Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Cholera, nie było mnie tydzień w Polsce, wracam i się dowiaduje, że Dio nie żyje. Nie byłem jego jakimś wielkim fanem, wolałem BS z Ozzym, ale jednak wielki szacunek do tego człowieka mam, jakby nie patrzeć był ikoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 21:52, jaki_of_blade napisał:

Nie
byłem jego jakimś wielkim fanem, wolałem BS z Ozzym, ale jednak wielki szacunek do tego
człowieka mam, jakby nie patrzeć był ikoną.

No, widzisz. A ja nawet nie wiedziałem kto to jest. :P Zespoły, z którymi ten wykonawca jest powiązany nigdy mnie nie interesowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 21:49, Sob-styl napisał:

Dokładnie! Gdybym miał wskazywać ulubiony blackowy album to debiut Ulvera bez wahania
umieszczam na 1-szym miejscu.
A "Nattens madrigal" to jakieś nieporozumienie

;( Jak wielki fan Bergtat może tak mówić o arcydziele blackowym?
Nattens Madrigal owszem - może być nieporozumieniem, ale tylko i wyłącznie w sensie pozytywnym (a wątpię, byś to miał na myśli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 22:11, Kardithron napisał:

No, widzisz. A ja nawet nie wiedziałem kto to jest. :P Zespoły, z którymi ten wykonawca
jest powiązany nigdy mnie nie interesowały.

Ok, ok, postaram się być tolerancyjnym. Chociaż nie wiem jak to możliwe, żeby Cię nie interesowało Black Sabbath, czy Rainbow. Sam słucham głównie Deathu, Thrashu i ostatnio Blacku, no ale jednak odkąd pamiętam uważam te zespoły za wybitne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 22:11, Kardithron napisał:

No, widzisz. A ja nawet nie wiedziałem kto to jest. :P Zespoły, z którymi ten wykonawca
jest powiązany nigdy mnie nie interesowały.

No, wiesz... Ignorancja nie boli. ;)

edyt: oczywiście, nie mówię tego poważnie, każdy ma swój gust i w ogóle... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 22:18, jaki_of_blade napisał:

Ok, ok, postaram się być tolerancyjnym. Chociaż nie wiem jak to możliwe, żeby Cię nie
interesowało Black Sabbath, czy Rainbow.

Istniała i do tej pory istnieje cała masa przeróżnych zespołów, które interesują mnie przynajmniej w równym stopniu (a zdecydowana większość bardziej).

@ Noxbi
Nie przesadzaj. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 22:14, Kardithron napisał:

;( Jak wielki fan Bergtat może tak mówić o arcydziele blackowym?
Nattens Madrigal owszem - może być nieporozumieniem, ale tylko i wyłącznie w sensie pozytywnym
(a wątpię, byś to miał na myśli).


Dla mnie ta płyta jest nudna, sucha. Na pewno wpływ na ocenę ma nazwa Ulver i to że ich pierwsza płyta jest tak genialna ;) Patrzę po części właśnie przez pryzmat debiutu. Zamiast "Nattens Madrigal" znacznie lepiej włączyć sobie coś elektronicznego od Wilków. "Perdition City" i odpływam...

PS. Zarzucasz mi że nie lubię NM, Ty zaś nie wiesz kto jest Dio? Hah, mam Cię! ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 21:10, MarchewaSoler napisał:

O, dzięki za info. Traced lubię bardziej, niż Focus, pewnie się pokuszę na tę EPkę. :)


Uważaj tylko, żeby się mocno nie zdziwić, bo to nie jest metalowy album.:>
BTW - chyba pierwsza osoba jaką znam, która stawia Focus na drugim miejscu.:P Wersja po masteringu z bonusowymi kawałkami urywa głowę...:P

@Kardithron - nie no, Nile to mój indywidualny gust, za dużo bardziej wybitny zespół uważam Death. I teraz czekam, aż ktoś wejdzie do studia i nagra coś, co temu dorówna. Wielu już próbowało(i ludziom się ta muzyka podoba), ale dla mnie to nadal nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 20:39, Nephren-Ka napisał:

@hammerfall87 - jak będziesz miał ochotę na staro szkolny thrash to sprawdź chłopaków
ze Szczecińskiego Headbanger - http://www.metal-archives.com/band.php?id=128982
Całkiem przyjemnie grają.:>


znam tych pozerow kalka exodusa i wszystkiego innego


a właśnie jestem swierzo po death angel wzruszylem sie bo dojebali z taka agresja ze uhhh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 00:57, hammerfall87 napisał:

znam tych pozerow kalka exodusa i wszystkiego innego


Zgadzam się, że kalka.:P Ale bardziej Metaliki chyba - fajnie im nieraz w komentarzach na różnych serwisach plagiaty liczą.:P Mimo wszystko jednak, jak na totalnych amatorów można ich posłuchać(szczególnie, że cały najnowszy materiał z 10 minut ma).

Dnia 23.05.2010 o 00:57, hammerfall87 napisał:

a właśnie jestem swierzo po death angel wzruszylem sie bo dojebali z taka agresja
ze uhhh :)


Z ciekawości zapytam, że grają coś z "Act III" na koncertach(to taka ich bardziej heavy płyta była)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 00:43, Nephren-Ka napisał:

Uważaj tylko, żeby się mocno nie zdziwić, bo to nie jest metalowy album.:>
BTW - chyba pierwsza osoba jaką znam, która stawia Focus na drugim miejscu.:P Wersja
po masteringu z bonusowymi kawałkami urywa głowę...:P


Spokojnie, dam sobie radę jakoś. :P
No cóż, zawsze ktoś pierwszy być musi. Do Focus nie mogłem się przekonać (później się przekonałem), pierwszy był Traced i to właśnie ten album bardziej lubię. Bywa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 23:45, Sob-styl napisał:

PS. Zarzucasz mi że nie lubię NM, Ty zaś nie wiesz kto jest Dio? Hah, mam Cię! ;>

Inny przypadek. Gdyby choć trochę interesował mnie Black Sabath (czy ogólnie czysty doom metal), to owszem - mógłbyś mi to zarzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2010 o 01:07, Nephren-Ka napisał:

Z ciekawości zapytam, że grają coś z "Act III" na koncertach(to taka ich bardziej heavy
płyta była)?


tak zagrali z każdej cd coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 11:34, Kardithron napisał:

> PS. Zarzucasz mi że nie lubię NM, Ty zaś nie wiesz kto jest Dio? Hah, mam Cię! ;>

Inny przypadek. Gdyby choć trochę interesował mnie Black Sabath (czy ogólnie czysty doom
metal), to owszem - mógłbyś mi to zarzucić.


O, to podobne, jak u mnie. Dio znam tak naprawdę z jednego utworu (jakaś składanka na Boże Narodzenie- metalowa), a Black Sabbath tylko tak trochę słuchałem. :P Ale za ''kadencji'' Ozzy''ego. Szkoda tylko, że kolejny muzyk odszedł. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 13:29, hammerfall87 napisał:


> Z ciekawości zapytam, że grają coś z "Act III" na koncertach(to taka ich bardziej
heavy
> płyta była)?

tak zagrali z każdej cd coś

Pogo za mnie zrobiłeś?
Nie wiedziałem, że w DA co drugi muzyk to Azjata;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 15:39, Witcher1990 napisał:

>
> > Z ciekawości zapytam, że grają coś z "Act III" na koncertach(to taka ich bardziej

> heavy
> > płyta była)?
>
> tak zagrali z każdej cd coś
Pogo za mnie zrobiłeś?
Nie wiedziałem, że w DA co drugi muzyk to Azjata;D


ja nie poguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 17:55, Sarturias napisał:

Hmm...nic mi do głowy konkretnego nie przychodzi, ale może Ex Deo?

Niezbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować