącznik" i użytkownik mógłby mieć do
wyboru dwie formy GS-a dylemat by znikł :)


Jestem przeciwko, ponieważ aby dotrzeć do informacji musisz kliknąć i poczekać aż załaduje się nowa podstrona - takie rozwiązanie jest wbrew jednej z najważniejszych zasad projektowania serwisów netowych, która mówi że, im mniej kliknięć (im szybciej user może dotrzeć do tekstu/obiektu), tym lepiej.

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

> Naprawdę chcesz na swoim gsie czytać komentarze a''la onet? Bo ja nie.


Nie sądzę, aby kiedykolwiek Gram.pl osiągnął taką popularność.

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

>Można było to spróbować, jak zobaczę to dopiero wtedy się zgodzę lub nie. A ile by
się ładował ten kod ktoś >wie??
Wszystko zależy od twojej przeglądarki i tego, jaką masz przepustowość.


To nie ma znaczenia - im mniej kodu, tym lepiej. A niestety edytor WYSIWYG generuje wielkie ilości niepotrzebnych tagów - dlatego jestem za tym, by dodać alternatywny tryb edycji kodu HTML (tak np. jest na Allegro w edytorze aukcji)

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

>System odpowiedzi na GS-ach? Przydaje się, bo większość odpowiada na swoich GS-ach,
co wkurza... Ja też >tak robię xD.
Tak. I wystarczy jeśli będzie powiadomienie w tych ,,chmurkach" przy znajomych.


Koło znajomych jest za mało miejsca na chmurki, zwłaszcza jeśli znajomy ma długiego nicka. Lepiej jest zrobić osobną wewnętrzną skrzynkę tylko na powiadomienia. To się doskonale sprawdza, gdy masz wielu znajomych, bo są tam opcje sortowania wg nick, daty aktualizacji, rodzaju powiadomienia it. Obejrzyj sobie deviantart, to działa rewelacyjnie.

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

> A to jest moim zdaniem bez sensu - kto będzie chciał, to i tak skopiuje wchodząc
> sobie do źródła. [..]
Ale tych mniej doświadczonych i przygłupów, którzy chcą robić nazłość to powstrzyma.
Poza tym myślę, że informatycy Gram.pl dadzą radę :)


Jw.

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

Widzisz, ludzie (niektórzy) lubią mieć wszystko ładnie pogrupowane i ,,cacy". A jak już
tak zrobią to się okazuje, że strona zbyt długa i nikt z tego nie korzysta. Staje się
to niepotrzebne...Cała praca na marne. Myślę, że podstrony byłyby lepszym rozwiązaniem.


Myślisz, że jak będzie podstrona, to ktoś skorzysta? Jassssne. Jeśli nie chce mu się spojrzeć, to tym bardziej nie kliknie. Po prostu trzeba się na coś zdecydować. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. To już lepszym rozwiązaniem byłyby listy rozwijane i ładowane po rozwinięciu --> jak na YT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 00:45, Vojtas napisał:

Idą tym tropem zamiast GS-ów publikujmy screenshoty i to z wyłączonym PPM. Wtedy będzie
jeszcze trudniej. No nie popadajmy w paranoję - nie można utrudniać życia ludziom, którzy
nie mają złych intencji (a tych jest większość), a jedyne co chcą skopiować (o ile w
ogóle), to np. bardzo trudne i długie nazwisko albo hiperlink.


Och, nie popadajmy w skrajności!
Słuchaj, po pierwsze myślę, że tą (jak i inne funkcje) można by włączać i wyłączać. Po drugie ta funkcja mogłaby być opatrzona specjalnym hasłem, które moglibyśmy dać danej osobie, jeśli wg. nas jest godna zaufania. Poza tym ta osoba musiałaby się pofatygować po to hasło, co oznacza, że naprawdę jej zależy.
Niech każdy, kto chce skopiować nasz wyrób zapyta się czy może. Po prostu. Przecież obowiązuje coś takiego, jak prawa autorskie, a tak, każdy może skopiować sobie moje opowiadanie i potem opublikować gdzieś mówiąc, że to on napisał. Trzeba być ostrożnym.

Dnia 24.08.2008 o 00:45, Vojtas napisał:

Jestem przeciwko, ponieważ aby dotrzeć do informacji musisz kliknąć i poczekać aż załaduje
się nowa podstrona - takie rozwiązanie jest wbrew jednej z najważniejszych zasad projektowania
serwisów netowych, która mówi że, im mniej kliknięć (im szybciej user może dotrzeć do
tekstu/obiektu), tym lepiej.


Możliwe. Dlatego też mówiłem o przełączniku. Każdy niech ma tak, jak chce i będzie dobrze :).

Dnia 24.08.2008 o 00:45, Vojtas napisał:

Nie sądzę, aby kiedykolwiek Gram.pl osiągnął taką popularność.


A ja nie chcę aby Gram.pl upodobniło się do onetu. (Błeee).

Dnia 24.08.2008 o 00:45, Vojtas napisał:

Koło znajomych jest za mało miejsca na chmurki, zwłaszcza jeśli znajomy ma długiego nicka.
Lepiej jest zrobić osobną wewnętrzną skrzynkę tylko na powiadomienia. To się doskonale
sprawdza, gdy masz wielu znajomych, bo są tam opcje sortowania wg nick, daty aktualizacji,
rodzaju powiadomienia it. Obejrzyj sobie deviantart, to działa rewelacyjnie.


Też dobry pomysł. Tylko niech te powiadomienia nie przychodzą na maila, bo się śmietnik robi. A tak, jak bedzie coś w rodzaju specjalnej skrzynki, to czemu nie? :)

Dnia 24.08.2008 o 00:45, Vojtas napisał:

Myślisz, że jak będzie podstrona, to ktoś skorzysta? Jassssne. Jeśli nie chce mu się
spojrzeć, to tym bardziej nie kliknie. Po prostu trzeba się na coś zdecydować. Jak coś
jest do wszystkiego, to jest do niczego. To już lepszym rozwiązaniem byłyby listy rozwijane
i ładowane po rozwinięciu --> jak na YT.


Też może być. Ale wiem na pewno, że przy wykorzystaniu podstron GS-y byłyby o wiele bardziej ładniejsze. Bo tak wyglądają na przeładowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 23:31, Kuboo PL napisał:

Nie tylko mi się to nie podoba.


Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ale jest należy pamiętać, że te tematy nie istnieją dlatego, że każdy ma je w głębokim poważaniu. ;-) Po prostu komuś się to podoba. Nie, mi nie.

Dnia 23.08.2008 o 23:31, Kuboo PL napisał:

Takie osoby (...) otrzymują awans, ale za co? Niedługo na forum będzie więcej sekretarzy niż takich przodowników.


To jest po prostu fenomen (lub hipokryzja, do woli). Z jeden strony wszyscy piszą, że statusy są dla nich nieważne, a z drugiej bluzgają na tych, którzy w kontrowersyjny sposób awansują.
Było to wałkowane trzysta tysięcy razy, ale powtórzę - jeśli ktoś szanuje samego siebie (tak, tak), nie będzie oceniał ludzi po randze, a po tym, co sobą przedstawiają.

Dnia 23.08.2008 o 23:31, Kuboo PL napisał:

Edit: przypomniało mi się jedno. Wiele osób widzi jak zakładane są tematy bezsensowne, prowokatorskie albo duble i dopisują się do nich (tak, też to robiłem, ale przemyślałem sobie wszystko). Sądzę, że użytkownicy, jeśli wiedzą , że to prowokacja, dubel albo coś tego typu, powinni siedzieć cicho i czekać na reakcję moderatora. Ewentualnie jedna osoba napisałaby, że to dubel i podała link do właściwego tematu i na tym powinno się skończyć.


Zgrywanie ważniaka, ewentualnie wykorzystanie łatwej sytuacji na napisanie posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 14:41, cedricek napisał:

Och, nie popadajmy w skrajności!
Słuchaj, po pierwsze myślę, że tą (jak i inne funkcje) można by włączać i wyłączać. Po
drugie ta funkcja mogłaby być opatrzona specjalnym hasłem, które moglibyśmy dać danej
osobie, jeśli wg. nas jest godna zaufania. Poza tym ta osoba musiałaby się pofatygować
po to hasło, co oznacza, że naprawdę jej zależy.
Niech każdy, kto chce skopiować nasz wyrób zapyta się czy może. Po prostu. Przecież
obowiązuje coś takiego, jak prawa autorskie, a tak, każdy może skopiować sobie moje opowiadanie
i potem opublikować gdzieś mówiąc, że to on napisał. Trzeba być ostrożnym.


To może nie publikuj tych opowiadań, tylko napisz na GSie notkę że są, a chętni niech się na maila zgłoszą. Albo rób screeny opowiadań i je wstawiaj - zaoszczędzisz programistom pracy nad zmianami, które zaspokoją jakieś niszowe potrzeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 14:41, cedricek napisał:

Po drugie ta funkcja mogłaby być opatrzona specjalnym hasłem, które moglibyśmy dać danej
osobie, jeśli wg. nas jest godna zaufania.


To chyba troche nietrafione jesli chodzi o idee blogow. Po to sie je pisze, aby KAZDY mogl sobie poczytac. Chcesz dostep do wpisu ograniczyc do 5-10 osob majacych haslo? Troche to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 14:41, cedricek napisał:

Słuchaj, po pierwsze myślę, że tą (jak i inne funkcje) można by włączać i wyłączać. Po
drugie ta funkcja mogłaby być opatrzona specjalnym hasłem, które moglibyśmy dać danej
osobie, jeśli wg. nas jest godna zaufania. Poza tym ta osoba musiałaby się pofatygować
po to hasło, co oznacza, że naprawdę jej zależy.


Rob006 mnie już wyręczył w odpowiedzi. ;)
Jestem przeciwny nie dlatego, że nie chcę programistom dostarczać nowej roboty, tylko dlatego, że ogranicza to swobodę koszystania w zasobów sieci.

Dnia 24.08.2008 o 14:41, cedricek napisał:

Niech każdy, kto chce skopiować nasz wyrób zapyta się czy może. Po prostu.


A taka zasada nie obowiązuje normalnie? Każdy, kto jest uczciwy, skontaktuje się z Tobą zanim cokolwiek przedsięweźmie. O ile oczywiście podasz dane kontaktowe. ;)

Dnia 24.08.2008 o 14:41, cedricek napisał:

Przecież obowiązuje coś takiego, jak prawa autorskie, a tak, każdy może
skopiować sobie moje opowiadanie i potem opublikować gdzieś mówiąc, że to
on napisał. Trzeba być ostrożnym.


Ale ja wcale nie neguję ochrony praw autorskich. Ale po prostu uważam takie zabezpieczenia za przesadę. Jeśli ktoś jest zdeterminowany, to skopiuje i podpisze swoim nazwiskiem. Tak samo dla mnie przesadą jest publikowanie zdjęć z wielkim znakiem wodnym na środku. Po kiego w takim razie w ogóle publikować taką pracę, skoro jej odbiór jest zakłócany przez gigantyczne gówno na środku? Nie da się zjeść ciastka i nadal je mieć. Trzeba się na coś zdecydować. Złoczyńców nic nie powstrzyma.

>> To już lepszym rozwiązaniem byłyby listy rozwijane
>> i ładowane po rozwinięciu --> jak na YT.

Dnia 24.08.2008 o 14:41, cedricek napisał:

Też może być. Ale wiem na pewno, że przy wykorzystaniu podstron GS-y byłyby o wiele bardziej
ładniejsze. Bo tak wyglądają na przeładowane.


Więc może po prostu nie umieszczać tylu modułów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować