Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2009 o 23:24, Michal_1232 napisał:

A ja się tak zastanawiam, czy konsolowe wersje również będą spolszczone.



Przypuszczam że jeśli da się przekonwertować głosy z PC na konsolę to będzie spolszczona. Ale nic nie jest pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2009 o 23:24, Michal_1232 napisał:

A ja się tak zastanawiam, czy konsolowe wersje również będą spolszczone.


spolszczenie tekstów to robota i tak do wykonania, bez względu na to, na jaką platformę to dalej pójdzie. imo to samo z głosami. po prostu inne ekipy później będą się zajmować zaimplementowaniem tego do gry, zależnie od platformy. tak mi się to widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muzyka dobrze dobrana, krew leje się strumieniami. Tylko nie wiem, czy to jest najlepsza forma promowania cRPG. W tym trailerze DA wygląda bardziej na jakiegoś h''n''s niż duchowego spadkobiercę BG. I jeszcze to durne logo EA... scena jak z horroru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 10:11, michal_w napisał:

Nowy trailer i nowe logo


Pierwszy trailer z Dragon Age , który mi się podoba.Niestety , bardzo wątpię , aby sama gra w większym stopiniu przypominała to , co widzimy w tym filmiku.Spodziewam się raczej w miarę ugrzecznionego tytułu , skierowanego do szerokiego grona odbiorców.Obym nie miał racji i DA okazało się mrocznym , ciężkim i dojrzałym produktem dla dorosłych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 13:50, GanD napisał:

Muzyka dobrze dobrana, krew leje się strumieniami. Tylko nie wiem, czy to jest najlepsza
forma promowania cRPG. W tym trailerze DA wygląda bardziej na jakiegoś h''n''s niż duchowego
spadkobiercę BG. I jeszcze to durne logo EA... scena jak z horroru.


No raczej promowanie w dzisiejszych czasach gry poprzez wymienianie ile to linijek tekstu w grze się będzie znajdować mija się z celem. Należy zachęcić jak najszersze grono potencjalnych odbiorców do wypróbowania nowego tytułu. Mogą się pojawiać krzyki, że teraz do będzie gra dla dzieci albo inne terefere (moje ulubione to "uproszczona na potrzeby konsol" xD). Czasami podobna sytuacja zdarza się z trailerami filmów które napakowane akcją przyciągają uwagę, choć pełna zawartość może przedstawiać się całkiem inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, mnie właśnie DA wydaje się stanowczo zbyt "serio" jak na "duchowego spadkobiercę Baldura". BG, poza wszystkimi swoimi zaletami (które uczyniły z tej gry ideał =)), miał jedną wyjątkową - niesamowity, klimatyczny, absurdalny humor i absolutnie genialne postaci przyłączalne jak wyrwane z kabaretu. Tutaj wygląda to wszystko strasznie patetycznie i rycersko. Jeśli gra taka będzie (albo raczej: tylko taka) to wielka szkoda, jeśli nie - to promując ją na następce BG powinno się dać to fanom do zrozumienia... Ale moze ja po prostu mentalny antyk jestem i nikomu już nie jest potrzebny klimat w RPGach =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 23:26, booba napisał:

miał jedną wyjątkową - niesamowity, klimatyczny, absurdalny humor i absolutnie genialne postaci
przyłączalne jak wyrwane z kabaretu.


No ja bym z tym humorem nie przesadzal. Stary pryk jestem na baldurach wychowany jesli tak mozna powiedzic ale zupelnie nie kojarze tej serii z humorem. Owszem, mozna byla znalezc pare zabawnych akcentow ale to jednak tylko akcenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Jan Jansen to pies, Edwin i jego małpy, Boo? Tak komicznych npc jeszcze w żadnej innej grze nie spotkałem. Choć jakby nie patrzeć to zaledwie niewielki wycinek gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 12:24, GanD napisał:

A Jan Jansen to pies, Edwin i jego małpy, Boo? Tak komicznych npc jeszcze w żadnej innej
grze nie spotkałem. Choć jakby nie patrzeć to zaledwie niewielki wycinek gry.


No wlasnie. Bardzo bardzo bardzo malutki wycinek. Na tyle malutk, iz nazywanie calosci gra z humorem zakrawa nasmiech:) W dodatku potrafie bez trudu znalezc o wiele bardziej komiczne postacie z innych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wycinek mały, ale jednak w ogromnej mierze świadczący o klimacie gry... I tworzący jej legendę. Bo gdyby nie "Rzepa ci się nie podoba...?" i "Po oczach go, Boo!!!", czy ktokolwiek by dziś o Baldurze pamiętał? Dlatego pozwalam sobie twierdzić, ze jeśli w DA porównywalnego klimaty się nie stworzy, to gra nie będzie miała prawa nazywac się "duchowym spadkobiercą Baldura"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten drobny wycinek, to jednak całkiem sporo. Może i booba trochę przesadza, ale muszę się z nim zgodzić - ten humor to nieodzowna część klimatu jaki tworzyło BG, bez niego na pewno nie wspominałbym podróży po Wybrzeżu Mieczy i Amn tak dobrze.
Tak samo jest z książkami - gdyby nie czarny, wisielczy humor w prozie S. Eriksona (Malazańska Księga Poległych), który może i jest ledwie małym fragmentem całości, to zupełnie inaczej odbierałbym to monumentalne dzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 19:19, Jester napisał:

No wlasnie. Bardzo bardzo bardzo malutki wycinek.

Malutki? Można nazwać malutkim wycinkiem niezapomnianych towarzyszy, którzy towarzyszą nam podczas naszej niepowtarzalnej przygody, wspierając nas, nierzadko krytykując i nigdy nie pozostając obojętnym wobec naszych poczynań? Icewind Dale 2 ma dużo przyjemniejszą grafikę niż Baldur, sto razy lepszy rozwój postaci, podrasy, ładniejszy ekran ekwipunku- ale co z tego, skoro BG ma Minsca? Edwina? Jana? Gdyby nie te postacie, tak mocno budujące klimat, BG nigdy nie byłby tym, za co teraz go kochamy (nie wspominając o masie innych spraw, dzięki którym BG2>ID2). Dlatego popieram zdanie booby. Zdecydowanie.
Po oczach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 22:07, Madoc napisał:

Gdyby nie te postacie, tak mocno budujące
klimat, BG nigdy nie byłby tym, za co teraz go kochamy (nie wspominając o masie innych
spraw, dzięki którym BG2>ID2). Dlatego popieram zdanie booby. Zdecydowanie.
Po oczach!


Tylko, ze ja nie twierdze ze tych postaci nie bylo albo ze nie byli smieszni bo byli albo ze cos tam jeszcze innego. Ja po prostu zwracam uwage, ze opiernie ciezaru calego BG na humorze tych kilku postaci jest nieporozumieniem. Jak sam wspomniales jest cała masa innych rzeczy, ktore zadecydowaly o takim a nie innym odbiorze BG wiec jesli ktos wspomina humor niech tez wspomni reszte. A jesli tego nie robi to nie moze twierdzic, ze jesli humoru w DA nie bedzie to bedzie juz do niczego. Bo ta cala reszta rzeczy (masa) to co? Pies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 02:22, Jester napisał:

Bo ta cala reszta rzeczy (masa)
to co? Pies?

Trochę tak :P Humor zawsze dobrze robi klimatowi, a klimat w RPGach jest najważniejszy. Aktualnie gram w Wiedźmina, w którym klimat po prostu wycieka głośnikami, dlatego się nie mogę od niego oderwać. Ale nie będziemy gdybać, poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 16:44, Madoc napisał:

> Bo ta cala reszta rzeczy (masa)
> to co? Pies?
Trochę tak :P Humor zawsze dobrze robi klimatowi, a klimat w RPGach jest najważniejszy.


No dokładnie o to chodzi. Piękną grafikę, dopracowaną fabułę, świetny tryb walki, dynamikę rozgrywki można znaleźć w setkach gier, ale znaleźć jedną z niezapomnianym klimatem - bezcenne =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 18:06, Ecko09 napisał:

> Nowy trailer: http://www.gametrailers.com/player/49796.html
> Skądś kojarzę tą muzykę na początku; wie ktoś może co to jest? :D

Nie jest to czasem ten sam kawałek Mansona, który był użyty w poprzednim trailerze? Albo
może jakiś inny jego kawałek.

This is the new shit? On leci chyba tylko pod koniec, a ja raczej myślę o tym rzępoleniu podczas monologu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować