Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

Command & Conquer - Wszystkie części - Temat Ogólny

1156 postów w tym temacie

Dziwna sprawa z tymi mapami. Mają być do multi, więc chyba tylko posiadacze tej kolekcji będę mogli na nich grać, więc to chyba mało "użyteczny" bonus. Obawiam się tez o cenę wersji podstawowej. Patrząc na politykę EA Polska nie ma co liczyć na magiczne 99 zł, a i pewnie przez długi okres cena nie spadnie(jak to ma miejsce z BF2). No cóż, pożyjemy i zobaczymy jak zasobny będzie mój portfel pod koniec marca.
Z drugiej strony trochę się obawiam o to jak odbiorę tę grę, gdyż obecnie oczarowany jestem Company of Heroes. Niektóre rozwiązania uważam za must be RTS, które powstają. Oczywiście mogę być w błędzie, bo nie wszystkie nowinki w rozgrywce stają się później elementem wymaganym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, w niektórych sklepach może być obniżone do 99 zł. Ciekaw jestem tylko ile ta wzbogacona wersja będzie kosztować (bo jak ze 179 zł lub więcej to raczej podziękuję). I co niby te 3 "skiny" dla jednostek mają dawać? Inny wariant wyglądu? W sumie poza filmem z tworzenia gry to tam niewiele jest ciekawych rzeczy. Co do rozwiązań to będzie to raczej dość zwyczajny RTS, w dodatku z panelem podobnym do tych z pierwszych C&C (aczkolwiek lekko rozbudowanym). To EA, a nie Relic, więc na jakieś ciekawe rozwiązania bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomarzyć przecież można :) Gdzieś czytałem, że piechota ma mieć jakieś autonomiczne wzorce zachowań, ale nie mam pewności, czy nie jest to tylko plotka. A jakby nie patrzeć to właśnie w C&C piechociarze padali na ziemię, kiedy byli pod ostrzałem, więc Relic tylko rozwinął (prawie do granic możliwości) takie rozwiązanie.
Zresztą oprócz Homeworlda to Relic nie zrobił jakichś rewolucyjnych RTSów. Po prostu potrafią zrealizować to, co większość graczy chciałoby widzieć w każdym RTSie. Można by jeszcze dodać, patrząc na RTSy kosmiczne, że dzieła Relica są requiem dla tego gatunku. Od HW 2 nie słyszałem o żadnym, godnym uwagi RTS osadzonym w kosmosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 21:12, Kimin napisał:

A jakby nie patrzeć to właśnie
w C&C piechociarze padali na ziemię, kiedy byli pod ostrzałem, więc Relic tylko rozwinął (prawie
do granic możliwości) takie rozwiązanie.

Moim zdaniem przesadzasz,i to mocno. Jakoś nie chce mi się wierzyć że Relic opracował cały system morale oraz walki piechoty w swoich grach na podstawie padania na ziemie żołnierzy w Command&Conquer. Wydaje mi się to co najmniej śmieszne. Zwłaszcza że była to nic nie znacząca pierdółka. To, czy żołnierz stał,czy leżał na ziemi,nie wpływało na jego wytrzymałość.

Nie rozbudował,bo nie było czego rozbudowywać. Raczej stworzył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja uwielbiam przesadzać ;P
Piechociarze odnosili mniejsze obrażenia kiedy padli. No przynajmniej ginęli wolniej. No i można im było wydać rozkaż rozproszenia, żeby nie byli zbyt łatwi do rozjechania. Ja tutaj nie chcę podważać zasług Relica, ale chociażby morale, o którym wspominasz było już w wielu wcześniejszych tytułach, chociażby Shogun. Moim zdaniem Relic trochę zwolnił z eksperymentowanie po słabym przyjęciu Impossible Creatures. Oczywiści CoH jest dla mnie kapitalną grą, ale rewolucyjną to bym ją nie nazwał. Po prostu opracowali fajny system zachowania piechoty, okrasili to piękną grafiką i tyle.
A co do pierdołek to one czasem dużo dodają to przyjemności czerpanej z gier, ale też czasami potrafią dużo zepsuć. A bardzo chciałem zobaczyć jak piechota w CoH robi pompki w wolnych chwilach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W C&C jak piechota padała to zmniejszała się jej szybkość ruchu, o ile dobrze pamiętam. Niemniej był to fajny "bajer". Szkoda, że w Generals tego nie było. Ciekawe jak będzie w nowym C&C z jednostkami. Według mnie mogliby wprowadzić jakieś limity przynajmniej na elitę, aby uniknąć spamowania. Bo tak to znowu będzie obecna taktyka "zrób tyle czołgów ile możesz" ;) Ciekawe jak to będzie z multi, bo Generals miało krótką żywotność na sieci, w porównaniu z nim DoW i CoH wciąż się dobrze trzymają, a w Generals po roku mało kto już grał. Na pewno złożył się na to brak balansu, patchy i jakichś zabezpieczeń przed oszustami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2006 o 21:12, Kimin napisał:

patrząc na RTSy kosmiczne, że dzieła Relica są requiem dla tego gatunku. Od HW 2 nie słyszałem
o żadnym, godnym uwagi RTS osadzonym w kosmosie.


A mnie tam urzekła Hegemonia ... świetny klimat, muzyka prawie jak z bajki (kapitalna :-)), dobra oprawa graficzna i fabuła też niczego sobie :-). Fakt, ze uproszczono tam pewne rzeczy ale to dla poprawy grywalności, która IMO jest conajmniej tak samo dobra jak w HW, a może nawet lepsza ... ileż to ja razy przeszedłem Hegemonię :-P
BTW, jest to jedna z niewielu gier, któej ścieżki dźwiękowej słucham czasami tak poza grą :-) ... polecam.

A co do padania żołnierzy w C&C to powiem tyle ... nie jestem pewny, czy nie zmieniało im się HP, ale na pewno wolniej się poruszali, a poza tym było to fajnym wizualnie rozwiązaniem :-). Generalnie uważam to za jeden ze smaczków tej serii ;-)
A odnośnie C&C : Tiberium Wars na multi, to nie wróżę niestety grze zbyt długiej żywotności w sieci z trzech prostych powodów : EA , EA i jeszcze raz EA :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Hegemonię również się zagrywałem, ale o ile pamiętam została ona wydana jeszcze przed premierą HW2(chociaż mogę się mylić). Ta gra specjalnie wielu uproszczeń nie miała. W przeciwieństwie do HW była nastawiona bardziej na ekonomię i zarządzanie. Pod tym względem zbliżała się nawet do kosmicznych strategii turowych.

Co do żywotności Tiberium Wars. Żadne C&C specjalnie nie żyło w sieci. Winne było WOL, na którym szerzyło się chamstwo, nie tylko pod postacią oszustw. Ludzie w to grający jakoś nie widzieli nic złego w wygarnięciu przeciwnikowi, co o nim sądzą.

Czedwik
Chciałbym żeby pod względem taktyki coś się zmieniło, ale chyba nie ma co specjalnie na to liczyć. Gdyby jakieś zmiany zostały wprowadzone w rozgrywce, to pewnie EA by się tym chwaliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2006 o 15:08, Kimin napisał:

Co do żywotności Tiberium Wars. Żadne C&C specjalnie nie żyło w sieci. Winne było WOL, na którym
szerzyło się chamstwo, nie tylko pod postacią oszustw. Ludzie w to grający jakoś nie widzieli
nic złego w wygarnięciu przeciwnikowi, co o nim sądzą.


Sorry, ale czy możesz rozwinąć skrót WOL ? :-?
Ja generalnie uważam, ze nie było dobrego systemu , który mogłby obsługiwać serię C&C w sieci (jak np. Battle.net Blizzarda). A szkoda, bo mi osobiście znacznie przyjemniej do dzisiaj gra się przez sieć w Red Alerta pierwszego, niż w np. Starcrafta. To samo z TA, które osobiście uważam za niekwestionowanego Króla wszystkich klasycznych RTSów :-)
I uważam, ze gdyby to Blizzard robił Tiberium Wars, to gra byłaby w sieci wielki hiciorem ... a tak to ... zapewne będzie na pohybel EA :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 15:20, Dann napisał:

Sorry, ale czy możesz rozwinąć skrót WOL ? :-?

Zapewne chodzi o Westwood Online. W poprzednie gry serii (za wyjątkiem Generals) grało się po sieci właśnie za pośrednictwem tego. Niestety, to nie był Battle.net, i tam oszuści mogli czuć się w miarę dobrze.

Dnia 24.12.2006 o 15:20, Dann napisał:

Ja generalnie uważam, ze nie było dobrego systemu , który mogłby obsługiwać serię C&C w sieci
(jak np. Battle.net Blizzarda). A szkoda, bo mi osobiście znacznie przyjemniej do dzisiaj gra
się przez sieć w Red Alerta pierwszego, niż w np. Starcrafta. To samo z TA, które osobiście
uważam za niekwestionowanego Króla wszystkich klasycznych RTSów :-)
I uważam, ze gdyby to Blizzard robił Tiberium Wars, to gra byłaby w sieci wielki hiciorem ...
a tak to ... zapewne będzie na pohybel EA :-/

Możliwe, EA w końcu jest jednym z największych wydawców gier. Oni tworzą i wydają gra masowo, zwykle po sprzedaniu dalszy los produktu ich nie obchodzi. Zapewne mają zaplanowane tylko czasowe czerpanie zysków z jednego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można już składać pre-ordery (oczywiście nie my mamy taką możliwość, a ludzie w USA). Zamawiać można i zwykłą, i edycję Kane''a. Każdy kto złoży zamówienie przed premierą otrzyma dodatkową mapę w grze. Ciekawe, czy u nas będzie coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 14:32, Tymian napisał:

Ciekawe keidy bedzie mozna na gram.pl preordera dostac ?


myślę, że tak ok 30 - 40 dni przed premierą, a ta na wiosne jest zapowiadana (maj?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 20:01, Martimat napisał:

myślę, że tak ok 30 - 40 dni przed premierą, a ta na wiosne jest zapowiadana (maj?)

Gra została zapowiedziana na 28 marca. Jeśli nic się nie zmieni, u nas także powinna w tym dniu wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sa juz screeny z kosmitami czyli nowa frakcja w c&c
http://www.valhalla.pl/galeria1400-CC3---kosmici-na-screenach.html
mam mieszane uczucie co do "trojki", alieni wygladaja jak zergowie, grafa to podpicowany generals, ogolnie wtornosc ze az chce sie zebami zgrzytac...wyglada na to ze wyjdzie typowa dla EA chala tak samo jak BFME2 niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe. Według mnie trochę ci kosmici psują klimat, jako grywalna armia. Lepiej by było jakby dali Forgotten znanych z poprzedniej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że o balansie jednak będzie można całkowicie zapomnieć. Prawdopodobnie najsilniejsza będzie frakcja obcych. Dlaczego? Szybciej mają gromadzić tiberium, mają w większości wytrzymałe jednostki, szybszą rozbudowę, o wadach praktycznie na stronach nie wspomniano (lub bardzo mało np., że mają mało rodzajów jednostek przeciwpiechotnych). Oczywiście twórcy zapewniają, że każda ze stron będzie się różnić, ale każda ma mieć równe szanse. Wątpliwe, bo chyba każdy, kto grał/czytał o Generals pamięta, jak tam sprawa z balansem wyglądała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że moje nadzieje prysły. Do końca łudziłem się, że trzecią rasą będą Zapomniani. Kurczę, jak już wepchnęli tych kosmitów, to przynajmniej mogli ich jednostki lepiej zaprojektować. Wrzucenie robakopodobnych stworków śmierdzi mi pójściem na łatwiznę, ale EA z BF2142 zrobiło to samo. Aż się chce napisać: EA mówimy stanowcze nie! Oni naprawdę opanowali tajniki przemiany złota w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie nie mam nic przeciwko całkiem nowej rasie ... ale te screeny tez mnie odstraszyły. Zamach na atmosferę C&C (części z tiberium, tylko te lubię naprawdę) został dokonany :(

no ale dopóki nie zagram, nie porzucę nadziei. Swoją drogą zawsze mogą nas zaskoczyć (kciuki! kciuki! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować