Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2007 o 11:42, Kawosz napisał:

Na jedno wychodzi. Ważne jest to, że potrafią sobie radzić w tej pseudo wojnie wyborczej. PO
nawet wykreować się nie potrafi. Inaczej sprawa sie ma z czasem antenowym.

I właśnie o tym dyskutowałem wczoraj z Olamagato. Problem w tym, że PO posiada bardzo szeroki krąg wyborczy z róncyh środowisk, których interesy nie zawsze są zbieżne. Powoduje to właśnie kłopot z ukierunkowaniem partii i zbudowenia jej klarownego wizerunku, ponieważ grozi utratą części elektoratu. Do tego warto się zastanowić nad samą osobą przewodniczącego, któremu moim zdaniem brakuje skuteczności.

Dnia 09.10.2007 o 11:42, Kawosz napisał:

Faktem jest, że PiS zdominowało TV...

To akurat nietrudne będąc u włądzy. Wystarczy sobie rządowe konferencje organizowac i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2007 o 11:31, KrzysztofMarek napisał:

Tak, a jeszcze można Cię zmobilizować, Panie Kapitanie.


Jeszcze dodam, że mam status w książeczce wojskowej: "Niemożliwe powołanie nawet na czas wojny :) Nie ma lekko... a nawet gdyby, to wojska się nie boję, wiec co to służba. Stopnia oficerskiego nie odbiorą... a co na pojecie "powszechnej degradacji"? - nie wiem :)))

W razie pytań szczegółowych zapraszam:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6958#u_25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 12:03, Kawosz napisał:

Stopnia oficerskiego nie odbiorą... a co na pojecie "powszechnej degradacji"? - nie wiem :)))


Zawsze znajdzie się sposób, choćby bardzo drastyczny: preparujemy dowody, wsadzamy do więzienia na 3 latka za przestępstwo popełnione z pobudek zasługujących na szczególne potępienie i pozbawiamy praw publicznych, czyli stopnia wojskowego też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 12:31, GanD napisał:

Zawsze znajdzie się sposób, choćby bardzo drastyczny: preparujemy dowody, wsadzamy do więzienia
na 3 latka za przestępstwo popełnione z pobudek zasługujących na szczególne potępienie i pozbawiamy
praw publicznych, czyli stopnia wojskowego też ;)


Pewnie, że wachlarz mozliwości jest. Brawo za pomysłowość. A schodząc z chmur na ziemię, to nie wierzę, że przytoczone przez Ciebie czasy Stalinowski mogą wrócić. Nawet za komuny nie było tak jak mówisz. Chodź mało pamiętam te czasy. Jak WRON wprowadziła stan wojenny miałem 3 latka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet za komuny nie

Dnia 09.10.2007 o 12:40, Kawosz napisał:

było tak jak mówisz. Chodź mało pamiętam te czasy.


No i tu się mylisz.Sporadycznie co prawda , ale działy się niesamowite historie.W latach 50-tych odbył się proces , gdzie oskarzeni o spekulację , w tym wypadku handel mięsem , zostali skazani na długoletenie więzienie , a jedna osoba dostała KS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 12:40, Kawosz napisał:

> /.../ Nawet za komuny nie
było tak jak mówisz. /.../

Pewnie. Wtedy nie wsadzali na 3 lata. 5, 10 i 15 lat, to były standardowe wyroki. 15 lat już oznaczało karę śmierci. Oczywiście, to było za głębokiej komuny, tak gdzieś do 1955 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 12:46, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ Nawet za komuny nie
> było tak jak mówisz. /.../
Pewnie. Wtedy nie wsadzali na 3 lata. 5, 10 i 15 lat, to były standardowe wyroki. 15 lat już
oznaczało karę śmierci. Oczywiście, to było za głębokiej komuny, tak gdzieś do 1955 roku...


No to mnie napiętnowaliście z KrzychW. Może było tak dopóki istniało UB. W reżimie stalinowskim każdy wyrok (no 99%0 było wyrokami śmierci :)
Ale istota zamiaru upośledzenia wyobrażenia o rzeczywistości GanD jest niepodważalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 12:55, Kawosz napisał:

> > > /.../ Może było tak dopóki istniało UB. /.../

hihihi... a nie mówiłem, że Waść młody jesteś!? Skąd masz wiedzieć, w szkole tego raczej nie uczyli, jakeś Waść do szkoły chadzał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 14:39, KrzysztofMarek napisał:

> > > > /.../ Może było tak dopóki istniało UB. /.../
hihihi... a nie mówiłem, że Waść młody jesteś!? Skąd masz wiedzieć, w szkole tego raczej nie
uczyli, jakeś Waść do szkoły chadzał...


Teraz też tego nie ma. Historia zazwyczaj kończy się na II wojnie światowej, bo reszty zwyczajnie nie ma czasu zrealizować. Liceum okrojono, a w czasie kiedy powinna wypadać Polska Ludowa to już szał matur i jeśli nie zdajesz historii to musisz się naprawdę bardzo postarać by się czegokolwiek o tym dowiedzieć. Na wiedzy o społeczeństwie w dziale historii najnowszej większą wagę przykłada się do takich rzeczy jak Solidarność i Okrągły Stół oraz zmiana ustroju i te dalsze tam bla bla. Jak ktoś samodzielnie nie sięgnie po książkę historyczną czy jakąś publicystykę to się raczej o tym nie dowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 14:39, KrzysztofMarek napisał:

> > > > /.../ Może było tak dopóki istniało UB. /.../
hihihi... a nie mówiłem, że Waść młody jesteś!? Skąd masz wiedzieć, w szkole tego raczej nie
uczyli, jakeś Waść do szkoły chadzał...


Młody jestem i jestem z tego dumny. Nigdy nie twierdziłem, że jestem stary i doświadczony, zresztą człowiek uczy się całe życie. Poza tym nie jestem tez alfą i omegą. Moim priorytetem były raczej przedmioty ścisłe - historia to któreś z kolei hobby. Preferuję historię lat I wojny, międzywojenna i II wojny. Akurat czasem powojennym to tylko w zakresie zimnej wojny i polityką Kennedy''ego się interesuję. Polską komunę sobie odpuściłem :) Wiem jednak, że w czasach UB do 1952 represje były na porządku dziennym. Wojsko tworzące szyki Urzędu bezpieczeństwa nie było jednak pozbawione wad - warto wspomnieć przypadek pułkownika Kwiatkowskiego. Nie będę opisywał na forum mojego wykształcenia... Panie Magistrze - bo tak tytułujemy farmaceutów - zerknij w Swój gramsajt - komentarz w ostatnim temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

D.Tusk prosi o poparcie... elektorat Radia Maryja!

Sztab wyborczy PO zwrócił się do... Radia Maryja, aby umożliwiło Donaldowi Tuskowi debatę ze... słuchaczami tej rozgłośni.

Co sie stało z Donaldem Tuskiem? Gdzie jego prześmiewki z "moheru z Radia Maryja"? Gdzie jego pogarda, jak to mówił D. Tusk w czasach radosnych złodziejaszków czyli KL-D, , dla "czarnych" czyli księży?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czaj kończy się na II wojnie światowej, bo reszty zwyczajnie

Dnia 09.10.2007 o 14:51, Todryk napisał:

nie ma czasu zrealizować. Liceum okrojono, a w czasie kiedy powinna wypadać Polska Ludowa to
już szał matur i jeśli nie zdajesz historii to musisz się naprawdę bardzo postarać by się czegokolwiek
o tym dowiedzieć. Na wiedzy o społeczeństwie w dziale historii najnowszej większą wagę przykłada
się do takich rzeczy jak Solidarność i Okrągły Stół oraz zmiana ustroju i te dalsze tam bla
bla. Jak ktoś samodzielnie nie sięgnie po książkę historyczną czy jakąś publicystykę to się
raczej o tym nie dowie.


Twoja dokładność jest powalająca. Jest to nasze złote dziedzictwo PRL-u. I nie chodzi o brak czasu na realizację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 15:10, strajker napisał:

D.Tusk prosi o poparcie... elektorat Radia Maryja!


Klasyczna zagrywka wyborcza. Tusk doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tam to go z pewnością nie zaproszą. Lepiej dla niego, bo debata z kilkoma tysiącami słuchaczy nie skończyłaby się dla niego zbyt pomyślnie. Zdanie pewnie by nie zmienił, ale niejedno by o sobie usłyszał. Zresztą nie wyobrażam sobie merytorycznej dyskusji z tak betonowym elektoratem. Wystarczy obejrzeć zachowanie jednego zwolennika PiS-u na ostatniej konwencji wyborczej tej partii bodajże w Kielcach, który tylko usłyszał słowa "Donald Tusk". Drugi przykład to sprawa abp. Wielgusa i te protesty po niedoszłym ingresie. Jedyna jego nadzieja byłaby w prowadzących, którzy mogliby sie postarać o odpowiednie wymoderowanie dyskusji.
Nie wiem jednak na ile reprezentatywna dla mocodawców tej rozgłośni i stacji tv jest opinia Pani Sobeckiej, która twierdzi, że występ amerykańskiej kaczki w tych mediach byłby obrazą dla ich widzów i słuchaczy. Chyba jednak żaden skoro o. T. Rydzyk stwierdził, że jego media nie będą mieszać się w kampanię wyborczą. Oczywiście, to jak to wygląda wg. innych mediów to oczywiste kłamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 14:53, Kawosz napisał:

> > > > > /.../ Nie będę
opisywał na forum mojego wykształcenia... Panie Magistrze - bo tak tytułujemy farmaceutów -
zerknij w Swój gramsajt - komentarz w ostatnim temacie :)

A to nie Waść się pochwalił, że jest mgr imż. chemik?
Oj, to muszę przestać tyle pić, bo już mi się cosik pomyliło... ;-D
A na mój gramsajt zaraz wszedłem, a tam nic...
Pewnie znowu IE 6 się skopał... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 15:10, strajker napisał:

Co sie stało z Donaldem Tuskiem? Gdzie jego prześmiewki z "moheru z Radia Maryja"? Gdzie
jego pogarda, jak to mówił D. Tusk w czasach radosnych złodziejaszków czyli KL-D, , dla "czarnych"
czyli księży?

Przecież RM to nie głos księży, tylko tuba propagandowa PiS nakręcana przez kontrowersyjnego zakonnika. Sądzę, że Tusk chce pokazać, że nie jest tym, kim się go na falach tej rozgłośni określa. Ale już słychać posłankę Sobecką, dla której byłaby to obraza. Tylko Lepper jej nie obrażał, gdy występował w tej rozgłośni jako koalicjant PiS. Ten strach, który ją obleciał jest znamienny... Czyżby obawiała się, że słuchacze RM mogą samodzielnie wyciągać wnioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 15:24, KrzysztofMarek napisał:

> > > > > > /.../ Nie będę
> opisywał na forum mojego wykształcenia... Panie Magistrze - bo tak tytułujemy farmaceutów
-
> zerknij w Swój gramsajt - komentarz w ostatnim temacie :)
A to nie Waść się pochwalił, że jest mgr imż. chemik?
Oj, to muszę przestać tyle pić, bo już mi się cosik pomyliło... ;-D
A na mój gramsajt zaraz weszłem, a tam nic...
Pewnie znowu IE 6 się skopał... ;-P


W żadnym przypadku mgr!!! jestem jedynie inż. mi chemii, bo prze 4 lata miałem... zresztą w dyplomie mam wpisane i mogę szkolić kadrę mi PSP z chemii :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 15:26, Treant napisał:

Czyżby obawiała się, że słuchacze RM mogą samodzielnie wyciągać wnioski?

Hmm, chyba przeceniasz słuchaczy RM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam sklerozę... chyba od kawy i ciągłego oglądania polityki w telewizji. Mgr chciałem zrobić z politologii, ale nie wyszło... złamane serce miłości do politologii boli mnie do dziś...
Ażeby nie spamić napiszę tylko, że mam juz powoli dość tej kampanii. Mimo to pójdę do urny z zamiarem oddania ważnego głosu - zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 15:26, Treant napisał:

Czyżby obawiała się, że słuchacze RM mogą samodzielnie wyciągać wnioski?


Rozumiem że ty swoim zdaniem samodzielnie wyciągasz wnioski i myślisz a inni (nie podzielający twoich poglądów) nie wyciągają samodzielnie wniosków i nie myślą!

Ile masz lat że taką filozofię uznajesz:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 15:28, SwenG napisał:

Hmm, chyba przeceniasz słuchaczy RM.

Zaskoczę Ciebie. Mam w bliskim otoczeniu dwie "fanki" tej rozgłośni. Przesiąkają tym jadem, ale dyskusja jest możliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się