Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2011 o 22:16, Pietro87 napisał:

Tzn nowy projekt ustawy zakłada, ze mają go tez płacić posiadacze komputerów,

Żeby tylko. Pan Dworak i Sk wymyślili, że [dla wygody naturalnie] złożą sobie, że każdy odbiorca prądu ma w domu albo radio, albo TV albo kompa, i na tej zasadzie będzie zobowiązany do finansowania prania móz...znaczy misji Telewizji Publicznej.
http://biznes.interia.pl/media/news/masz-w-domu-prad-obowiazkowo-zaplacisz-abonament-rtv,1730890,5058

Kto nie ma żadnego z tych trzech urządzeń może wystąpić o zwolnienie z abonamentu- za niego zapłaci SP
Jak powiązać posiadanie PC z telewizją, tego nie zdradzili. Nie ma też słowa wyjaśnienia czy podpadają pod to komórki, tablety, samochody, zegarko-radia/telewizory,mp3 playery (albo same głośniki, tak jak u mnie;) etc

Jedyny plus: Donaldowi projekt KRRiT się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2011 o 23:05, zadymek napisał:

Jedyny plus: Donaldowi projekt KRRiT się nie podoba.



Zawsze to coś. Medialnie wlazł przy poprzednich wyborach w gadkę o tym jaki to jest haracz i rabanie ludzie ten cały abonament radiowo telewizyjny to teraz musi jechać tym torem co by z mordy totalnie cholewy nie robić xD

A druga sprawa - kto się porywa na wojnę z internautami, ten niech się szykuje na tęgie baty, co jak co ale my jako społeczność potrafimy zaleźć za skórę i lepiej nas nie tykać zbytnio bo można się sparzyć xD

Czytałem gdzieś, że mają jakiś inspektorów do kontroli wysyłać do chodzenia po domach, dobre sobie.
Ja takiego powitam słowami zbieraj pan się stąd i zamknę mu drzwi przed nosem bo sobie nie życzę wizyt żadnych łapserdaków w moim domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 22:45, Pietro87 napisał:

Ale w ogóle w jakim innym kraju są takie idiotyzmy ? /.../

Nie jesteśmy w tych idiotyzmach odosobnieni. Nie wiem, jak w ionnych krajach, ale we Francji płaci się podatek od posiadania telewizora, tak samo, jak u nas. Tyle, że we Francji mało kto podaje prawdziwe dane personalne przy kupnie i potem mogą takiemu naskoczyć. U nas, przynajmniej jak dotąd, nie ma obowiązku wpuszczania kogokolwiek do mieszkania. A jak policjant wejdzie na legitymację, to na Twoje żądanie musi dostarczyć w ciągu 7 dni nakaz prokuratorski.
Ale "nasza" telewizja potrzebuje pieniędzy, Krajowa Rada też, to i szukają możliwości większego zarobku. Sprywatyzować to, to nie trzeba będzie płacić za ten chłam, którym nas karmią. Reklamę można przeboleć - ja już posiadłem umiejętność całkowitego wyłaczenia się w trakcie reklam. Bo żeby za moje pieniadze serwować mi propagandę, z którą absolutnie się nie zgadzam, to już za dużo. Niech każdy urabia mnie za swoje własne pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 23:11, Pietro87 napisał:

A druga sprawa - kto się porywa na wojnę z internautami, ten niech się szykuje na tęgie
baty, co jak co ale my jako społeczność potrafimy zaleźć za skórę i lepiej nas nie tykać
zbytnio bo można się sparzyć xD

No ba, Mubarak był i go ni ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 19:04, Tyler_D napisał:

swoją drogą jak studiujesz turystykę to nie mieliście na zajęciach organizacji turystycznych / hotelarskich
rozpisanych?

Mieliśmy tego sporo, ale wszystkie koncentrują się na Wielkiej Brytanii. O polskiej turystyce wiem niewiele dlatego dosyć ciężko jest mi teraz napisać szczegółowy raport o Krakowie. Na szczęście te organizacje to tylko część całości. Reszta nie jest już tak skomplikowana, bo koncentruje się głównie na opisie restauracji, miejsc do przekimania, atrakcji turystycznych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 00:56, Sandro napisał:

> swoją drogą jak studiujesz turystykę to nie mieliście na zajęciach organizacji turystycznych
/ hotelarskich
> rozpisanych?
Mieliśmy tego sporo, ale wszystkie koncentrują się na Wielkiej Brytanii. O polskiej turystyce
wiem niewiele dlatego dosyć ciężko jest mi teraz napisać szczegółowy raport o Krakowie.
Na szczęście te organizacje to tylko część całości. Reszta nie jest już tak skomplikowana,
bo koncentruje się głównie na opisie restauracji, miejsc do przekimania, atrakcji turystycznych
itp.

Miejsca do spania w Polsce mozna latwo znalezc. Mostów i innych schronisk pelno. Najgorzej z lokatorami takich "miejscówek" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to trochę nie odpowiedni temat ale w związku z tym iż ten o światowej polityce jest mocno nie aktualny pozwolę sobie zadać pytanie tutaj. Czy ktoś zna jakąś stronę z danymi statystycznymi na temat różnych państw? Chodzi mi o dość rozbudowane dane typu: Oczekiwana długość życia przy urodzeniu, Dostęp do sanitariatów, Wskaźnik migracji netto itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 21:24, Nightdew napisał:

Czy ktoś zna jakąś stronę z danymi statystycznymi na temat różnych państw? Chodzi mi o dość rozbudowane
dane typu: Oczekiwana długość życia przy urodzeniu, Dostęp do sanitariatów, Wskaźnik migracji netto itd.

Ja bym poszukał na stronach Wydziału Statystycznego ONZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 21:58, zadymek napisał:

> Czy ktoś zna jakąś stronę z danymi statystycznymi na temat różnych państw? Chodzi
mi o dość rozbudowane
> dane typu: Oczekiwana długość życia przy urodzeniu, Dostęp do sanitariatów, Wskaźnik
migracji netto itd.
Ja bym poszukał na stronach Wydziału Statystycznego ONZ

CIA czasem też nie zbiera takich statystyk?

Propo absurdów- w Holandii jest podatek od deszczówki, a dokładniej od powierzchni dachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe poglądy na życie ma mister Wojciech Cejrowski. Bardzo podobało mi się jego spostrzeżenie, że najlepszymi pracownikami są lenie patentowane, bo oni to zawsze by najlepiej tylko się wylegiwali i piwko popijali, więc kiedy mają jakąś robotę do zrobienia, to wykonają ją jak najszybciej się da, uciekając się przy tym do iście szatańskiej pomysłowości, byle tylko nie pracować zbyt długo i zbyt ciężko :) A pracusie zostali porównani do Chińczyków, co to pięć tysięcy lat tak samo tyrają sobie na polu ryżowym ^_^ Szkoda, że ja sam zaliczam się bardziej do grupy pracoholików (uwielbiam chodzić do pracy i robić dłuugie nadgodziny) :/

Właśnie byłem dziś na spotkaniu z Cejrowskim w krakowskim Auditorium Maximum, powiedział, że nie miał jeszcze tak pełnej sali i tak drogich biletów nigdy :] Było 1100 siedzących miejsc, ceny od 55 zł. A ja wszedłem za darmoszkę - pewnie moja towarzyszka spodobała się strażnikowi i dlatego nas puścił darmo ^^ Ogólnie wydarzenie było bardzo pozytywne o strasznie śmieszne (jak to w stylu Cejrowskiego).

Może ktoś z forumowiczów też był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być nie byłem - aczkolwiek z wieloma poglądami Cejrowskiego się zgadzam [ale nie ze wszystkimi bo tez ma czasami skłonności do popadania w pewien stopień "oszołomstwa" ]
Aczkolwiek abstrahując od jego sympatii politycznych których często nie podzielam - światopogląd ma facet bardzo ciekawy no i pierwszorzędny z niego mówca, zawsze jest wesoło z ironią i pewną dawką cynizmu i jednocześnie optymizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 21:24, Nightdew napisał:

Wiem, że to trochę nie odpowiedni temat ale w związku z tym iż ten o światowej polityce
jest mocno nie aktualny pozwolę sobie zadać pytanie tutaj. Czy ktoś zna jakąś stronę
z danymi statystycznymi na temat różnych państw? Chodzi mi o dość rozbudowane dane typu:
Oczekiwana długość życia przy urodzeniu, Dostęp do sanitariatów, Wskaźnik migracji netto
itd.

Zacznij od amerykańskiej agencji wywiadowczej (czyli po prostu CIA):
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/
A tu masz stronę zaczynającą dane o Polsce:
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/pl.html

Jak poszperasz, to powinieneś ściągnąć rozbudowaną wersję offline podobną do naszego rocznika statystycznego.
Nie wiem jaki jest obecnie zakres danych bo ostatnio przeglądałem sobie kilka lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Pytanie posiadam i chciałbym się nim podzielić :D... [takie czysto ciekawe]

Kiedyś pamiętam w programie Tomasza Lisa "Co z tą Polską" gościem był między innymi Andrzej Lepper... zapytany przez Lisa:
- "A Kwaśniewski to szef mafii??"

Odpowiedział:

-"No a jak inaczej."

Heh o co chodzi z tą całą polską "mafią" :-).. czy to tylko pic na wodę
Chodziło mu o jakąś "mafię polityczną" ??

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Swego czasu toczyła się tutaj dyskusja między @Olamagato , @KrzysztofemMarkiem i bodajże
@Mogrim-mem na ten temat.
W skrócie na styku polityki , wymiaru sprawiedliwości , urzędów tworzą się trudne do zwalczenia patologie.
Jak będę miała trochę czasu to postaram się odszukać te posty i wrzucić je zbiorczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 16:10, Zgreed66 napisał:

>/.../> > Rozumiem, że wszystkim innym mozna? ... > /.../

Można! Rząd już to przetrenował na byłych SBekach. A sędziowie nie pomyśleli wtedy, ze to właśnie oni są następni w kolejce i obudzili się teraz. Zobaczymy, co dalej będzie, pewnie nic, bo "mamy kryzys". To, ze to rządy spowodowały ten kryzys, nikogo już nie obchodzi. Zobaczymy też, jak sędziowie po raz drugi obudzą się na kwotowej podwyżce emerytur, oni mają emerytury wyższe niz przeciętna i to sporo wyzsze.
I oczywiście nie są to "emerytury" tylko "pensje" w stanie spoczynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 14:54, kerkas napisał:

Jak będę miała trochę czasu to postaram się odszukać te posty i wrzucić je zbiorczo.

Witaj :D
Dzięki z góry :]
Więc Ty to, Ona ? :D ... czy to tylko literówka Ci machnęła ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się