Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2011 o 22:45, Galadin napisał:

Nie kpię. Widziałem co się działo po porażce Jarka w wyborach prezydenckich, on sam doprowadził
do tego rozłamu. To gość, który wszystkich podepcze.


Dzisiaj to juz w ogole dowalił.
http://www.tvn24.pl/0,1719412,0,1,kaczynski-nie-marnujcie-glosow-na-male-formacje,wiadomosc.html
Po co głosować na inne partie? Po co uszanować kogoś zdanie? :<
"Moja prawda jest najmojsza" i to by było na tyle tego przekazu...

EDIT: chociaz te Buuuu w tej publice mi sie podobało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 21:36, Dann napisał:

> /.../> Parafrazując pewną piosenkę zapytam tylko:
Gdzież zatem pociechy Hrabio mój szukać, skoro kraj cały związki z gangami posiada?

Tak już się dzieje na świecie, że władza deprawuje ludzi.
Pociechy szukać zatem musimy w historii, tradycji, rodzinie. A najbardziej samemu się starać, żeby kawałek władzy osiągnąwszy, nie zdeprawować się samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 20:42, Pietro87 napisał:

Kto rządził w czasie nieprzewidywalnego i ciężkiego kryzysu ? Więcej pytań nie mam.


Sprawdź sobie drogi kolego jakie miliardowe oszczędności w czasach tego kryzysu zrobiła Merkel. To przez kryzys nauczyciele dostali podwyżki? Przez kryzys Tusk nie zmniejszył liczy urzędników (co obiecał), mało tego - zwiększył o parę tysięcy. Czy w ogóle widziałeś budżet na oczy, porównałeś na ile zmniejszyły się wpływy, a gdzie zwiększyły się wydatki, czy tylko ot tak napisałeś żeby napisać? Kreatywna księgowość też przez kryzys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 22:18, Amaros napisał:

> > ps. Ludzie są tak nie, poważni że, na serio uwierzą w te 300 mln euro?
> Jeśli wpłacimy do eurobudżetu z 500 mln euro to czemu nie?
I co, oni zrobią dla tego kraju, ? kolej jest tak fatalnym stanie, miało być tyle autostrad,
chinole zrezygnowali pora, dać szansę "PIS"

ps. kiedy wybory bo nie pamiętam?> .



W niedzielę.

I nie, nie dla PIS 3 razy, może jak zmieni się cały zarząd to przemyśle to jeszcze raz, jednakżę w obecnej formie z panem K., Z. , M. ta partia będzie dla mnie uznawana za totalnie fanatyczną porównywalną z nazistami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 22:18, Amaros napisał:

kolej jest tak fatalnym stanie, miało być tyle autostrad, chinole zrezygnowali pora, dać szansę "PIS"

PiS i jego pacjent w dwóch osobach mieli już swoją szansę. Tę koncertowo zmarnowali robiąc codziennie polityczne show. Nic się wtedy nie robiło bo nie było czasu. Codziennie była jakaś "afera". Przeglądnij sobie chłopie jakiś rocznik gazety z 2005, 2006 lub 2007 r.
Pierwszy rok roztrząsali jak PO i Tusk mogli być takimi świniami, że nie przyszli na kolanach i nie utworzyli z nimi rządu.
Drugi rok roztrząsali jak sklecić rząd, który nie będzie przegrywał głosowań kiedy lenie z pisu będą sobie balować (i tak przegrywali bo balowali).
Trzeci rok to już był koncert afer, oskarżeń, rozwodów politycznych i ponownych zejść, zrobili ministrem leppera, prawomocnie skazanego przestępcę itp.
W 2007 r. ustawiały się kilometrowe kolejki w Londynie i innych miastach z ludźmi, który uciekli przed tymi wariatami, żeby wykopać tych pacjentów psychiatryka od rządzenia Polską.
Poprzednia partia Kaczyńskiego, czyli PC - zbankrutowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 17:27, Mogrim napisał:

Jest. "Życie człowieka jest procesem trwającym od momentu poczęcia do śmierci (...) Brak jest
dostatecznie precyzyjnych i uzasadnionych kryteriów pozwalających na dokonanie zróżnicowania
w zależności od fazy rozwojowej ludzkiego życia" (TK, K26/96)

To twierdzenia prawników. Tych, których w obecnej postaci ludzie z tego kraju wykopią tam gdzie ich miejsce. Na bezrobocie. Ponad 100 tys. aborcji rocznie wykonują Polki. I to jedynie są dane z zagranicy - wynik turystyki aborcyjnej. W Polsce też się je wykonuje. Tyle, że nielegalnie. Liczba sprzedawanych tabletek wczesnoporonnych do Polski (oczywiście półlegalnie) jest tak duża, że są na nich już polskie etykiety i instrukcje.

Dnia 02.10.2011 o 17:27, Mogrim napisał:

Z kolei SN zauważa, że zmieniać może się intensyfikacja tej ochrony, ale nie ze względu
na zmienną wartość życia, ale konieczność uwzględnienia w tej intensywności czynników
dodatkowych, jak np. kolizja tej wartości z innymi wartościami.

Czyli na przykład kolizja podstawowych praw człowieka (kobiety) z mniemaną wartością płodu.
Płód zawsze przegra ponieważ jedynym uzasadnieniem dla jego życia jest chęć przedłużania gatunku przez dorosłych. A jeżeli Ci ostatni mają problem, żeby sami przeżyć w tym kraju, to co się dziwić, że liczba ludności spada? Za 20 lat w Polsce będą tylko 33 mln ludzi.

Dnia 02.10.2011 o 17:27, Mogrim napisał:

Mało tego - Konstytucja nie DEKLARUJE prawa do życia - to prawo jest bowiem przyrodzone
i niezależne od decyzji prawodawcy - ale jedynie zapewnia tę ochronę.

Widzisz, nawet język robi Ci psikusy w wymyślaniu pseudoprawnej teorii. "Przyrodzone" - słowo pochodzi od rodzenia. Nie ma urodzenia, nie ma prawa.

Dnia 02.10.2011 o 17:27, Mogrim napisał:

Widocznie uznali, że nie ma sensu Ci tego tłumaczyć, skoro w Twoim wnioskowaniu była
fałszywa przesłanka. :)

Jawnej sprzeczności nie da się wytłumaczyć. To nie paradoks.

Dnia 02.10.2011 o 17:27, Mogrim napisał:

A jak można głosować na Palikota - tego w ogóle nie rozumiem.

Tak samo jak ja nie rozumiem jak można głosować na Kaczyńskiego. Tyle ile złego ten chory pacjent zrobił dla Polski wystarcza do potrójnego wbicia na pal bez znieczulenia.

Dnia 02.10.2011 o 17:27, Mogrim napisał:

Na jego listach zbieranina dziwactw wszelkiego rodzaju - byli członkowie Partii X Tymińskiego, transwestyta,
biedroń, ludzie z wyrokami, facet ktory w swojej gazecie zatrudniał mordercę ks. Popełuszki, ogólnie
ludzie "z łapanki".

To jest Polska właśnie. Ta "zbieranina" jest obecnie na pewno bardziej moralna i mniej uwiązana w różne układy od posłów, którzy obecnie wpasowali się w system urzędniczej RP. Tylko taka grupa, ludzi nie utytłanych, nie zapakowanych w łapówki (czytaj kredyty) jest w stanie coś w parlamencie zmienić. Jak myślisz jak wygląda przeciętnie te 50% ludzi, którzy nigdy się nie pojawili na wyborach? Kiedyś się zmobilizują. Na pewno niewielka część z nich w tym roku.

Dnia 02.10.2011 o 17:27, Mogrim napisał:

Sam Palikot niczego pożytecznego nie dokonał, jest zwykłym populistą,
który swoją popularność próbuje budować na fanatycznym antyklerykalizmie i antywartościach.

Pożyteczne jest już jasne określenie przyczyn zapaści tego kraju.
Fałszywa moralność, przeładowane absurdami prawo, klika okradająca w świetle prawa miliony Polaków, to tylko czubek góry lodowej.
Powinieneś się cieszyć, że w Polsce jest jeszcze demokracja bo gdyby nie ona, to najpóźniej za kilka lat Ci ludzie, którzy mogą w wyniku działalności Palikota (i całej reszty gospodarczej prawicy) co najwyżej stracić pracę mogliby być nabijani na widły i rozstrzeliwani na ulicach przez przygodnych "rewolucjonistów". Podobnie jak w Afryce ostatnio.

Dnia 02.10.2011 o 17:27, Mogrim napisał:

Jego wyborcy to głównie licealiści po lekturze dawkinsa/dana browna czy hołota szczająca
na znicze pod pałacem prezydenckim.

Licealiści, to przyszłość tego i każdego innego kraju. Jeżeli więc uważasz, że to hołota, to się nie dziw, że ta "hołota" nie wypłaci Ci drapanej emerytury. Zresztą i tak nie wypłaci bo przecież została okradziona przez obecne pokolenie 50+. Czyli głównie przez wyborców Kaczyńskiego i jego awanturujących się nierobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 22:34, Pietro87 napisał:

Kluzikowa przede wszystkim oszustka, zrobiła z prezia oszołoma jezuska medialnego, dwulicowa
krętaczka, która na pis się obraziła [nie broniąc pisu oczywiście] bo nie dostałą stołka
jaki chciała.

Fakty są takie, że Kluzik poszła do PiS w 2004 kiedy partia ta zawierała ludzi, których w PiS od 5 lat już nie ma.
To Ci ludzie tworzyli to "normalne" skrzydło PiSu. I Kluzik była tam tylko jedną z wielu. Od momentu jak Kaczyński zabrał się do rządzenia, to Ci ludzie sukcesywnie z tej partii uciekali. Byli ci, którzy od początku tam nie pasowali - tacy jak Sikorski, ale i byli tacy, którzy wielokrotnie dawali tej partii szanse tak jak Kluzik. Przez 5 lat uciekali z niej co bardziej normalni ludzie, a zostawał twardogłowy beton, dla którego wola Kaczyńskiego była święta. Nie było ważne, że największą przyczyną problemów PiS jest sam jej prezes.
Dzisiaj ta partia nie przypomina niczego czym była przed latem 2005 r. I to nie tacy jak Kluzik kogoś oszukali, to wszyscy zostali oszukani przez Kaczyńskiego, który z partii centrowo-prawicowej zaczął robić partię populistyczną już w kampanii w 2005 r. Dzisiaj jest to faszyzująca partia narodowo-socjalistyczna.

Dzisiaj ta partia nie ma kadry, która potrafiłaby kompetentnie objąć choćby jedno ministerstwo. Gdyby jakimś cudem PiS wygrał wybory i musiał utworzyć rząd, to musiałby brać przypadkowych ludzi z ulicy do rządu. A wszyscy wiedzą jak by się to skończyło - gdyby wypełniali życzenia genialnego stratega, to położyliby Polskę jeszcze szybciej niż Grecję, a gdyby nie wypełniali, to codziennie mielibyśmy koncert wymian w rządzie, miotania się, oskarżania i nieustające polityczne igrzyska. To już było i wielu ludzi wie, że nigdy więcej. Niektórzy zbyt młodzi tego nie wiedzą, dlatego powinni się dowiedzieć, zamiast się zwyczajnie nabrać na kolejną maskę "małego polskiego Hitlera". Chyba już czwartą.

Dnia 02.10.2011 o 22:34, Pietro87 napisał:

Druga sucz kudłata - Jakubiak, która by dała sobie ręce i nogi za prezia poobcinać a
jak kopnął ją w dupę zaczęła się jej wielka anty-pis krucjata.

Jakubiak, to przykład przeciętnej kobieciny, tyleż ufnej, co głupiej. Była ostatnim możliwym kandydatem do wykopania ponieważ codziennie właziła swojemu szefowi w d... bez wazeliny. Ale i tak nie pomogło, kiedy przypadkiem raz na pięć lat wymsknęła się jej normalna ludzka reakcja. Kiedy przywódca partii wyrzuca już swoich najwierniejszych piesków, to jest już początek choroby psychicznej. Innym znanym przywódcą partii, który dokładnie tak samo zrobił, był Adolf Hitler, który na swoich najwierniejszych psów z SA napuścił jeszcze bardziej fanatyczną sforę z SS.
Kaczyński ma dokładnie ten sam problem, tyleż że jego umiejętności i możliwości są sporo mniejsze.
Może się więc ograniczyć do wyrzucania z partii, z której i tak wszyscy, jak szczury, uciekają.

Dnia 02.10.2011 o 22:34, Pietro87 napisał:

To są byłe świnie z pisu które się przejechały na kopie w dupę z dala od koryta i wielce
obrażone robią z siebie męczenników, dostali by stołki jakie sobie wymarzyli to dalej
by prezia nosili na rekach.

Dokładnie tak samo opisywani byli hitlerowscy bojówkarze z SA po wymordowaniu ich przez SS.

Dnia 02.10.2011 o 22:34, Pietro87 napisał:

Rozumiem, ze można wierzyć w pewne pierdoły, ale już tak oczywistej obłudy i parcia na
forsę jakie mają te sieroty z PJN od czasu powstaniu tej pseudo-partii to trudno chyba
nie dostrzegać prawda ?

PJN powstała w wyniku odejścia Kluzikowej i jako jej projekt. Kiedy ona sama stwierdziła, że taka partia nie ma żadnej racji bytu (PO jest dzisiaj jak PiS z 2005 r.), to ją porzuciła. Pozostali tam sami wykolejeńcy, którzy powinni być w pisie bo nic innego nie potrafią poza klaką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kibic Falubazu zginał pod kołami radiowozu. W nocy zamieszki, dziś demonstracja
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10396498,Radiowoz_zabil_kibica__W_miescie_wybuchly_zamieszki_.html


Wspaniali "kibice" których tak tu ostatnio broniono.
Jeden baran, do tego zapewne pijany [ale tego w 100% pewnym być nie mogę, to tylko moje założenie biorąc pod uwagę poziom jego głupoty, jeśli był trzeźwy, był zwyczajnie debilem] przebiega na dwupasmówce, cudem udaje mu się uniknąć potrącenia przez taksówkę po czym wyskakuje z za pasa zieleni na drugą ulicę i trafia pod koła radiowozu.

No i oczywiście gdyby to nie był radiowóz wszystko rozeszło by się pewnie po kościach, tu jednak jak to już policja, to trzeba zniszczyć trochę mienia za grube złotówki, bo wiadomo bydło za to mienie nie zapłaciło to można demolować.

Brak mi słów na takie zachowanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 11:24, Pietro87 napisał:

"Będą protestować przeciw działaniom policji"


Zdecydowanie popieram, policja nie powinna jeździć radiowozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2011 o 11:28, Daelor napisał:

Zdecydowanie popieram, policja nie powinna jeździć radiowozami.


No ba wiadomo od upadku PRLu, że powinni na wrotkach zaiwaniać, bo te radiowozy to takie nieekologiczne !

Tak bardziej poważnie, zarzucają, że nikt mu nie pomógł, jakoś ciężko mi dać wiarę, że nie chcieli go reanimować zwłaszcza, że są szkoleni do takich rzeczy właśnie na takie nieprzewidziane wypadki.
Nie mniej jak ktoś próbuje udzielać pomocy a tłum bydła się drze, ze wie lepiej i ogólnie że jeb*ą władze itp bzdety, to nie jest to takie proste.

A sam nie raz byłem świadkiem takich skrzywionych sytuacji, wypadek 20 metrów od mojego domu, motor jadący koło 230km/h na prostej wyleciał na krzyżówkę i uderzył w tył wyjeżdżającego na światłach opla corsa [opel miał zielone, motor czerwone tak dla ścisłości], siła uderzenia obróciła opla o 360 stopni, motor oczywiście odleciał gdzieś na pobocze, kierowca przeleciał około 15 metrów i wpadł na żywopłot, pasażerka siedząca z tyłu wystrzeliła na ponad 30 metrów w przód i gruchnęła o ziemię.

Tłum gapiów zebrał się natychmiast, wszystko widziało dwóch stójkowych, podbiegli udzielić pomocy, próbowali reanimować dziewczynę a bydło co robiło - oczywiście elegancko zrobili wokół nich kółeczko i każdy ciekawski wsiowy ryj chciał zobaczyć zgon na żywca, olewając polecenia jednego z policjantów, że potrzeba im przestrzeni do reanimacji i robiąc taką ciasną zbieraninę szkodzą.

Dlatego jestem skłonny dać wiarę, że tu pewnie wszech wiedzący kibice zrobili analogiczna akcję [biorąc pod uwagę ich wrodzoną jakaś podświadomą nienawiść do policji... swoją drogą trzeba by ich wysłać na jakiś czas gdzieś do Afryki gdzie nie ma policji skoro tak lubią życie w państwie bez żadnego prawa, ciekawe jak by im się podobało]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 11:50, Pietro87 napisał:


> Zdecydowanie popieram, policja nie powinna jeździć radiowozami.

No ba wiadomo od upadku PRLu, że powinni na wrotkach zaiwaniać, bo te radiowozy to takie
nieekologiczne ! /.../

A co, nie wiedziałeś, że to wszystko zorganizował Olamagato?
On jest z Zielonej Góry i jest kibicem ;-P
Kibicował PO, ale teraz, to już nie wiem komu. Chyba PiSowi, bo PiS jest za kibicami. Pani Kępa nawet poręczyła za kibica. Jak teraz Olamagato też poręczy za jakiegoś kibica, to bedziemy wiedzieli na pewno. Albo jak Olamagato bedzie kandydował do senatu. Chociaż wtedy, niech stracę, będę na niego głosował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spisek...spisek widzę...muszą zakręcić do Macierewicza, może mają wolne wakaty w dziale spiski powszechne.

Wiesz bycie kibicem a bycie zwykłą hołotą dwie sprawy.
Sam jestem kibicem, chodzę na mecze [zarówno naszych nieudolnych piłkarzy jak i np na mecze ręcznej czy siatkówki] jak mam czas, ale potrzeby bezpodstawnego niszczenia cudzego mienia czy lania w mordę przypadkowych przechodniów nie odczuwam.

To chyba "kibica" odróżnia od "kibola", tudzież odróżnia to normalnych ludzi od zwykłego bydła, bez podziału na kibiców/fanów etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 12:34, Pietro87 napisał:

Spisek...spisek widzę...muszą zakręcić do Macierewicza, może mają wolne wakaty w dziale
spiski powszechne. /.../

Tylko PiS i Macierewicz uchronią nas przed wszechwładzą spiskowców! I jeszcze Ziobro musi zostać Ministrem Sprawiedliwości i wypalić rozżarzonym żelazem tych spiskowców!
Ja wolę oglądać mecze w telewizji. Zwłaszcza, jak już wiem, że nasi wygrali. To jest dopiero radocha!A kibole? Zostawić ich na boisku, jak już zawodnicy i kibice wyjdą. Niech się leją do upojenia - w końcu "chcącemu nie dzieje się krzywda".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem cię zapytać... jaka to dyskryminacja jeśli w jednym lokalu jest zakaz palenia a w drugim nie? To nie jest żadna dyskryminacja, jak ci się nie podoba to możesz iść do innego, gdzie można palić. Tak jak wspominałem, to jest lokal właściciela i może sobie robić zakazy jakie chce. To czy to, że w klubach nie można wpuszczać tych którzy nie ukończyli 18 lub 21 lat to też dyskryminacja? A już ogólną głupotą jest zakaz posiadania narkotyków, przymus ubezpieczeń i podatek dochodowy.
KrzysztofMarek
Jak się leją to trzeba rozdzielić. A właśnie, jak nas napadną to ci "kibole" będą nas bronić, bo będą przyzwyczajeni do walki, a reszta będzie się bała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 11:24, Pietro87 napisał:

Kibic Falubazu zginał pod kołami radiowozu. W nocy zamieszki, dziś demonstracja
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10396498,Radiowoz_zabil_kibica__W_miescie_wybuchly_zamieszki_.html

Ten jeden, który wpadł pod samochód, to była zwykła brawura. W tym miejscu ulica ma 2 x 3 pasy, czyli ma szerokość niemieckiej autostrady. A to nie wszystko co jest niebezpieczne - w tym miejscu jest łuk i na tym łuku jest skrzyżowanie, gdzie odchodzi ullica. Po jej przeciwnej stronie jest Statoil.
Tylko totalny idiota mógłby tamtędy spróbować przebiegać. Samochód może uderzyć dosłownie z trzech stron. W tym z dwóch z ogromną prędkością, gdzie nie można skutecznie hamować (wypadnie się z drogi).
Stosownie do szerokości, kiedy jest zielone światło to samochody rwą na tym łuku sporo więcej niż obligatoryjne 50 km/h - z mojej obserwacji, kiedy nią jeżdżę, to nikt na zielonym nie jedzie wolniej niż 80 km/h.
Podejrzewam, że pewnie gostek spieszył się do toalety jak sobie kilka piw pociągnął.

Dnia 03.10.2011 o 11:24, Pietro87 napisał:

No i oczywiście gdyby to nie był radiowóz wszystko rozeszło by się pewnie po kościach,
tu jednak jak to już policja, to trzeba zniszczyć trochę mienia za grube złotówki, bo
wiadomo bydło za to mienie nie zapłaciło to można demolować.

Dlatego cieszy mnie każda wiadomość kiedy policjanci skutecznie i sensownie używają broni palnej. Gdyby padło jeszcze kilku pijanych kiboli, to świat by na tym nie ucierpiał.

Ulica która odchodzi na tym łuku prowadzi do szpitala, który jest linii prostej jakieś 300 m - ale przez górkę z winnicą, gdzie balowali kibole. Tak więc aby go dowieźć do szpitala policjanci musieliby dosłownie nacierać na tłum. Tak więc jedni szachowali drugich i dlatego prawdopodobnie nie dowieziono go szybko do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 12:11, KrzysztofMarek napisał:

On jest z Zielonej Góry i jest kibicem ;-P

Bleee. Najchętniej gdybym dostał walec, to zrównałbym ten stdadion żużlowy.
Kiedy jest jakaś impreza, to jest to najniebezpieczniejsze miejsce w całym mieście.
A kierowcy, którzy pod tylną szybą umieszczają sobie szaliki Falubazu nigdy praktycznie nie używają kierunkowskazów nie mówiąc o tym, że wielu w ogóle nie bardzo zna przepisy.
I tak nawiasem mówiąc nazwa Falubaz, to skrót od fabryki zgrzeblarek, która kiedyś firmowała klub sportowy. Została rozparcelowana już na początku III RP i od dawna jest trupem. Niestety klub sportowy to takie zombie, które przeżyło.

Dnia 03.10.2011 o 12:11, KrzysztofMarek napisał:

Kibicował PO, ale teraz, to już nie wiem komu.

Ja zawsze kibicuję liberałom. A a jakiej formacji politycznej znajdują się, to już jest zmienne w czasie. Na dzisiaj oznacza to Palikota, sporo NP z JKM, a także minimalnie Tuska - pod warunkiem, że udałoby się od niego odsunąć skrzydło konserwatywno-religijne.

Dnia 03.10.2011 o 12:11, KrzysztofMarek napisał:

Chyba PiSowi, bo PiS jest za kibicami.

To tym gorzej dla PiSu.

Dnia 03.10.2011 o 12:11, KrzysztofMarek napisał:

Pani Kępa nawet poręczyła za kibica.

Łatwo jest ręczyć jak nie trzeba wpłacać kaucji. Takie poręczenie jest bezwartościowe.

Dnia 03.10.2011 o 12:11, KrzysztofMarek napisał:

Jak teraz Olamagato też poręczy za jakiegoś kibica, to bedziemy wiedzieli na pewno.

Hehehe. Prędzej by się ziemia rozstąpiła i pograłbym z Belzebubem w karty. :)

Dnia 03.10.2011 o 12:11, KrzysztofMarek napisał:

Albo jak Olamagato bedzie kandydował do senatu. Chociaż
wtedy, niech stracę, będę na niego głosował...

Yeah. To może za cztery lata bo za późno się zorientowałem, że do senatu są już JOW. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 16:51, Jcl napisał:

Jeszcze chciałem cię zapytać... jaka to dyskryminacja jeśli w jednym lokalu jest zakaz
palenia a w drugim nie? To nie jest żadna dyskryminacja, jak ci się nie podoba to możesz
iść do innego, gdzie można palić. Tak jak wspominałem, to jest lokal właściciela i może
sobie robić zakazy jakie chce.

Masz rację, ale w USA. Jedynym wymogiem wg mnie jaki powinien istnieć, to wyraźne określenie na drzwiach czy innej informacji zewnętrznej co jest w środku (jakie są warunki itp.) Kto by chciał wejdzie godząc się na te warunki, kto nie, ten nie wejdzie. Niestety w Polsce mamy takie prawo jakie mamy i formalnie nie można prowadzić lokalu, do którego właściciel mógłby zabronić wchodzić. Są oczywiście kluby gdzie aby wejść trzeba na przykłade zapłacić wpisowe czy mieć jakiś status członka - ale kluby są miejscami prywatnymi. To nie są sklepy, czy inne miejsca użyteczności *publicznej*.

Dnia 03.10.2011 o 16:51, Jcl napisał:

To czy to, że w klubach nie można wpuszczać tych którzy nie ukończyli 18 lub 21 lat to też dyskryminacja?

Jak sobie społeczeństwo uchwaliło ustawy, które zabraniają niepełnoletnich wpuszczać do wszelkich klubów oraz sprzedawać alkoholu, to co poradzisz?

Dnia 03.10.2011 o 16:51, Jcl napisał:

A już ogólną głupotą jest zakaz posiadania narkotyków

Z narkotykami jest ten problem, że narkotyk jak nazwa wskazuje upośledza wolę wpływając na mózg. O ile dorosły może sobie sam zapłacić życiem za swoją słabość, to niepełnoletni, a wręcz dzieci nie mają tego pełnej świadomości, są jeszcze bardziej podatni na taki wpływ i na koniec za ich zdrowie i wciąż w jakimś stopniu odpowiadają rodzice. Dlatego narkotyki są penalizowane tak samo jak alkohol i papierosy. W każdym z tych przypadków dziecko, które złapie się na uzależnienie ma praktycznie złamane życie (oczywiście w różnym stopniu). Nawet w najbardziej liberalnym kraju rodzice wymusiliby jakąś formę ochrony swoich dzieci tak samo jak starają się je chronić przed pedofilami.

Co do kiboli, to paradoksalnie ich reakcje wspomagają Tuska. Kiboli przeciętni ludzie nie lubią tak samo jak bandytów. Im więc ostrzej będą atakowali, tym więcej obojętnych ludzi może zwrócić się przeciwko nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wyborów zostało 6 dni, macie już jakieś wizję obecnego sejmu?
A jakie wasze byłyby idealne typy?

Ja to widzę tak:
Wygra PO z:
PO 35-45% + Kolacja PSL który będzie miał 3-5% lub koalicja z Palikotem ( jeżeli będzie miał więcej niż 7% )

PiS 20-30% - Brak zdolności koalicyjnych - nawet gdyby wygrali na miejscu prezydenta nie dałbym im przyzwolenia na rządzenie.

SLD - 5-10% - Ludzie wkońcu widzą,że socjalizm populistyczny jest porównywalny z komunistami - obiecać wszystko, zrobić nic, a jak już coś zrobić to kosztem innej grupy społecznej

RP - Tutaj będzie ciekawie, Palikot po swojej kampanii ma szansę na wejście do sejmu , co zrobi , co zaproponuje jako propozycja - zobaczymy i ocenimy.

KNP - Nie wejdą do sejmu, a szkoda - Postuluję do KW o unieważnienie wyborów z racji faktu, że odebrali mi możliwość głosu w własnym okręgo. Jednakże nie chciałbym żeby KNP miało większość w sejmie - 20-30% tak, koalicja tak, jednak potrzeba jeszcze jakiś liberałów, żeby wszystkie idea JKM nie stały się niebezpieczne.


Moje ideały to:

Liberały z I partii ( centrum ) + Liberały z II parti ( stricte liberalizm ) wzajemnie uzupełniający się i kontrolujący, mający większość konstytucyjną do zmiany konstytucji.

A pozostali?

Konserwatyści - 10%
Socjaliści - 5 %
,,Gorsi liberałowie" - 15 %

Tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 16:51, Jcl napisał:

KrzysztofMarek
Jak się leją to trzeba rozdzielić. A właśnie, jak nas napadną to ci "kibole" będą nas
bronić, bo będą przyzwyczajeni do walki, a reszta będzie się bała.

Tja, banda kretynów rzucająca się pod karabin maszynowy, ignorująca polecenia dowódcy i szabrowników będzie bronić kraju, dobre sobie, a nawet jak nie padną od byle kaemu to uciekną jak jeden dostanie w łeb. Ot kibolska mentalność- jeden obrywa, reszta ucieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się