Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

[..]

Dnia 17.06.2009 o 13:02, michal_w napisał:

A ta sama gra ma chodzić na xbox360 i ps 3 i powstawała pierwotnie na pc? Przecież rsx
z ps3 to coś na poziomie gf7900 256mb. Czegoś tu nie rozumiem :-\


Jest wiele możliwych czynników, np.:
- na konsoli wiesz jaki sprzęt masz i możesz ostro zoptymalizować grę pod jego kątem
- pc w trakcie rozgrywki obsługuje zdecydowanie więcej (i zapewne zdecydowanie bardziej rozrzutnie) niż tylko grę

I skąd informacja, że gra (engine?) powstawała (rozumiem, że chodzi o ''target''?) pierwotnie na pc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 14:59, Pan_Prezes napisał:

I skąd informacja, że gra (engine?) powstawała (rozumiem, że chodzi o ''target''?) pierwotnie
na pc?



W takim razie powiedz czemu wersja na PC jest już tylko doszlifowywana a mogła już wyjśc w marcu((?)taka chyba była pierwotna data premiery), ale z powodu tego że EA chce wydac jednocześnie wersje na PC i konsole to premiera na PC się bardzo przedłuża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[..]

Dnia 17.06.2009 o 15:06, Thalanthas napisał:

W takim razie powiedz czemu wersja na PC jest już tylko doszlifowywana a mogła już wyjśc
w marcu((?)taka chyba była pierwotna data premiery), ale z powodu tego że EA chce wydac
jednocześnie wersje na PC i konsole to premiera na PC się bardzo przedłuża.

Możesz podać źródło tej informacji?

p.s. to i tak spowoduje tylko tyle, że uwiarygodni się, że została ona podana, bo z tym czy takie fakty są w rzeczywistości, to już odrębna sprawa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 15:41, Thalanthas napisał:

I co?


I nic! Marketingowcy: 1 - Gracze: 0! ;-)
Szkoda, jak czas premiery gry (różnych wersji też) jest uzależniony od czegokolwiek innego niż, jak to mawia Blizz, "when it''s done".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 16:04, Pan_Prezes napisał:

I nic! Marketingowcy: 1 - Gracze: 0! ;-)
Szkoda, jak czas premiery gry (różnych wersji też) jest uzależniony od czegokolwiek innego
niż, jak to mawia Blizz, "when it''s done".



No szkoda. Dlatego nie lubię EA. Totalna olewka graczy byle by więcej zarobic. Ale co zrobic, my gracze mamy niewielki wpływ na to kto wydaje gry. Oby tylko dobrą Edycję Kolekcjonerską zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 16:08, Thalanthas napisał:

No szkoda. Dlatego nie lubię EA. Totalna olewka graczy byle by więcej zarobic.


Trochę nie rozumiem o co tu się pieklicie. Gra na pc miała wyjść wcześniej - tak, ale zdecydowano się przesunąć datę premiery, żeby w sprzedaży były dostępne wersje gry na wszystkie platformy od razu + dało to ludziom z Bioware sporo czasu na dodatkowe szlify(lepiej wydać grę później niż wcześniej). Nie widzę powodu by bulwersować się faktem, że gracze konsolowi są traktowani na równi z graczami PC... moim zdaniem to jak najbardziej w porządku - pomijam już fakt, że cała idea exclusivów jest moim zdaniem najbardziej perfidną z możliwych zagrywek marketingowych, jeśli już o zarabianiu mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby konsolowcy byli traktowani na równi z PCtowcami to w jednym czasie powstawała by gra i na PC i na konsole a nie teraz jest przekonwertowywana na konsole. A niby jak to było z GTA4 albo Mass Effect? Gracze komputerowi musieli czekać, nie mówiąc już o tym że pierwotnie GTA 4 (ME nie jestem pewien) miały w ogóle się nie ukazać na PC. Więc nie rozumiem czemu raz konsolowcy nie mogą poczekać. Jedynym znanym mi przykładem (nie interesuję się tym za bardzo) gdzie konsolowcy czekają na grę z PC to Wiedźmin. Więc nie wiem gdzie ta równia na której według ciebie są traktowani gracze obu platform.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, akurat ten aspekt sprawy ani mnie ziębi ani parzy ale jeśli bronisz BioWare za Twoim zdaniem słuszną politykę jednoczesnego wydawania gry na wszystkie platformy to nieźle chybiłeś - ich poprzednie produkcje (KotOR, JE, ME) wszystkie najpierw trafiły na konsole a dopiero potem (z dużym opóźnieniem) na PC:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 18:51, Karharot napisał:

Hmm, akurat ten aspekt sprawy ani mnie ziębi ani parzy ale jeśli bronisz BioWare za Twoim
zdaniem słuszną politykę jednoczesnego wydawania gry na wszystkie platformy to nieźle
chybiłeś - ich poprzednie produkcje (KotOR, JE, ME) wszystkie najpierw trafiły na konsole
a dopiero potem (z dużym opóźnieniem) na PC:)


Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ale mówiłem o tym konkretnym przypadku.
Nie odnosiłem się w swojej wypowiedzi do poprzednich tytułów Bioware.

Poza tym chyba spojrzałeś na moją wypowiedź nie z tej strony z której powinieneś.
Moim zdaniem to dobrze kiedy gry wychodzą na wszystkie platformy jednocześnie,
a co ma do tego fakt, że wcześniej tak się nie działo? Teraz podjęli słuszną decyzję i
ten konkretny przypadek mnie interesuje w tej chwili. Nie oznacza to wcale, że nie
zgadzam ze stwierdzeniem, że często to gracze PC są traktowani gorzej niż konsolowcy,
chodzi o to, że moim zdaniem polityka "oko za oko, ząb za ząb", jest co najmniej idiotyczna
i w dodatku prowadzi donikąd.

@Thalanthas

Dnia 18.06.2009 o 18:51, Karharot napisał:

Więc nie wiem gdzie ta równia na której według ciebie są traktowani gracze obu platform.


Nie powiedziałem, że są zawsze traktowani na równi... cała moja wypowiedź tyczyła
się tylko tego konkretnego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na facebook można oglądnąć prezentację, na której widzimy trochę dialogów, "romans" i walkę ze smokiem.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=659507958654&ref=mf

Nie sprawia to najlepszego wrażenia, scenka miłosna co najmniej dziwna a głosy postaci beznamiętnie dukające niczym program komputerowy, ME wpada w porównaniu jak arcydzieło. Morrigan i Leliana strasznie mi zalatują Viconią i Imoen z BG, ta ostatnia mówi nawet z akcentem (podobno francuski). I oczywiście mnóstwo spoilerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się ta efektowna końcówka walki ze smokiem. To się nazywa crytical hit. A samych spoilerów nie zauważyłem bo mówił za szybko bym wszystko zrozumiał. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krytykanci się znależli.Tak samo krytykowaliście BG II w 2000 roku.I co się stało po premierze ?Chyba każdy wie.I idę o zakład że będą inaczej śpiewać po premierze tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 21:18, Triderus napisał:

Krytykanci się znależli.Tak samo krytykowaliście BG II w 2000 roku.I co się stało po
premierze ?Chyba każdy wie.I idę o zakład że będą inaczej śpiewać po premierze tej gry.



O co ci chodzi? Przeniosłeś się teraz do tego tematu kłócić? Że niby co krytykujemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 13:20, Triderus napisał:

Idźcie gry Blizzardzika pokrytykować.


A Ty idz i nie wracaj najlepiej - takie posty jak ten powyzej, to spam w najczystszej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 13:20, Triderus napisał:

Idźcie gry Blizzardzika pokrytykować.


Gry Blizzard też są na lewo i prawo krytykowane, w szczególności na stronach fanowskich. Zajrzyj na którąś, a się przekonasz. Tymczasem przypominam, bo widać masz z tym pewne problemy:

argument (w retoryce) - stwierdzenie mające uzasadnić pewną tezę.

I zapraszam do wiadomego wątku, czekamy na argumenty broniące ME jako cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 13:32, Llordus napisał:

A Ty idz i nie wracaj najlepiej - takie posty jak ten powyzej, to spam w najczystszej
postaci.


Ostrzezenie za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 13:20, Triderus napisał:

Idźcie gry Blizzardzika pokrytykować.


Jak nie masz nic do powiedzenia to lepiej nic nie mowic.Ostrzezenie za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować