Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

W takim wypadku ogłaszanie żałoby narodowej, to jak ogłaszanie

Dnia 13.04.2009 o 20:54, kordzio1 napisał:

stanu wyjątkowego bo na jakimś meczu policja musiała rozgonić kilku idiotów...


Masz całkowitą rację.W świąteczny weekend zginęło na drogach więcej osób niż w pożarze , a o żałobie narodowej w tym przypadku nikt nie wspomina.Czyżby dlatego , że wypadki zdarzyły się w wielu miejscach i nie mają tak mocnego wydźwięku medialnego jak jedna większa tragedia , więc politycy nie zwracają uwagi na takie "drobnostki"?
Pozostaje tylko pytanie , kto bardziej żeruje na tragicznych wydarzeniach.Politycy chcący przy okazji pokazać jak troszczą się o ludzi , czy media , do obrzydliwości i wielkiego przesytu robiące na ludzkiej tragedii oglądalność?W tym przypadku dziennikarze chyba o całą długość wyprzedzili nasze elity.W nudne święta mieli swojego niusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tej sprawie najbardziej irytuje jeden wątek - dzisiaj usłyszałem że pan Schetyna zobowiązał się do przeprowadzenia gruntownych badań wszystkich budynków specjalnych. Nosz do ch**a pana, czy w Polsce politycy muszą do czegoś dojść po katastrofie, w której giną ludzie?! Pamiętacie jak ta hala się zawaliła? I co? Zaczęto badać WSZYSTKIE hale i halopodobne konstrukcje. Cholera, czy ja jestem po prostu głupi czy tylko ja widzę to co się dzieje? Przecież można by uniknąć tych wszystkich wypadków poprzez regularne kontrole i ścisłe przepisy. Ciekaw jestem co jeszcze musi się zawalić/spalić/zniszczyć żeby zwrócono na to uwagę i zapobiegano kolejnym katastrofom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 14.04.2009 o 19:44, KrzychW napisał:

Pozostaje tylko pytanie , kto bardziej żeruje na tragicznych wydarzeniach. /.../

Nie wiem, ale wiem kto traci. Każdy kto chciał zorganizować jakiekolwiek większe przedsięwzięcie. http://slaskwroclaw.pl/wiadomosc.php?id=1843 - to jest świetny przykład. Konia z rzędem za znalezienie związku między pożarem a meczem piłkarskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 19:49, Zimek1990 napisał:

Nosz do ch**a pana, czy w Polsce politycy muszą do czegoś dojść po katastrofie, w której
giną ludzie?!


Pytanie powinno raczej brzmieć : Czy w Polsce politycy po katastrofie dojdą do czegokolwiek ? Pan Schetyna może sobie gadać co tylko wymyśli , taki teraz po tragedii klimat , że trzeba gadać , pochylać się z troską , publicznie współczuć itp.Może nawet MSWiA wyda jakieś rozporządzenie.Większych sukcesów raczej bym nie oczekiwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 19:52, gaax napisał:

Nie wiem, ale wiem kto traci. Każdy kto chciał zorganizować jakiekolwiek większe przedsięwzięcie.


Politycy chcą stan ducha , bo przecież to właśnie jest żałobą , przełożyć na język ustaw i decyzji administracyjnych.W końcu ich głównym zajęciem jest udawadnianie , że są do czegokolwiek potrzebni.Każdy normalny człowiek i tak ofiarom tragedii oraz ich rodzinom współczuje i nie jest do tego potrzebna żadna decyzja Prezia , ale skoro ten ostatni koniecznie chce się wykazać , to proszę bardzo.Szkoda tylko , że cudzym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego swoją agresję kierujecie na Pana Prezydenta? Ktoś przecież kupuje gazetę Fakt, ktoś z rumieńcami na policzkach ogląda kanały retransmitujące miejsce tragedii, ktoś zapamięta, ktoś inaczej zagłosuje. Ktoś wreszcie dał motłochowi głos i chełpi się tym jako najlepszym możliwym systemem. Reszta to tylko pochodne takiej formy rządów. A żałoba też przestanie być modna wśród polityków gdy stwierdzą, że plebs ma już jej dosyć i więcej stracą na takim teatrzyku niż zyskają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ kontrola tego budynku była, tyle że kontrolujący nie miał uprawnień. Dodatkowo sam budynek był już w 2006 przeznaczony do rozbiórki (po rzetelnej kontroli). Swoją jeszcze zanim politycy tam dotarli i zaczeli mataczyć wypowiadał się jakiś emerytowany strażak, który stwierdził że to może być jeden z budynków zbudowanych z materiałów drewnopodobnych (czas całkowitego spalenia się takiego budynku: 0k 15 minut, bo ściany i sufity (poza płatami azbestowymi) bardzo łatwo palne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 19:44, KrzychW napisał:

Masz całkowitą rację.W świąteczny weekend zginęło na drogach więcej osób niż w pożarze
, a o żałobie narodowej w tym przypadku nikt nie wspomina.Czyżby dlatego , że wypadki
zdarzyły się w wielu miejscach i nie mają tak mocnego wydźwięku medialnego jak jedna
większa tragedia , więc politycy nie zwracają uwagi na takie "drobnostki"?
Pozostaje tylko pytanie , kto bardziej żeruje na tragicznych wydarzeniach.Politycy chcący
przy okazji pokazać jak troszczą się o ludzi , czy media , do obrzydliwości i wielkiego
przesytu robiące na ludzkiej tragedii oglądalność?W tym przypadku dziennikarze chyba
o całą długość wyprzedzili nasze elity.W nudne święta mieli swojego niusa.

W mej opinii to taka symbioza, obie strony mają z tego korzyść - politycy mają okazję pokazać się jako ci, którzy "są z narodem", a media nakręcają sobie zainteresowanie tematem. Dla osób medialnych "wystąpienie z zaklętego kręgu" jest ryzykowne, bo o ile w społeczeństwie nie ma wielu którzy się z nim zgodzą, lub nie ma poparcia "na górze" to najprawdopodobniej zostanie rozerwany na strzępy przez przeciwników, lub tzw. opinię publiczną.
Najlepsze jest to, że przez kilka kolejnych dni zapewne będziemy mieli okazję codziennie wysłuchiwać pustej paplaniny, gdzie każdy będzie się starał jak najniżej przed ofiarami kłaniać, ktoś na fali uniesienia pewnie rzuci pomysł na jakąś akcję. Przyjadą, wykosztują się na wycieczkę, pogadają, pogadają, rozejdą się i wszyscy zapomną o tym. Corocznie tysiące ludzi jest poszkodowanych, albo ginie w różnych wypadkach, pożarach itp. jednak nie mogą liczyć na żadne szczególne traktowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że media szukają bardziej sensacji (przecież TVN zrobił Fakty nie w studiu a na miejscu katastrofy), a mogłyby pojechać po premierze i prezydencie za tą wycieczkę do Kamienia oraz zweryfikować czy rzeczywiście obiecane wsparcie dla ofiar huraganów z zeszłego roku i hali w Chorzowie zostało zrealizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 20:24, Todryk napisał:

Nie rozumiem dlaczego swoją agresję kierujecie na Pana Prezydenta? /.../

Nie tylko. Na Pana Prezydenta dlatego, ze chyba on zaczął pierwszy ten cyrk. a na resztę polityków dlatego, że z ochotą uczestniczy w tym cyrku. Dlatego, że, jak sam napisałeś,kotoś to zapamięta i ktoś inaczej zagłosuje. Ja zapamietam i zagłosuję, tyle, że nie na nich.
A tak, na marginesie, następna "żałoba narodowa" to będzie od ilu zmarłych? Chyba trzeba ustalić jakieś granice?
-> Galadin
Gdyby tak zrobili, to, być może, politycy oszczędniej szafowaliby obietnicami. Być może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to na kogo w takim razie będziemy głosować w przyszłych wyborach? Czy będzie bojkot? Raczej nie bo i tak starsi ludzie, chętnie by poszli głosować na "byle kogo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos żałoby - czy wyobrażacie sobie sytuację, że premier nie podpisuje się pod wnioskiem prezydenta dot. wprowadzenia żałoby narodowej? *Natychmiast* podniosłyby się (niesłuszne oczywiście, ale szalenie lotne i doniosłe) głosy, że premier pluje w twarz ofiarom tragedii. Ja sobie tego nie wyobrażam, mimo stanowczego sprzeciwu wobec tej bzdury jaką jest tzw. żałoba narodowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[...] premier pluje w twarz ofiarom tragedii.

A ja sobie wyobrażam taką sytuację. Wielu ludzi ma już tego dosyć, nawet jeśli głośno nie formułuje tych myśli nie chcąc być posądzonym o brak empatii. U części osób zarobi punkty za to, że skończył wreszcie z tym cyrkiem. Do tego klakiernia antypisowskich publicystów zaraz stanie murem - Kaczyński nadużywa żałoby narodowej dla zdobywania kapitału politycznego! Wykształciuchy szybko to łykną. Tylko jeszcze nie teraz, miarka się jeszcze nie przebrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dlatego, że, jak sam napisałeś,kotoś

Dnia 14.04.2009 o 21:37, KrzysztofMarek napisał:

to zapamięta i ktoś inaczej zagłosuje. Ja zapamietam i zagłosuję, tyle, że nie na nich.


Pan Prezydent raczej nie liczy na Twój głos, z żałobą czy bez.

Dnia 14.04.2009 o 21:37, KrzysztofMarek napisał:

A tak, na marginesie, następna "żałoba narodowa" to będzie od ilu zmarłych? Chyba trzeba
ustalić jakieś granice?


Dolna granica to jeden człowiek.

Swoją drogą, ciekawe czy będzie więcej vet (jak to się odmienia?) czy żałób narodowych. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś poinformowano w dziennikach, że rząd Wielkiej Brytanii postanowił obniżyć podatek VAT, co przy ogólnym, przeogromnym zdziwieniu polskich dziennikarzy wzmocniło sprzedaż, a co za tym idzie pomogło mocno brytyjskiej gospodarce. Ale oczywiście nasi politycy i inni krzykacze wiedzą lepiej. Zwiększyć podatki, zabrać bogatym i dać biednym. Buduowac socjalizm. U nas oczywiście VAT dalej największy w Europie.
Co mnie najbardziej zdziwiło? Ano to, że to wydaje mi się w miare logiczne, lecz proamerykański Kraśko mówił to z wielkim zdziwieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 22:48, Vaxinar napisał:

Dziś poinformowano w dziennikach, że rząd Wielkiej Brytanii postanowił obniżyć podatek /.../

Trzeba to widzieć nieco szerzej - GB postępuje idiotycznie i tyle, bowiem nie zmniejsza wydatków budżetowych, zatem tą "oszczędność" na mniejszych podatkach musi zwyczajnie pożyczyć. Pytanie retoryczne: kto za to zapłaci ?
Poza tym tu jest rzecz jeszcze ciekawsza: Bank Anglii w ramach uspokajania rynków i pobudzania gospodarki kupuje obligacje rządowe brytyjskie za..... wydrukowane przez siebie funty. Ot - takie czary mary. Oczywiście nikt nie powie, że jest to zwyczajne okradanie ludzi, którzy muszą tymi funtami obracać - przecież jak to robią mądrzy urzędnicy z tytułami naukowymi to musi być dobrze, no nie ? ;-)

U nas szykuje się na razie nowelizacja budżetu - trzeba będzie ciąć wydatki lub podwyższać podatki (a pewnie będzie jedno i drugie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 23:12, Clegan napisał:

U nas szykuje się na razie nowelizacja budżetu - trzeba będzie ciąć wydatki lub podwyższać
podatki (a pewnie będzie jedno i drugie).


Z podwyższaniem podatku to normalka, z cięciem wydatków to już różnie.
Bo i mocno zależy na co wydatki, nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 23:16, Vaxinar napisał:

Z podwyższaniem podatku to normalka, z cięciem wydatków to już różnie.
Bo i mocno zależy na co wydatki, nie? :P

Nie martwmy się - w przyszłym roku wybory prezydenckie, utną to co potrzeba :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się